menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #81  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 17:22
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Cytat:
Napisał Iluzja
... zrozumialam "otworzyc dwa okna"! Nie przyszlo by mi to do glowy. Zaraz wyprobuje.
inka-ni, prosze wytlumacz jak sklejasz dwa obrazki na PhotoFiltr, ja na tym wpisuje teksty, ale cos robie nie tak, z obrazkami. Wchodzi mi jeden na drugi, ale widze tylko kawalek. Nie moge sobie poradzic.
Ramki znajdziesz w wielkiej ilosci na "centerblog" to sa blogi francuskie. Zajrzyj na watek "Jak wklejac obrazki" numer 2 i w poscie 482 zostawialam cztery "adresy" blogow. Jest tam tez duzo ramek pustych i pelnych. Pobierz sobie. Czy jak sie klei obrazki na PhotoFiltr, tez trzeba otwierac dwa razy? Tak jak na Paint? Bo ja otwieram dwa obrazki na tej samej stronie, przeciagam jeden z nich, ustawione sa obok siecie, w dwoch "niby ramkach" z ich nazwa na gorze. Moge skasowac jeden znich bez problamow. Wiec moze dobrze sie zabieram, ale cos sie potem dzieje, i nie wychodzi.Na dzien dobry...

Witaj Iluzjo no ja nie jestem tak oblatana jak Wy dziewczyny gipmujecie i inne ja mialam wlasnie kilka ramek to wpisywalam życzenia i przykro mi lecz pogubilam wiele obrazków,wyelimnowalam,niechcący,teraz będę się uczyc na Photofilrze ja zrobic wlasnie wklejanie podwójnych ramek,to znaczy jadna na drugiej.bo ja paintem nie robię nic prócz powiększania lub zmniejszania już gotowych obrazkow.Iluzjo myslę,że chcąc skasowac jeden wystarczy dac cofnij może to się uda.Bardzo dziękuję za wskazówki gdzie szukać ramek też będę się próbowala uczyc.Jak coś wykombinyję to pokażę.powodzenia Ci życzę.
__________________
  #82  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 17:50
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Cytat:
Napisał Iluzja
........ I ciagle wazne pytanie, zadane Ince, jak laczyc obrazki z ramkami na Photo Filtr. Milego wieczoru, ja wpadne przed 20-ta i zobacze czy sa jakies odpowiedzi.

Iluzjo jeden ze sposobów podałam Ci na priv, czy widziałaś?
Bardzo dobrze,że chcesz się uczyć PhotoFiltre, to bardzo fajny program. Paintem nie warto sobie głowy zawracać, a przynajmniej jeżeli chodzi o grafikę to zajmować się tylko jednym i tu się kłania PhotoFiltre. Ja też się nim zajmowałam, teraz przeszłam na GIMP-a.
__________________
  #83  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 20:41
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Przykład gdzie obrazek i ramka są w formacie jpg

Jeden ze sposobów wklejania obrazka do ramki.Napiszę w dwóch postach, bo to chyba zbyt długa instrukcja.

1. Otwieramy w PhotpFiltre jakiś obrazek i ramkę.

~~~~~~

2. Klik na obrazek z ramką - stanie się on aktywny, na górze niebieski pasek stanie się wyrażny.

3. Po prawej stronie w narzędziach - klik na magiczną różdżkę i następnie klik w środek ramki. Zaznaczamy w ten sposób kształt ramki.Jest to zaznaczenie kształtu, powstały ruchome kreseczki.

4. Zaznaczenie tego kształtu trzeba skopiować, więc klikamy Zaznaczenie - Kopiuj kształt.

5. Teraz klik na obrazek z ptaszkiem.Stał się aktywny, więc można na nim pracować.
Zaznaczenie - Wklej kształt Zaznaczył się kształt ramki ma ptaszku, można myszką przesuwać, tak żeby ptaszek w tym kształcie ładnie wyglądał.
Wygląda to tak:

~~~~~~~~

cd. nastąpi
__________________

Ostatnio edytowane przez urszula-kol : 19-07-2008 o 08:55.
  #84  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 21:01
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

cd postu 83 Mamy zaznaczony kształt ramki na obrazku z ptaszkiem.

6. Musimy skopiować, ale już obrazek w tym zaznaczonym kształcie, więc Edycja - Kopiuj.

7. Uaktywniamy obrazek z ramką , klik na nią i wklejamy ptaszka.
Edycja - Wklej

8. Ptaszek wklejony, przesuwamy myszką, żeby do dopasować do ramki i zatwierdzamy wklejenie Edycja - zatwierdzania wklejania

Wygląda to tak:
~~~~~~~~

9.Zapisujemy Plik - Zapisz jako Wybieramy na gorze miejsce zapisu, na dole wpisujemy nazwę i format jpg Zapisz Wyskoczy okienko z kompresją - 100% i Ok.
__________________
  #85  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 21:11
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Urszulko bardzo dziękuję,bo Ty nauczylaś mnie stawiać pierwsze kroki w PhotoFiltrze.Teraz ja też będę próbowala.Ladnie to wytlumaczylaś,zobaczę,czy ja tempak to zrobię,ale już jutro.Pozdrawiam.
__________________
  #86  
Nieprzeczytane 18-07-2008, 21:22
rednex's Avatar
rednex rednex jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 67
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Rednex
Kurcze, pobralam w angielskim, zagalopowalam sie. Co powinnam teraz zrobic, jesli masz cierpliwosc?


1. Zainstaluj program

2. Po uruchomieniu programu zaznacz "haczykiem" to małe okienko na przycisku mp3 w pasku narzędzi. Tak jak na tym rysunku.





3. Kliknij ten przycisk mp3 i poustawiaj wszystko tak jak jest to pokazane na tym rysunku. potem kliknij OK





4. Włóż płytę CD audio do napędu. W programie powinny pojawić się ścieżki audio dostępne na płycie..
Tak jak na tym rysunku.

Jeśli się pojawiły to kliknij przycisk "Grab"




5. Rozpocznie się ripowanie, które chwilę potrwa, po zakończeniu procesu ripowania ścieżki przekształocone w pliki
mp3 znajdziesz w folderze C:/audiograbber

Powodzenia!
__________________
--
Pozdrawiam
rednex




"Władza, poza swoimi prawowitymi funkcjami, nie dokona niczego tak dobrze i efektywnie, jak mógłby to zrobić sektor prywatny" - Ronald Reagan
  #87  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 05:35
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 748
Domyślnie Witam wszystkich...

... Urszulko, otrzymalam twoje rad na "priv", zaraz polecialam probowac i... jakims "cudem" udalo mi sie wkleic piekna ramke na wspanialy bukiet! Tak, ale to tylko ten raz, i potem drugi raz ramka z cwiczaca "super-babcia". I juz nigdy wiecej nie udalo mi sie polaczyc obrazkow na Photo Filtrze. Jak probowalam to wyskakiwala tylko jedna czwarta polaczonego obrazka, i nic nie moglam z tym zrobic.
Zaczelam wklejac na "Paint". Ale ciagle wracam do PhotoFiltra. I nic nie wychodzi. A ostatnio to nawet nie moglam zrobic napisow, bo "T" sie nie wlaczalo. No i klops. Musze sprobowac jeszcze raz, az do skutku. Jak sie nie uda to wroce. Pozdrawiam...
  #88  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 06:55
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 748
Domyślnie Nie udaje sie...Urszulko,

...Robie wszystko tak jak napisalas, 6 punkt robie bez problemow, 7 - uaktywniam ramke, gdy chce wkleic to po zrobieniu "Edycja... wklej nie jest wyrazne. Nie dziala. Ciagle dziala "kopiuj". Sprobowalam klawiszami "ctrl+v" ale tez nie wyszlo. Ide cwiczyc...
  #89  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 07:35
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Iluzjo napewno się uda tylko weż ramkę o formacie jpg nie gif. Z gifami to trzeba inaczej, bo mają przeżroczystość, więc je należy wkleić na obrazek jpg. Oczywiście na samym początku przygotować rozmiary / Obraz - zmień rozmiar/, żeby wielkościa wszystko grało.
__________________
  #90  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 07:52
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Iluzjo póżniej jak wrócę z działki to podam jakiś przykład z gifem. Można działać na różne sposoby, kombinować. Zrobię jakiś przykładzik, to może trochę rozjaśni program Photofiltre, bo to jest bardzo, bardzo fajny program graficzny.
__________________
  #91  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 10:27
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 748
Domyślnie Urszulko, zaraz sprobuje...

... wiedzialam, ze cos jest nie tak. Cale szczescie, ze juz dawniej rednex wyjasnil mi roznice miedzy gif i jpeg. Gdyby nie to to bym nie wiedziala co do mnie mowisz. Czekam na przyklad... tak jak zrobilas juz wczesniej... milego dnia...
  #92  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 11:02
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 748
Domyślnie Urszulko, udalo sie...

... ja po prostu uzywalam obrazkow "jak leci". Wreszcie zrobilam na PhotoFiltr, rozumiejac co robie. To dla ciebie...
Dziekuje, jeszcze troche cierpliwosci! Bo mam kilka pytan...
  #93  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 15:21
krysta's Avatar
krysta krysta jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Gdansk
Posty: 596
Domyślnie

Kacperku! Nic nie umię. Patrzę ogladam co robią moje kolezanki ,a ja nic. Nie potrafie nawet zrozumiec co znaczy "przeciagnij" moze to ważne a ja nie wiem jak to zrobic. Mam Gimpa i dalej są schody. Beztalencie czy brak wiedzy?; Pomocy!!!!
__________________
Dorośli to przeterminowane dzieci.
Dr Seuss
  #94  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 15:42
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

kryale jeżeli masz GIMPa to spróbuj pooglądać filmiki , które zrobiłam .Może ci pomogą( link w podpisie) W razie problemów , daj znać
  #95  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 17:28
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Iluzjo- a to moja nauka.
__________________
  #96  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 18:29
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Iluzjo, Ninko śliczne. Cieszę się.Iluzjo dziękuję za ślicznego aniołka.

Jeszcze może gdy do ramki.gif z przeżroczystym środkiem chcemy wstawić obrazek.jpg.
Obrazek i ramkę trzeba jeżeli jest taka konieczność przystosować wymiarami do siebie. Obrazek - Rozmiar obrazka.

1. W PhotoFiltre otwieramy jakiś obrazek w formacie jpg i ramkę w formacie gif /w środku przeżroczystą, np.

~~~~

2. Ponieważ ramka jest w środku przeżroczysta więc najlepiej ją wkleić na obrazek.Robimy to tak:
Klik na ramkę,żeby ją uaktywnić /pasek na górze robi się mocno niebieski/ co oznacza, że możemy na niej pracować.
Edycja - Kopiuj mamy skopiowaną ramkę.

3. Przechodzimy na obrazek /widoczek/ czyli klik na niego.
Chcemy do niego wkleić skopiowaną ramkę., więc
Edycja - Wklej i mamy ramkę na obrazku, myszką ją poprawiamy.Cały czas mamy aktywne zaznaczenie /ruchome kreseczki/ wklejonej ramki.
Wygląda to tak:
~~~~

4. To co jest w naszym aktywnym zaznaczeniu skopiujemy,
Edycja - Kopiuj ,żeby następnie zrobić z tego nowy, ładny obrazek w ramce, bez tych dodatków poza ramką.
Więc: Edycja - Wklej jako nowy obrazek
Mamy obrazek w ramce. Narazie wygląda to tak:

~~~~

5. Jest on aktywny /niebieska ramka jest wyrażna/, możemy go zapisać. Plik - Zapisz jako, dać nazwę, typ /format/ jpg. Zapisz Kompresja 100% i Ok
Teraz już wygląda to tak, zapisany w Moich obrazach.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
  #97  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 19:26
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 748
Domyślnie Urszulko, dziekuje za rady...

... teraz wyprobuje dwa rozne obrazki. Jeszcze jedno pytanie: jezel ramka i obrazk sa "gif"? to znaczy ze nie wazna jest kolejnosc? A jak obrazek jest "gif" a ramka "jpg" to obrazek pierwszy, na ramke? Ja teraz wiem bo widze na twoim wydruku, ze juz udalo mi sie umiescic obrazek.gif na ramce. Ale jeszcze nie wiedzialam, ze ta krateczka w tle nie jest pelna. Tamto laczenie wyszlo mi cudem. Milego wieczora zycze, ja juz koncze, zabiore sie rano jak zwykle.
Ten trzeci obrazek, laczony, dla wszystkich ktorzy jeszcze sa na watku. Do jutra...
  #98  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 19:31
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
OK rednex

Hura, udalo sie. Wielkie dzieki. Czy druga plyte(druga czesc) i nastepne tez moge tak samo zainstalowac, nie pokloca sie? Serdecznie pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
  #99  
Nieprzeczytane 19-07-2008, 22:53
rednex's Avatar
rednex rednex jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 67
Domyślnie

Cytat:
Napisał weronika1
Hura, udalo sie. Wielkie dzieki. Czy druga plyte(druga czesc) i nastepne tez moge tak samo zainstalowac, nie pokloca sie? Serdecznie pozdrawiam.

Możesz skopiować dowolną ilość części. Ale żeby Ci się bałagan nie zrobił, mptrójki z każdej płyty przenieś sobie do oddzielnych folderów.
Nazwij je np: Płyta 1, Płyta 2 itd... Nazwy mogą być dowolne.
__________________
--
Pozdrawiam
rednex




"Władza, poza swoimi prawowitymi funkcjami, nie dokona niczego tak dobrze i efektywnie, jak mógłby to zrobić sektor prywatny" - Ronald Reagan
  #100  
Nieprzeczytane 20-07-2008, 07:53
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 748
Domyślnie Witam wszystkich co po mnie...

...sprobowalam polaczyc "jpg z gif" po probach licznych... wyszlo. Chcialam polaczyc dwa obrazki "gif" nie znalazlam sposobu. Juz dwa sposoby znam, teraz jeszcze jeden. A jak ramka jest "jpg" a obrazek "gif"? Milej niedzieli...
Najwazniejsze dla mnie bylo klejenie, ale teraz chcialabym moc rozkleic, jezeli by cos bylo nie tak juz po zarejestrowaniu. Widzialam ze niektore ramki byly tak uzywane. Do zobaczenia...
Zamknięty Temat

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Chętnie pomogę ... Alex eSenior 496 22-06-2014 23:42

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.