menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #161  
Nieprzeczytane 13-01-2010, 19:33
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie jakempa

http://www.voila.pl/358/v7pz7/--nowy budynek w Dubaju
http://www.voila.pl/372/8anpx/
Przyszły oba mailem.
Ale próbuj wysłać jak ja tutaj, ale może lepiej ćwicz wysyłając mi na priv. Ja będę kasował aż Ci się uda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #162  
Nieprzeczytane 13-01-2010, 20:53
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Do Kazika - ta powiększona różyczka do 48 x 48 przed powiększeniem miała 32x32, znalazłam taką miniaturkę i znajduje się w # 183.
Przesyłałam ją spinaczem i dlatego nie powiększyłam więcej.
Niemniej jednak cieszy mnie fakt, że w ogóle udało mi się powiększenie.
Dziękuję za wskazówki do Paint-a.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #163  
Nieprzeczytane 13-01-2010, 20:59
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie Jeszcze jedna próba.

Aż sama nie

wiem co wyjdzie.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #164  
Nieprzeczytane 13-01-2010, 21:25
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie

Serdeczne dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc, i cenne rady.Próbowałam powiększyć te 2 pieski z #163 w moich obrazach. Wydawało mi się że był tam wówczas większy.Ale musiałam na godz wyłączyć komp. i chyba powrócił do poprzednich rozmiarów zanim go wysłałam przez TinyPic.Mam zainstalowany system Windows XP Home Edition,i po przeczytaniu powyższych postów wiem dlaczego u mnie nie działa jak w #8. Teraz muszę się uczyć zrzutów, Dziś rano, przeglądnęłam wątek już zamkniety, gdzie było dużo na ten temat i mam nadzieję że to u mnie się sprawdzi. I koniecznie dokupić mysz do mojego laptopa, co powinno trochę ułatwić pracę. Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie i życzliwość. Niebawem znowu będę prosić o pomoc. Oby te zrzuty gładko poszły.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #165  
Nieprzeczytane 13-01-2010, 21:28
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Kaziu, zeby nie wysylac na "czyjegos" priva, najlepiej wysylac "cwiczonka" na wlasny priv i potem kasowac. Sama tak robilam jak sie uczylam. Sprawdzona metoda - dziala!
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #166  
Nieprzeczytane 13-01-2010, 22:05
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie


Oto większe pieski haliny6645 [X 3] Paitem powiększone. Nie da się małych dowolnie powiększyć bo rozdzielczość już nie będzie taka.
================================================== =========
Marbella-ale w ten sposób zobaczę co źle robione. Myślę że po załadowaniu nie było "wyślij" no to nie mogło być strony z linkiem. Tu wkleiłem omyłkowo post. Zaraz na "pomogę...." sprawdzę czy jest coś nowego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #167  
Nieprzeczytane 13-01-2010, 23:29
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

To chyba do Kundzi. Co sie dzieje z Tynipic? Jestem zarejestrowana, wstawilam sporo zdjec na watku "Paryz" o Brigitte Bardot - i wszystkie znikly?! Kurcze jaki hosting uzywac aby zdjecia nie znikaly? Do tej pory jednak banan byl najlepszy. Wrrrrrr
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #168  
Nieprzeczytane 13-01-2010, 23:57
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Na I.S. przez ponad 2 lata mi jeszcze nic nie znikło.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #169  
Nieprzeczytane 14-01-2010, 10:07
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał marbella
To chyba do Kundzi. Co sie dzieje z Tynipic? Jestem zarejestrowana, wstawilam sporo zdjec na watku "Paryz" o Brigitte Bardot - i wszystkie znikly?! Kurcze jaki hosting uzywac aby zdjecia nie znikaly? Do tej pory jednak banan byl najlepszy. Wrrrrrr
Mnie nigdy nie znikaja zdjecia odkąd jestem na seniorze i używam tinpica,znikają jedynie zdjęcia z prawami autorskimi,mają one niewidoczne znaki autorskie,sa zastrzeżone i właściciele tinypica szczególnie tego pilnują,by nie mieć problemów o naruszenie praw autorskich.a żeby takie zdjęcia nie znikały trzeba je odpowiednio przygotować albo dostać zezwolenie na ich użytkowanie.Ja osobiście mam kilkanaście takich zezwoleń meilowych ,które trzymam jak relikwie i informuję o tym administracje tinypica.Na innych hostingach nie są tak restrykcyjni,dlatego też czasami znikają,ale hostingi.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #170  
Nieprzeczytane 14-01-2010, 21:35
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie Witam.

Weszłam na link, o którym czytałam w części 3 "Pomogę każdemu", już zamknięty.Chodzi o link http://m_dutkiewicz.republika.pl/ i o program pomocny przy robieniu zrzutów. Niestety, strona ta została zamknięta.Wobec czego, wgrałam programik Gadwin Print Screen ze strony "dobre programy". Jestem w trakcie pracy nad nim, i nie wiem jak, i czy w ogóle ten program będzie przydatny do tego celu.Może ktoś wie i pracuje na tym programie, będę wdzięczna za informację.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #171  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 02:57
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie halina6645

Ten link działa i jest tam "pobierz", ale dostaje się spakowane RAR i po wypakowaniu nie działa. Przy okazji stwierdziłem, że nie działa też mój ściągany dawno, lecz nie używany. Miałem już wcześniej ten screeshotek-lecz wolałem zrzuty otwierać i przycinać fragmenty przez Paint.
================================================== ================================================== =====
Pobrałem i zainstalowałem Gadwin Print Screen tak jak piszesz. Nie miałem tego jeszcze. Chyba się do tego przekonam. Godzinę ćwiczyłem--po uprzednim ustawieniu zakładek "na czuja". Program się włącza razem z Win--tak ustawiłem, aby był w gotowości zawsze. Powstaje na pasku [obok zegara] mała ikonka.

Chcąc robić zrzut naciskam "print screen". Teraz lewym klawiszem zaznaczam co chcę pobrać. Jak nie pasuje--to klik poza ramką--i ramka znika. Znowu zaznaczam sobie coś. Nie ma tu znaczenia czy na folderze otwartym, czy też kawałek folderu i kawałek poza nim, czyli załapując pulpit z ikonami.

Wyjdzie to co zaznaczone. Teraz naciskam "Enter" i mam już podgląd zrzutu ale jeszcze nie zapisany. Mogę go pomniejszyć lub powiększyć. Teraz "kontynuuj przetwarzanie"--to jest właśnie zapis. Obraz [zaznaczonego wycinka] poszedł do "moje dokumenty" do pliku "Print Screen Files". Próbowałem ten folder przenieść na pulpit, aby mieć wygodniej--nie da się, w dokumentach robi sobie taki sam nowy a poprzedni "zapomina".

Jest tylko problem. Kopiowałem 2 razy ten sam fragment [prawie idealnie ten sam], raz zmniejszałem ile się dało, a drugi raz zwiększałem na full. Obrazki zapisane wychodzą takie same. Kilka czy kilkanaście pikseli i kilkadziesiąt bajtów różnicy tylko. Ale to chyba, że idealnie nie zaznaczę 2 razy tak samo.

To będę "gryzł" rano [ zmianę wielkości]. Na podglądzie ładnie wielkość zmienia, a po zapisaniu mam 2 takie same. Ale ogólnie dobra rzecz. Bo przez Paint i "przycięciu" to obraz trafia do "moje obrazy", a tak już gotowy fragment mam też w dokumentach, ale w osobnym folderze. Czyli mniej manipulacji.
Kupuję to.

Ja wstaję "rano"--koło południa, więc już coś teraz wiesz, a jak rozgryziesz tą zmianę wielkości to napisz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #172  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 12:26
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie Próba zrzutu.

Nie
wiem czy pobierze TinyPick zrzut z mojego folderu.

__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #173  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 12:38
Ha_na's Avatar
Ha_na Ha_na jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Polska
Posty: 2 730
Domyślnie Kazik, dzięki za zainteresowanie i pomoc.

Doszłam do tego samego co Ty, a dzisiaj musiałam trochę nagimnastykować się, zanim wydobyłam z "moich dokumentów". W folderze są wszystkie moje próby, ułożone po kolei i ponumerowane. Ostatnia, na koncu. Wielkość pozostała taka jaką miałam na podglądzie i jaką miałam na skali - 100%. W tinyPic wielkośc domyślna. Wyszło, jak widzisz. Chciałoby się jeszcze poprobować, ale chyba zaczęła łamać mnie grypa. Wrócę wieczorem, jak będziesz coś próbował - daj znać.
__________________
-----------------------------------
Odpowiedź z Cytowaniem
  #174  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 14:18
zabka's Avatar
zabka zabka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: polska
Posty: 344
Domyślnie

chcialam sie przywitac ,jestem nowa.pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #175  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 14:20
zabka's Avatar
zabka zabka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: polska
Posty: 344
Domyślnie

musze tez sie podszkolic ,na kompie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #176  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 15:35
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Kazik,a próbowałeś robić zrzuty przez Screenshota z ImageShacka?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #177  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 17:33
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 774
Domyślnie

Cytat:
Napisał halina6645
Weszłam na link, o którym czytałam w części 3 "Pomogę każdemu", już zamknięty.Chodzi o link http://m_dutkiewicz.republika.pl/ i o program pomocny przy robieniu zrzutów. Niestety, strona ta została zamknięta.Wobec czego, wgrałam programik Gadwin Print Screen ze strony "dobre programy". Jestem w trakcie pracy nad nim, i nie wiem jak, i czy w ogóle ten program będzie przydatny do tego celu.Może ktoś wie i pracuje na tym programie, będę wdzięczna za informację.
Halinko, ten link do dutkiewicza masz teraz w wątku "Komputer-poznać i polubić" w poście #57 (początek w #56 tamże).
I jeszcze ten post # 183 przeczytaj: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...ge10-4691.html
Screenshotek jest najlepszy, bardzo prosty.

Powodzenia.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #178  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 17:40
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał emka46
Kazik,a próbowałeś robić zrzuty przez Screenshota z ImageShacka?
Dopóki działał to tak. Może był dany na jakiś czas? Teraz nie działa, więc wyrzuciłem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #179  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 17:45
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie Stefan

Wczoraj próbowałem mój Screenshotek, nie działał to pobrałem jeszcze raz. Też nie działa. Napisałem o tym 7 postów nad tym. Czyli w #171. Nie czytałeś? Sam wypróbuj--jak zadziała to polecaj innym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #180  
Nieprzeczytane 15-01-2010, 17:45
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

U mnie działa.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

 



Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ZBIERACZOM OBRAZKÓW - KWIATY. cz.II jolita Hobby, pasje 25 02-02-2010 22:59
Zbieraczom obrazków - kwiaty cz.I jolita Hobby, pasje 500 23-11-2009 11:39
zbieraczom obrazków...konie Bajadera07 Hobby, pasje 513 07-08-2009 08:41
Zbieraczom obrazków - moje koty. cz.II jolita Hobby, pasje 505 26-09-2008 22:37
Zbieraczom obrazków. Cz.I - moje koty jolita Hobby, pasje 500 11-06-2008 15:06

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:49.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.