Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Rodzina bliższa i dalsza (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-rodzina-blizsza-i-dalsza-97.html)
-   -   Prezenty komunijne (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/rodzina-blizsza-i-dalsza/t-prezenty-komunijne-127-print.html/)

Malgorzata 50 13-05-2008 22:29

To też jest to bzdura -komunię powinno się przyjmowac swiadomie .A jeśli już w wieku lat 8 to warto to byc otoczonym mądrymi dorosłymi od rodziców poczawszy a na księdzu skończywszy ,a z tym bywa rózniście niestety...Komunia-wesele jest dla mnie zaprzeczeniem idei komunii.A najtragiczniejsze jest to ,że nawet jeśli rodzice są mądrzy ,ksiądz czy katechetka też to i tak padają na polu komercji pod cisnieniem otaczającego swiata i "święte" dziecko skromnie przodziane i obdarowane zamiast przezywac duchowe wzloty czuje się jak porzucona sierota.Powiem Wam ,że jest to trynd ogolnoswiatowy niestety obserwowalam barmitzwe obchodzoną w Zydowskiej rodzinie -kalsa śrenia -w Stanach ..o ktorej pisalam wyżej z uznaniem-wycofuję sie z tego, dokładnie ten sam cyrk

Jadzia P. 13-05-2008 22:58

Nasza nowa pani minister edukacji ma zamiar od przyszłego roku posłać do szkoły dzieci w wieku 6 lat, a więc do komuni będą przystępować w wieku 7 lat. Według mnie to istna paranoja. Mój wnuk według niej od przyszłego roku ma być uczniem, a ja sobie tego nie mogę wyobrazić.Jak to dziecko wysiedzi spokojnie 45 minut na lekcji, kiedy on 5 minut nie posiedzi w jednym miejscu. Przecież dawniej była najpierw zerówka, tam stopniowo dziecko było przygotowywane do edukacji. I komu to przeszkadzało ????

Malgorzata 50 13-05-2008 23:08

Na calym swiecie dzieci zczynają edukację szkolną w wieku 5-6 lat .Więc to nie żadne halo .Kto powiedzial ,że mają iść do komunii w 2-giej klasie ,a nie moga w 3??? Tyle ze na calym swiecie nikt tych maluchow nie sadza w ławkach.Ciekawe czy razem z koncepcją dorównania krajom lepiej od nas rozwiniętym przez wydlużenie okresu edukacji szklonej pomyslano o czyms tak malo istotnym jak metodyka tej edukacji:rolleyes:

Koteczek i Myszka 14-05-2008 01:54

Moja komunia byla bardzo skromna bylo nas 7 osob w malym wiejskim kosciolku.Sukienka dluga biala na prezent dostalam figurke plastikowa i jakies czekoladki byl tylko uroczysty obiad. Natomiast komunie moich trzech corekorganizowalam u siebie w domu nowo-wybudowanym i byly bardzo skromne. Wszystkie dzieci byly ubrane w tzw. habity z bialego materialu. Na prezenty moje dzieci dostawaly biblie i slodycze i bardzo sie cieszyly. Bylo to dla nich przezycie bo nigdy nie uczylam dzieci zeby brac tylko dawac.A dzis to jest wielki problem co dac bo jak za malo to sie obraza. Ja mam chrzesniakow i na komunie dalam im biblie w pieknym wydaniu i slodycze czy byli zadowoleni ? nie wiem. Ale moj chrzestny syn jedyny pamieta o moich imieninach i swietach zawsze mi wysyla piekna kartke z zyczeniami poniewaz ja mieszkam w USA .I ja o nim tez pamietam.

renet 15-05-2008 20:17

Według mnie to jest straszne, zabierają dzieciom dzieciństwo, szkoda mi tych maluchow bo zamiast się bawic to muszą się uczyc.

Alsko 15-05-2008 20:27

Renet,
 
to nie powinno i nie musi być straszne! Uczyć bawiąc. Bawiąc uczyć :D

Andreas 17-05-2008 18:37

Preferuję średniej grubości kopertę dla mojego wnuka na
I komunię.

tadeusz50 17-05-2008 20:40

Andreas
Średniej grubości koperta to określenie względne, bo i grubość i wielkość nominałów, wchodzi w grę. Dochodzi teraz do poranoi jeden przed drugim chce być lepszy. To nic, że póżniej wielu będzie przez lata spłacać kredyty. Polskie zastaw się a postaw się. Gdzie jest miłość do tego dziecka?

tadeusz50 18-05-2008 13:01

Właśnie przed chwilą na TVN-24 usłyszałem i zobaczyłem czym dziecko do I-szej Komunii jest podwożone pod kościół. Otóż wynajętą limuzyną Linkolnem. Czy tych rodzićów już Bóg pozbawił całkiem rozumu. Oni całkiem zidiocieli, pieniądze widać są ale pozostałych rzeczy brak. Niedługo będzie śmigłowiec??

halinka1945 04-08-2008 11:59

Ja w tym roku dałam wnuczkom pakiet: mydełko i rękawiczki.
Nie pocałowały mnie nawet. I co o tym myślicie? Co za niewdzięczność!!!

Mar-Basia 04-08-2008 13:24

Tadziu
 
Cytat:

Napisał tadeusz50
Właśnie przed chwilą na TVN-24 usłyszałem i zobaczyłem czym dziecko do I-szej Komunii jest podwożone pod kościół. Otóż wynajętą limuzyną Linkolnem. Czy tych rodzićów już Bóg pozbawił całkiem rozumu. Oni całkiem zidiocieli, pieniądze widać są ale pozostałych rzeczy brak. Niedługo będzie śmigłowiec??


Tadziu, nie smiglowiec, tylko odrzutowiec!!!!!!! Zarty na bok. Pamietam moja I-sza komunie, bylam u siostr pod Warszawa. Z takich czy innych powodow rodzice nie pomysleli o wystrzalowej sukience i calej reszcie. Kochane siostrzyczki z milosierdzia skombinowaly mi jakas sukienczyne (wcale,wcale), uplotlysmy wianek z polnych rumiankow i czylam sie jak ksiezniczka. Ale to byly dawne czasy, komunia byla dla ducha a nie dla oka.;)

Bajadera07 04-08-2008 13:30

Cytat:

Napisał halinka1945
Ja w tym roku dałam wnuczkom pakiet: mydełko i rękawiczki.
Nie pocałowały mnie nawet. I co o tym myślicie? Co za niewdzięczność!!!

Trzeba było dołożyć paczkę gumy (niekoniecznie)do żucia... to byłby niezły wypas....
Może po rękach by całowały...

tadeusz50 04-08-2008 15:08

Czy mi sie na oczy rzuciło.
Mamy sierpień a nie maj i nie czas rozprawiac o prezentach komunijnych. Prędzej o gwiazdce lub mikołajkach.

zosinek 21-04-2010 10:45

proszę o radę
 
Cytat:

Napisał tadeusz50
Czy mi sie na oczy rzuciło.
Mamy sierpień a nie maj i nie czas rozprawiac o prezentach komunijnych. Prędzej o gwiazdce lub mikołajkach.


Jednak przyjdzie maj.Moja wnuczka na stałe przebywająca w USA w tym maju Polsce u mnie będzie przyjmowała pierwszą komunię.Chcemy kupić jej laptopa ale czy kupiony tutaj będzie odpowiedni do używania w USA? Bardzo proszę o zdanie na ten temat.

Malwina 21-04-2010 13:34

Moja córka mieszkająca w Irlandii kupowała w Polsce a używała w Irlandii...cos tam dokupowała, ale nie powiem Ci teraz....narazie jej nie ma więc nie mogę Ci podac szczegółów.

tadeusz50 21-04-2010 13:43

Cytat:

Napisał zosinek
Jednak przyjdzie maj.Moja wnuczka na stałe przebywająca w USA w tym maju Polsce u mnie będzie przyjmowała pierwszą komunię.Chcemy kupić jej laptopa ale czy kupiony tutaj będzie odpowiedni do używania w USA? Bardzo proszę o zdanie na ten temat.

Zastanawiam się czemu zostałem zacytowany. Ale to mniej ważne. W USA jest w sieci (w gniazdkach) inne napięcie
http://pl.wikipedia.org/wiki/Sie%C4%..._napi%C4%99cia
Przeróbki w nowym sprzęcie pozbawiają gwarancji i są pewnie kosztowne. Daj kasę i po kłopocie. Zaznacz na co. Może i laptopy tam są tańsze.

jasinek123 21-04-2010 15:05

Wtym roku tez jesteśmy zaproszeni z Żoną na uroczystości
komunijne w polskie Beskidy troche baliśmy się
czy sprostamy oczekiwaniom
okazało się że nie jest tak zle Rodzice nic od nas nie
oczekują a tym bardziej pieniędzy!

hania.m 21-04-2010 15:53

Dla mnie dobry temat. Moja młodsza wnuczka przystępuje do Kom.Św. Zastanawiam się od dawna co powinni teraz dziadkowie dać w prezencie?
nie jestem zbytnio za dawaniem ''kasy'' w kopercie.

tadeusz50 21-04-2010 16:05

Cytat:

Napisał hania48
Dla mnie dobry temat. Moja młodsza wnuczka przystępuje do Kom.Św. Zastanawiam się od dawna co powinni teraz dziadkowie dać w prezencie?
nie jestem zbytnio za dawaniem ''kasy'' w kopercie.

Może i masz rację, ale co zrobić jak "komunijny/a" dostaje np trzy rowery, pięć zegarków, i inne powtarzające się prezenty. Trudno teraz wymienić co jest na topie.
Może to dziwne ale w gronie znajomych syna i synowej utarł się zwyczaj zbierania kasy na imprezach typu urodziny, imienny (ustalona jednakowa kwota) i obdarowany kupuje jedna większą rzecz a nie powtarzające się prezenty. No i odpada sprawa dopasowania prezentu do gustu obdarowanego.

hania.m 21-04-2010 18:31

No tak masz rację bo gdy kupi się prezent, to może się on powtórzyć.... jednak jest to problem.
Dla mnie prezent to pamiątka, a pieniądze... to nie wiadomo co rodzice dziecka zdecydują.
Będę się zastanawiała dalej...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:56.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.