Klub Senior Cafe

Klub Senior Cafe (http://www.klub.senior.pl/index.php)
-   Ogólny (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/f-ogolny-88.html)
-   -   Rzuć palenie skutecznie - komentarze (http://www.klub.senior.plhttp://www.klub.senior.pl/ogolny/t-rzuc-palenie-skutecznie-komentarze-258-print.html/)

Basia. 17-11-2006 14:04

Rzuć palenie skutecznie - komentarze
 
Komentarz do artykułu: Rzuć palenie skutecznie
--------------------
Palę bo chcę, miałam w życiu kilka długich przerw w paleniu i nie odczuwałam z tego powodu żadnego dyskomfortu. Można było przy mnie palić nie przeszkadzało to mnie w najmniejszym stopniu i nie wywoływało głodu nikotynowego.

araukaria 17-11-2006 16:23

A ja palę.... a chciałabym z tym skończyć.... ale jakoś nie wychodzi. :confused: Artykuł przeczytałam uważnie.... i niby argumenty powinny "dotrzeć".... ale jak "poczuję" zapach kawusi to "zapominam się". Może ktoś z tego forum podzieli się "swoją taktyką w walce z papieroskami.

Marylka 20-11-2006 15:28

papierosy
 
Ja paliłam z 17 lat.Mimo,że nie miałam żadnych problemów ze zdrowiem pewnego dnia powiedziałam STOP.Chodziłam z tą myślą wiele dni i pewnego wieczora kładąc się spać postanowiłam, że jutro nie palę.Nie było łatwo ,nie zawzinałam się i nie wyrzucałam ostentacyjnie papierosów lecz każdego dnia myślałam: dziś nie zapalę i każdy dzień był moim sukcesem.Nie palę już 20 lat i naprawdę jestem z tego powodu szczęśliwa.Araukario życzę Ci wytrwałości i trzymam kciuki.Jeśli naprawdę tego chcesz to uda się, zobaczysz.Pozdrawiam.

araukaria 20-11-2006 16:00

Cytat:

Napisał Marylka
Ja paliłam z 17 lat.Mimo,że nie miałam żadnych problemów ze zdrowiem pewnego dnia powiedziałam STOP.Chodziłam z tą myślą wiele dni i pewnego wieczora kładąc się spać postanowiłam, że jutro nie palę.Nie było łatwo ,nie zawzinałam się i nie wyrzucałam ostentacyjnie papierosów lecz każdego dnia myślałam: dziś nie zapalę i każdy dzień był moim sukcesem.Nie palę już 20 lat i naprawdę jestem z tego powodu szczęśliwa.Araukario życzę Ci wytrwałości i trzymam kciuki.Jeśli naprawdę tego chcesz to uda się, zobaczysz.Pozdrawiam.

Marylko ...dziekuję za wsparcie :D ale "silną wolę" będę musiała "podeprzeć" jakimś specyfikiem z apteki. Pozdrawiam:)

Bazylia 14-05-2009 13:50

Cytat:

Napisał araukaria
Może ktoś z tego forum podzieli się "swoją taktyką w walce z papieroskami.


Paliłam 18 lat i miałam duże problemy żeby przestać. Czego ja nie próbowałam, łooo matko! Chyba masz rację z tą kawusią, to było najgorsze i zazwyczaj przy niej do palenia wracałam.

Widzę, że masz podobnie. Może zapoznaj się z metodą opisywaną na tych stronach http://maly-dymek.pl Wiesz, trudno w takich sprawach doradzać bo każdy "ma inaczej", ale mi to przypadło do gustu i jakoś się trzymam od października 2008

Papaty i do boju, bo szkoda zdowia :)

jolita 14-05-2009 15:41

Witaj Bazylio
 
Odniosłaś się do wypowiedzi z listopada 2006 roku więc nie zdziw się gdy dialog nie potoczy się...Ale - pierwsze koty za płoty. Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów. Ja palę ale nie zamierzam tego zmienić. Pewnie do czasu...

lawenda 14-05-2009 16:04

WITAM JOLITO,to ostatnie TWOJE zdanie wydaje mi się najprawdziwsze, bo może właśnie taki moment nadejść a jeszcze widzę nas w KARCZMIE i prawie Tatry /sama nie wiem dlaczego Tatry?/w popielniczce i słowa " że cóż nam więcej zostało".

Ariana 07-06-2009 08:56

Ja nie wiem czy skutecznie...
 
ponieważ ja jak to nazywam mam już 4 odwyk ,ale najdłuższy bo od 10 lat.O wiele mogłabym na ten temat jak to miałam jak przechodziłam,to indywidualne i nie ma na to gotowych recept.Mogę to stwierdzić na swoim przykładzie ,jak ktoś chce to moge pisac jak to robiłam...Ale palaczem zostaje sie do końca życia ,ponieważ teraz też nawet po tylu latach nachodzi
niekiedy i gdybym puściła dymka to gwarantuję - powrót gotowy.Mówię to już 4 odwyk i dlatego wiem co mówię...Ale nie jest prawdą że podstawa to silna wola ..NIE ..na to składa
się wiele czynników..A spróbować trzeba ...najpierw po pierwsze to ćwiczenie podświadomości ,że chcę,że muszę,że to dla zdrowia...wszystko zaczyna się w naszej głowie...ustawiamy podświadomość a to jest bardzo dużo i może trwać dość długo.
Jak jesteśmy gotowe psychicznie na pewno...wtedy przystępujemy do fizycznego działania...pozdrówka i cierpliwości...na pewno się uda...wiara w siebie..wiara... :D

Aluska 07-06-2009 11:11

Zwycięstwo
 
Proste żeby nie palić papierosów trzeba ze sobą walczyć i jeżeli się przezwycięży to nie będzie się palić.Doświadczyłam to na sobie. Pozdrawiam serdecznie i życzę ci powodzenia

Ariana 08-06-2009 13:24

gdyby to...
 
było takie proste to nie byłoby tak trudne....dla mnie było niezmiernie trudno..jak pisałam wyżej.Wiele osób chce i co???
To jest proces i nie tylko silnej woli ...zresztą jak przy każdym
innym nałogu....Pozdrówka i cierpliwości :D :) ;)

tadeusz50 08-06-2009 18:36

Cytat:

Napisał Ariana
było takie proste to nie byłoby tak trudne....dla mnie było niezmiernie trudno..jak pisałam wyżej.Wiele osób chce i co???
To jest proces i nie tylko silnej woli ...zresztą jak przy każdym
innym nałogu....Pozdrówka i cierpliwości :D :) ;)

Proste to z pewnością nie jest wyjście z nałogu, wejść w niego tak to jest proste. Trzeba próbować, może kolejny raz będzie ten pozytywny pozwalający przestać palić. Powodzenia.

elizka 21-06-2009 19:24

Dzięki Bogu nie palę od 5 lat,ale jakże doskonale rozumiem osoby palące,zwłaszcza,że mam takie w najblizszym otoczeniu.Dziś, grzebiąc w necie ,znalazłam ciekawe opowiadanie o rzucaniu palenia.Koniecznie przeczytaj!!
http://nocnerozwazania.blogspot.com/...abel/motywacja
Fragment:"Nikt nie jest w stanie przestać palić. Musisz to zrozumieć. Palenie nie jest teraz tylko kwestia twojej decyzji. Weszło do świata twoich nawyków, zapuściło korzenie. Trzydzieści lat to dużo czasu. Zapuściło korzenie w twoim ciele, w twojej chemii, rozprzestrzeniło sie na wszystkie strony.
Nie jest to tylko kwestia postanowienia dokonanego przez twoja głowę - twoja głowa nic tu nie poradzi. Głowa jest bezsilna, może zaczynać rożne rzeczy, ale nie może ich zaprzestać tak samo łatwo.
Gdy coś zaczniesz i praktykujesz to przez tak długi okres czasu, stajesz sie wielkim joginem - trzydzieści lat praktyki palenia!
Stalo się to automatyczne, musisz to odautomatyzować - powiedziałem.
A on spytał: „Co rozumiesz przez odautomatyzowanie?”


Dalej pod wskazanym adresem.

elizka 18-10-2009 22:11

Dziś ,18 pażdziernika ,jest środkowy-drugi, dzień nowiu Księżyca.
Najlepszy czas na wszelkie początki!!

Leczenie, miłość, praca,kursy,szkolenia,znajomości....najlepiej zacząć - w czasie nowiu,a także
i 3 dni po nim.

Nów to czas ciemności, przerwa przed kolejnym „nabraniem oddechu”.

Nów jest najlepszą porą na rozpoczęcie walki z nałogami, jak alkohol, narkotyki, palenie tytoniu, ograniczenie spożywania słodyczy.

Może właśnie teraz dasz sobie szansę....a jak nie,to czekaj do kolejnych dni nowiu.Następna szansa 15,16,17 listopada

jasinek123 18-10-2009 22:19

Elizko
zadziwiasz mnie
z kąt ty to wszystko wiesz??-ho-ho

destiny 18-10-2009 22:30

Skutecznie...
 
Skutecznie rzuciałam i nie palę od 1 stycznia b.r.
Dzisiaj wlazłam za mężem do garażu...i znalazłam tam w wiszącej szafce paczkę papierosów. Co mam robić ?
Zabrałam i schowałam. Jest cisza.
Na ten moment udajemy, że nic się nie stało.
Ale wściekła jestem, że mnie okłamuje...w tej kwestii.
Nie tylko mnie, ale lekarza i siebie przede wszystkim.

elizka 18-10-2009 22:42

Desti!
Może dziś będzie koniec tego palenia.Poczekaj z rozmową o znalezisku ,choćby kilka dni.
Pogadać jedynie można o nowiu itp...itd...moze się podzieli z Tobą swoimi kłopotami w trudnej walce ....

Jasinku! Wiedza jest pod palcem....wystarczy szukać,kompletować ,czytać- no i kontemplować.

jasinek123 18-10-2009 22:48

Elizko
nie bądz na barmuszona gdy wyrażam opnię o twoim pisaniu
to nie mam zamiaru cię obrażać
pamiętaj to zawsze polemika [życzliwa]

elizka 18-10-2009 22:55

Jasinku!
Ja to wiem...nigdy się nie naburmuszam...nie mam takich zwyczajów,na 100%.Jak już coś,to smucę się w milczeniu,ale to rzadka sprawa...lubię dowiadywać się ważnych i ciekawych rzeczy,traktuję net jak wspaniałą żywą bibliotekę,gdzie jest pełno ludzi...

jasinek123 18-10-2009 22:57

Dziouszka tak trzymaj
dobranoc!

elizka 18-10-2009 23:01

Dziś nów!!
Spróbuj na nowo! Rzuć palenie dziś lub jutro.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:06.

Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.