menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #112241  
Nieprzeczytane 20-03-2022, 20:54
wadera wadera jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: małopolskie
Posty: 147
Domyślnie

Praktycznie nigdy tutaj nie zaglądam, ten wątek jest dla mnie mniej niż nieciekawy, pozbawiony osób z ciekawymi zainteresowaniami, chociaż takowe były, natomiast przepraszam wszystkich tutaj bywających, bo na dzień dzisiejszy ta strona sięgnęła po prostu dna. Było kilka osób które naprawdę starały się zainteresować obecnymi osobami na wątku różnymi tematami, niektóre były naprawdę interesujące i mogły się podobać, ale nic z tego się interesującego nie wykluło, więc jak zauważyłam te osoby przestały tutaj bywać, no i słusznie bo po co? Zawsze zwyciężały tematy co ugotowałam/em, ile się narobiłam/em w domu, co kupiłam, a tematy naprawdę życiowe won, czyli polityka ,tematy ważne na miarę ludzi współczesnych, myślących to co miliony mieszkańców tego globu robi, myśli codziennie. Natomiast to co wyczytałam w przeciągu kilku dni to naprawdę sięga dna. Ktoś tutaj zaistniał,{ witaj Jarku, zaciekawiłeś mnie jako myślący człowiek,] drugi nagle poczuł się w obowiązku zniszczyć nieprzyjaciela w oparach wina, nawet nie tłumacząc dlaczego to robi. Ludzie będący seniorami, czyli mający swoje lata, swoje doświadczenia życiowe, a w szczególności gospodyni tego wątku nawet nie raczy zająć stanowiska. Bo tak wygodnie, bo najlepiej stać okrakiem na np. nad dwiema opcjami. Ten wątek jest chyba ostatnim gdzie człowiek rozsądny, ze swoim życiowym doświadczeniem mógłby bez odczucia wstydu na nim zaistnieć. No to pogadałam i może za kilka tygodni zajrzę o ile w ogóle, ale raczej nie. Bo jednak zdecydowanie wolę Facebook.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112242  
Nieprzeczytane 20-03-2022, 21:01
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 750
Domyślnie

Jestem pewna, że jesteś DNO! Po prostu podglądałaś, ciekawiło Cię kto i co! Nagle olśnienie i DOWALIĆ po kolei...
Pozdrawiam, nie zaglądaj!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112243  
Nieprzeczytane 21-03-2022, 09:32
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 750
Domyślnie

Witam w nowym tygodniu i życzę zdrowia!
Po wczorajszym wpisie i opinii o naszej Rodzince nikt nie odezwał się na ten temat...
Pozdrawiam....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112244  
Nieprzeczytane 21-03-2022, 09:34
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 867
Domyślnie

Dzień dobry WSZYSTKIM.... Witam na progu nowego tygodnia.
Limba...skoro wątek nieciekawy to po co zaglądasz, komentujesz i obrażasz piszących. Co wniosłaś swoim postem???? Tylko niesmak...Watek jest typowo rozmówkowy...nie ma polityki, bo są inne działy w tym celu....Nie podoba się - nie podczytuj. I nie komentuj....
Zakupy zrobiłam...teraz czas na jakieś działanie.
Pozdrawiam....Dobrego dnia Wam życzę.....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112245  
Nieprzeczytane 21-03-2022, 10:04
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 750
Domyślnie

Witaj Izabel!
Wydaje mi się, że dla takiej anonimowej TROLKI szkoda słów....
Izabel, dzisiaj pewnie pogrzebiesz w warzywniku? Chętnie bym Ci pomogła!!!!!
Nie dam rady pisać, sunia wróciła ze spaceru i już szaleje na biurku...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112246  
Nieprzeczytane 21-03-2022, 11:29
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 750
Domyślnie

Do potem Rodzinko!
Trzeba zająć się innymi sprawami niż nasycać Trola... Mamy swoich podczytujących i Bogu dzięki, nie Trole!
Izabela ma rację, jest moc wątków o Polityce, muzyce i t d...nie musimy ich dublować... kucharskie też są ( podobno )...ale takich, co MASZ na talerzu - nie ma!
Dzisiaj mam coś tam na talerz i dobrze...
Życzę wszystkim SMACZNEGO obiadu i szczęśliwego dnia!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112247  
Nieprzeczytane 21-03-2022, 13:07
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Nie poznaje Cie Ninko, pierwszy raz widzę co muszę zrobić abyś stanęła w czyjejś obronie np mojej.

Cytat:
Napisał barteczek
..nie musimy ich dublować... kucharskie też są ( podobno )...ale takich, co MASZ na talerzu - nie ma!

Mówisz, że nie ma wątków co jest na talerzu. Tutaj i tak nie będzie odzewu a tylko krytyka ale za godzinę pokażę co ja mam dzisiaj na talerzu.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112248  
Nieprzeczytane 21-03-2022, 14:18
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Dzisiaj na obiad kiełbaski jagnięce (baranie) z czosnkiem, ziemniaki odsmażane z patelni i słodka kapusta zasmażana na marynowanej i wędzonej słonince.

[IMG][/IMG]
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112249  
Nieprzeczytane 21-03-2022, 17:55
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Pyszny obiadek Jarku ja się nie chwalę żart jadłam dziś na obiad zupę pomidorową i pierogi ruskie ...Na dworze niby to słoneczko ale wieje zimny wiatr ...wiosna Wszystko ok jak to emeryturze tylko przeraża sytuacja na świecie...milego wieczoru Ninko i zdrowka dla wszystkich.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi

Ostatnio edytowane przez helena62 : 21-03-2022 o 18:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112250  
Nieprzeczytane 21-03-2022, 18:06
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

I co Wy na to?oczywiście trochę żart.
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112251  
Nieprzeczytane 21-03-2022, 18:15
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 750
Domyślnie

Helenko, wreszcie wiem, co jadłaś! Ten temat omijałaś... a ja nigdy nie wiem, co bym zjadła... najchętniej nic!
Jareczku, luksus na stole! Niby nic, kapusta, kiełbasa, ziemniaczki... a jak się popatrzy, to z radością bym przysiadła obok Ciebie! Opisane luksusowo...apetycznie...
Zjadłam wczorajszy rosołek i kawałeczek mięsa... wystarczy!!!!!! Jest bigos, sałatka warztwna, warzywa na patelnie i polędwiczki indycze... ja nie, już nie jestem taka jak 80 lat temu....
To tyle dla TROLA...
Pozdrawiam i Helence dziękuję za fotkę kotka...Jego wymagania i zwyczaje - podobne " psia krew "
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112252  
Nieprzeczytane 21-03-2022, 19:16
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał helena62
I co Wy na to?oczywiście trochę żart.

Facet to prosty mechanizm. Wystarczy ładny uśmiech a traci głowę a co dopiero jak poczuje feromony to już przepadł jak samiec pająka.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112253  
Nieprzeczytane 21-03-2022, 19:18
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał barteczek

Jareczku, luksus na stole! Niby nic, kapusta, kiełbasa, ziemniaczki... a jak się popatrzy, to z radością bym przysiadła obok Ciebie! Opisane luksusowo...apetycznie...

Nieraz proste jedzenie a fajnie podane lepsze od luksusów.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112254  
Nieprzeczytane 21-03-2022, 19:50
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 750
Domyślnie

To fakt, Jarku!
Dzisiaj wpadłam odrobinę w KOSMOS... to mi się zdarza i zdarza się, że jest mi potrzebne.... ORYGINAŁ.
Bardzo marzę o wyjeździe na wypoczynek... rozmawiałam z KIMŚ... ale, dopiero na sierpień.. wszystko rozbija się o sunię. Jak chcą z psiakiem, to okazuje się, że ktoś wcześniej zaklepał też z PSEM... Jak duży, to moja maleńka może być zagrożona..
U nas do lasu nie da się chodzić bo zapadliny takie, że ciężarówka by poleżała ... Boję się już takiego życia..
Pozdrawiam Jarku
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112255  
Nieprzeczytane 21-03-2022, 20:43
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 750
Domyślnie

Rodzinka maleńka... ale, serdecznie Was pozdrawiam!
Teraz powiem DOBRANOC... śpijcie dobrze, kochani..nie będę Was wywoływać... na dobre sny! .
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112256  
Nieprzeczytane 21-03-2022, 22:20
Magdalila Magdalila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2018
Miasto: Sosnowiec
Posty: 574
Domyślnie Witam wszystkich

Dobry wieczór,
Ja dopiero teraz mam czas, a właściwie to go nie mam, chciałam tylko coś skrobnąć.
Izabel,
Już dawno Cię chciałam zapytać o dietę dr Dąbrowskiej. Pisałaś, że zrobisz w Wielkim Poście, ale z wpisów sądzę, że nie robisz (bogracz, niedzielny obiad z dziećmi itd.). A może zrobiłaś krótki post? Napisz, proszę. To ciężka dieta, ale czyni cuda. Ja robiłam 4 razy po 10 - 14 dni plus wychodzenie. Za każdym razem organizm lepiej toleruje tą dietę, nie mam skutków ubocznych. A to uczucie lekkości po diecie i przypływ energii, jakby ubyło 10 lat.
Jarku,
Proste jedzenie najlepsze, fakt. Ale ja nie jadam smażonego ani wędlin, troszkę mięsa raz na tydzień. Staram się jeść produkty mało przetworzone a najlepiej surowe, po takich najlepiej się czuję: surówki, sałatki, koktajle warzywne. Unikam pieczywa, białych makaronów. Troszkę tylko i rzadko. Ale każdy je jak mu pasuje.
Do wszystkich,
W ciężkich czasach nam przyszło żyć, może warto się w tym temacie odezwać? To nie polityka tylko nasza codzienność. Ja np. nie mam planów dłuższych niż na tydzień. I jak mam na coś ochotę to robię to teraz, bo może już nie być okazji.
Dzisiaj zapytał mnie student czy na koniec lektoratu będzie egzamin. A ja na to, że egzamin to dopiero za rok jest, a do tego czasu ten świat może przestać istnieć (tzn. nasza rzeczywistość). Taki pesymizm na dobranoc. Ale ja i tak jestem optymistką. "Carpe diem".
__________________
Magdalila
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112257  
Nieprzeczytane 22-03-2022, 07:22
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 405
Domyślnie

Cytat:
Napisał Magdalila

Jarku,
Proste jedzenie najlepsze, fakt. Ale ja nie jadam smażonego ani wędlin, troszkę mięsa raz na tydzień. Staram się jeść produkty mało przetworzone a najlepiej surowe, po takich najlepiej się czuję: surówki, sałatki, koktajle warzywne. Unikam pieczywa, białych makaronów. Troszkę tylko i rzadko. Ale każdy je jak mu pasuje.

To co jemy to jest zagadką, chyba że sami wytworzymy. Ja się tak staram robić wędliny bez konserwantów, dojrzewające a nawet sami kisimy od lat barszcz biały (żur) i czerwony. Na półkach jest żywność modyfikowana a wędliny pełne konserwantów i antybiotyków. Chleb pieczemy sami albo w ostateczności kupuję pełno ziarnisty ciemny ale nie z karmelem. Mąkę kupujemy prosto z młyna. Mleko kupuję kozie ale nie ze sklepu chyba, że muszę. Śledzie też sami robimy a szczególnie ikrę. Ryby własnego połowu nie z hodowli. Wodę pijemy wyłącznie z osmozy bez bakterii i wirusów. Niestety powietrza już nie oczyścimy ale staramy się przebywać jak najwięcej na świeżym powietrzu w rejonach najmniej skażonych. Myślę, że dożyjemy do 150 lat, szczególnie po własnej słoninie po ukraińsku wędzonej na drewnie olchowym. Nie uprawiam sam nic ponieważ ziemia na Śląsku jest tak skażona jak w Czarnobylu, to po co mam dodatkowo się narobić.
Nie wiem czy to co napisałem będzie komuś pasować, najwyżej wykasuję.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112258  
Nieprzeczytane 22-03-2022, 08:09
helena62's Avatar
helena62 helena62 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: okolice Szczecina
Posty: 10 871
Domyślnie

Witam wszystkich i życzę spokojnego dnia. Co do jedzenia to od ok 5lat nie jem mięsa w żadnej postaci. Chleb na zakwasie i ostatnio ciasto drożdżowe piekę sama.Czuję się dobrze,ustąpily dolegliwości jelitowe...duzo chodzę latem jeżdżę rowerem jak narazie wszystko ok.[u][U
__________________
“Szczęście pojawia się, gdy to, co myślisz, mówisz i robisz jest w harmonii.”...Gandhi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112259  
Nieprzeczytane 22-03-2022, 08:58
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 867
Domyślnie

Dzień dobry....Hej Helenko...miło Cię widzieć.
Lilu...pytasz o moją dietę....fakt...zrezygnowałam z 40 dniowego postu na rzecz krótszych terminów...zresztą sama pisałaś, że bardziej skuteczne są krótsze diety. Wiedziałam, że nie wytrzymam 40 dni bo w tym czasie mam imieniny i rodzina liczy na rodzinny obiad i choć skromne przyjęcie. Zaczynam dietę Dąbrowskiej od poniedziałku...teraz już nie będę miała żadnych przeszkód.
Masz rację...ciężkie czasy nastały....ale co ma być, to będzie. Ty jesteś optymistką...ja pesymistką...może dlatego, że bliżej granicy i nad niebem krążą samoloty bojowe sojuszników, potęgując strach.
Ninko...Helenko...Zosiu....Jarku...
Pozdrawiam...Dobrego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #112260  
Nieprzeczytane 22-03-2022, 11:56
barteczek's Avatar
barteczek barteczek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Małopolska
Posty: 55 750
Domyślnie

Dzień dobry, Rodzinko!
Lila wreszcie zajrzała ale z konkretami... ja nigdy nie poszczę odkąd pamiętam... tyle napościłam się w życiu, że wyglądałam jak " wieszak "{ TAK MÓWIŁA CIOCIA.
Potem różnie bywało, teraz jest w sam raz!
Jarku, bardzo dobrze że masz taką możliwość sam robić kiszonki i wędzonki...sama radość smaku!
Helenko, Twoich kilometrów to mi zazdrość... były - skończyły się ! -
Mięsko lubię, oczywiście nie w jakichś wściekłych ilościach i nie co dzień...ale lubię!
Izabelka zabiera się za dietkę... trzymam kciuki!
Lila pisze o Polityce... jaka to Polityka... mordowanie ludzi, dzieci - to bandytyzm...Izabela drży na widok samolotów - też bym musiała nosić pampersy, Izabel... boję się wojny...
Dzisiaj u mnie policja z karabinami gotowymi do strzału chodzi po mieście... nie wiem dlaczego...dowiem się jutro jak przyjdzie pani Ewa...
Do potem Rodzinko!
Pozdrawiam podczytujących! Z całego serca życzę zdrowia!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.