Wyświetl Pojedyńczy Post
  #5420  
Nieprzeczytane 28-12-2015, 11:35
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Estello ja też bym chciała zrozumieć, o co kotomkotom w tych sprzeczkach chodzi. Ba, psy bardziej znane i opisane, a potrafią relacjami między sobą zaskakiwać. Po latach doświadczeń ze zwierzętami przyjęłam jedną zasadę. Unikać przy humorkach ludzkiej ingerencji i bardzo uważać na stadne funkcje. Jeśli między sobą coś czworonogi załatwiają udajemy, że nam nic do tego. Warkną, mrukną to im wolno, nawet przegonić kumpla z wygodnego spanka. Tak robi Mamrocio. Zajmuje wszystkie odkryte przez Dusię " wypoczynki". Ona schodzi, nie jest zadowolona, widać, że smutna, za to kocurek dumny jak paw. Mam odruch przytulenia Dusi, nagadania Mamrociowi, ale po co. Koci macho jeszcze się wkurzy i zapoluje na koleżankę. Co robię? Dopieszczam zbója. Im więcej mizianek, im więcej doceniania kota nad kotami tym mniej gonitw za koteczką. Niestety muszę się zajmować różnymi innymi sprawami i bywa, że pan i władca czuje się porzucony i wtedy " zupa za słona". Obrywa mój mąż i Dusia, a nawet psy.
Co do spokoju w statecznym wieku mam wątpliwości. Moje już metrykalne seniorki i awanturki są.
__________________
http://www.klub.senior.pl/moje/bronczyk/blog/
Juniorek- zapiski collie.
Odpowiedź z Cytowaniem