menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #26761  
Nieprzeczytane 08-08-2012, 17:31
Mika corka Uli's Avatar
Mika corka Uli Mika corka Uli jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Jackowo
Posty: 69
Domyślnie

Cytat:
Po co mamy KNF w takim razie?


Babcia mowi, ze po kase dla znajomych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26762  
Nieprzeczytane 08-08-2012, 17:41
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

Cytat:
Napisał Jarosław II
Smakowite, nie smakowite ale takiej radykalnej wypowiedzi po Ks Bonieckim się nie spodziewałem, ciekawe czy to wszystko jego słowa? Czy to przypadkiem nie jakaś zawierucha się szykuje?


Jarek ,zlituj się ! Nie mów mi ,że Ty też przeczytałeś tylko tytuł,a jeśli całość ,to nie zrozumiałeś sarkazmu zawartego w tekście.
Pierwsze zdanie faktycznie, wprawiło mnie w osłupienie,ale przy kolejnych czułam ,że to haczyk z tłustym robalem na krwiożercze rybki !

Może dlatego ,że wielokrotnie uczestniczyłam w spotkaniach z ks.Bonieckim i wiem ,że to ksiądz z tej samej półki co ks.prof.Tischner.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26763  
Nieprzeczytane 08-08-2012, 17:59
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Skoro już dziś tyle o wieloletnim redaktorze naczelnym Tygodnika Powszechnego ,to warto jeszcze odesłać osoby zainteresowane i nieco bardziej dociekliwe, do jego felietonu sprzed tygodnia w którym opisuje, jak zwykle ze swadą,humorem i pobłażliwością, swoich internetowych adwersarzy.
Może lepiej ,żeby nie wszyscy to czytali ,bo jeszcze mogą w tym opisie, zobaczyć swoje lustrzane odbicie.
Cytat:
Do moich internetowych nieprzyjaciół
Dlaczego mnie tak nie znosicie? O co naprawdę Wam chodzi? Przecież mnie nie znacie i nawet nie czytacie tego, co piszę.http://tygodnik.onet.pl/0,77321,do_m...men tarz.html
Oj,co prawda ,to prawda.....
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26764  
Nieprzeczytane 08-08-2012, 19:03
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jarek ,zlituj się ! Nie mów mi ,że Ty też przeczytałeś tylko tytuł,a jeśli całość ,to nie zrozumiałeś sarkazmu zawartego w tekście.
Pierwsze zdanie faktycznie, wprawiło mnie w osłupienie,ale przy kolejnych czułam ,że to haczyk z tłustym robalem na krwiożercze rybki !

Może dlatego ,że wielokrotnie uczestniczyłam w spotkaniach z ks.Bonieckim i wiem ,że to ksiądz z tej samej półki co ks.prof.Tischner.
Masz racje za pierwszym razem przeczytałem tylko do połowy, dalej nie mogłem bo niczem anioł w gębe najszczał. Trzeba jednak Ks. Bonieckiego doczytać do końca jak kryminał.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26765  
Nieprzeczytane 08-08-2012, 22:51
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Hypatio,

a nie mówiłam, że nie pomoże?
Musiałabyś streszczenie napisać. i to niezbyt obszerne, najlepiej w punktach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26766  
Nieprzeczytane 08-08-2012, 23:00
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Prokurator generalny Andrzej Seremet zapowiada wydanie prokuratorom wytycznych w sprawie ścigania "mowy nienawiści" w internecie. Podkreśla, że problem leży nie w złym prawie, ale "w skuteczności ścigania".http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...enawisci_.html
Od przedszkola trzeba zwalczać ''mowę nienawiści''. Skoro katecheza jest nieskuteczna ,a nieraz przeciw skuteczna,może warto sięgnąć do filozofów.
Sądzę ,że Imperatyw Kategoryczny I.Kanta (''Postępuj zawsze tak ,jak chciałbyś ,aby zawsze postępowali inni.'' )jest w stanie pojąć i przyswoić - oczywiście odpowiednio przełożony na język dziecka - przeciętny piecio/sześciolatek. Pięćdziesięcio/sześćdziesięciolatkom przychodzi to znacznie trudniej .Chyba już za późno .
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26767  
Nieprzeczytane 08-08-2012, 23:09
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Rolleyes

Cytat:
Napisał POLA
a nie mówiłam, że nie pomoże?
Musiałabyś streszczenie napisać. i to niezbyt obszerne, najlepiej w punktach.


Polu,może to jakiś defekt genetyczny tkwi w naszej nacji ?
Nie tylko nie jesteśmy w stanie, przeczytać ze zrozumieniem tekst publicystyczny o który potem i o jego autorze wydajemy kategoryczne sądy,ale również nie potrafimy ze zrozumieniem, przeczytać bankowy lub para bankowy ''cyrograf'',który następnie podpisujemy z pełną dezynwolturą. A potem płacz ,bo miało być jak u Midasa ,a tu figa.
Tylko zapominamy jak król Midas skończył.


Ps. Co do streszczenia, to coś na kształt zrobiłam, wytłuszczając główną frazę ,każdego akapitu oraz puentę.
Cóż,póki pacjent żyje jest nadzieja.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26768  
Nieprzeczytane 08-08-2012, 23:23
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Od przedszkola trzeba zwalczać ''mowę nienawiści''. Skoro katecheza jest nieskuteczna ,...
Katecheza to tylko 2h w tygodniu.
Pewne obyczaje wynosi się z domu i z tym wynoszeniem właśnie jest problem.
Nie ma co wynieść?
Seremet nie da rady.
Jest ogólne przyzwolenie na netowe harce.

Dobrej nocki wszystkim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26769  
Nieprzeczytane 09-08-2012, 00:10
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Nadmuchany balon znowu pękł.
Siatkarze odpadli. Polska zajmuje 25 miejsce, ale pewnie spadnie niżej. Przed nami Białoruś, Iran i Kazachstan.
Pech, jak zwykle.
A Węgrzy mają 6 złotych medali.

Polacy nic się nie stało.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26770  
Nieprzeczytane 09-08-2012, 00:17
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Stała się ostatniej doby rzecz godna odnotowania w sztambuchu kierowniczki.Nazwisko"Kaczyński" zostało tylko raz wywołane,a i to nie przez kogoś z licznych tu i napastliwych fanów platfusowskiej zarazy.
Jeśli Seremet uprze się i wprowadzi swój zamysł w życie,to ten wątek,obawiam się,umrze śmiercią naturalną.Wiele tekstów tu umieszczanych świadczy bowiem,że ich autorki (i autorzy) są wręcz pijani z nienawiści.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26771  
Nieprzeczytane 09-08-2012, 00:21
Mika corka Uli's Avatar
Mika corka Uli Mika corka Uli jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Jackowo
Posty: 69
Domyślnie

Marne osiagniecia w sporcie?
Kolejne biuro podrozy wystawilo ludzi do wiatru?
Przekrety w bankach?
Bezrobocie wsrod absolwentow z wyzszych uczelni?


To wszystko wina PiSu.
Tak mowi moja Babcia.

Te ostatnie lata to same sukcesy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26772  
Nieprzeczytane 09-08-2012, 00:21
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

A jak już wspomniany został pech, to zaskoczenie;
Romney traci do Obamy, a jeszcze trzy tygodnie temu obaj politycy cieszyli się jednakowym poparciem po 46 procent.

http://swiat.newsweek.pl/sondaz--rom...92034,1,1.html

Przecież pisałam, że nasz Pan Premier przynosi pecha i jest już po kandydacie, co potwierdza przykład Hollande, który wygrał nie spotkawszy się z naszym Geniuszem, a także wszystkie plagi egipskie jakie spadły na nasze głowy.
Pech, zwyczajnie pech.
Już Napoleon unikał pechowców, wiedząc czym to grozi. Raz stracił czujność i bach! Waterloo.
Nooo, my wojska nie mamy. Najwyżej z zielonej wyspy będziemy mieć Zielony Przylądek i nadzieję na Cesarię Evorę .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26773  
Nieprzeczytane 09-08-2012, 00:25
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Ponieważ ten zaśpiew "Polacy nic się nie stało" stał się już wszechobecny,bo można go usłyszeć nie tylko na sportowych arenach,pojawiają się propozycje by zastąpić nim Mazurka Dąbrowskiego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26774  
Nieprzeczytane 09-08-2012, 07:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Stała się ostatniej doby rzecz godna odnotowania w sztambuchu kierowniczki.Nazwisko"Kaczyński" zostało tylko raz wywołane,a i to nie przez kogoś z licznych tu i napastliwych fanów platfusowskiej zarazy.
Jeśli Seremet uprze się i wprowadzi swój zamysł w życie,to ten wątek,obawiam się,umrze śmiercią naturalną.Wiele tekstów tu umieszczanych świadczy bowiem,że ich autorki (i autorzy) są wręcz pijani z nienawiści.

Aż strach sie nie cieszyć. Szczególnie kiedy jest szansa, że na czele karnych i trzeźwych batalionów PiSuardów i PiSuardess [znanych powszechnie z miłosierdzia do bliźnich wszelakich] zwalczających platfusowską zarazę może stanąć Antoś Macierewicz pod czujnym okiem samego cudownie ocalonego szefa ludu taplajacego sie w PiSuarze.
I O TAKE Polske walczyli .... ŚMY !!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26775  
Nieprzeczytane 09-08-2012, 09:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Mruga oczkiem (żart) Obrońca

poprawności się znalazł, niejaki drzazga, który używa wyłącznie literackiego języka w stylu:
...fanów platfusowskiej zarazy ...
autorki (i autorzy) są wręcz pijani z nienawiści.


Zarazę stanowią tchórze forowi, którym brak odwagi na odpowiednią reakcję.
Najłatwiej naszczekać, najlepiej bez odnoszenia się do konkretnych osób, ogon podtulić i zwiać.
Ostatni bohaterowie widać zginęli w czasie II światowej.

O wątek jestem spokojna.
Będę tu sobie pisać i pisać i żaden Seremet ani inny mniejszy prokurator nie jest mi straszny.
A że czytać tego nikt nie będzie?
Nie szkodzi, wszak ważniejszych znacznie pism też sie nie czyta.

PS O prezesie nic nie było, bo jakoś mało się odzywa, podobnie jak premier, i nie dostarcza materiału do analizy jego przemyśleń i stylu tychże.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26776  
Nieprzeczytane 09-08-2012, 09:43
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nadmuchany balon znowu pękł.
Siatkarze odpadli. Polska zajmuje 25 miejsce, ale pewnie spadnie niżej. Przed nami Białoruś, Iran i Kazachstan.
Pech, jak zwykle.
A Węgrzy mają 6 złotych medali.

Polacy nic się nie stało.
Pewnie, że pech, bo:
nie ma zawodów w kłótniach narodowych, w demontażu tego, co się najpierw zbudowało, w biadoleniu itd.
To są konkurencje, w których jesteśmy absolutnie bezkonkurencyjni i mielibyśmy krążki.

A kto nadmuchał ten balon?
Słyszałam ostatnio wypowiedź chyba tego, który tak ładnie Józoli, jak to określił kiedyś Miller, że za komuny mieliśmy większe osiągnięcia.
Wnioski?
Aż się boję, co tu może wyrosnąć na działce.

Idę z ludem pogadać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26777  
Nieprzeczytane 09-08-2012, 10:11
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uwaga

I znów sprayem po murze - KŁAMSTWO !
Przegrywają nie tylko nasi sportowcy,przegrał również z kretesem Kurski. Jacek Kurski.
Odwołać się może do Sądu .....Ostatecznego.
Cytat:
Europoseł Jacek Kurski musi przeprosić byłego prezesa PZU Cezarego Stypułkowskiego na pięciu billboardach w Warszawie, Gdańsku i Olsztynie. To pierwsze tego rodzaju przeprosiny w Polsce
Więcej... http://wyborcza.pl/1,75478,12277765,...#ixzz2329vdXOR
Cieszy mnie to niezmiernie. Czy to mowa nienawiści jak tu się niektórym roi? Nie, to nie jest mowa nienawiści,bo ja nie czuję nienawiści do tego osobnika. Ja się po prostu cieszę ,że wreszcie człowiek ,który swój byt publiczny,byt w polityce, w znacznym stopniu opierał na szkalowaniu ,pomawianiu i zniesławianiu przy świadomym użyciu kłamstw - któryś raz z rzędu jest karany prawomocnym wyrokiem za takie czyny - zostanie przykładnie ukarany.

Jest uczucie jeszcze gorsze od nienawiści. To pogarda.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 09-08-2012 o 10:16.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26778  
Nieprzeczytane 09-08-2012, 10:22
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
[obrońca]poprawności się znalazł, niejaki drzazga, który używa wyłącznie literackiego języka w stylu:
...fanów platfusowskiej zarazy ...
autorki (i autorzy) są wręcz pijani z nienawiści.



Uoj! Polu! Jako kierowniczka [tak chyba trza rozumiec intencje autora] działu skażonego przez platfusowską zarazę i członkini koła pań klaszczących na nikczemną prawdę nie powinnaś narzekać na los.
Bo.... kto nie zaznał goryczy.....itd jak mawiał klasyk, którego nawet Karol X powinien znać
Ale zapewniam Cię, że mimo pogróżek Seremeta wszystko idzie ku dobremu skoro nawet tow.major AP z Ameryki wywołuje ducha Leppera, żeby pomógł zwalczyć niezłomnego co cudem ocalał z jakiejs katastrofy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26779  
Nieprzeczytane 09-08-2012, 10:33
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
I znów sprayem po murze - KŁAMSTWO !


Cieszy mnie to niezmiernie. Czy to mowa nienawiści jak tu się niektórym roi? Nie, to nie jest mowa nienawiści,bo ja nie czuję nienawiści do tego osobnika. Ja się po prostu cieszę ,że wreszcie człowiek ,który swój byt publiczny,byt w polityce, w znacznym stopniu opierał na szkalowaniu ,pomawianiu i zniesławianiu przy świadomym użyciu kłamstw - któryś raz z rzędu jest karany prawomocnym wyrokiem za takie czyny - zostanie przykładnie ukarany.
:
Hypatio!
Jak możesz tak szkalować aktywiste PiSu, który cały swoj ówczesny żywot poswięcił na chwałę PiSu i jego cudownie ocalonego prezesa?
To niegodziwe co piszesz. I wpisuje się w krąg nienawiści godnej potępienia przez miłosierny lud czerpiacy prawdę z PiS....uaru
Zasługi dla wodza tej zacnej partii sprawiedliwych zmywają wszelkie grzechy. Przecie podobny wyrok w sprawie Macierewicza, to ZEMSTA sądu na niezłomnym obrońcy prawdy o WSI i jeno nikczemne istoty w swej małości mogą sądzic inaczej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26780  
Nieprzeczytane 09-08-2012, 10:50
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Przybieranie nienawiści w kwieciste słowa nie zmienia jej urody ani nie zmienia jej specyficznej woni....
bezczuje tylko tego nie poczują..no cóż taka ułomność istnieje.
Rzemieślnicy florystyki słownej też jej nie zakryją.
__________________

Ostatnio edytowane przez Arti : 09-08-2012 o 10:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:38.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.