menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #681  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 00:17
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Domyślnie

Poszłam za linkiem podanym przez edith_2012...
Co ateista robi w wigilię? "Dzieli się rzepą i modli do bożków"
Tak niewierzących opisał mi kiedyś pan Zbigniew, 72-letni emeryt i katolik. Wydało mi się to zabawne, szczególnie, że pan Zbigniew mówił to całkiem serio.
http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3...a_i_modli.html
Edith_2012 podzięki za ubaw... który byłby pyszny, gdyby nie był żałosny. jak ciągnięcie tygrysa za ogon: i śmieszno, i straszno.
XXI wiek, środek Europy a ateista musi sie bronić i szukać wsparcia...... pora umierać...

Zupełnie poważnie - czy były prowadzone badania odnośnie szczególnej podatności ateistów na choroby psychiczne? Co z religiami bez boga osobowego? wszak taki buddysta czy taoista to po trosze ateista... w tych religiach nie ma boga, żadnego.

Miłego.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #682  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 00:43
Matrix's Avatar
Matrix Matrix jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 1 106
Domyślnie

Re: Edith

Kobieto, nie ucz ojca dzieci robić.

A na marginesie: nigdy nie było wśród ateistów ludzi z zespołem Downa. Jeśli znasz jakiś przypadek to proszę go podać. A to dlatego, że najprościej rzecz ujmując abyś dobrze zrozumiała - upośledzenie tych ludzi zarówno fizyczne jak psychiczne ma podłoże genetyczne i jest widoczne od razu po urodzeniu.
Wynika z tego, że takie przypadki dotyczą wszystkich innych - poza ateistami. Statystycznie i w rzeczywistości. Nadążasz, czy trzeba dokładniej wyjaśnić?
__________________
Nie wszystko co dozwolone - jest godziwe

http://www.klub.senior.pl/moje/Matrix/blog/

http://www.euroislam.pl/


Ostatnio edytowane przez Matrix : 30-12-2012 o 00:52.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #683  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 02:37
edith_2012 edith_2012 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 123
Domyślnie

osoby z zespolem Downa byly jedynie przykladem (co zaznaczalam)...

Cytat:
Napisał Matrix
nigdy nie było wśród ateistów ludzi z zespołem Downa. Jeśli znasz jakiś przypadek to proszę go podać.

ktos z ateistow klamie...

Cytat:
Napisał wankabor
Fakt , że każdy rodzi się ateistą i analfabetą.

jezeli wankabor (oraz ateisci popierajacy te wypowiedz) pisal prawde to wynika ze jak "kazdy" to rowniez osoby urodzone z zespolem Downa urodzily sie ateistami...

dla porownania katolicy szybko staraja sie ochrzcic dziecko aby przynalezalo do kosciola rzymskokatolickiego...

ale co z tym ktore nie zostalo ochrzczone? traci "tytul ateisty przy urodzeniu o ktorym pisal wankabor" w jakims wieku jezeli nie zdobywa coraz wiecej wiedzy? (w tym wypadku nie rozwija sie prawidlowo psychicznie)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #684  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 03:19
edith_2012 edith_2012 jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2012
Posty: 123
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
i śmieszno, i straszno.
XXI wiek, środek Europy a ateista musi sie bronić i szukać wsparcia...... pora umierać...


no wlasnie smieszno i straszno :-)

ateisci na forum maja dylemat czy "kazda osoba rodzi sie ateista"...czy ateista staje sie dopiero jako dorosla swiadomie
podejmujaca taka decyzje (i czy moze to byc chora psychicznie np. psychopata itp)
no i co z doroslym ateista ktory zachorowal psychicznie potem;
czy choroba psychiczna wyklucza z bycia ateista?...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #685  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 08:26
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Wstaję rano raniusieńko a tu takie rozprawki teoretyczno-naukowe o tych wstrętnych ateistach. Mam pytanie, czy ateiści grają w totolotka? Jeśli tak to znaczy, że wierzą.Na ten świąteczny dzień życzę uśmiechu i dystansu.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #686  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 09:36
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Mam wrażenie, że ktoś tu dysertacje przygotowuje na temat chorób psychicznych w odniesieniu do wyznawanych religii. Szkoda, że analizą zostali objęci wyłącznie ateiści. Ciekawe jak się kształtuje liczba osób z zespołem Downa u katolików, muzułmanów, protestantów, wyznawców hinduizmu, buddystów itd. Myślę, że zgodnie z krzywa Gausa. Chyba żadna religia nie ma monoplu na schorzenia psychiczne . Mam tylko jedno pytanie co rozważania pschiatryczne mają wspólnego z wątkiem o ateistach. Proponuję kontynuację dyskusji na wątku dotyczącym chorób umysłowych.
Ale z drugiej strony, jak mawiał pewien Tewie, jest możliwe, że Edith uważa ateistów za szczególnie obciążonych niedorozwojem umysłowym, pewnie stąd ateizm .
Reasumując; Polak=katolik, Upośledzony umysłowo=ateista. Może tak być?
Pogodnej niedzieli wszystkim, ateistom też.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #687  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 09:54
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie

Edith !
KK jest zafiksowany na seks, a Ty na choroby pschiczne.
Wszyscy na to, co ich męczy !

Dłużej pisać nie mogę, bo wirus grypowy złapał mnie - ateistkę (!) 24.12. i puścić nie chce ! Pewnie to kara za moje bezbożne życie ;-);-);-)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #688  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 10:06
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał estella50
Edith !
KK jest zafiksowany na seks, a Ty na choroby pschiczne.
Wszyscy na to, co ich męczy !

Dłużej pisać nie mogę, bo wirus grypowy złapał mnie - ateistkę (!) 24.12. i puścić nie chce ! Pewnie to kara za moje bezbożne życie ;-);-);-)
A może to nagroda, w każdym razie masz szansę poleżeć w ciepłym łóżeczku z dobrą książką i mieć wszystko w tyle.
A serio to życzę Ci szybkiego powrotu do zdrowia, choć koty z pewnością są szczęśliwe w pościelce z Panią
Odpowiedź z Cytowaniem
  #689  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 10:13
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 675
Domyślnie

Cytat:
Edith napisała-ateisci na forum maja dylemat czy "kazda osoba rodzi sie ateista"...czy ateista staje sie dopiero jako dorosla swiadomie
Moja miła seniorko pomyśl i skorzystaj z 1400 gramów neuronów i komórek glejowych.Przecież genetycznie nie masz zaprogramowane wyznanie katolicyzmu bo Bóg twój to jak to zrobił gdy tworzył człowieka .Czy potrafiłaś jako osesek czytać i pisać czy nie chodziłaś do szkoły podstawowej ?

Czy dziecko samo się chrzci ? Miałaś dzieci czy teoretyzujesz.Natomiast ja uważam że powinien być obowiązek badań prenatalnych i powinna kobieta świadomie i jej partner poodejmować decyzję o urodzeniu dziecka a nie wyciągać pieniądze od podatników na swoje eksperymenty lub sama za nie płacić.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #690  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 10:21
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał edith_2012
osoby z zespolem Downa byly jedynie przykladem (co zaznaczalam)...



ktos z ateistow klamie...



jezeli wankabor (oraz ateisci popierajacy te wypowiedz) pisal prawde to wynika ze jak "kazdy" to rowniez osoby urodzone z zespolem Downa urodzily sie ateistami...

dla porownania katolicy szybko staraja sie ochrzcic dziecko aby przynalezalo do kosciola rzymskokatolickiego...

ale co z tym ktore nie zostalo ochrzczone? traci "tytul ateisty przy urodzeniu o ktorym pisal wankabor" w jakims wieku jezeli nie zdobywa coraz wiecej wiedzy? (w tym wypadku nie rozwija sie prawidlowo psychicznie)

Edith nie obrażaj Cię, ale muszę napisać, że Twoje rozważania są tak bardzo naiwne, że odpowiedzi są całkowicie zbędne. Pomyśl zanim napiszesz. To tak jakby ktoś zapytał, dlaczego masło jest maślane.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #691  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 10:33
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał estella50
Edith !
KK jest zafiksowany na seks, a Ty na choroby pschiczne.
Wszyscy na to, co ich męczy !

To mechanizm wyparcia...
Tak samo jest n.p. z homofobią. Największe nagonki na gejów robią ci, którzy mają problem z własną seksualnością.
Mężczyźni heteroseksualni w 100%, przechodzą obok gejów jak koło każdego innego człowieka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #692  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 10:36
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 675
Domyślnie

Cytat:
. Mam pytanie, czy ateiści grają w totolotka? Jeśli tak to znaczy, że wierzą
Jaką wiarę masz na myśli jako pojęcie /religijna,chrześcijańska,psychologiczna/ Polecam artykół http://www.fuw.edu.pl/~kostecki/teoria_gier.pdf lub kurs na Harvardzie dla mgr.inżynierów http://www.naharvard.pl/kurs/teoria-gier.html .
...== Wiara a prawdopodobieństwo ==
Poniższy przykład pokazuje orientacyjne stopniowanie prawdopodobieństwa i odpowiadające mu określenia.
Załóżmy, że mamy wyciągnąć z urny jedną kulę.
* Jeśli w urnie są same białe kule, to '''wiem''', że wyciągnę białą.
* Jeśli w urnie jest 999 białych kul i jedna czarna, to '''głęboko wierzę''', że wyciągnę białą.
* Jeśli w urnie jest 99 białych kul i jedna czarna, to '''wierzę''', że wyciągnę białą.
* Jeśli w urnie są 3 białe kule i jedna czarna, to '''przypuszczam''', że wyciągnę białą.
* Jeśli w urnie jest 1 biała kula i 999 czarnych, to '''nie jest wykluczone''', że wyciągnę białą.

Powyższy przykład nie uwzględnia jednak różnic indywidualnych. Przy silnym sceptycyzmie można powiedzieć, że dopiero w przy milionie białych kul i jednej czarnej '''głęboko wierzę''', że wyciągnę białą.
Możesz też spokojnie wyliczyć prawdopodobieństwo spotkania Jezusa w populacji ludzkiej ,ponoć w niego wierzysz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #693  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 10:53
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał edith_2012
.

Edith, teraz na inny temat. Zajrzałam na stronę Twojego "profila" i co? pustka. Czego się obawiasz, że skrywasz się pod czapką niewidką. Każdego anonimowego osobnika piszącego tu na forum KSC traktuję jako niewiarygodnego i niepewnego pochodzenia. Nie mam zaufania do tych ludzi.
Prawdziwa cnota jest jak kryształ przezroczysta.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #694  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 11:15
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Gdzieś tu wyżej wspomniano o komunii św. upośledzonych, czy też osób z zespołem Downa, to trzeba pamiętać, że osoby te nie rozumieją pojęcia grzechu, nie rozróżniają co jest dobre, a co złe, nie mówię tu oczywiście o jedzeniu , czy wyraźnych przyjemnościach.
Grzech jest wtedy, jeśli czyn jest popełniony świadomie, a to nie występuje u w/w. tak więc ciąganie tych osób do spowiedzi itd. jest pomyłką.
Kilka przykładów, do konfesjonału podchodzi dziewczyna upośledzona w stopniu umiarkowanym i na głos mówi księdzu "dziesięć przykazań ( bez ich wymieniania), Amen", inny chłopak o podobnym stopniu upośledzenia zapytał po prostu gdzie można zrobić siku, następna dziewczyna, zaobserwowała jak ludzie coś mruczą przy konfesjonale i podeszła doń i po prostu pomruczała i odeszła. O innych zachowaniach osób z dysfunkcją intelektualną można by długo opowiadać.
Do przemyślenia.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #695  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 11:37
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
OK dziękuję, Koalo

koty działają jak grzejnik na zadreszczonej grypowo seniorce, dobra książka jest dobra na wszystko, a muzyka klasyczna, moja ukochana, to eliksir.

Edith !
polecam dla uładzenia myśli i uczuć utwory wielkich romantyków. To działa !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #696  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 12:18
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Że co?

Cytat:
Napisał edith_2012
ateisci na forum maja dylemat czy "kazda osoba rodzi sie ateista"...
Ani ateiści, ani pozostali odrobinę myślący, nie mają takiego dylematu; normalni ludzie po osiągnięciu dojrzałości umysłowej potwierdzają swój ateizm lub wiarę. Logiczny elementarz. Czy ktoś urodził się już ochrzczony? Hm... były próby chrztu dziecka w łonie matki, ale o ile wiem, KK nie popiera popiera podobnych praktyk.
Dyskusja nt. nie jest nawet śmieszna. Jest wyłącznie próżnym gadaniem, powiedziałabym - zagadywaniem kolejnego, niewygodnego wątku. Cóż, jak dotąd forum nie jest katolickie... i niech tak zostanie.

Sorry, idę pajęczyny z głowy powyciągać, bo znów zasnęłam nad książką niesłuszną, bez imprimatur... i od pajęczyn powinnam zacząć... a nie od przemyśleń o teorii prawdopodobieństwa. Takie same szanse na wygraną w totka ma katolik jak innowierca czy ateista. Bodajże 1:14 mln. Na kogo wypadnie, na tego bęc!
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #697  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 12:35
matta matta jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: Polska
Posty: 285
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Edith, teraz na inny temat. Zajrzałam na stronę Twojego "profila" i co? pustka. Czego się obawiasz, że skrywasz się pod czapką niewidką. Każdego anonimowego osobnika piszącego tu na forum KSC traktuję jako niewiarygodnego i niepewnego pochodzenia. Nie mam zaufania do tych ludzi.
Prawdziwa cnota jest jak kryształ przezroczysta.


Wankabor
nie piszesz tutaj pod własnym nazwiskiem, adresem.
Uważasz, że ci którzy nie wypełnili profilu są z kosmosu?
Jesteś tak samo wiarygodna jak Edith,bo skąd wziąć pewność że napisałaś prawdę?
W Internecie wszyscy są anonimowi, bardzo wirtualni.


Cnota kryształowa może i wierzy w prawdziwość opisów na profilu uzytkownika.
Ale to jest dokładnie tak samo jak z wiarą w siły nadprzyrodzone.
Mogę napisać, że jestem cudowna istota o najlepszych parametrach intelektualnych
i to wystarczy tobie aby uwierzyć, że tak jest naprawdę. Jak dziecko wierzące w aniołki i św. Mikołaja.
A ja rzadko zagladam na profil, nie mam zaufania do tych wypasionych profili, ludzi oceniam wedle treści ich postów.

W tej dyskusji bawi zaperzenie wierzących i ateistów. Argumenty, jeśli są, to powierzchowne.
Temacik jest, można postukać w klawiaturę, przepisac mądrości z Internetu, czas szybciej płynie.
Od dawna zastanawia mnie jeden z aspektów;
gdzie trafili po śmierci wszyscy ludzie zamieszkujący Ziemię przed powstaniem religii.
Z mojej skromnej wiedzy wynika,
że wszyscy bez względu na wyznawaną religię, bądź życie w bezbożności trafią do piachu.
A po setkach lat w miejscu cmentarza powstanie nowe osiedle, czy inny wytwór przyszłych czasów.
Fanatyzm w wyznawaniu jedynie słusznej i prawdziwej wiary rodzi wojny, cierpienie ludzkie.
Może całkowita bezbożność jest jedynym lekiem na całe świata zło.

Wszystkim, wszystkiego najlepszego w nadchodzącym 2013 roku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #698  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 12:39
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 675
Domyślnie

Cytat:
wuere'le napisała-
Gdzieś tu wyżej wspomniano o komunii św. upośledzonych, czy też osób z zespołem Downa,
Była podana definicja sumienia i stwierdzenie że każdy z nas ma sumienie i zdolność do oceny dobra i zła.Odith zaczęła dywagacje na temat oceny dobra i zła przez osoby mające trwałe uszkodzenia mózgu wpływające na sprawność intelektualną.Zaczęła sugerować upośledzenia z ateizmem i ta głupia dyskusja.

Wiadomo przecież jeżeli jest uszkodzony mózg w części odpowiedzialnej za mowę nie będziemy mówić i tą podstawową wiedzę posiadamy bo jesteśmy seniorami i spotykamy seniorów z uszkodzeniami lewej półkuli po wylewie. To samo z uszkodzeniami innych części mózgu odpowiadające za inne funkcje wzrok,uczucia itd.

Definicje formułuje się ogólne i nie wymienia się przypadków szczególnych.Dalej twierdzę że ludzie mają możliwości oceny dobra i zła .Część mamy w podświadomości zapisane a część nabyte drogą edukacji.Przecież coś gorzkiego to sygnał dla nas aby się zastanowić nad spożywaniem takiego produktu. Wpływ ma środowisko w jakim żyjemy na ocenę dobra i zła i jedni mają wyższe możliwości oceny a inni niższe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #699  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 12:51
Bogda501's Avatar
Bogda501 Bogda501 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 990
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alice
Wankabor
nie piszesz tutaj pod własnym nazwiskiem, adresem.
Uważasz, że ci którzy nie wypełnili profilu są z kosmosu?
Jesteś tak samo wiarygodna jak Edith,bo skąd wziąć pewność że napisałaś prawdę?
W Internecie wszyscy są anonimowi, bardzo wirtualni.
No cóż Mala..... .
Wankabor nie jest anonimowa. Większość z nas zna ją z imienia i twarzy a nawet miasta zamieszkania.

Ty też nie jesteś anonimowa . Tyle tylko, że co jakiś czas występujesz pod innym nickiem... piorąc wciąż w tej samej pralni. Zatem nie szukaj źdźbła w oku bliźniego, ale wyjmij belkę z własnego... O le..!!
Szczęśliwego Nowego roku 2013..... i każdego następnego..!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #700  
Nieprzeczytane 30-12-2012, 13:04
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bogda501
To mechanizm wyparcia...
Tak samo jest n.p. z homofobią. Największe nagonki na gejów robią ci, którzy mają problem z własną seksualnością.
Mężczyźni heteroseksualni w 100%, przechodzą obok gejów jak koło każdego innego człowieka.
Zdecydowanie wolę lesbijki i nie przechodzę obojętnie. Niechby nawet były ateistki, bo chyba są.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.