menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #3721  
Nieprzeczytane 20-05-2014, 16:25
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał olena
"...Może jakbym dociskała?..."
To się nie da zrobić! Ja miałam rehabilitację w I połowie marca. Podczas wizyty kontrolnej lekarz wypisał skierowanie na kontynuację. Dalszy ciąg będzie od 16 czerwca Fizjoterapeuta, zresztą lekarz prowadzący też... kazali mi się cieszyć, że to i tak szybko. Pozdrawiam
A! Mój aktualny licznik - 4571. Wczoraj mi ubyło 203, a dziś 273. Ciekawe, jak długo ta tendencja się utrzyma
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3722  
Nieprzeczytane 20-05-2014, 17:48
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Nie ma sie co złamywaqc musimy czkac dalej ,na dzis 879 zobaczymy jak dalej .Zobaczymy czy sie sprawdzi.Suseł a kiedy twoj wniosekm zostal zakwalifikowany,moze jeszcze nie czas i dlatego kaza czekac.Miłego dnia.
Skierowanie wyslalem na koncu lutego po miesiacu tj na koncu marca dostalem decyzje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3723  
Nieprzeczytane 20-05-2014, 19:56
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Uśmiech

Mysle ze otrzymasz skierowanie koniec lipca i sierpnia, ale wszystko w rekach NFZ .Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3724  
Nieprzeczytane 20-05-2014, 21:10
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
"...na dzis 879 zobaczymy jak dalej ..."
Poprzednim razem (rok 2011/2012) też śledziłam numer i to nie tylko swój i w oddziale łódzkim jak już ktoś miał nr bliski lub nawet ponad 1000, to już w przeglądarce NFZ umieszczał informację o skierowaniu. Tym razem jest jakoś dziwnie. Numery niskie, a informacji jak nima tak nima Ciekawa jestem przy jakim numerze pojawi się dla Ciebie informacja. Dobrej nocy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3725  
Nieprzeczytane 20-05-2014, 21:34
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Uśmiech

Na dzis mam 747 do jutra Milej nocki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3726  
Nieprzeczytane 21-05-2014, 07:53
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał niobos
Na dzis mam 747 do jutra Milej nocki.
Witam. niobos, daj cynk jak już będziesz mieć coś w przeglądarce. Pozdrawiam i miłego dnia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3727  
Nieprzeczytane 21-05-2014, 08:02
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Odnośnie: Zmiany numeru w kolejce oczekujących
"...Informujemy, że...Zaobserwowane przez Państwa różnice..."

W tym wszystkim interesujące jest to, że podpisał się pod tekstem Departament do spraw Służb Mundurowych

Wygląda na to, że tę informację podał ten właśnie departament. Nie wiedzieć dlaczego ten? Co Wy na to? Miłego i pogodnego dnia dla wszystkich
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3728  
Nieprzeczytane 21-05-2014, 11:11
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51

W tym wszystkim interesujące jest to, że podpisał się pod tekstem Departament do spraw Służb Mundurowych

Wygląda na to, że tę informację podał ten właśnie departament. Nie wiedzieć dlaczego ten? Co Wy na to? Miłego i pogodnego dnia dla wszystkich
Wczoraj już na to zwróciłam uwagę, ale..
Albo oni to firmują logistycznie, bo mają odpowiednią sieć, by koordynować te listy i numerki, więc na zlecenie.
Druga możliwość to taka, że służba zdrowia w jakiś sposób podlega pod służby mundurowe?
A trzecia....nie wiem.
U mnie numerki się zatrzymały od kilku dni.
Pozdrawiam całą naszą ekipę kolejkowiczów.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3729  
Nieprzeczytane 21-05-2014, 16:02
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Dzisiaj ubylo 4 numerki i jest 99 ciekawe co dalej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3730  
Nieprzeczytane 21-05-2014, 18:28
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał olena
"Wczoraj już na to zwróciłam uwagę, ale..
Albo oni to firmują logistycznie, bo mają odpowiednią sieć, by koordynować te listy i numerki, więc na zlecenie Druga możliwość to taka, że służba zdrowia w jakiś sposób podlega pod służby mundurowe?
A trzecia....nie wiem.
U mnie numerki się zatrzymały od kilku dni.
Pozdrawiam całą naszą ekipę kolejkowiczów.
Ja też od razu zwróciłam uwagę na ten departament, ale jakoś zignorowałam, lecz męczył mnie samerdok i musiałam dziś zapytać, co Wy na to i wydaje mi się, że to raczej chyba ta pierwsza możliwość, którą wymieniłaś

U mnie jak na razie numery spadają, ale tendencja wzrostowa z poniedziałku i wtorku (-203; -273) nie utrzymała się. Dziś tylko -105
Jak bym nie miała innych planów na wrzesień, to bym miała w nosie termin, ale jest inaczej i boję się, żeby mi się terminy nie pokryły, dlatego tak pieczołowicie śledzę przeglądarkę, denerwując się przy okazji, gdy mało numerków spływa Pozdrawiam

"Ja wiedziałem, że tak będzie...ja wiedziałem" (Grzegorz Halama - "Śpiworki")
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3731  
Nieprzeczytane 21-05-2014, 20:16
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

Moi Drodzy
Aby sobie umilić czas oczekiwania, oglądnijcie Uzdrowisko Cieplice i Uzdrowisko Ustroń


http://youtu.be/buEwEDxB6C4

http://youtu.be/D86jy_sMxIc
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3732  
Nieprzeczytane 21-05-2014, 20:37
Ryszard2's Avatar
Ryszard2 Ryszard2 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Łódź
Posty: 2 661
Domyślnie

A teraz pokażę Sanatorium Rolnik w Nałęczowie, w którym byłem w 2012 roku.

http://youtu.be/bFtJ6eW8-zo
__________________
Ryszard
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3733  
Nieprzeczytane 22-05-2014, 16:08
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Dzisiaj z ranka ubylo 22 numerki i byl nr 77 a przed 16 zrobilo sie 79 ciekawe zjawiska sie dzieja .Podeejrzewam ze przydial bedzie na wrzesien gdyz zastrzeglem sobie w NFZ ze sierpien ze wzgledow rodzinnych mi nie pasuje a wrzesien jest 18-tym miesiacem i potem potrzebne by byly nowe wyniki od lekarza.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3734  
Nieprzeczytane 22-05-2014, 19:44
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał suseł
Dzisiaj z ranka ubylo 22 numerki i byl nr 77 a przed 16 zrobilo sie 79 ciekawe zjawiska sie dzieja .Podeejrzewam ze przydial bedzie na wrzesien gdyz zastrzeglem sobie w NFZ ze sierpien ze wzgledow rodzinnych mi nie pasuje a wrzesien jest 18-tym miesiacem i potem potrzebne by byly nowe wyniki od lekarza.
Dla mnie to dziwne żeby tak wstrzymywać komuś wyjazd, gdy kolejka prawie dobiegła końca, ale czas oczekiwania jeszcze nie nadszedł był. Czy Ty masz napisany czas oczekiwania 18 miesięcy, czy do 18 miesięcy, bo różnie piszą. Jeżeli do 18 miesięcy, to przecież może upłynąć tylko 10 jeśli kolejka w takim terminie się kończy. Ja Ciebie nie rozumiem, dlaczego nie zadzwonisz i nie zapytasz. Jak to mówią: "Kupił, nie kupił, potargować warto". Pozdrawiam i...odwagi
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3735  
Nieprzeczytane 22-05-2014, 19:58
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ryszard2
Moi Drodzy
Aby sobie umilić czas oczekiwania, oglądnijcie Uzdrowisko Cieplice i Uzdrowisko Ustroń
Cytat:
Napisał Ryszard2
A teraz pokażę Sanatorium Rolnik w Nałęczowie, w którym byłem w 2012 roku.
Witam. No, cóż. Pięknie w Cieplicach, pięknie w Ustroniu, pięknie i w Nałęczowie Twoim zamiarem było umilić oczekującym forumowiczom czas oczekiwania, a tymczasem po obejrzeniu materiałów jeszcze bardziej wzrasta niecierpliwość Pozdrawiam A cóż tam z Twoim numerkiem się dzieje? Bliski końca, czy cofnął się do początku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3736  
Nieprzeczytane 22-05-2014, 22:21
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał hala51
Dla mnie to dziwne żeby tak wstrzymywać komuś wyjazd, gdy kolejka prawie dobiegła końca, ale czas oczekiwania jeszcze nie nadszedł był. Czy Ty masz napisany czas oczekiwania 18 miesięcy, czy do 18 miesięcy, bo różnie piszą. Jeżeli do 18 miesięcy, to przecież może upłynąć tylko 10 jeśli kolejka w takim terminie się kończy. Ja Ciebie nie rozumiem, dlaczego nie zadzwonisz i nie zapytasz. Jak to mówią: "Kupił, nie kupił, potargować warto". Pozdrawiam i...odwagi
Czas oczekiwania w powiadomieniu mam do 17 miesiecy wiec tez jusz nic nie rozumiem jak bylem w NFZ w poniedzialek bedzie miesiac to powiedziano mi ze powidomienie dostane w ciagu 2 tygodni chyba masz racje z tym telefonem jak jutro nie bedzie zadnej widomosci to w poniedzialek zadzwonie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3737  
Nieprzeczytane 23-05-2014, 07:42
elzbietka's Avatar
elzbietka elzbietka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Leba
Posty: 160
Pytanie pytanie

Witam.Mam pytanie-zarezerwowalam pobyt w sanatorium w Ustroniu "Rownica" komercyjnie i chcialabym skorzystac z zabiegow dodatkowych ze skierowaniem przez nfz.Jak to wyglada w praktyce może mi ktos z milych forumowiczow podpowie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3738  
Nieprzeczytane 23-05-2014, 08:03
gosiam gosiam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 41
Domyślnie

Witam
i podobnie jak Hala51 uważam ze powinieneś udać sie NFZ i dopytać i nie czekać do poniedziałku, tylko iść dzisiaj. Jest to nawet wskazane, przy tak niskim numerku ja siedziała bym jak na szpilkach, że nie zdąże sie spakować. Nie wiem dlaczego tak sie wzbraniasz aby skontaktowac sie z NFZ, przecież to nic nie kosztuje, zabrać wyjazdu Ci nie nie zabiorą, opłaty zgodnie z tabelą?. Poza tym, to chyba jakieś "anomalia" że do tej chwili nie dostałeś powiadomienia. I jeszcze jedno moja koleżanka 2 lata temu czekała tak ja my wszyscy, sprawdzałam jej przegladarkę i któregoś dnia pojawił sie komunikat że pacjent zrezygnował. Okazało sie że cos popieprzyli i dziewczyna z 15 m-cy (tak wtedy się czekało), czekała 20 m-cy, pojechała zimą, no i aby wszystko wyprostować nabiegała się oj nabiegała, aż wylądowała u dyrektra placówki, pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3739  
Nieprzeczytane 23-05-2014, 08:04
gosiam gosiam jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Łódź
Posty: 41
Domyślnie

oczywiście te mądrosci napisałam do susła
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3740  
Nieprzeczytane 23-05-2014, 09:57
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał elzbietka
Witam.Mam pytanie-zarezerwowalam pobyt w sanatorium w Ustroniu "Rownica" komercyjnie i chcialabym skorzystac z zabiegow dodatkowych ze skierowaniem przez nfz.Jak to wyglada w praktyce może mi ktos z milych forumowiczow podpowie.
Witam Cię. Moim zdaniem, jeżeli prywatnie kupujesz sobie wikt i opierunek, a od NFZ masz skierowanie na zabiegi, to podciąga się to pod leczenie sanatoryjne ambulatoryjne . Radzę skontaktować się w tej sprawie ze swoim oddziałem NFZ celem potwierdzenia takowego skierowania, co byś nie musiała potem za te zabiegi płacić z własnej kieszeni, bo np. Twój NFZ nie ma podpisanej umowy z tym sanatorium. Pozdrawiam

Skierowanie na leczenie uzdrowiskowe ambulatoryjne.
W przypadku skierowania na leczenie uzdrowiskowe w trybie ambulatoryjnym potwierdzonego przez właściwy Oddział NFZ, świadczeniobiorca uzgadnia termin rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego z zakładem lecznictwa uzdrowiskowego, do którego otrzymał skierowanie, nie później niż 14 dni przed datą rozpoczęcia leczenia. Uzdrowiskowe leczenie ambulatoryjne dorosłych i dzieci trwa od 6 do 18 dni zabiegowych. Pacjent kierowany na ten rodzaj leczenia ponosi koszty pobytu (we własnym zakresie zapewnia sobie zakwaterowanie i wyżywienie) natomiast NFZ ponosi koszty zabiegów.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:55.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.