menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > REGIONALNE > podkarpackie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21221  
Nieprzeczytane 14-05-2016, 14:45
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 104
Domyślnie

Cytat:
Napisał Iza_bella
Witam sobotnio....
Mam już jakie takie wyobrażenie miejsca, gdzie Gratka przebywa.... nie wiem tylko, czy mam dobre skojarzenia, ale widzi mi się to sanatorium nie jako luksusowy apartament ale głęboka komuna.... - zwłaszcza ten sklepik.(...) Dobrze chociaż, że dziś nie pada, chociaż deszczyk wisi w powietrzu...


Iza no i dlaczego pozbawiasz mnie złudzeń, że przebywam w dobrych warunkach? Pewnie, że Eskulap nie jest villą carpatią
i Rymanów to nie Żołynia, ale jednak jest najelegantszym sanatorium państwowym w jakim mi się przydarzyło...
Trudno wymagać, aby w budynku sanatoryjnym był supermarket, mała dziura w ścianie wystarczy
dla setki pensjonariuszy, byle dobrze zaopatrzona.

Z deszczem też się pomyliłaś, leje od rana równiutko....

Uchodżcy z Kujaw dzięki za kwiaty i chciałabym przesłać promienny uśmiech, ale promieni brakło ( jak to w socjaliźmie)


Pozdrawiam Wszyściuchnych !
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21222  
Nieprzeczytane 14-05-2016, 16:30
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 975
Domyślnie

Gratko.... skoro piszesz, że to najelegantsze sanatorium państwowe.... to muszę Ci wierzyć. Znam przecież Twój dobry gust.... Wprawdzie - jak widzisz - zdjęcia mogą być mylące liczę na kolejne fotki, abym się o tym przekonała. Szkoda, że Ci pada... u mnie nadal pochmurno, ale bez deszczu.
Popołudnie markotne.... - wychodzę pomału z przeziębienia... kaszel ustępuje, więc wkrótce wylezę też z domu. Kołata mi się pewna myśl po głowie z krótkim wypadem do jakiegoś kurortu (Horyniec nam nie wypalił) więc pobuszuję po necie może na coś ciekawego trafię. A jak nic nie znajdę i znowu wyjazd nie wypali będę czekać na wypad do Warszawy pod koniec czerwca. To jest pewniak....

Gratko... Kamo... Elu... Edwardzie... Docu...

Odpowiedź z Cytowaniem
  #21223  
Nieprzeczytane 14-05-2016, 19:12
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Uśmiech Dzień dobry Podkarpatki !

U nas leje, tylko na Wyspie Młyńskiej...



...miłego wieczoru, Wszyściutkim...


Odpowiedź z Cytowaniem
  #21224  
Nieprzeczytane 15-05-2016, 08:05
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 975
Domyślnie

Witam niedzielnie w oczekiwaniu na przyjście pozostałego koleżeństwa. Dzień dobry!!!
Gratka pewnie odsypia noc muzeów a ja rano zerwałam się do kościoła i teraz mam dłuuuugi dzień przed sobą.
Wczoraj wieczorem przeszła burza nad moim rejonem.... w nocy też padało, teraz niebo zachmurzone i spowite ciemnymi chmurami... pewnie znowu popada.
Pozdrawiam wszystkich.... miłego świętowania życzę....


Odpowiedź z Cytowaniem
  #21225  
Nieprzeczytane 15-05-2016, 09:04
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

WITAM i pozdrawiam cieplutko z mokrego miejsca...
Jak widać "zimna Zośka"spełniła swoje zadanie i
już będzie cieplutko jak w maju,prawda?
Pozdrawiam naszą korespondentkę,życzę pogody
i super wypoczynku,jak już jest w pięknym i odpowiednim
miejscu.Wszystkim życzę udanej niedzieli,ja wybieram się
do skansenu na targ staroci.
http://www.rytmnatury.pl/kalendarz-k..._source=efbeap



Fala ZIARNA


2016.05.15



KIN 147 - Niebieska Samoistna Ręka

Wiedzę i doświadczenie pogłębiam wytrwałą pracą i aktywnym działaniem. Dziś akceptuję swoje człowieczeństwo ze wszystkimi moimi słabościami. Wiem, że w swym jądrze jestem doskonałą istotą. Troska o zdrowie, dobra kondycja fizyczno-umysłowa są najważniejszą częścią mojej ziemskiej podróży. Dziś jestem najlepszym lekarzem. To, co przyjdzie z zewnątrz, będzie mnie tylko wspierać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21226  
Nieprzeczytane 15-05-2016, 09:35
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

http://esanok.pl/2016/skansen-sanok-...co-00e8po.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21227  
Nieprzeczytane 15-05-2016, 16:22
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

.......warto pooglądać,
http://www.cda.pl/video/569626dd
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21228  
Nieprzeczytane 15-05-2016, 19:18
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Uśmiech Dzień dobry

Wszyściutkim...




https://www.youtube.com/watch?v=O-j6Z95MzOE
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21229  
Nieprzeczytane 15-05-2016, 22:29
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 812
Domyślnie Na zakończenie dnia...i początek nowego.



Iza - już Ci kiedyś powiedziałam , ze jesteś głównym filarem wątku .
Przez dwa dni obserwowałam niebo, które zaciemniały przerażające chmury.U mnie nie padało, ale pomyślałam o Tobie i Edziu , ze pewnie u Was leje.
My w sobotę z córką kupowałyśmy pelargonie a ja begonie.Kupiłam po raz pierwszy begonię w kolorze herbacianym , która nie tylko podobna jest do róży , ale pachnie intensywnie jak ona.Pierwszy raz spotkałam taki okaz.Mój parapet jest kolorowy i cieszy moje oko.
Parapet mam szeroki, to nie spadną skrzyneczki komuś na głowę.Zresztą musiałby stać tuż pod..
Na balkonie mam pelargonie, też kolorowe, bo jest to miejsce bardzo nasłonecznione i begonie by pewnie padły, bo lubią półcień.

Elu - ja też lubię starocia ( swój do swego ciągnie ) i jak są u nas takie kiermasze to lubię sobie pooglądać i jakiś bibelocik kupić.

Gratko - Eskulap znam , bo tam była moja koleżanka z Gorzowa Wlkp.Nawet wynajęłam pokój na 3 dni , w domu położonym blisko sanatorium .To były dawne lata.Zewnątrz prezentował się nawet nieźle , ale pokoje były " komunistyczne ", być może dziś jest inaczej.
Powiedz z kim mieszkasz, a moze sięgnełaś luksusu i masz jedynkę.Teraz o nią coraz trudniej.Kiedyś wystarczyła odpowiednio poparta prośba i mozna bylo sobie rezerwować wcześniej.
Życzę Ci udanego wypoczynku i podbudowania zdrowia.
Moja skrzynka pocztowa czeka ......

Doc - niezapominajki to też uroczy choć skromny kwiat i przypomina w fragmencie piosenki " nie zapomnij o mnie ? Mnie przypomina dzieciństwo.

Edziu - melduję, ze jestem w jednym kawałku, euforia mnie nie rozsadziła . Pozdrawiam.

Dobranoc.https://youtu.be/R703ShuACyU
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21230  
Nieprzeczytane 15-05-2016, 22:38
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 812
Domyślnie Niezapominajka

[IMG]Świat ma tyle skarbów, trudno wszystkie zliczyć, choćbyś nawet nocą gwiazdy za liczydła wziął. Jeden lubi wiosnę, inny śpiew słowiczy, a ja mały kwiatek, który zwiądł... Ref. Niezapominajkę znalezioną w letni czas, drobny okruch nieba co nad stawem drżał ten maleńki kwiatek Tak przedziwnie zbliżył nas I wspomnienie szczęścia Mnie i tobie dał Gdy rozsypie wiosna Kwiaty na zieleni łąk Będę znowu szukać ścieżki Wąskiej tej Niezapominajkę wezmę wtedy Znów do rąk Bo mi z nią do ciebie przyjść Naprawdę lżej Już minęło lato Umilkł śpiew słowiczy Trzeba długo czekać Na słoneczny blask O przyszłości nie mów Że już się nie liczy Wspomnij mały kwiatek chociaż raz Ref. Niezapominajkę znalezioną[/IMG]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21231  
Nieprzeczytane 16-05-2016, 07:55
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 975
Domyślnie

Witam o poranku.... Dzień dobry!!!!
Zimna Zośka daje się nadal we znaki.... dziś rano tylko 2 stopnie.... dobrze, że chociaż nie pada.
Kama też już kupiłam kwiaty do donic... ciekawa jestem tej Twojej herbacianej begonii.... nie widziałam.... spotkałam tylko czerwone i różowe.... i białe. Zapewne jest ładna.... a skoro jeszcze wydziela intensywny zapach to coś cudnego.
Gratki wczoraj nie było.... - nie było więc korespondencji z Rymanowa.... a ja weszłam na stronę "Eskulapa" i przekonałam się, że nie miałam racji z tą komuną.... - budynek zewnątrz okazały, wnętrza też piękne.... nie wiem jak pokoje, ale zapewne nie odbiegają standardem od całości.... W sumie wrażenia całkiem pozytywne.... inne niż moje początkowe odczucia.
Elu.... na targu staroci byłaś odwiedzającą, czy kupującą.... też lubię czasem zerknąć - ale nie kupować....
Edwardzie.... miłej wycieczki Ci życzę.... baw się dobrze.... oby tylko pogoda dopisała......
Docu.... niezapominajki urocze.... dzięki za taki dowód pamięci o nas....

Wszystkich pozdrawiam.... Miłego i radosnego dnia życzę.....
Do miłego.......


Odpowiedź z Cytowaniem
  #21232  
Nieprzeczytane 16-05-2016, 08:40
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 812
Domyślnie dzień dobry

Wstałam " skoro świt ", bo słoneczko nie dało spać.Wprawdzie jest chłodno, ale pięknie.
Oprócz " zimnej Zoski '" czekają jeszcze trzech zimnych ogrodników.Nie takie maje bywały przed laty, teraz to zimą nie zakładam futra, a latem rzadko powiewne ciuchy.Może to i lepiej , bo zakryje się wszystkie niedoskonałości ciała.

Iza - begonie są jeszcze żółte, a różowego koloru są trzy odcienie.Tak samo gatunkowo tez są różne.Jedne jak róże rabatkowe, trochę zwisajace, inne sztywne rosnace tylko do góry.Mam takie i takie.

Gratkę to chyba bedziesz musiała przeprosić ...

Ela
- mój znajomy kupił sobie wyciskarkę za 1500zł.Zostałam zaproszona na degustację, Wy byście się nadawali razem ze swoimi upodobaniami zdrowotnymi.Muszę Was zapoznać , pan wolnego stanu
Piłam sok z pokrzywy z dodatkiem wina, miodu i nie wiem jeszcze czego.Pilo sie to jak nalewkę o całkiem niezłym smaku.Jadłam tez chlebek z pastą z czosnku niedźwiego- bardzo mi to smakowało, pilam sok warzywny z wielu składników.Maszyna robi soki , pulpy i nie wiem co jeszcze.
Gdyby to ktos mi przyrzadzał , to bym się delektowała, ale robić to w stałych godzinach, z doborem składników, dobierac - jestem za leniwa.Trzeba tak dbać o siebie jak ten mój kolega.Ja tak nie potrafię.Zapasów narobił - soku z pokrzywy, pesto niedźwiedzie itp.

A nasz Edzio to gdzie pojechał na wycieczke ? trochę wypadłam z obiegu wątkowego- rzadko bywam.

Dziś mam plan na cały dzień więc do jutra.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #21233  
Nieprzeczytane 16-05-2016, 08:44
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 812
Domyślnie

Ale obraz- wyszedł tak madrze jak i tekst piosenki powyżej , miał być wiersz, a wyszła " płachta '.

Gratko - maluj begonie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21234  
Nieprzeczytane 16-05-2016, 09:53
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

WITAM WAS cieplutko..chłodek ci u nas ho,ho...
Pozdrawiam serdecznie wszystkich bez wyjątku.
Zaraz wyjdę w świat nie ma co, bo nie wiadomo jak
ze słonkiem do końca dnia?
Wczoraj naoglądałam się staroci,powspominałam
i wrócilam zmarznięta..kawka lepiej smakowała.
Życzę miłego dnia.
http://www.rytmnatury.pl/kalendarz-k..._source=efbeap



Fala ZIARNA


2016.05.16



KIN 148 - Żółta Wiodąca Gwiazda

To, co nie jest zharmonizowane, domaga się dziś uzdrowienia. Dziś powraca tęsknota za naturalnym pięknem. Odrzucam więc wszystkie maski i pozostaję taki, jaki jestem. Dziś zaprowadzę ład i porządek w otoczeniu, ale będę uważać, by nie popaść w przesadę i nie wejść nikomu w drogę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21235  
Nieprzeczytane 16-05-2016, 11:55
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 975
Domyślnie

Witam ponownie..... Snuję się po domu i czekam na swoje seriale.... w międzyczasie gotuję obiad... piekę udka.... i buszuję po Seniorku...
Cytat:
Napisał kama5
Gratkę to chyba bedziesz musiała przeprosić ...
Nie ma sprawy.... już biegnę z przeprosinami, bo nie pokaże więcej fotek i wszyscy na tym stracimy.
Gratko.... buziak..... z przeprosinami...

Cytat:
Napisał kama5
A nasz Edzio to gdzie pojechał na wycieczke ?
Jutro jedzie.... na Mazury..... ale życzenia składałam dzisiaj, aby jeszcze przed wyjazdem zdążył przeczytać, że mu dobrze życzymy.....

Odpowiedź z Cytowaniem
  #21236  
Nieprzeczytane 16-05-2016, 13:04
babciaela's Avatar
babciaela babciaela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Sanok
Posty: 9 308
Domyślnie

..IZUNIA,nie ma co się nudzić pooglądaj
co na Rynku się dzieje;
https://www.facebook.com/skansen.mbl...type=3&theater
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21237  
Nieprzeczytane 16-05-2016, 14:46
Doc's Avatar
Doc Doc jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2010
Posty: 31 756
Uśmiech Dzień dobry

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku zwiedziłem, dziękuję Babciuelu.

Miłego popołudnia, Wszyściutkim życzę...




Dobra rada dla Kamy: nie podlewaj tak mocno begonii, bo się na wątku nie mieszczą. Zmniejszyć w Twoim poście może tylko Moderator.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21238  
Nieprzeczytane 16-05-2016, 15:53
Basko Basko jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 374
Domyślnie

Witam Was cieplutko jak zwykle. Wybaczcie, że bywam u Was tak jak bywam-czyli od czasu do czasu, ale jak to w życiu bywa-co sobie zaplanuję to nie wypali tak jak powinno.
Kwiatki na balkonie rosną piękniutko i zaczęły mi już ładniutko kwitnąć. Ten wczorajszy wiatr troszkę mi je potargał, ale nie będę przeciez tyle skrzynek sciągać i ponownie zakladać, bo odechce mi sie tych kwiatków:-)
U mnie zimno...ten wiatr taki mroźny, że hoho, a ze trzeba na coś ponarzekać, więc z chęcią to robię:-)
Załączone Grafiki
File Type: gif signature_29.gif (66.7 KB, 4 wyświetleń)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21239  
Nieprzeczytane 16-05-2016, 20:36
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 104
Domyślnie

Sorry, nie miałam Internetu...
Izabelko nie obrażam się na inne, nawet najdziwniejsze zdanie. Każdy ma swoje wyobrażenie o np sanatorium. Ja jestem tu na miejscu, mogę zobaczyć, powąchać, obejść budynek dookoła, przeczytać jego historię, posluchać ludzi.... więc jak na mój gust mam najwięcej informacji o tym o czym dyskutujemy. Z socjalizmem to sanatorium akurat nie ma wiele wspólnego.Wybudowano go w 1926 roku jako szpital uzdrowiskowy, potem dwukrotnie modernizowano.

Źle mi się pisze na laptopie, więc jestem lakoniczna ....

Pozdrawiam Wszyściuchnych, niech Wam kwiatki ładnie kwitną.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #21240  
Nieprzeczytane 17-05-2016, 07:45
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 812
Domyślnie Z rannym słonkiem..

witam się z Wami.

Gratko - - kwiatki mi rozkwitły poza wątek, Doc mówi że sposób na zmniejszenie ma tylko moderator.
Drugi raz jak zechcę wstawić obrazek , to najpierw:
Wykorzystaj to sanatorium jak najlepiej. Życzę Ci niezapomnianych, najmilszych wspomnień i pomnóż to przez 2
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.