menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #142021  
Nieprzeczytane 23-08-2020, 10:35
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 775
Domyślnie

Cytat:
Napisał gassa
Ekspertka od dzieci może przemówi!

wiolaLK

.

Nie ma takiego numeru. Nie ma takiego numeru....
A dlaczego ma przemawiać?
Nauczycielką nie jest, bo nie uczy.
Robi za paprotke "przymężu"

I tyle..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142022  
Nieprzeczytane 23-08-2020, 10:49
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 775
Domyślnie

[quote]
Cytat:
Napisał gassa
Dziękujemy naszemu rządowi!

Dziękujemy naszemu Adrianowi!

DUDA powinien /z naciskiem na "powinien/ przy takim zestawie przypominać Ziobrze że to się ściga z urzędu przy pomocy prokuratora.

Kiedyś Ziobrze pod sufitem plątały się sądy 24godzinne w miejsce kolegiów.
Na dzieńdobry mogłoby to skutkować ostrzeżeniem a w poważniejszym ekscesie grzywnami i aresztem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142023  
Nieprzeczytane 23-08-2020, 10:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 775
Domyślnie

No to "parę" osób chyba się ...zdenerwowało.

Cytat:
"Bóg nie potrzebuje być przez nikogo broniony i nie chce, aby Jego imię było używane do terroryzowania ludzi.

Proszę wszystkich o zaprzestanie używania religii w celu budzenia nienawiści, przemocy, ekstremizmu i ślepego fanatyzmu
.
#LudzkieBraterstwo" - napisał papież.

Toż przecie te wszystkie Rydzyki, Hosery, Jędraszewskie, te od bruzd i podobne z głodu wyginą "jak dinozaury".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142024  
Nieprzeczytane 23-08-2020, 11:17
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 775
Domyślnie

No i bywa, że jak się kilka osób zdenerwuje i zadziała, to nawet funkcjonariusz PiSu idzie po .... rozum do głowy.

Cytat:
- Jest to wirus dehumanizacji społeczeństwa, dehumanizacji młodych ludzi i odebrania im wartości. Jedyną naczelną wartością jest pokazanie, że nie ma żadnych zasad i wartości - precyzował Wierzchowski.

W reakcji na te słowa Lewica oraz Koalicja Obywatelska, a także Fundacja na rzecz Praw Ucznia zażądały od szefa MEN Dariusza Piontkowskiego zwolnienia kuratora.

O tym, że otrzymał dymisję, poinformował w mediach społecznościowych sam Wierzchowski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142025  
Nieprzeczytane 23-08-2020, 19:51
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

A Margot siedzi!


Muzeum Auschwitz
@MuzeumAuschwitz
Cytat:
Nazistowski gest nasycony jest nienawiścią. Użycie go w Polsce, gdzie ideologia niemieckiego nazizmu przyniosła tyle cierpienia, jest szczególnie bolesne. Do tego te straszne słowa pogardy. Dla człowieka.

Nienawiść narasta stopniowo. Od gestów i słów.

https://pbs.twimg.com/media/EgCBZSEX...jpg&name=small
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142026  
Nieprzeczytane 23-08-2020, 21:12
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Łukaszenka uzbrojony kroczy z karabinem po placu w Mińsku!

https://www.facebook.com/dariusz.wos...4ODYwMzMwMjg1/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142027  
Nieprzeczytane 23-08-2020, 22:33
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

A Łukaszenka z karabinem biega po Mińsku - bohater!
Cytat:
Dwa miesiące temu TVN24.pl opisał dokument z którego wynika, że willi prezesa strzeże przez całą dobę w trybie rotacyjnym 18 policjantów. To czterech umundurowanych funkcjonariuszy oraz dwóch po cywilu i zmieniają się trzy razy na dobę: o 7 rano, 15 popołudniu i 23 w nocy. – Oficjalnie mamy służbę w większym rejonie, ale w praktyce mamy absolutny zakaz oddalania się od willi. Nie możemy jednak stać przy samej posesji, by nie było nas widać z okien prezesa – mówił w czerwcu informator TVN24.pl

Onet.pl postanowił wyliczyć, ile to kosztuje. Szergowy policjant zarabia 3875 zł i odliczając weekendy wychodzi, że jeden dzień jego pracy kosztuje 190 zł. Mnożąc 190 zł razy 18 funkcjonariuszy wychodzi 3420 zł. – Koszty sprzętu policjantów, zaangażowanych aut oraz dowozu funkcjonariuszy na miejsce wyliczyliśmy ostrożnie na około 1600 zł. To daje całkowitą sumę 5000 zł dziennie – pisze portal. Roczny koszt policyjnej ochrony willi prezesa Kaczyńskiego kosztuje podatnika 1 mln 800 tys. zł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142028  
Nieprzeczytane 23-08-2020, 22:50
Takasobie Takasobie jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Wrocław, Dolny Sląsk, Polska
Posty: 272
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
No to "parę" osób chyba się ...zdenerwowało.


Toż przecie te wszystkie Rydzyki, Hosery, Jędraszewskie, te od bruzd i podobne z głodu wyginą "jak dinozaury".

Nie wydaję mi się żeby słowa Franciszka ich zdenerwowały.
Jakby im wpływy z miesiąca na miesiąc znacznie spadały
to tak, to już byłby powód do zdenerwowania i zmartwienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142029  
Nieprzeczytane 23-08-2020, 23:20
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Tyle się dzieje w polityce naszej i światowej, a wątek Wiśniewski - padł!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142030  
Nieprzeczytane 23-08-2020, 23:42
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Opozycja niczego nie się nie nauczyła.
Zarezerwowała sobie luksusowy hotel, by tam debatować o podwyżkach dla polityków w czasie pandemii rzecz jasna!
Hotel luksusowy z basenem, SPA itp!

Cytat:
Piotr Darowny
10 godz. ·
z góry przepraszam, że mam rację ‼️ #KoalicjaIdiotów⁉️ zarzucamy PiS nepotyzm robiąc podobnie‼️ zaczynamy być żałośni‼️ dlaczego część senatorów bojkotuje ten wyjazd, właśnie do tego hotelu⁉️ po głosowaniu ws. podwyżek apanaży wybrańców narodu, po kryzysie wizerunkowym (wg mnie trwa w rzeczy samej nadal‼️) klub KO rezerwuje luksusowy hotel w Lidzbarku Warmińskim aby radzić jak zażegnać wspomniany kryzys... jeszcze niedawno w tym hotelu działalność prowadziła żona posła KO (możliwe, że prowadzi nadal)... brawo Borys Budka 🤪 to śmierdzi na odległość... wyraźnie poprawicie wizerunek 🤪oj wyraźnie... nie wiem czy to dobra wiadomość Panie Przewodniczący⁉️ część senatorów odmawia wyjazdu‼️ wspominałem Borys, że jesteś tak żałosny jak #Pihowicz na haniebnej konwencji .Nowoczesnej⁉️ pokładam wielkie nadzieje, że zbliża się nieuchronnie koniec #IdeologiPiS... kolejna nadzieja to... żeby większość tyłków posłów PO odkleiła się od ław poselskich raz na zawsze... jesteście skończeni... polityka obywatelska, dobro wyborcy, podatnika najwyraźniej was już zmęczyła i niezbyt interesuje‼️ jesteście nam wybor com, podatnikom tak samo potrzebni jak #Episkopat‼️
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142031  
Nieprzeczytane 23-08-2020, 23:53
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Z FB:
SZCZĘŚLIWE POKOLENIE (?)

Cytat:
"Jestem nad morzem. Straszne tłumy. Przy mnie grupa 17-18 latków. Pytam, czy nie boją się wirusa? Zdziwieni, odpowiadają: my się polityką nie interesujemy. Pytam, czy wiedzą, kto jest premierem: wielka konsternacja. Po chwili jedna dziewczyna mówi, że... chyba Tusk. Nie miałem więcej pytań."

Marek/nauczyciel
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142032  
Nieprzeczytane 24-08-2020, 08:59
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał gassa
Opozycja niczego nie się nie nauczyła.
Zarezerwowała sobie luksusowy hotel, by tam debatować o podwyżkach dla polityków w czasie pandemii rzecz jasna!
Hotel luksusowy z basenem, SPA itp!

Koncentrujmy sie na grilowaniu opozycji
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142033  
Nieprzeczytane 24-08-2020, 10:48
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 775
Domyślnie

Cytat:
Napisał gassa
Opozycja niczego nie się nie nauczyła.
Zarezerwowała sobie luksusowy hotel, by tam debatować o podwyżkach dla polityków w czasie pandemii rzecz jasna!
Hotel luksusowy z basenem, SPA itp!

A nie przyszło ci do głowy, że wypadałoby obradować o dla nich istotnych sprawach w normalnych ludzkich warunkach?
W bezpiecznych warunkach i bez podsłuchu.

No i chyba sądzisz, jak zawodowa populistka,
że powinni we włosienicach i w namiotach pożyczonych z wojska? I latryną wspólną na wolnym powietrzu.

No i nie jestes zbyt uważna.... nie OPOZYCJA, tylko kawałek opozycji i że swoich partyjnych pieniędzy.

4 gwiazdki z basenem, to nie jest jakieś nadprzyrodzone zjawisko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142034  
Nieprzeczytane 24-08-2020, 10:58
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
A nie przyszło ci do głowy, że wypadałoby obradować o dla nich istotnych sprawach w normalnych ludzkich warunkach?
W bezpiecznych warunkach i bez podsłuchu.

No i chyba sądzisz, jak zawodowa populistka,
że powinni we włosienicach i w namiotach pożyczonych z wojska? I latryną wspólną na wolnym powietrzu.

No i nie jestes zbyt uważna.... nie OPOZYCJA, tylko kawałek opozycji i że swoich partyjnych pieniędzy.

4 gwiazdki z basenem, to nie jest jakieś nadprzyrodzone zjawisko.
Nie ma innych tematów w Polsce do przegadania tylko ponownie "pieniąchy" i jeszcze ten koronawirus!
Białoruś należy wspomóc tak jak, to zrobili Litwini!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142035  
Nieprzeczytane 24-08-2020, 10:58
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 775
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Koncentrujmy sie na grilowaniu opozycji

Amelio!
Bo wybraniec NARODU powinien być nędzarz, wyglądać jak łach typu KACZYŃSKI, posłować za darmo i jeszcze być cacy w stosunku DO NAS, i rządzić ...dobrze i mądrze.
No i co chyba najważniejsze /bez względu na to co zrobi/ być obiektem do poniewierania za ....wszystko.
Np za hotel z basenem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142036  
Nieprzeczytane 24-08-2020, 11:02
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 775
Domyślnie

Cytat:
Napisał gassa
Nie ma innych tematów w Polsce do przegadania tylko ponownie "pieniąchy" i jeszcze ten koronawirus!
Białoruś należy wspomóc tak jak, to zrobili Litwini!

Przecie sama włąsnoręcznie napadłaś opozycję za piniąchy na hotel z basenem.

Jak w/g cię powinno się to zrobić?
I kto?
Żeby jasność w temacie była...

pssst Wrzuciłaś durny post jakiego napalonego populisty i chyba bez specjalnego zastanowienia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142037  
Nieprzeczytane 24-08-2020, 11:12
gassa gassa jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Sep 2019
Miasto: Polska
Posty: 1 363
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Przecie sama włąsnoręcznie napadłaś opozycję za piniąchy na hotel z basenem.

Jak w/g cię powinno się to zrobić?
I kto?
Żeby jasność w temacie była...

pssst Wrzuciłaś durny post jakiego napalonego populisty i chyba bez specjalnego zastanowienia.
Ten wyjazd podzielił polityków w samej partii i niektórzy czują, że to jest niefortunne!
Cytat:
Zjazd klubu KO w luksusowym hotelu. Część parlamentarzystów nie chce pojechać na to spotkanie
https://wiadomosci.dziennik.pl/polit...warminski.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142038  
Nieprzeczytane 24-08-2020, 11:26
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 775
Domyślnie

Cytat:
Napisał Takasobie
Nie wydaję mi się żeby słowa Franciszka ich zdenerwowały.
Jakby im wpływy z miesiąca na miesiąc znacznie spadały
to tak, to już byłby powód do zdenerwowania i zmartwienia.

Tzn. tych to może niezbyt, bo one już stare i zgrzybiałe są.
I dossani do korytą, ale te młodsze i pomniejsze już mogą.

No i tak sobie myślę, że te tysiące kościołów /nowych/ ktoś będzie musiał utrzymywać. A co wyraźnie widać.... chętnych robi się mniej.
A Franciszek funkcjonariuszom w purpurze robi brzydko na rękę.. No i co by nie bujać w obłokach.... jakiś dość wiekowy POLSKI kościół w Detroit, czy innym Bostonie właśnie biskup /wódz diecezji / zlikwidował bo chetnych Polaków tam uczęszczających brakło.
Bo nasi rodacy w dziwny sposób nagle poza RP stają się areligijni ....

Spójrz... Trzaskowscy publicznie zeznali, że któreś z ich potomków nie pójdzie na religię a gdyby chciało się ureligijnić to jak będzie starsze może to zrobić świadomie.
I ..... nic się z tego powodu nie stało. Kataklizm nie nastąpił i niebo się nie zawaliło.

I jeszcze takie cuś Jedna z dość leciwych blokowych sąsiadek jakoś wczesną wiosną zeznała, że ksiądz już nie będzie chodził po kolędzie bo .... się nachodzi po piętrach, a drzwi zamknięte i kasy niet.

co też o czymś świadczy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142039  
Nieprzeczytane 24-08-2020, 11:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 775
Domyślnie

Cytat:
Napisał gassa
Ten wyjazd podzielił polityków w samej partii i niektórzy czują, że to jest niefortunne!

https://wiadomosci.dziennik.pl/polit...warminski.html

Gasso!
Ja nie jestem w żadnej partii i nie mam żadnych rozterek związanych z tym, że ktoś w jakiejś partii z czymś się nie zgadza.
Po to są partie, żeby się ich członkowie między sobą zgadzali lub nie. To są ich wewnętrzne sprawy.

Ja jestem od oceniania efektów m.in. w sejmie. A jak mi się coś nie podoba to są publiczne adresy pań i panów posłów to nie mam skrupułów żeby moje zdanie im oznajmić.

A kwestia konferencji i hotelu, to są...... pierdoły zwykłe z magla i tyle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #142040  
Nieprzeczytane 24-08-2020, 13:09
lublinianka55 lublinianka55 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Lublin, Polska
Posty: 809
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Przebywanie z karłami w jednej celi deformuje kręgosłup. I nie daj się nabrać na "paxy". Nóż zawsze jest w drugiej ręce

Jaroslawie, Twoje rady są madre i celne, dziekuje Ci za nie, to milo, ze mnie ostrzegasz.
Ale spokojnie, nie jestem az tak naiwna, by wierzyc w dobre intencje wyjatkowo zawistnych i wrednych osob.




Wrzucacie tu wiele linkow i na bieżąco komentujecie wazne wydarzenia polityczne.
Nie trzeba czytac prasy, ogladac TV, czy buszowac po Internecie.
Wystarczy wejsc na ten wątek i sobie poczytac Wasze posty, by być dobrze zorientowanym co się aktualnie dzieje w Polsce.
Innymi slowy odwalacie kawal dobrej roboty, stosując się jednoczesnie do podstawowych zasad kultury i dbając o poszanowanie drugiego czlowieka ( no może z malymi wyjatkami ).
To rzadkosc na forach, a zwłaszcza na tych politycznych, moje gratulacje.
Niewątpliwie jest w tym tez i dużo zaslugi Władz tego Forum, więc również i w Ich strone kieruje swój ukłon.
Pewnie już zauwazyliscie, ze ja raczej nie wrzucam tu tego typu linków, ze moje posty w pewnym sensie tematycznie odstaja od Waszych, a powod jest prozaiczny: polityka tak naprawdę malo mnie zajmuje, pod wzgledem moich zainteresowan jest na jakims 9-10-tym miejscu
( o czym doskonale niektorzy wiedza z prywatnej korespondencji ).
Z pewnoscia zapytacie po co więc tu wchodze?
Otoz, wchodze tu ze względu na Was, to Wy mnie interesujecie.
Wasz stosunek do roznych postepków naszych politykow ( i to obydwu stron ), Wasze reakcje i oceny tychże postępków, jak również Wasz wzajemny stosunek do siebie.
Dla mnie jest to skarbnica wiedzy w temacie ludzkich zachowan, zasad ktorym holdują, motywow ktorymi się kierują w wyrazaniu wlasnej oceny kogoś, lub czegoś oraz emocji i mechanizmow, które rządzą ludzmi pchając ich do takich, a nie innych zachowań, czasem destrukcyjnych dla nich samych.
Polityka wzbudza chyba najwieksze emocje w ludziach, dzieki czemu można się o nich najwięcej dowiedziec właśnie na takich watkach.
Cenie Was i szanuje za to, ze nie pozostajecie obojetni jeśli chodzi o wazne wydarzenia, ze znalezliscie sobie pasję, dzieki której czujecie, ze zyjecie, zamiast ziewac i snuć się po kątach narzekając, ze nie ma co robic ... i jakie to życie jest nudne...
Troche juz tu sobie popisałam i moze póki co wystarczy, a z racji, ze jest to watek polityczny, niech więc króluje polityka.
Poza tym doba ma tylko 24 godziny i obecnie nie jestem w stanie aktywnie udzielac się na tym Forum, dlatego proszę się nie dziwic za czas jakiś, ze coś nie widać moich postów.
Bede jednak nadal od czasu do czasu tu zagladac i cieszyć oczy Waszą obecnością.


Pozdrawiam i 3majcie się ciepło.




Ps. Jeszcze tu wrócę.

.


__________________
Największym dobrem jakie możesz wyświadczyć drugiemu jest nie tylko podzielenie się z nim swoim bogactwem, ale odkrycie przed nim jego własnego bogactwa.
Benjamin Disraeli
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:08.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.