menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności ... czyli tematy, które "nie pasują" gdzie indziej

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #116261  
Nieprzeczytane 25-06-2023, 10:41
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 956
Domyślnie

Bułka tarta, zaś nowość. Nawet nie wiedziałem ,że można dać. Ja daję mąke kartoflaną.
upał znów, obiad gotuje , rybka na obiad łosoś kalafior.
Spokojnej niedzieli.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116262  
Nieprzeczytane 25-06-2023, 18:45
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 936
Domyślnie

Dobry wieczór...
Niedziela minęła nie wiadomo kiedy...miałam chłopców u siebie, ale nie zabawili długo, bo umówieni byli z kolegami na rowery...zjedli tylko obiad i odjechali. Cóż...są młodzi, mają dużo energii i potrzebują ruchu.
Gienku...też nie wiedziałam, że dodaje się bułkę tartą do placków...gdzieś wyczytałam, że tak niektórzy robią i od tej pory dodaję. Mnie smakują i są bardziej chrupiące. Wypróbuj...jak Ci nie podpasuje wrócisz do swego przepisu.
Miłego wieczoru....


__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116263  
Nieprzeczytane 25-06-2023, 20:53
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 956
Domyślnie Witam Rodzinkę

Przejechałem dzisiaj po południu 16 km. Byłem u drugiego brata na kawie , potem podwieczorek. Wróciłem zdrowy do domu . Rowerem jechałem . Fajnie się jechało , spokojnie ruchu nie było prawie , tam gdzie mało samochodów jeździ. Przywiozłem sobie nać pietruszki i koperku. Ciepło jest jeszcze o tej porze u nas. Zadowolony jestem z jazdy, będzie sie dobrze spało. Na drugą niedziele jestem zaproszony na obiad do bratanka. Przyjedzie o mnie, to już kawałek drogi 25 km ode mnie. Koło Tarnowskich Gór.
Pozdrawiam wieczorowo Izabello .
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116264  
Nieprzeczytane 26-06-2023, 08:40
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 936
Domyślnie

Dzień dobry na progu nowego tygodnia....
Gienku...dzięki za pozdrowienia...odwzajemniam.
Coś niedobrego dzieje się z moim laptopem - dziś zawiesza się i nie mogę pisać. Będzie więc tylko tyle. Ale wieczorem postaram się coś więcej skrobnąć.
Miłego dnia tym, co zaglądają.... Pozostańcie w zdrowiu.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116265  
Nieprzeczytane 26-06-2023, 10:46
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 956
Domyślnie

Dzięki za miłą wiadomość Iza. U nas bardzo ciepło od samego rana.Udanego dnia.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116266  
Nieprzeczytane 26-06-2023, 19:23
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 936
Domyślnie

Dobry wieczór...
Laptop zaskoczył...nie mam już problemów. Nie wiem, co to było rankiem...jakieś czary.
Gienku...dzień był udany....ciepły, słoneczny, pracowity. Rano zrobiłam pranie a potem zabrałam się za ogródek...wyrywałam chwasty...przycinałam krzaczory...usuwałam uschnięte płatki róż. Po południu położyłam się na pół godziny i zregenerowałam się. Teraz mogę posiedzieć dłużej, pewnie z książką.
Gienku..fajnie, że spędziłeś niedzielę aktywnie - na rowerze i do tego z rodziną. Czeka Cię jeszcze powtórka. Miłego spotkania życzę.
Miłego wieczoru i spokojnej nocy...

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116267  
Nieprzeczytane 26-06-2023, 22:27
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 956
Domyślnie

Do, południa siedziałem w domu . Bo strasznie gorąco było na dworze. Po południu powyrywałem chwasty z dyni i cukini. Oprysk zrobiłem ziemniaków na zarazę i stonkę , to jeden płyn płyn był. Przcinanie jeżyn, reszta jutro przyciąć miętę trza, tomaty podwiązać, podlać. U tego bratanka dawno nie byłem , jeszcze za życia żony byliśmy. Wczoraj przywiózł dzieci do dziadka i mnie zaprosił. To magister inżynier jest . Mój chrześniak, on mnie poważa. Jego żona też na tym samym stanowisku. Pracuje w Gliwicach w urzędzie. Na 17 osób tylko ona przeszła Syn i córka bratanka pokazali mi świadectwa. Syn skończył podstawówkę idzie na elektronikę . to prymusy oby dwa. Wszystkie oceny Bardzo dobre, a niemiecki i angielski celujące oceny, . Córka jego pójdzie do 6 klasy.
Dobrego spania . Wczoraj mnie ugryzł szerszeń w rekę cebula pomogła . dzisiaj odpuchła już ręka . Ja nie nie jestem tak uczulony na jad jak sąsiad . Jego tylko pszczółka ugryzła , to musiał iść do lekarza. Cały dzień miał ją spuchniętą.Ja nie cebula robi swoje.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116268  
Nieprzeczytane 27-06-2023, 08:22
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 936
Domyślnie

Dzień dobry....
Gienku...u mnie też wczoraj było upalnie, a dziś od rana pada deszcz i bardzo się ochłodziło...wczoraj ponad 30 stopni...dziś rano tylko 12. Coś jak szok termiczny.
W planach miałam wyjazd na targ, ale deszcz przeszkodził, jak przestanie padać trzeba będzie udać się do sklepu po jakieś warzywa. No i ziemniaki się skończyły, a to podstawa.
Napracowałeś się wczoraj w ogródku...
Gienku...dobrze, że nic złego Ci się nie stało po ugryzieniu szerszenia...to niebezpieczne. Wyciągnąłeś jad?
Pozdrawiam...Miłego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116269  
Nieprzeczytane 27-06-2023, 11:57
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 956
Domyślnie Witam Rodzinkę

U nas,nad ranem popadało , teraz słonko świeci zimne. Lekko pochmurno jest . Wyspałem se dzisiaj dobrze.

Dobrego dnia, ja bób gotuję i kapustę . Bedzie na jutro też.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116270  
Nieprzeczytane 27-06-2023, 19:29
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 936
Domyślnie

Dobry wieczór.... Gienku....
Deszcz straszył cały dzień...raz padał, raz było sucho. Temperatura wzrosła do 18 stopni, więc można było porobić trochę w ogródku. Pochodziłam z sekatorem...przycięłam jakieś krzaki i ogołociłam sporą różę, której obfite kwiaty powyginały pędy i leżały aż na ziemi. Mam nadzieję, że odbije - jak nie wykopię ją, bo jest już dość wiekowa.
Mój obiad dziś skromny - tylko zupa jarzynowa. Bobu też bym zjadła...muszę kiedyś zakupić.
Miłego wieczoru i spokojnej nocki....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116271  
Nieprzeczytane 27-06-2023, 22:42
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 956
Domyślnie

Bób miałem tak 0,5 kg tylko.Ale otworzyłem słoik z fasolką po bretońsku , kupiłem kiedyś . Tylko zioła dałem podgrzałem . Dobra była. A po południu ugotowałem kapustę z grzybami. N a podwieczorek zjadłem z kromka chleba . Bardzo dobra wyszła. Tak ze jutro na obiad do ziemniaków i rosół tez mam tylko makaronu ugotuję
Dobrego spania.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116272  
Nieprzeczytane 28-06-2023, 06:05
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 936
Domyślnie

Dzień dobry...
Wstał nowy dzień, a wraz z nim nowe zadania do wykonania...a mówią, że emeryt nie ma nic do zrobienia, tylko odpoczywać. Niestety w obejściu jest czym się zająć.
Dziś mam wizytę u rodzinnego w ramach programu 40+...już się stresuję, bo wczoraj wybrałam wyniki laboratoryjne i nie są najlepsze. Cóż...zobaczymy co na to medyk.
Pogoda - jak narazie - nie najlepsza - pochmurnie i wietrznie, jest jednak nadzieja, że się poprawi.
Gienek jak zwykle sporo o jedzeniu...ale to też temat do dyskusji.
Pozdrawiam...Dobrego dnia wszystkim....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116273  
Nieprzeczytane 28-06-2023, 10:49
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 956
Domyślnie

Wy tylko po tych medykach chodzicie. Ja teŻ chodze, ale po nowe aparaty słuchowe, do innej firmy są lepsze. Testuję na razie tydzień . Zaś jada w piątek po drugie do testowania. Cena przystępna około 7 tysiaków z kieszeni trza dać. Blisko z autobusu mam , centrum Gliwic. Wiatr , słonko jest zamglone lekko. Zimne powietrze
Udanego dnia.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116274  
Nieprzeczytane 28-06-2023, 18:30
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 936
Domyślnie

Hej Gienku...
Cóż...chodzimy po medykach, bo tego w naszym wieku dbanie o zdrowie wymaga.
Do 70-tki nie miałam większych problemów zdrowotnych...leczyłam się na nadciśnienie, sporadycznie jakieś przeziębienie, czy dolegliwości ze strony kręgosłupa, a tak, to byłam prawie zdrowa. Zbliżyłam się do 70-tki i zaczęły się inne problemy i zdrowie siadło, trzeba więc o siebie zadbać, żeby w jako takiej formie doczekać do późnej starości. Nie chce mi się jeszcze umierać.
Ty masz problemy ze słuchem, więc też dbasz o to, aby dopasować aparat i poprawić sobie komfort życia.
Dzień był pogodowo różny...trochę słońca, trochę deszczu i trochę wiatru. Teraz niebo jest zachmurzone...może będzie jeszcze padać....nie wiem, czy trzeba będzie podlewać.
Miłego wieczoru i spokojnej, przespanej nocki....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116275  
Nieprzeczytane 29-06-2023, 07:57
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 936
Domyślnie

Dzień dobry....
Nie ma z kim pogadać, więc będzie tylko tyle - radosnego, fajnego dnia życzę....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116276  
Nieprzeczytane 30-06-2023, 10:50
Janina256 Janina256 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: Kraków
Posty: 56
Domyślnie

Jeśli jesteście zainteresowani malowaniem dachu i chcecie wiedzieć, jakie korzyści to przynosi oraz jak wykonać to poprawnie, to zapraszam do lektury artykułu na stronie KB.pl. Znajdziecie tam kompleksowe porady, które pomogą Wam w podjęciu decyzji oraz zapewnią skuteczne wykonanie malowania dachu. Kliknijcie tutaj: https://kb.pl/porady/malowanie-dachu...widlowo-_wp22/ i cieszcie się pięknym i trwałym dachem!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116277  
Nieprzeczytane 30-06-2023, 21:41
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 956
Domyślnie

bratanek na chwila podłaczył mi laptop. z padłem z drabiny 1,5 metra potłukłem biodro krzyzowe. cały dzień byłem w szptalu obserwacji zdiecia wieczorem mnie przywiezli pogotowie. byda pisoł jak byda se lipi czuł. leza w łózku zle se pisze, pomoc sasiady i szwagirka i bratanek . bratanek musi kupic specjalny pas biodrowy , zeby wstac.
Trzymase IZA
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116278  
Nieprzeczytane 01-07-2023, 08:10
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 936
Domyślnie

Dzień dobry...
Gienku...przykrą wiadomość przyniosłeś. Współczuję. Dobrze, że nie doznałeś jakiegoś złamania, skoro odtransportowali Cię do domu a nie zatrzymali w szpitalu. W domu szybko dojdziesz do siebie, czego Ci życzę.
Jak nie będziesz mógł pisać, nie wysilaj się, damy radę.
Danusia pewnie w drodze do sanatorium. Moja droga - miłego pobytu, dobrych zabiegów i poprawy zdrowia. Zaglądaj do nas z wiadomościami.
Zosiu...a gdzieżeś Ty...mam nadzieję, że u Ciebie wszystko dobrze.
Pogoda nie najlepsza...zanosi się na deszcz.
Miłego dnia....

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116279  
Nieprzeczytane 02-07-2023, 19:55
Iza_bella's Avatar
Iza_bella Iza_bella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: podkarpacie
Posty: 22 936
Domyślnie

Dobry wieczór....
Dziś miałam rodzinny dzień...młodych, dzieciaki i dziadka na obiedzie, a potem posiedzieliśmy przy kawie i lodach...miło było.
Cały czas myślę o naszym Gienku...jak się czuje...jak sobie radzi...czy bardzo cierpi. Gienku..jestem z Tobą...przesyłam Ci dobre myśli i życzenia zdrowia. Trzymaj się.
Ciekawi mnie też, jak się zagospodarowała Dancia w Wieńcu...myślę, że wkrótce się odezwie.
Miłego wieczoru i spokojnej nocki.

__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #116280  
Nieprzeczytane 02-07-2023, 20:28
Dancia54's Avatar
Dancia54 Dancia54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2016
Miasto: Białystok
Posty: 2 249
Domyślnie

Dobry wieczór .
Napiszę więcej później albo jutro , nie gniewaj się Izuniu .
A Gienkowi to przetrzepałabym tyłek za te wchodzenie na drabinę , ot i się narobiło . Teraz idę na zewnątrz bo jest chłodniej w końcu i luzik , muszę odsapnąć .
Tymczasem pozdrawiam Was cieplutko i do miłego , uściski .
__________________
Danuta

Pokochaj siebie a inni pokochają Ciebie .
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Różności felicyta Różności - wątki archiwalne 29 28-08-2010 14:03
skoro można pisać tu różności ymca Różności - wątki archiwalne 27 21-02-2008 20:46
"MISZ MASZ" czyli różności w różnościach jolita Różności - wątki archiwalne 162 31-10-2007 20:36

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:36.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.