menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 11:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 778
Domyślnie

Cytat:
Napisał nadwiślanin
Otóż to jest podstawowy problem na Lewicy .
Niestety Mieczysław F. Rakowski nie chciał, a może nie mógł, przygotować takiej kilkosobowej drużyny liderów.

W mojej ocenie [z boku i zupelnie z innego podworka] zostawil kilku.
To wlasnie pokolenie Millera. Z Kwasniewskim, Szmajdzinskim, Kaliszem i kilkoma innymi.
Ale to w sumie Miller z Kwasniewskim nie zostawili praktycznie nikogo po sobie.
  #22  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 11:26
znad Wisły znad Wisły jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 173
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Ale to w sumie Miller z Kwasniewskim nie zostawili praktycznie nikogo po sobie.
Tak, tylko że oni nie mogą być promotorami liderów ponieważ jeszcze grają w polityce.
To rola dla stojących z boku takich ludzi jak MFR .
  #23  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 14:38
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał sagela
Skończcie Waść z polityką. Święta idą, czas odpoczynku i refleksji nad życiem.::
DAJCIE SOBIE NA LUZ.
WSZYSTKIEGO NAJ, SPIERAJĄCYM SIĘ I DYSKUTUJĄCYM.
ELUNIA.
Ten wątek dotyczy znanego polityka, a więc i polityki. Nie dziw się, że tu pisze się na tematy polityczne. Eluniu ten skrót "NAJ" jest dwuznaczny, sadzę, że miałaś na myśli "najlepszego" . Z pozdrowieniem świątecznym - Wanda
  #24  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 19:39
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał nadwiślanin
A co do Wikipedii - to nie w pełni wiarygodne źródło wiedzy.
To podaj gdzie bardziej wiarygodne źródło. Wyborcza może? Czy radio z Torunia?

W Wikipedii pisze gdzie Skrzypek studiował w USA. Dyplom dostał. Praktykował u kongresmena przy pracach legisłacyjnych na temat finansowo-bankowy. W ONZ też. Ale na innym wątku to opisałem dla wacława46

Jeżeli ktoś w to nie wierzy to niech poda gdzie czytał zaprzeczenie. Bo samo że ktoś nie wierzy [pluto] to mi nie wystarcza.

Czy mogę np. napisać, że Tusk nie ma wyższego wykształcenia [historyk] bo tylko w Wikipedii to pisze? Nie zapytałby się każdy dlaczego tak napisałem bez podania lepszego źródła? Zaprzeczać można tylko podając inne źródło gdzie co innego pisze.

Pluto tylko czemuś zaprzecza jak mu coś nie pasuje. I ani Wikipedia, ani encyklopedia tego nie zmieni. To jak go przekonać? A może zostawić go w nieświadomości?
  #25  
Nieprzeczytane 03-04-2010, 21:38
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 778
Domyślnie

[quote=Kazik]
Cytat:
To podaj gdzie bardziej wiarygodne źródło. Wyborcza może? Czy radio z Torunia?
Kaziku! Swierszczyki zaprenumeruj.
Tam tylko naga prawda. I meczyc szarych nie trzeba, a za to jaka uciecha dla ...ducha
Cytat:
Czy mogę np. napisać, że Tusk nie ma wyższego wykształcenia [historyk] bo tylko w Wikipedii to pisze?
mozesz. Ale tez wyjdziesz na to co wiesz, a inni sie domyslaja.
Cytat:
Nie zapytałby się każdy dlaczego tak napisałem bez podania lepszego źródła?
Kaziku. Po co pytac. Wszak skoro podajesz to co podajesz, to wiadomo, ze leniwy jestes i lecisz po najmniejszej linii oporu.
Cytat:
Pluto tylko czemuś zaprzecza jak mu coś nie pasuje. I ani Wikipedia, ani encyklopedia tego nie zmieni. To jak go przekonać?

Kaziku! O wikipedii juz bylo. Teraz przejdz do wyzszego stadium, czyli encyklopedia. A jeszcze lepiej byloby gdybys oficjalne zyciorysy prezentowal. A jak sie postarasz to i dziela Skrzypka z jego wiedzy. Proponuje na poczatek uwagi ekonomisty Winieckiego w tej tomacie.
I jeszcze "cus". W Hameryce mozna kursy i dyplomy robic nie wychodzac z domu. Trza jeno ....oplate wniesc i dosla.

Cytat:
A może zostawić go w nieświadomości?
W tej sytuacji nie masz innego wyjscia
  #26  
Nieprzeczytane 04-04-2010, 23:34
znad Wisły znad Wisły jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Posty: 173
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
To podaj gdzie bardziej wiarygodne źródło. Wyborcza może? Czy radio z Torunia?
Źródła wiadomości - ależ Google - wpisując odpowiednio zapytanie otrzymasz linków - ho,ho jak dużo na przykład;
http://www.money.pl/archiwum/wiadomo...,0,214632.html
albo ten;
http://www.nbp.pl/home.aspx?f=/o_nbp..._skrzypek.html
  #27  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 09:48
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Szanowni seniorzy, ten wątek poświęcony jest p. Millerowi, a nie p. Skrzypkowi.
  #28  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 09:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 778
Domyślnie

[quote=nadwiślanin]

Mnie bardziej do gustu przypadl ten kawalek:

http://www.money.pl/archiwum/felieto...,0,606012.html

A Skrzypek?
Jak zabraklo w PiSie profesora ekonomisty ze znaczacym dorobkiem, to wzieli do spolki wiernego magistra
Staz ma niezly. Szczegolnie te paluszki Skrzypka robia wrazenie w instytucjach finansowych od ...srodowiska.
W tej branzy zawsze bylo najwiecej przekretow i to zdaje sie z tego towarzycha mial dostac szmal Rydzyk na odwierty.
Ciekawe, ze w zyciorysach Skrzypka nie podaja zadnych dziel wiekomnych z dziedziny ekonomii.
Chyba zbraklo mu czasu.
W koncu wierna sluzba to zajmujace czasowo zajecie
  #29  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 09:59
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 778
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Szanowni seniorzy, ten wątek poświęcony jest p. Millerowi, a nie p. Skrzypkowi.

Masz racje.
Miller bardziej nadaje sie na stolek Skrzypka
W koncu zdaje sie, ze ma doktorat. Wprawdzie chyba z nauk politycznych, ale za to on przyzwyczajony do wzglednie samodzielnego myslenia od jakiegos czasu i wie co to kierowanie zespolem ludzi.
A Skrzypek to kukielek sterowany, co widac bylo niedawno.
Na nadzorcow dostal Gilowska-suflerke i Glapinskiego, zeby mu sie przypadkiem nie zachcialo samodzielnie myslec.
Miller [choc nie jest moim ulubiencem] na zadne takie numery chyba by sobie nie pozwolil.
  #30  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 11:07
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 068
Domyślnie

Jestem 'za'.
Ma także doświadczenie we współpracy z Lepperem,
szczególnie w warunkach stresu ( zatrzaśnięcie się w solarium tego ostatniego).

ps. Pluto, ty tak poważnie...naprawdę?

Wankabor się nie dziwię, bo dla niej każde lewe jest piękne, ale Ty?
  #31  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 13:00
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jestem 'za'.
Ma także doświadczenie we współpracy z Lepperem,
szczególnie w warunkach stresu ( zatrzaśnięcie się w solarium tego ostatniego).

ps. Pluto, ty tak poważnie...naprawdę?

Wankabor się nie dziwię, bo dla niej każde lewe jest piękne, ale Ty?
Cytuję,ze źródła Pluto:"ludzie PiS-u, od Jarosława Kaczyńskiego zaczynając, wiedzą, ale nie powiedzą ". W tym leży "clue", " jakie są dowody okropnych przewin tych, którzy narazili się czymś PiS-owi." A Skrzypek to mi się tylko podobał na dachu.
Wankabor,Wandzia,którą serdecznie pozdrawiam w ten świąteczny dzień, ma rację , to jest wątek o L.Millerze, a nie wiernym żołnierzu PIS, Skrzypku.. Ale, PO deszczu jest słońce, i po wszelkich PISankach zostanie tylko wspomnienie.
  #32  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 18:29
iksigrek's Avatar
iksigrek iksigrek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2008
Posty: 845
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Szanowni seniorzy, ten wątek poświęcony jest p. Millerowi, a nie p. Skrzypkowi.

Czy może mi ktoś przybliżyć kim jest, lub był pan Miller?
Bo kim był i jest tow. Miller -to wiem. Ale kim pan Miller, tego nie wiem.
  #33  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 20:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 778
Domyślnie

Cytat:
Napisał iksigrek
Czy może mi ktoś przybliżyć kim jest, lub był pan Miller?
Bo kim był i jest tow. Miller -to wiem. Ale kim pan Miller, tego nie wiem.

Pan Miller to byly towarzysz Miller po przepoczwarzeniu
Pienkny motyl to nie jest.
Nie da sie ukryc, ale w koncu nie on jeden sie przebral, przemalowal i przenicowal na ...nowe wdzianko.
A ze nie jest glupi to nie splynal w niebyt jak sporo jego wspoltowarzyszy niedoli, to sie nim zajmujemy na wizji.

Lilu!
Jako sympatyczna sympatyczka partii co dla zmylenia przeciwnika i publisi nazwala sie PRAWO i SPRAWIEDLIWOSC nie powinnas wybrzydzac na Millera.
W koncu wybory Millera daja sie tym samym wytlumaczyc co i wybory KACZYNSKICH.
Tej trojcy Lepper nie smierdzial gnojem kiedy byl im ...potrzebny.
Ponadto wybor Millera jest bardziej zrozumialy. W koncu oba byly czlenami PZPRu. Wiec jakas "ideowa" wspolnote[] da sie wysnuc.
Kaczynskie tulily sie do Andy'ego dla takich jak ja wylacznie dla koryta. Co jest bardziej moim zdaniem obrzydliwe.
Przypomne tez dla porzadku, ze troche czerwonych przefarbowalo sie na prawych i sprawiedliwych po nowemu.
Sporo potomstwa po czerwonych rodzicach tez uznalo, ze legitymacja mame i tate to historia niewarta wspomnien.
A jesli dolozyc do tego ostatnie flirty i plany Oleksego, Kwasniewskiego, euroKaminskiego, Gosiewskiego, czy Hofmanna, nie widze powodow zebyscie oboje wybrzydzali na Millera
Dla mnie widza i kibica politycznej scenki, to jedynie powod do ...uciechy.
I porownan do tego co ...bylo
  #34  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 20:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 778
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazimierz
Cytuję,ze źródła Pluto:"ludzie PiS-u, od Jarosława Kaczyńskiego zaczynając, wiedzą, ale nie powiedzą ". W tym leży "clue", " jakie są dowody okropnych przewin tych, którzy narazili się czymś PiS-owi." A Skrzypek to mi się tylko podobał na dachu.
Wankabor,Wandzia,którą serdecznie pozdrawiam w ten świąteczny dzień, ma rację , to jest wątek o L.Millerze, a nie wiernym żołnierzu PIS, Skrzypku.. Ale, PO deszczu jest słońce, i po wszelkich PISankach zostanie tylko wspomnienie.

Kazimierzu!
Zauwaz jednak, ze kariera Skrzypka niewiele rozni sie od karier jakie byly udzialem zasluzonych towarzyszy spod skrzydel towarzysza Millera i jemu podobnych.
Nie chce mi sie przeklejac tego com juz opisal z natury w odpowiedzi dla wibi, a co mialo miejsce w bywszej rzeczywistosci. Na ciut nizszym szczebelku partyjnej drabiny.
Ja wiem wiem, ze "PO deszczu jest słońce, i po wszelkich PISankach zostanie tylko wspomnienie" i moze tak byc jak piszesz, ale zauwaz, ze po PZPRze ostalo sie jeno SLD co jest jedynie dziwacznym potworkiem po babce co sie chwalila
3 mlnowa grupa wyznawcow
Narazie -zauwaz- to nad SLD i reszta sierotek PZPRze grzmi i blyska i calkiem blisko im do ...kanalu burzowego.
PiS ma jeszcze jakas kotwice u radiomaryjcow, PO -co widac - calkiem niezle prognozy w pogodzie
Moze masz jakas racje piszac o wspomnieniach.
Ale wspomnienia wspomnieniami. Maja zazwyczaj to do siebie, ze nie doznaja rekultywacji i reinkarnacji w nowej rzeczywistosci
Tak, ze wyglada na to, ze jeszcze troche bedziesz musial zyc ...wspomnieniami wraz z kolezenstwem po tych 3 mlnach.
Czego wam serdecznie zycze.
  #35  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 21:00
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 778
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
ps. Pluto, ty tak poważnie...naprawdę?

Wankabor się nie dziwię, bo dla niej każde lewe jest piękne, ale Ty?

Lilu! Jest jeszcze "cus".
Na politycznym okregu skrajnosci prawicowolewicowe zawsze sie ze soba spotykaja w jakims miejscu i mieszaja.
Dlatego najlepiej tym zjawiskom przygladac sie z bezpiecznego centrum
Wtedy wiecej ciekawych rzeczy widac.
  #36  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 21:24
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Matko kochana. Wątek dla Millera. Świat się kończy.
  #37  
Nieprzeczytane 05-04-2010, 21:55
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 068
Domyślnie

Ano kończy....

Od czasu Anastazji Potockiej ( Leszek Miller szkoda, że tylko dwa razy), nie miał takiego brania.
Nawet jak się okazuje, sojusz robotniczo- chłopski się tu rozumie. W jego wykonaniu.
Jak Dżordżi z Endrju.
  #38  
Nieprzeczytane 06-04-2010, 00:25
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 778
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ano kończy....

Od czasu Anastazji Potockiej ( Leszek Miller szkoda, że tylko dwa razy), nie miał takiego brania.
Nawet jak się okazuje, sojusz robotniczo- chłopski się tu rozumie. W jego wykonaniu.
Jak Dżordżi z Endrju.

Lilu!
Mnie tak sporo radochy sprawily byle komusze janczary wprowadzajace Polske do ....NATO i jeszcze awanturujace sie o to kto bedzie przy tym szybszy
Przeciez gdyby Ci ktos taka przepowiednie zafundowal ze 35 lat temu, to bys go wszystkimi ratlerkami poszczula i wyslala do lecznicy przy Grunwaldzkiej 40 km dalej
Czy naprawde nie sprawia Ci przyjemnosci kiedy widzisz jak te wszystkie czerwone co to ideowa czerwien z mlekiem wysysaly "zakanszajac" Leninem, Marksem i podobnymi swietymi w dyrdy do zgnilego kapitalizmu polecialy. ?
Az mi zal tych ideowych i zarliwych komunistow[jesli takie istnialy] ze musieli patrzec na te widowiskowa katastrofe.
Tak sie starali uszczesliwic NAROD, a ten Narod pokazal im ...paluszek!!!!
Oczywiscie. Jakies koszty spoleczenstwo ponioslo po tym zdarzeniu, ale i tak wyszlo na plus dodatni.
  #39  
Nieprzeczytane 06-04-2010, 00:30
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 778
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Matko kochana. Wątek dla Millera. Świat się kończy.

Czegoby nie rzec, to jest jednym z ciekawszych egzemplarzy w XX-letniej historii odnowionej RP.
Ilez to razy zdarzylo Ci sie widziec z bliska jak z zarliwego komunisty spadaja czerwone luski i rosnie zwolennik NATO, KONKORDATU , gospodarki rynkowej, a NAWET podatku liniowego
  #40  
Nieprzeczytane 06-04-2010, 10:11
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Pluto masz rację. Tylko w przemiany nie wierzę. Raczej jestem skłonna powiedzieć za jedną historyczną postacią, że to było w myśl zasady - Paryż wart mszy.
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opieka nad starymi ludzmi - przez kogo ? senior A.P. Opieka 247 13-10-2008 12:31
Relacje zyciowe miedzy starymi a mlodymi. przyjaciel Społeczeństwo - wątki archiwalne 86 25-06-2008 21:29

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:28.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.