menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zdrowie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 03-08-2009, 15:49
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał jp50
JiP- ku może coś napiszesz o tych zwrotach.....bo nie bardzo się w tym orientuje choć w sanatorium byłam już kilka razy...
No to jak już dostaniesz potwierdzenie z NFZ z numerkiem wtedy albo pojechać, najlepiej pojechać do NFZ i pytać o zwroty, mnie kazali dzwonić, dzwoniłem podając numer no i wyłapałem Nałęczów gdzie było lepiej niż super..... Pierwszy raz radzę pojechać z otrzymanym pismem. Polega to na tym, że nie wszystkim wyjazd pasuje, muszą skierowanie zwrócić i wtedy coby miejsce nie przepadło NFZ wręcza innym zakwalifikowanym wcześniej. Jest to lepsze bo możesz wybrać (trochę), nieraz proponują kilka miejscowości....Powodzenia....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 14:16
araukaria's Avatar
araukaria araukaria jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 435
Strzałka Iwonicz Zdrój

Bardzo dziękuję wszystkim osobom które podzieliły się wiedzą odnośnie Iwonicza.
Moja droga do otrzymania skierowania na leczenie "czasowo" wygladała tak: w październiku 2008 złożyłam wniosek, w listopadzie 2008 NFZ poinformował mnie o zakwalifikowaniu na leczenie i nadał mi stosowny "numerek" informując iż przewidziany okres kuracji.... 18 miesięcy. W czerwcu 2009 otrzymałam skierowanie do Iwonicza z realizacją od 25 września. Reasumując - od złożenia wniosku do rozpoczęcia kuracji.... 11 miesięcy.
Sugerując się pierwotnie zakreślonym przez NFZ horyzontem czasowym - aby nie zostać na przysłowiowym "lodzie" w 2009 roku - wykupiłam tak zwany turnus rehabilitacyjny w Krynicy DW Zdrowie. Ośrodek wart polecenia. I takim to "sposobem" dana mi będzie dwukrotna kuracja
__________________
*Jedno życzliwe zdanie może zmienić czyjeś życie na lepsze, ale wystarczy parę złych słów, by komuś życie zrujnować* (Florence Littauer)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 04-08-2009, 15:47
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Własnie otrzymałam skierowanie do sanatorium " Biawena" w miejscowości Wysowa Zdrój....może ktoś z Was tam był i mi coś o tym uzdrowisku napisze....zawsze Wasze relacje są cenniejsze niż wiadomości z internetu...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 18-08-2010, 16:29
pojedynka's Avatar
pojedynka pojedynka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61
Domyślnie

Witajcie kochani. Po roku znów zaglądam z pytaniem. Czy ktoś zna Sanatorium Pionier w Szczawnie?Tym razem jadę z ZUS-u
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 18-08-2010, 16:48
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie Witaj Jadziu

Cytat:
Napisał jp50
Własnie otrzymałam skierowanie do sanatorium " Biawena" w miejscowości Wysowa Zdrój....może ktoś z Was tam był i mi coś o tym uzdrowisku napisze....zawsze Wasze relacje są cenniejsze niż wiadomości z internetu...
Wysowa Zdrój jest bardzo małą miejscowoscią
w Beskidzi Niski.Ja byłam tak 6 lat temu w sanatorium Glinik.
Jeśli lubisz góry to będziesz zadowolona,piękne widoki,
urocze cerkiewki,piękne tereny.
Sanatorium Biawena jest pięknym obiektem położonym wyżej od Glinika,w parku zdrojowym są źródła mineralnej wody leczniczej którą powinno się pić zgodnie z zaleceniem lekarza.
Poszukaj sobie stronkę :Wysowa Zdrój i więcej się dowiesz i zobaczysz, przypuszczam że skierowanie masz na okres jesienny więc bedziesz podziwiać przepiękne widoki bo jesień w górach jest bardzo piękna.Pozdrawiam Cię Jadziu,życzę miłego i udanego pobytu a jak wrócisz napisz mi czy jesteś zadowolona. Nie omieszkaj zajrzeć do Karczmy Łemkowskiej
na pysznego grzańca nz wina domowego lub piwa.Zamawiając grzańca dostaje się do niego gratis 2 pajdy pysznego wiejskiego
chlebka ze smalcem domowej roboty.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 18-08-2010, 16:54
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie Witaj pojedynko

Cytat:
Napisał pojedynka
Witajcie kochani. Po roku znów zaglądam z pytaniem. Czy ktoś zna Sanatorium Pionier w Szczawnie?Tym razem jadę z ZUS-u

Pojedynko akurat sanatorium Pionier nie znam ale byłam w ubiegłym roku w Szczawnie Zdroju w sanatorium Mieszko.
Piękna miejscowość w górach wałbrzyskich,piękny park zdrojowy,organizowana jest masa wycieczek do ciekawych miejsc na ziemi wałbrzyskiej.Poszukaj sobie w internecie wiecej wiadomości na temat,wpisz sobie w wyszukiwarkę:sanatorium Pionier Szczawno Zdrój.
Myślę że będziesz zadowolona z pobytu,pozdrawiam Cię.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 18-08-2010, 20:10
pojedynka's Avatar
pojedynka pojedynka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 61
Domyślnie

Dziękuję, za szybką odpowiedź. O Szczawnie zdroju jest sporo, natomiast o Pionierze niestety niewiele.Mam tylko nadzieję, że pogoda we wrześniu dopisze. Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 18-08-2010, 20:25
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 398
Domyślnie

Cytat:
Napisał pojedynka
Witajcie kochani. Po roku znów zaglądam z pytaniem. Czy ktoś zna Sanatorium Pionier w Szczawnie?Tym razem jadę z ZUS-u

Pojedynka, na ten temat nic Ci nie powiem bo nie wiem.
Coś zaniedbałaś się w naszych spotkaniach
Pokaż się kiedyś
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 18-08-2010, 21:00
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie

Cytat:
Napisał pojedynka
Dziękuję, za szybką odpowiedź. O Szczawnie zdroju jest sporo, natomiast o Pionierze niestety niewiele.Mam tylko nadzieję, że pogoda we wrześniu dopisze. Pozdrawiam
Nie martw się wydaje mi się że ten Pionier jest koło Piastowskiej Korony a jeśli tak to w samym centrum Szczawna A we wrześnie to ja też bym chciała kiedyś jechać bo zawsze mam wątpliwe szczęście na listopad,
styczeń -luty,marzec Tak więc masz porę piękną a jesień w górach jest pięna ,kolorowa.Odezwij się jak wrócisz
i powiedz o swoich wrażeniach.W Szczawnie jest bardzo duży zakład przyrodoleczniczy ,zakres zabiegów bardzo szeroki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 19-08-2010, 11:02
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Cytat:
Napisał sellenhel
Wysowa Zdrój jest bardzo małą miejscowoscią
w Beskidzi Niski.Ja byłam tak 6 lat temu w sanatorium Glinik.
Jeśli lubisz góry to będziesz zadowolona,piękne widoki,
urocze cerkiewki,piękne tereny.
Sanatorium Biawena jest pięknym obiektem położonym wyżej od Glinika,w parku zdrojowym są źródła mineralnej wody leczniczej którą powinno się pić zgodnie z zaleceniem lekarza.
Poszukaj sobie stronkę :Wysowa Zdrój i więcej się dowiesz i zobaczysz, przypuszczam że skierowanie masz na okres jesienny więc bedziesz podziwiać przepiękne widoki bo jesień w górach jest bardzo piękna.Pozdrawiam Cię Jadziu,życzę miłego i udanego pobytu a jak wrócisz napisz mi czy jesteś zadowolona. Nie omieszkaj zajrzeć do Karczmy Łemkowskiej
na pysznego grzańca nz wina domowego lub piwa.Zamawiając grzańca dostaje się do niego gratis 2 pajdy pysznego wiejskiego
chlebka ze smalcem domowej roboty.


Helenko pięknie dziękuję Ci za odpowiedż...
Wszystko co napisałaś o Wysowej się zgadza....gdyż byłam i zobaczyłam
Moje pytanie jest z .......ubiegłego roku....
Ale my jesteśmy zakręcone....niemal jak osiemnastki ....pytanie sprzed roku czy aktualne....nieważne....ważne , że odpowiedż prawdziwa....
Pozdrawiam i wszystkim polecam Wysową....jest cudownie !!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 19-08-2010, 18:02
sellenhel's Avatar
sellenhel sellenhel jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Lubsko,Lubuskie,Polska
Posty: 24 806
Domyślnie Witaj Jadzieńko

No biję się w pierś ze skruchą
bo ja jestem jednak zawsze zakręcona i to jest moją
być może wadą że nie zwracam uwagi na szczegóły
i przyznaję się żę na datę nie spojrzałam na Twoim
poście.Soorrrki ale wiadomości nigdy nie za wiele
i mam nadzieję że mój post o Wysowej przydał się komuś
innemu.Pozdrawiam Cię Jadzieńko.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 28-05-2011, 19:45
~gość: 89.75.158.xxx's Avatar
~gość: 89.75.158.xxx
 
Posty: n/a
Post

Więcej nie pojadę! Nie jedźcie do KUDOWY a szczególnie do sanatorium ZACISZE. Pojechaliśmy na wycieczkę do Wiednia. Okazało się ze nie wolno. Bo trzeba płacić 34 złote za to że w niedzielę nie było mnie cały dzień. Wcześniej zapłaciłam za cały pobyt. Podwójna opłata? Obiad i kolację zabrano. Powiedzieli że nam się nie należy. Byłam w sanatorium w ramach urlopu. Jestem wolnym człowiekiem. W innych sanatoriach kuracjuszom wolno jest jeździć na wycieczki. To też część kuracji. Złozyłam skargę do rzecznika praw pacjenta. Czekam na reakcję. NIe chodzi o pieniądze. Chodzi o to że robi ktoś na naiwnych ludziach kokosy. MOże NFZ w końcu się tym zainteresuje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 30-05-2011, 19:45
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Fakt, coś się w sanatoriach pod tym względem porąbało w NFZ.Komuś odbiło po prostu.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #54  
Nieprzeczytane 04-06-2011, 06:59
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Kiedy wyjeżdżam na weekend podczas pobytu w sanatorium, zgłaszam to jedynie u szefowej w kuchni. Dostałam śniadanie poprzedniego dnia po kolacji. Tak było w Kolobrzegu. Natomiast jak byłam w Dusznikach nic nikomu nie mówiłam tylko poprosiłam sąsiadki od stolika by podzieliły się moją porcją.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55  
Nieprzeczytane 16-02-2012, 12:02
~gość: 95.50.246.xxx's Avatar
~gość: 95.50.246.xxx
 
Posty: n/a
Post

Czekanie na sanatorium często jest długo wyczekiwane, ale warto, a Ci którzy niestety są niecierpliwi lub maja trochę więcej możliwości finansowych mogą skorzystać z ofert płatnych pobytów w sanatoriach, które są niedrogie, ja byłem w zeszłym roku w Beskidach w jednym z tamtejszych ośrodków i ponowię swój pobyt jeszcze w tym roku, a w międzyczasie czekam ciągle cierpliwie na pobyt z NFZ-tu15
Odpowiedź z Cytowaniem
  #56  
Nieprzeczytane 16-02-2012, 12:15
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

Cytat:
Napisał 89.75.158.xxx
Więcej nie pojadę! Nie jedźcie do KUDOWY a szczególnie do sanatorium ZACISZE. Pojechaliśmy na wycieczkę do Wiednia. Okazało się ze nie wolno. Bo trzeba płacić 34 złote za to że w niedzielę nie było mnie cały dzień. Wcześniej zapłaciłam za cały pobyt. Podwójna opłata? Obiad i kolację zabrano. Powiedzieli że nam się nie należy. Byłam w sanatorium w ramach urlopu. Jestem wolnym człowiekiem. W innych sanatoriach kuracjuszom wolno jest jeździć na wycieczki. To też część kuracji. Złozyłam skargę do rzecznika praw pacjenta. Czekam na reakcję. NIe chodzi o pieniądze. Chodzi o to że robi ktoś na naiwnych ludziach kokosy. MOże NFZ w końcu się tym zainteresuje.

Ja byłam w Duszniki Zdrój w maju ubiegłego roku. Też korzystałam z wycieczek z Biura Podróży. Chciałam również pojechać do Wiednia. Niestety nie pojechałam ponieważ była taka sama sytuacja , którą opisujesz.
Przy okazji jeszcze raz podkreślę, żeby nie zgadzać się na sanatorium CHOPIN w Dusznikach Zdroju -- coś OKROPNEGO !!!
Pisałam skargę do rzecznika praw pacjenta -- odp. wszystkie zarzuty przedstawione w skardze zostaną dokładnie skontrolowane.... i tyle !!!
Do dnia dzisiejszego -- MILCZENIE
Odpowiedź z Cytowaniem
  #57  
Nieprzeczytane 16-02-2012, 16:46
ansty's Avatar
ansty ansty jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Cieszyn-okolice
Posty: 2 655
Domyślnie

Byłam w Dusznikach w "Kolejarzu". Dom wyremontowany, czysty, posiłki smaczne, zabiegi na miejscu.Czego jeszcze więcej chcieć??
Same Duszniki zadbane, ukwiecone, dróżki wygrabione - no wprost godne podziwu.Wystosowałyśmy do Gospodarza Miasta pisemko z wyrazami uznania i wdzięczności. Polecam!!!
__________________
ANIA
Odpowiedź z Cytowaniem
  #58  
Nieprzeczytane 16-02-2012, 17:49
MARYLCIA 54's Avatar
MARYLCIA 54 MARYLCIA 54 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2011
Posty: 6 384
Domyślnie

Cytat:
Napisał ansty
Byłam w Dusznikach w "Kolejarzu". Dom wyremontowany, czysty, posiłki smaczne, zabiegi na miejscu.Czego jeszcze więcej chcieć??
Same Duszniki zadbane, ukwiecone, dróżki wygrabione - no wprost godne podziwu.Wystosowałyśmy do Gospodarza Miasta pisemko z wyrazami uznania i wdzięczności. Polecam!!!

Kochanie -- ja piszę o SANATORIUM CHOPIN.
Zgadza się.... Duszniki Zdrój trzy razy TAK !!! za wyjątkiem ww obiektu
Dla mnie Duszniki nie były żadną rewelacją ( 40 km od miejsca zamieszkania). Cała kotlina kłodzka jest mi bardzo dobrze znana i często tam bywam np. weekendy i inne wolne dni od pracy.
Wydaje mi się, że NFZ idzie na łatwizne. Z mojego miasteczka ludzie starający się o sanatoria -- otrzymują bardzo często Duszniki, Polanicę itd ... wszystko na ZDRÓJ !!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #59  
Nieprzeczytane 16-02-2012, 18:20
marcel20106's Avatar
marcel20106 marcel20106 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Sanok.Polska.
Posty: 13 014
Domyślnie

Sam Polańczyk piękny,
ale co to za ośrodek?
to nie mam bladego pojęcia.
Pozdrawiam.
__________________
Barbara.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #60  
Nieprzeczytane 17-02-2012, 23:04
tomeh tomeh jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Stargard
Posty: 339
Domyślnie

byłem jak do tej pory raz w sanatorium i było dobrze, dobrze wspominam tamten czas i nie było drogo
__________________
Serwis ToTemat.pl artykuły i filmy tematyczne.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.