menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #10501  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 10:05
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Ściskam pogadusie na powitanie!

W nocy spadło troszkę śniegu,ale pewnie stopnieje,bo nie ma mrozu.Bylismy na placu.Teraz zabieram się za domowe obrządki.Wpadnę po południu.
Coś słodkiego zostawiam do kawy.


Uploaded with ImageShack.us
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10502  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 10:10
maluna's Avatar
maluna maluna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wielkopolska
Posty: 30 891
Domyślnie Witajcie dziewczyny!

Wpadam ostatnio, tylko żeby się przywitać
Emerytka i ciągły brak czasu...
U na też zimno i śnieg prószy.
Ogrzewanie gazowe, codziennie zżera nasze oszczędności
Marbelko, podziwiam zimową scenerię, chociaż mam jej
już dość w tym sezonie.
Buziaczki dla wszystkich sobotnio-niedzielne
__________________
Małgosia


http://www.klub.senior.pl/moje/maluna/blog/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10503  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 10:20
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Przed chwilą obejrzałam zupełnie nie wiedząc ,z ę bęzdie program w TVN Legenda Villas... z Raczkiem i Grucą plus migawka z jubileuszu....no spłakałm się, bo pokazano, powiedziano samo cholernie smutne sedno.....tak nie powinni kończyc ludzie wogóle a artyści takiej miary w szczególe....mozę ktoś oglądał....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10504  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 10:57
Jolcik's Avatar
Jolcik Jolcik jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: dolnośląskie
Posty: 3 782
Domyślnie

Witam aktywny od rana Babiniec.Malwinko szkoda,że miałam wyłączony telewizor, z pewnością też uroniłabym niejedna łezkę.
U mnie również zima, ale niezbyt dokuczliwa, co nie oznacza,że mam jej dość.Ptaszki nadal stołują się na balkonie pozostawiając bałagan wokół.
Oto najnowsze zdjęcia sesji stołówkowej w okrojonym składzie,reszta uciekła.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #10505  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 10:58
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

cześć dziewczynki
jakie sedno? ciekawam.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10506  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 11:07
snikersik's Avatar
snikersik snikersik jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 193
Domyślnie

Cytat:
Napisał mimoza
Gdzie żeś bywała moja miła? Już myślałam, że porwał Ciebie inny
wirtualny świat. - Cz

Spokojnie . W wirtualny świat mi nie grozi. Zajmowałam się swoim kochanym domkiem. Nawet nie spostrzegałam ,ze to aż tyle czasu minęło. Już jestem i pozdrawiam Wszystkich.
__________________
"Zanim zaczniesz poprawiać świat, przejdź się trzy razy przez swój własny dom."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10507  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 11:16
mimoza's Avatar
mimoza mimoza jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Wałbrzych 58-300
Posty: 47 118
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malwina
Przed chwilą obejrzałam zupełnie nie wiedząc ,z ę bęzdie program w TVN Legenda Villas... z Raczkiem i Grucą plus migawka z jubileuszu....no spłakałm się, bo pokazano, powiedziano samo cholernie smutne sedno.....tak nie powinni kończyc ludzie wogóle a artyści takiej miary w szczególe....mozę ktoś oglądał....

Buuuu - nie oglądałam, od wczoraj mam awarię kablówki. - Cz
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10508  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 11:20
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 454
Domyślnie witam kochany babiniec

po porannej bieganinie /zakupy,porządki/ witamwszystkie pogaduszki bardzo serdecznie
włączyłam relację z pogrzebu arcybiskupa Józefa z Lublina -kiedyś przed laty do tej arcykatedry biegałam na lekcje religii- ot takie sobie wspmnienia z młodości


Ostatnio edytowane przez enia60 : 19-02-2011 o 12:03.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10509  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 12:33
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 454
Domyślnie

Lublin (łac. Lublinum, jid. לובלין, ukr. Люблін, lit. Liublinas, ros. Люблин) – największe polskie miasto po wschodniej stronie Wisły, stolica województwa lubelskiego (nieprzerwanie od 1474 roku) oraz Lubelszczyzny. Jest jednym z największych polskich miast, 2. w Małopolsce, a 9. miastem w kraju pod względem liczby ludności (348 961 mieszkańców) oraz 15. pod względem powierzchni (147 km²[2]).

Historycznie położony jest w Małopolsce, początkowo w ziemi sandomierskiej, a następnie w ziemi lubelskiej, której stanowi centrum. Miasto leży na Wyżynie Lubelskiej (na granicy Płaskowyżu Nałęczowskiego, Płaskowyżu Świdnickiego i Wyniosłości Giełczewskiej), nad rzeką Bystrzycą – lewobrzeżnym dopływem Wieprza. Na terenie miasta do Bystrzycy wpadają dwie strugi: Czerniejówka i Czechówka. Prócz tego przepływa przez miasto czwarta rzeka – Nędznica zwana również Krężniczanką.

Lublin jest członkiem Unii Metropolii Polskich oraz kandydatem do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku. W październiku 2010r przeszedł do kolejnego etapu starań o ten tytuł, będąc umieszczonym na tzw. "krótkiej liście" miast-kandydatów (obok Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Katowic). Miasto będzie również gospodarzem Europejskiej Konwencji Żonglerskiej w 2012 roku.


Odpowiedź z Cytowaniem
  #10510  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 12:46
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 454
Domyślnie mój Lublin ...przed wielu laty

Stare Miasto żyje nie tylko dzięki kawiarniom, ale również, a może przede wszystkim dzięki ludziom, którzy tu mieszkają. Tak na prawdę to oni nadają mu rytm. Pracują, uczą się. Z torbami pełnymi zakupów przemykają pomiędzy szkolnymi wycieczkami. Zapach obiadu, rozwieszone pranie na dziedzińcu, dzieci grające w piłkę na ulicy, to wcale nierzadkie widoki. Zabytkowe kamienice są ich domem. Wśród leniwie wylegujących się, opasłych kotów toczy się ich życie. Niektórzy są tu z wyboru, bo zawsze chcieli, bo im się podoba atmosfera.........


..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10511  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 13:00
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 454
Domyślnie

Magiczny Lublin – moja inspiracja” wystawa zjdęć z Lublinem w roli głównej

Lublin zachwyca, Lublin oczarowuje. Za każdym razem chodząc jego uliczkami można go widzieć innym. Czasem jest spowity mgłą, czasem rozlewają się po nim promienie wschodzącego słońca, czasem Rynek pokryje się kwiatami, a czasem w szybie kamienicy odbije sie jakiś zabytek. Trzeba tylko chcieć zobaczyć niezwykłość momentów


Odpowiedź z Cytowaniem
  #10512  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 13:06
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Piszesz Eniu tak pięknie o swoim mieście ...jak ja często myślę o swoim Radomiu.....młodzi mam wrazenie nie mają takiej funkcji "niezwykłosc momentów"....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10513  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 13:22
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 454
Domyślnie tak Malwinko .......... to dzień powrotu do mojej młodości

HISTORIA /tu mieszkałam w czasie mojej edukacji po podstawówce do matury ,potem był Kraków i ..........



Budynek bursy ufundowany został przez rolników powiatu lubelskiego z udziałem rolników całego województwa z dobrowolnych składek pod hasłem: „Budujemy bursę dla dzieci chłopskich”.

W roku 1950 do placówki wprowadzają się pierwsi mieszkańcy. Dwa lata później przyjmuje ona nazwę Bursa Szkolnictwa Zawodowego Nr 1 przy ulicy Róży Luksemburg w Lublinie.

W latach 1965 – 1971 w bursie działa Ośrodek Szkolenia Młodzieży Zagranicznej, głównie dla uczniów z Korei, Tunezji i Iraku, którzy pobierają naukę w lubelskich szkołach pondgimnazjanych.
pamiętam do dziś kogoś z Tunezji

Odpowiedź z Cytowaniem
  #10514  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 13:33
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 454
Domyślnie i tak dzięki wspomnieniom o tym niezwykłym .....

"Człowiek ogromnej pracy"

Hierarcha miał 62 lata. Był filozofem, teologiem, publicystą, znanym z otwartego umysłu i krytycznego spojrzenia - także na sprawy Kościoła. Arcybiskup Życiński od 1997 był metropolitą lubelskim. Wcześniej, w latach 1990-1997 pełnił funkcję biskupa diecejzalnego tarnowskiego. Święcenia kapłańskie przyjął w 1972 roku, nominację biskupią otrzymał w 1990 roku. Był też wielkim kanclerzem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przewodniczył Radzie Episkopatu do spraw Świeckich i Radzie Programowej Katolickiej Agencji Informacyjnej.

wróciłam do swoich korzeni
dziekuję za spacer po Lublinie -mieście mojej młodości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10515  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 14:01
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Pogoda u mnie niespotykana....ostre, przepiękne słońce i...
minus 12 stopni...to ile będzie w nocy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10516  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 15:41
kawusia's Avatar
kawusia kawusia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: nibylandia,polska
Posty: 5 347
Domyślnie

Witam miłe pogaduszki w sobotnie popołudnie.
Zima jeszcze u nas gości,ale ma do tego prawo,bo to luty.Eniu jak zwykle świetnie nam przybliżyłaś historię Lublina miasta swojej młodości.
Arcybiskup Życiński wielka postać szkoda,że taki mądry człowiek,tak szybko odszedł.Pozostały jego prace w postaci wydanych książek,homilii i innych dzieł.Często docenia się znanych ludzi,dopiero po śmierci.
Malwinko cały czas myśli moje przy Willas i smutno,że gwiazda gaśnie w samotności i zapomnieniu.
Wszystkim pogaduszkom życzę miłego popołudnia.


__________________
Kawusia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10517  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 16:15
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

znów wpadłam tylko na chwilkę,bo zadzwonił kuzyn z Niemiec,który gości przejazdem w Krakowie.Zapowiedział na 18.00 wizytę.Musiałam szybko coś przygotować.Córcia z wizytą u koleżanki.Za oknem odwilż.Okrutnie zakręcony dzień mam dzisiaj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10518  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 17:16
Jadzia P. Jadzia P. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Polska
Posty: 12 324
Domyślnie

Eniu pieknie opisałaś i pokazałaś swój Lublin....przyznam Ci się , że nigdy nie byłam w tym mieście i nawet nie przypuszczałam, ze jest takie ładne...
Eniu, Malwinko Wy macie sentyment do miast swojej młodości, bo poszłyście z nich w " świat"...., dlatego ten sentyment i tęsknota....za młodością i wszystkim co się z nią wiąże....
Ja całe swoje życie ....od urodzenia do dziś.....mieszkam w moich, "zapyziałych" Pab. ....stąd obce mi jest takie uczucie.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10519  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 17:34
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 454
Domyślnie Jadziu takie powroty bywają różne

a ponieważ czas głównie leczy ,powroty to sentymantalne chwile, pełne ciepła ale też ogromnej tęsknoty zwłaszcza gdy już nie ma do kogo wracać .........a wspomnienia wciąż wracają .Myślę że dobrze je mieć w sercach,myślach często z nich czerpiemy siłę na dalsze drogi tak to czuję






"Radość też boli. Ale to nic. Ból urzeczywistnia. Tylko on jest prawdziwy. Wszystko z niego: strach, rozpacz, tęsknota, której zabić nie można, bo przemyca się w kolorze oczu i zapachu. I dlatego jest wieczna, jak trawa. "

— Marta Fox
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10520  
Nieprzeczytane 19-02-2011, 20:44
jakempa's Avatar
jakempa jakempa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 10 302
Domyślnie

Z zainteresowaniem pooglądałam Eni zdjęcia , ja tez nie byłam w Lublinie,ale może warto kiedyś zobaczyć to miasto, bo nawet nie wiedziałam,że jest takie ładne.

Eniu, masz rację- sentyment do miejsc dzieciństwa i młodosci powraca,- ja spędziłam,
dzieciństwo w Zielonej Górze i wciąż, myślami wracam do tych miejsc, których już dzisiaj nie ma, w ub. roku byłam tam po latach,. w sercu, głęboko czuje się taki ból, za tym wszystkim, co już nie wróci,.... ale nie lubię tych uczuć,,, za duży żal,.

Wolę nie oglądać się do tyłu, tamto już było,- ważne dzisiaj i jutro,
__________________
]


Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Babskie pogaduchy 39 Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 504 01-06-2010 08:52
Babskie Pogaduchy Cz. 38 Paula Humor, zabawa - wątki archiwalne 504 16-05-2010 13:47
Babskie Pogaduchy Cz. 37 Paula Humor, zabawa - wątki archiwalne 500 04-05-2010 17:00
Babskie pogaduchy cz.36 Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 501 24-04-2010 09:09
Babskie pogaduchy cz.35 Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 502 12-04-2010 11:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.