menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #1  
Nieprzeczytane 14-01-2008, 19:27
Radavicius's Avatar
Radavicius Radavicius jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 36
Uśmiech Komunikatory


Witam miłe Panie i sympatycznych Panów.Jestem całkowicie nowy w tym gronie i nie dokonałem jeszcze przedstawienia się,ale wracam zaraz na właściwą stronę aby to uczynić. Narazie proponuję, dla zainteresowanych,wymianę informacji na temat komunikatorów,które szerszemu gronu są całkowicie obce.Mamy różne GG,tleny itp, ja proponuję zainteresować się komunikatorami typu <Betamax> - 4 m-ce rozmowy z całym światem prawie darmo.Mamy niestety dzieci i rodzinę w innych krajach,lub daleko od domu,chcemy porozmawiać,a to niestety kosztuje.Nawet skype jest drogi,a jeżeli ktoś nie ma komputera,to dopiero kosztuje.Szczegóły dla zainteresowanych. Serdecznie pozdrawiam <Jaszak> dla przyjaciół Jerzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2  
Nieprzeczytane 14-01-2008, 19:57
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radavicius
<Betamax> - 4 m-ce rozmowy z całym światem prawie darmo.Mamy niestety dzieci i rodzinę w innych krajach,lub daleko od domu,chcemy porozmawiać,a to niestety kosztuje.Nawet skype jest drogi,a jeżeli ktoś nie ma komputera,to dopiero kosztuje.Szczegóły dla zainteresowanych. Serdecznie pozdrawiam <Jaszak> dla przyjaciół Jerzy.
Jestem bardzo zaskoczona tym co piszesz.Przy zagranicznych rozmowach na skype,nigdy nie wystąpiły u mnie żadne nieabonametowe opłaty. Korzystałam długo z neostrady - nie płaciłam, przeszłam do innego operatora, też dodatkowo nie płacę. Masz może na myśli Internet na godziny lub telefoniczny?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #3  
Nieprzeczytane 14-01-2008, 20:52
Radavicius's Avatar
Radavicius Radavicius jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 36
Domyślnie

Piszę o komunikatorze,który pozwala rozmawiać "darmo" z telefonami domowymi w Polsce i na calym świecie.PC-PC nic nie kosztuje,ale na telefon domowy np.skype każe sobie płacić za każdą minute 8 gr. i opłatę za połączenie-drogo.Jest to szczególnie cenne,jeżeli dzwonimy do osób nie posiadających komputera.Mam telefon wTP,ale opcję socjalną za 28 zł ,który służy tylko do odbierania rozmów (znany numer),dzwonię natomiast tylko przez komunikator( 95% znajomych nie ma komputera).Chętnie służę szczegółami.Pozdrawiam Jerzy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4  
Nieprzeczytane 14-01-2008, 23:04
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Rozumiem! Dziękuję za objaśnienie.Doradzam ucieczkę z TP. Na koniec mnie dokładnie tam oskubali, za zakup numeru, za internet bez telefonu, ale teraz mam w nosie tych krwiopijców.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 15:33
Radavicius's Avatar
Radavicius Radavicius jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 36
Domyślnie

http://www.justvoip.com/en/rates.html proponuje wejsc na strone tego komunikatora,najlepszy moim zdaniem.Pzdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 17:25
mumia60's Avatar
mumia60 mumia60 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: NRF-
Posty: 45
Domyślnie

Ja korzystam juz od trzech lat z skypa i rozmawiam tez bardzo duzo,bo mieszkam w NRF-ie i niemam zadnych oplat,jak tylko internet a rozmawiam z PL,Anglia i USA bo mam tam rodzinke,wiec nie rozumiem ze sa oplaty na skypie.
pa..pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #7  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 17:42
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Mumia rozumiem,że rozmawiasz z użytkownikami skypa, to wtedy nic nie płacisz. Można też za pomocą skypa dzwonić na telefon domowy /jeżeli rozmówca nie ma komputera i skypa/ i wtedy trzeba płacić.
Natomiast nie wiem dlaczego wiele osób narzeka na TP i neostradę. Ja jak dotąd widzę same plusy.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #8  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 18:04
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał urszula-kol
Mumia rozumiem,że rozmawiasz z użytkownikami skypa, to wtedy nic nie płacisz. Można też za pomocą skypa dzwonić na telefon domowy /jeżeli rozmówca nie ma komputera i skypa/ i wtedy trzeba płacić.
Natomiast nie wiem dlaczego wiele osób narzeka na TP i neostradę. Ja jak dotąd widzę same plusy.
Ceny Ulu! Ceny! Fakt, że TP to profesjonalista, wsród amatorów. Ale prawie 80% droższy od Vektry, w której teraz siedzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #9  
Nieprzeczytane 15-01-2008, 21:47
Radavicius's Avatar
Radavicius Radavicius jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 36
Domyślnie

Nastąpiło pomieszanie z poplątaniem. Ja mówię o komunikatorze przy użyciu internetu (np. neostrady,netii itp.) jak skype, tylko z możliwością telefonowania bez ograniczeń czasowych i bez opłat na telefony domowe do 49 krajów na całym świecie i komórki (USA) za mizerną kwotę 12,5 euro przez 4 m-ce,kwota nie wykorzystana sumuje się z następną wpłatą za 4 m-ce.Jeżeli nie dzwoni się do kraju, do którego obowiazują opłaty ,ani na komórki to 12,5 euro pozostaje nienaruszone.Do rozmów krajowych nie używam ani telefonu TP ani innej płatnej firmy-dzwonię darmo z justvoipa , a także na komórki za 5 eurocentów/min (około 18 groszy). Polecam naprawdę warto. Jerzy
Odpowiedź z Cytowaniem
  #10  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 11:33
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Mam problem, może ktoś mi pomoże

Zainstalowałam nowe gg, bo stare robiło mi wbrew, np. nie mogłam ustawić w nim statusu, a dział techniczny gg - zainteresowany reklamowaniem nowego produktu - udawał, że nie potrafi nic z tym zrobić.
I popełniłam grzech początkującego: instalując nowe - wyrzuciłam przedwcześnie stare. Nowe mi nie odpowiada, przede wszystkim dlatego, ze nie mogę w nim ustawić wielkości czcionki odbieranych tekstów. Nie jest to na razie - wg e-mailowej informacji gg - przewidziane. Pozostałych grzechów nowego nie będę wymieniała.

Moje pytania:
- które to jest "stare" Gadu-Gadu? Szóstka? Siódemka?
- jeśli zainstaluję "stare" Gadu-Gadu - jak je uruchomić i przejść z nowego na stare?
Znalazłam taką stronę i nie jestem mądrzejsza
http://www.idg.pl/ftp/wersje/pc_7995/Gadu.Gadu.html

Pytania są takie jak ja, a ja jestem środek kapusty

Aha! Gadu-gadu potrzebne mi do gadania "pisanego", ozdóbki, fikuśne opisy i wodotryski mi nie są potrzebne
Odpowiedź z Cytowaniem
  #11  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 13:48
basia1247's Avatar
basia1247 basia1247 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: sląsk
Posty: 802
Domyślnie

stare GG to 7.7. Odinstaluj Nowe Gadu i zainstaluj stare na nowo.porównaj sobie MB starego GG i nowego Gadu. Wbrew pozorom to nie to samo a miejsca na kompie szkoda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #12  
Nieprzeczytane 23-11-2009, 14:00
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Dziękuję, Basiu!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.