menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #101  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 17:47
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Asia jest wielką patriotką

Cytat:
Napisał Lila
No coś Tyyyyy...

A Asia ? Ma nie mieć praw bo mieszka w Stanach ? A widziałaś gdzieś większy patriotyzm ?
o ile wiem Asia nie uczestniczyła w wyborach. Asia ma kontakt z Polską, przyjeżdża do kraju kilka razy w roku i to jest zupełnie coś innego niż Polak mieszkający poza Polską np. przez lat 40 mający kontakt z krajem tylko i wyłącznie dzięki mediom /miałam takich na myśli, bo tacy też są/.
  #102  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 17:54
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Jeżeli chodzi o antysemityzm

to nie możemy jako naród ponosić odpowiedzialności za incydenty jakie miały miejsce w przeszłości. To były bardzo tragiczne wydarzenia, nie powinny nigdy się zdarzyć ale moim zdaniem wielką przesadą jest winić za to wszystkich Polaków i w ich imieniu przepraszać. Nie życzę sobie żeby w moim imieniu przepraszano kogokolwiek. Nie wyssałam z mlekiem Matki antysemityzmu chociaż podobno bardzo długo byłam nim karmiona.
  #103  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 18:01
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Kochane Panie !
Jezeli nam POLAKOM chcecie zabierac wszelkie prawa w Polsce naszej OJCZYZNIE to moze tez zdecydujcie czy mamy nadal placic podatki z naszych emerytur,skladki pieniezne na ubezpieczenie ?
Moze jeszcze wprowadzicie nam wizy wjazdowe ?
Kolejny raz pytam : CZY TO JESZCZE POLSKA ???
  #104  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 18:12
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 068
Domyślnie

Ależ Polska ,Senior ...Polska..

I wjeżdżaj sobie jak najczęściej.Ja jestem za nieograniczonym prawem wyborczym dla Polaków za granicą,choć mój PiS przegrał w Irandii...Anglii i w ...Kuala Lumpur.
  #105  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 18:15
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Augustynie miły

czemu pytasz skoro wiesz? POLSKA JEST I BĘDZIE ZAWSZE.
  #106  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 18:30
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bianka
Dołączam swój głos do tej wypowiedzi. Nie dyskutuję, ale czytam i jestem mocno zdegustowana. Można nie zgadzać się z czyimś zdaniem, ale na pewno nie wolno nikogo traktować w ten sposób, jak wy, szanowne Panie, traktujecie bez przerwy Seniora A.P. Jest to wyjątkowo niesmaczne i niesympatyczne, niestety.
Zastanów się moze Bianko nad tym JAK senior AP traktuje wszystkich ,którzy maja inne zdanie niż on...i nie oburzaj się tak.Nie kazda glupot.e nalezy traktować z kurtuazja.Niektóre sa tak bardzo szkodliwe ,ze niestety wymagaja ostrej reakcji.A SAP tez nie odznacza się jakas szczególną starannoscią w doborze słów .Wiec moze nie wytykajmy sobie nawzajem braku oglady tylko zajmijmy się meritum albo jesli kogos te wypowiedzi nie interesują to dajmy sobie spokoj -co chyba uczynię bo mi szkoda nerwów na walke z wiatrakami.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #107  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 18:31
kubki's Avatar
kubki kubki jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Konstancin Jeziorna
Posty: 175
Domyślnie

Witajcie , ja mogę powiedzieć, żemoja babcia już na pocz. ubiegłego wieku żartowała i robiła psikusy żydowi,który uczył Ją ułamków, podobnie i moi rodzice odnosili się do tej nacji.Natomiast ja zauważyłam , że "oni"trzymają wielkich tego świata "za twarz"poprzez pieniądze.Trzymają się kupy ,wcinają się tam ,gdzie nie powinni i robią wielkie "aj, waj" ,gdy coś im " nie gra".Ale teraz to i "rdzenni polacy "sąjakby obcy, gdy popatrzymy wokół siebie.Pzdr
  #108  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 18:39
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Moze sie jednak przymile do tej Malgorzaty po 50-tce.
Malgosiu !
Jezeli jeszcze nie zauwazylas ,ze za "nadwornego blazna robie" ,to mi Cie bardzo zal. Nie pamietasz blaznow na dworach krolow polskich ? Skad wiesz ,czy ja nie mam "kontraktu blazenskiego" ?
Od jutra wprawdzie bede musial popisac i to na innym forum dyskusyjnym, na tym dzisiaj "lacza mi popalili",tak mysle ,ze w Mlawie ale niech tam,straty musza byc - zolnierz musi czuwac gdy nie spi wrog.
Starosc nie radosc,zycie ucieka a do Polski droga daleka.
Dobrze,ze taka dusza jak Lila mnie pociesza ,choc i ona dzisiaj "czerwieni doznala" ,czyzby sie jej mlode lata przypomnialy i tance ?
  #109  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 18:42
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Matko Boska co się tu porobilo!!!!Seniorze ,Karolu,Asiu i wszyscy inni emigranci Uwazam,ze tak długo jak Polak mieszkajacy gdziekolwiek ma polskie obywatelstwo -obojetnie, czy oprócz tego ma jeszcze jakies inne, posiada równiez WSZELKIE PRAWA czyli równiez PRAWO WYBORCZE- natomiast pomysly typu ,ze po iluś tam latach emigracji nalezy z tego tytulu czlowiekowi jego prawa obywatelskie ograniczyc lub ich pozbawić uwazam ,za nie tylko bzdurne ale wręcz SZKODLIWE -bo dajace przyzwolenie na manipulację wolnoscią wyboru miejsca zamieszkania ,kraju itd.Czyli oznaczajace znow ręczne manipulowanie przy naszych prawach .Czy Wy naprawdę tego nie rozumiecie -ZE TO JUŻ BYŁO,chcecie, zeby wrócilo ? Czy naprawdę tak trudno wyjsc z polskiego piekła .....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 21-01-2008 o 18:44.
  #110  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 18:50
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie Basiu

A ja owszem uwazam ,ze za niegodziwości popelnione przez Polakow na jakiejkolwiek grupie narodowej powinnismy przepraszać .Tak jak nas powinni przepraszać ci ktorzy popełnili niegodziwosci na narodzie Polskim.
A moze nie lepiej moze nie przepraszać tylko nie podsycac wzajemnych zaszłosci win i pretensji i szukac tego co łączy a nie co dzieli.Tak wybuchaja i trwaja w nieskończonosc rozne wojny -bo w kazdym narodzie jest jakis rachunek krzywd i jakies zbrodnicze działanie popelnione przez inny narod ...i z jednostkowego punktu widzenia to sa czesto sprawy nie do wybaczenia ,ciagnace się przez wiele pokolen .Chyba nie powinno się zapominac ...ale nie powinno sie rowniez kultywowac ,a jesli to w granicach instynktu samozachowawczego.Wypowiedź kubki no comments ...jestem oburzona!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #111  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 18:59
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie Seniorze

Cytat:
Napisał senior A.P.
Moze sie jednak przymile do tej Malgorzaty po 50-tce.
Malgosiu !
Jezeli jeszcze nie zauwazylas ,ze za "nadwornego blazna robie" ,to mi Cie bardzo zal. Nie pamietasz blaznow na dworach krolow polskich ? Skad wiesz ,czy ja nie mam "kontraktu blazenskiego" ?
Od jutra wprawdzie bede musial popisac i to na innym forum dyskusyjnym, na tym dzisiaj "lacza mi popalili",tak mysle ,ze w Mlawie ale niech tam,straty musza byc - zolnierz musi czuwac gdy nie spi wrog.
Starosc nie radosc,zycie ucieka a do Polski droga daleka.
Dobrze,ze taka dusza jak Lila mnie pociesza ,choc i ona dzisiaj "czerwieni doznala" ,czyzby sie jej mlode lata przypomnialy i tance ?
Nie uwazam cię za blazna .Twoje poglądy oburzaja mnie po prostu .Bo sa zaprzeczeniem tego w co wierzę ,jak zostalam wychowana i co uważam za uczciwe i prawe.Natpomiast przy okazji głoszenia tych pogladów ...co ci wolno bo wszak to jest wolny kraj i wolne forum -obrazasz tych ,ktorzy sądzą inaczej niż ty .Powiem szczerze ,ze jesli czegos nie trawię ,to ludzi ,ktorzy wszystko podciągaja pod jedynie sluszna tezę (sluszną ich zdaniem oczywiscie) ,a ty to niestety robisz .I nie ma to nic wspolnego z Twoja szacowna osoba -ktorej nie znam -byc moze jesteś uroczy towarzysko -tym nie mniej poglądy ,ktore tu z uporem maniak głosisz, sa dla mnie nie do przyjecia.Po drugie Poczytaj co piszesz i co piszą inni -ty wieszczysz a nie dyskutujesz,nie odnosisz się do zdania innych ,po prostu powtarzasz swoje jak katarynka. Nie mowiac o tym ,że nie przyjmujesz wiadomosci istniejacej rzeczywistosci.Czytajac ciebie ma się wrazenie ,ze Polska to niesuwerenny kraj ,pograzony w cienmnocie i ubostwie ,rzadzony przez szajkę i mafię -a my,czyli zamieszkujaca ten kraj ludnosc to brudny ,smierdzący, prostacki motloch nie zdajacy sobie sprawy z tego co mu czynią .A TAK NIE JEST Augustynie.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 21-01-2008 o 19:02.
  #112  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 19:13
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 068
Domyślnie

No i mój miły Augustynie..
Wszystko minie..minie ...minie ..

Z czego to było ?
Nie z Andersena czasem ? Kto mi podpowie ?
  #113  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 19:16
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Z Andersena ,z Andersena "Świniopas" się nazywało
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #114  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 19:16
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Meine liebe, Augustyn - chyba....
  #115  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 19:19
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Niech Ci Bog wynagrodzi za wszystko !
Pisze to na serio,bo coz mi zostalo na obczyznie plakac ?
Ty wiesz swoje ,ja tez sroce z pod ogona nie wypadlem ale badz sprawiedliwa. To co tu mi przypisujesz (nie bede tego rozbieral jak Pola na punkty) nie pokrywa sie z prawda. Ten kto to glebiej (nie odruchowo) analizuje (moje posty),to chyba by mnie jeszcze do wariatkowa nie zamknal. Ja nie bylem dwiescie razy z odwiedzinami w szpitalach psychiatrycznych jak Premier Tusk i nie mialem tez mamy pielegniarki ale bylem tylko raz u znanej pani doktor w Krakowie (Wojskowy Szpital - oddzial psychiatryczny) ) w pewnych oczywiscie celach ,nazwijmy je umownie poznawcze i tam spotlalem prokuratora wojskowego jako pacjenta,ktory akurat bedac na korytarzu wypowiedzial takie oto zdanie: "Co ty tu wariacie robisz,zle ci w wojsku ?"
To samo moze mi dzisiaj powiedziec kazdy forumowicz: "Co ty tu na tym forum rozrabiasz,zle ci zyc na tej Florydzie ?"
Mila Pani !
Z gory wszystkim odpowiem na takie pytanie - JEST MI DOBRZE ale sa w Polsce RODACY,ktorym jest naprawde zle.
Trzeba szukac przyczyn i prawdy dlaczego jest zle- komu i dlaczego.Komu jest dobrze i skad czerpia zyski.
Moze wtedy bedzie miedzy nami prawdziwa platforma do dyskusji i nie bedzie poziomow ???
  #116  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 19:23
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Augustynie nie mam sily daje sobie spokoj...Jak przestaniesz maltretowac ojczyzne i bedziesz chcial pogadac o, nie wiem, marchewce lub papugach,malarstwie albo filmach chętnie z Toba pogadam .Doprowadziłes do tego ,ze mi ojczyzna bokiem wyszła .....Odpadam z rozmów z toba .Nie chce być niemila .Prosze cię opowiedz o życiu na Florydzie, o czymkolwiek- tylko zostaw juz tę sprzedaną za judaszowe srebrniki ojczyznę w spokoju.Jeszcze chwila i ja emigruję do Burnei
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 21-01-2008 o 19:26.
  #117  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 19:29
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 068
Domyślnie

Małgoś,nie ma strachu...

Znasz mnie ,żem gołębicą pokoju jest !
Ja zostanę na klepisku,czy na ziemi udeptanej i mogę dyskutować o Ojczyźnie ,krwią ociekającej i zduszonej jarmułką.
  #118  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 19:42
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Przeciez to nie chocholi taniec.To forum seniorow,to otwarcie serc juz mocno skolatanych zyciem.Jezeli bylo glosne zawolanie Karola Wojtyly : "Oworzcie drzwi.............", to nie zamykajcie je dla 15 mln Polakow emigrantow.
Niech Polacy zdejmo z glow..... nakrycia (wszelke) i uszanuja siwizne wszystkich Polakow. Niech wszyscy Polacy poczuja sie gospodarzami we wlasnych domach. Niech nikt im nie dyktuje co maja produkowac i ile ,co jesc - wlasne,czy obce produkty,oszczedzac czy brac pozyczki, placic gotowka czy karta kredytowa,pracowac u siebie czy u obcych emigrowac czy dbac o wlasna rodzine w polskim domu.Placic unijne myto i czekac na dotacje. Odpowiedzcie sobie sami na to ,ja juz nie mam sil tlumaczyc nawet wlasnej rodzinie podczas odwiedzin w Polsce.
Do lepszego jutra !
  #119  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 20:23
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ależ o to chodzi Augustynie ,że ja np.wcale sie nie czuję seniorka i moje kolezanki rownież więc moze zacznijmy gadac o czyms takim normalniejszym i weselszym.Lila ja ci medal przyczepię do pierwsi z te gotowosc...i trwanie na posterunku ,gotowa do wymiany muysli z naszym obrońcą szańca ostatniego i przyczólku co nie damy bo z nich nasz ród....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #120  
Nieprzeczytane 21-01-2008, 20:28
FeliksG's Avatar
FeliksG FeliksG jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Łódż
Posty: 585
Domyślnie

Karol! nie rozmydlaj tematu!
Rozmawiamy o prawie do głosowania, które nie jest przywilejem a obowiązkiem, obarczonym odpowiedzialnością.
Jakich sobie wybierzemy ludzi do rządzenia, tak będziemy żyli.
MY -TU i TERAZ ORAZ W PRZYSZŁOŚCI - a nie ci, którzy związali swój los z innym krajem.
Nie negujemy niczyjego patriotyzmu i nie ograniczamy nikomu prawa do ojczyzny. Nie ulega jednak wątpliwości, że postrzeganie spraw i problemów kraju, z perspektywy ustabilizowanego i zabezpieczonebo bytu, tam na emigracji, jest nieadekwatne do rzeczywistości.
Powtarzam, Trzeba ponosić konsekwencje decydowania, aby mieć prawo do niego. - Prawda? Małgorzato 50?
__________________
Błądzi człowiek, póki dąży.
> Goethe <
 


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:20.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.