menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #181  
Nieprzeczytane 16-09-2010, 10:03
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 788
Domyślnie

Cytat:
Skrzynka nie jest przepełniona, nie wiem co się dzieje.
Sprawdziłem w Dodaj/usuń programy, nie ma Adobe FP jest natomiast McFee a nie w Dodatkach>Rozszerzeniach. Dziwne rzeczy się dzieją.
Mietku.
Skrzynkę masz chyba w porządku. Zaraz coś wyślę dla próby.
AdobeFP chyba porządnie do końca nie zainstalowałeś, skoro tam nie ma. Spróbuj jeszcze raz.
Zaś McAfee może być i tam. I masz teraz dwa antywiry. Obserwuj jak się spisują.

Ja jeżeli wywalam bezpiecznie i skutecznie jakiś program, to zawsze za pomocą Revo Uninstaller-a.
Jeżeli sprzątam pozostałości i w ogóle wszelkie śmieci w kompie, to za pomocą Odkurzacz-a.

Natomiast do tego wszystkiego koniecznie powinieneś znać technikę Przywracania systemu. To na okoliczność gdyby coś poszło nie tak.
Masz to pod Start > Wszystkie programy > Akcesoria > Narzędzia systemowe.
A więc pod systemem XP.

A napisałem o tym dokładniej w # 27 "Komputer-poznać i ..."
Nt. Revo U. w # 61, zaś Odkurzacza w # 62, 65.

Tamten wątek od początku polecam. Powodzenia.

Pozdrawiam.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #182  
Nieprzeczytane 16-09-2010, 20:18
emka46's Avatar
emka46 emka46 jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Trójmiasto
Posty: 3 030
Domyślnie

Cytat:
Napisał wifi
To nie ma związku z klawiaturą taką czy inną.
Wg mnie "rozjechała się" tablica alokacji na pendrive. Nastąpiło to albo przez uszkodzenie jego albo przez "wyszarpnięcie" z komputera przy ostatnim użyciu.
Spróbuj przekopiować te dwa pojedyncze pliki widoczne na dole pierwszego rzędu (wyglądają po objętości na zdjęcia) na komputer np. na Pulpit. Teraz spróbuj zmienić ich nazwy i rozszerzenia. Jednego nazwij np. "aa.jpg" a drugiego "bb.jpg" i pstryknij w nie. Powinien otworzyć się Twój program graficzny a w nim te zdjęcia. Możliwe jednak, że zamiast zdjęć zobaczysz kaszkę - nic na to już nie poradzisz.
Napisz czy cokolwiek z tego wyszło.



Program " Easy Data Recovery" odzyskał prawie wszystko,musiałam tylko poprawić napisy pod folderami.
Pendrive sformatowany i używany dalej.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #183  
Nieprzeczytane 16-09-2010, 21:11
Annamaria11's Avatar
Annamaria11 Annamaria11 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 197
Domyślnie Prośba.

Po zainstalowaniu programu Daemon Tools Lite, okno tego programu stało się oknem startowym po włączeniu laptopa ( system Vista), muszę za każdym razem klikać na górnym pasku w" często odwiedzane", a potem wybrać Mozillę Firefox. Co zrobić, żeby ten Daemon gdzieś się schował? Zainstalował mi syn tylko po to, żeby ściągnąć kurs j. angielskiego, ściągnął się owszem, jest na wirt. dysku F(stacja dysków HD DVD-ROM), ale nie można go zainstalować, bo system informuje,że "nastąpiła próba zainstalowania nieautoryzowanej operacji". Na XP u kogoś innego dało się zainstalować. Czy można to jakoś obejść, jestem początkująca, laptopa używam 8 mies. Tak mi zależało na tym angielskim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #184  
Nieprzeczytane 16-09-2010, 22:50
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

Cytat:
Napisał Annamaria11
Po zainstalowaniu programu Daemon Tools Lite, okno tego programu stało się oknem startowym po włączeniu laptopa ( system Vista), muszę za każdym razem klikać na górnym pasku w" często odwiedzane", a potem wybrać Mozillę Firefox. Co zrobić, żeby ten Daemon gdzieś się schował? Zainstalował mi syn tylko po to, żeby ściągnąć kurs j. angielskiego, ściągnął się owszem, jest na wirt. dysku F(stacja dysków HD DVD-ROM), ale nie można go zainstalować, bo system informuje,że "nastąpiła próba zainstalowania nieautoryzowanej operacji". Na XP u kogoś innego dało się zainstalować. Czy można to jakoś obejść, jestem początkująca, laptopa używam 8 mies. Tak mi zależało na tym angielskim.

Poczytaj stronę:http://www.sciagnij.pl/programy/p/Wi...MON_Tools/1004
Zwróć uwagę na "UWAGA" - poniżej. Tam cos pisze o zagrożeniu. Ja się zupełnie nie znam,ale może syn to zobaczy i sprawdzi.
Pozdrawiam.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #185  
Nieprzeczytane 18-09-2010, 16:34
Annamaria11's Avatar
Annamaria11 Annamaria11 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 197
Domyślnie Weroniko 1

Dziękuję, poczytałam -wynika z tego, że instalując program nie uwzględnił zaznaczenia, co ma być oknem startowym. Jak z tego wyjść, nadal nie wiem i boję się cokolwiek ruszać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #186  
Nieprzeczytane 20-09-2010, 17:24
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Smutny

Potrzebuje pomocy, nie moge wyswielic swojego profilu, wszystko inne jest osiagalne poza moim profilem. Pisalam dwa razy do admina, ale nie raczyl nawet sie odezwac. Raz odpowiedzial Tadeusz, ze On moj profil wyswiela i widzi. Co moge w tej sprawie zrobic, bez profilu to jak bez dobrego przyjaciel. Bardzo prosze o pomoc!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #187  
Nieprzeczytane 20-09-2010, 17:54
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 788
Domyślnie

Aniu, u mnie też otwiera się Twój profil.
A wiesz pewnie gdzie ustawia się/zakłada profil?
Na czerwonym pasku Ustawienia, potem Edytuj Profil.
I zrób to wszystko porządnie do końca.
Może to znasz i zrobiłaś. No to cierpliwości, może coś ktoś wymyśli i pomoże. Na priv też próbuj.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #188  
Nieprzeczytane 20-09-2010, 18:18
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Aniu może podaj jaka masz przeglądarkę bo tu może tkwić jakiś błąd. Ja mam FF, za moment przejdę na IE i zobaczę tam
teraz z IE i widzę Twój profil
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #189  
Nieprzeczytane 20-09-2010, 18:25
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie

Cytat:
Napisał starAnna
Potrzebuje pomocy, nie moge wyswielic swojego profilu, wszystko inne jest osiagalne poza moim profilem.
Aniu, nie piszesz, jakiej przeglądarki używasz.
Nie piszesz też, czy nawet poprzez własny nick nie możesz wyświetlić profilu. Próbowałaś?
O ile wiem, kłopoty z wejściem na profil mają ci, którzy używają Google Chrome. Adminka gdzieś pisała na ten temat, ale nie mogę tego znaleźć. W tym wątku Snikersik też wołała o pomoc:
http://www.klub.senior.pl/esenior/t-profile-7156.html

Czy pisałaś do Adminy pod ten adres? admin@senior.pl
Jeśli nie - napisz. Nie czekaj na odpowiedź w wątku "Do admina".
Powodzenia!!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #190  
Nieprzeczytane 20-09-2010, 18:55
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 788
Domyślnie

Cytat:
Napisał Annamaria11
Po zainstalowaniu programu Daemon Tools Lite, okno tego programu stało się oknem startowym po włączeniu laptopa ( system Vista), muszę za każdym razem klikać na górnym pasku w" często odwiedzane", a potem wybrać Mozillę Firefox. Co zrobić, żeby ten Daemon gdzieś się schował?. ...ale nie można go zainstalować, bo system informuje,że "nastąpiła próba zainstalowania nieautoryzowanej operacji". Na XP u kogoś innego dało się zainstalować. Czy można to jakoś obejść...

Aniu. U Ciebie pewnie też się dało, tylko nie wiesz gdzie masz.
No to sprawdź czy się zainstalował:

1. Przez Start > Panel sterowania > Dodaj lub usuń programy.

A czy to jest ten program: http://www.dobreprogramy.pl/DAEMON-T...ows,12708.html - ?
Jeżeli tak, to jest tam w opisie takie zdanie: Program instaluje się w zasobniku systemowym (tray) paska zadań skąd w prosty sposób może być obsługiwany.

2. Zasobnik systemowy wiesz gdzie jest ? - prawy dolny róg, obok zegarka.
Tam szukaj jego ikonki. Kliknij na nią prawym a potem "Exit", "Wyjście", "Zakończ", czy coś takiego.

3. Być może należałoby też wykluczyć ten program z Autostartu. Jeżeli tam wskoczył podczas instalowania. Robi się to bardzo prosto w CCleanarze. Czy masz CCl-ra?

4. A jak zrobić w Firefoxie ażeby strona KSC otwierała się zawsze jako pierwsza (jako startowa) napisałem w # 26 "Przeglądarka int. Firefox - http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...age2-6002.html

Wypróbuj te cztery miejsca.
Powodzenia.
S.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #191  
Nieprzeczytane 20-09-2010, 19:34
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Cytat:
Napisał starAnna
Potrzebuje pomocy, nie moge wyswielic swojego profilu, wszystko inne jest osiagalne poza moim profilem. Pisalam dwa razy do admina, ale nie raczyl nawet sie odezwac. Raz odpowiedzial Tadeusz, ze On moj profil wyswiela i widzi. Co moge w tej sprawie zrobic, bez profilu to jak bez dobrego przyjaciel. Bardzo prosze o pomoc!


Witam

Wybierz > Ustawienia > Edytuj Profil i sprawdź, czy masz wpisany swój – „Numer kodu”. (pocztowy)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #192  
Nieprzeczytane 21-09-2010, 08:16
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Smutny

Mam wpisany numer kodu 09-125 tak jak zalecil "szanowny admin"! Sprawdzalam zaraz, jak tylko nie wyswietlil mi sie profil!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #193  
Nieprzeczytane 21-09-2010, 14:25
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

Cytat:
Napisał starAnna
Mam wpisany numer kodu 09-125 tak jak zalecil "szanowny admin"! Sprawdzalam zaraz, jak tylko nie wyswietlil mi sie profil!


No to Ja tu czegoś nie - rozumiem.

Ty Aniu podajesz tutaj numer kodu 09-125 a w Twoim profilu, to widzę co innego, mianowicie: A-4770
Który więc numer kodo jest - prawdziwy?
Czyżbym - miał przewidzenia?


PS. Wpisz ten - drugi numer.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #194  
Nieprzeczytane 21-09-2010, 14:39
Anna G's Avatar
Anna G Anna G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Austria
Posty: 7 362
Domyślnie

Nie moge zmienic kodu w profilu, poniewaz nie otwiera mi sie, z chwila gdy zmienilam kod 09-125 na taki jaki mam w profilu nie przyjeto mi go! Kod w profilu wpisalam zaraz na poczatku mojej dzialanosci w KSC, ten proponowany przez admina dopiero po wprowadzeniu zmian w regulaminie!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #195  
Nieprzeczytane 21-09-2010, 14:59
gerd's Avatar
gerd gerd jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: K-Koźle
Posty: 1 435
Domyślnie

[quote=starAnna]Nie moge zmienic kodu w profilu, poniewaz nie otwiera mi sie, z chwila gdy zmienilam kod 09-125 na taki jaki mam w profilu nie przyjeto mi go! Kod w profilu wpisalam zaraz na poczatku mojej dzialanosci w KSC, ten proponowany przez admina dopiero po wprowadzeniu zmian w regulaminie![/QUOTE


No to spróbuj sobie założyć profil – od nowa.
Czyli - Nowy profil.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #196  
Nieprzeczytane 21-09-2010, 18:35
danam1's Avatar
danam1 danam1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Szczecin Polska
Posty: 5 923
Domyślnie

Witam,
Bardzo propsze o pomoc jestem z Wami juz 3-ci miesiac a nadal
nie umiem przeslac obrazka na profil klubowy.Czy ktos moze
mi pomoc,,lopatologia"mile widziana.Pozdrawiam pieknie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #197  
Nieprzeczytane 21-09-2010, 19:12
Stefan's Avatar
Stefan Stefan jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 3 788
Domyślnie

Cytat:
Napisał danam1
Witam,
Bardzo prosze o pomoc jestem z Wami juz 3-ci miesiac a nadal
nie umiem przeslac obrazka na profil klubowy.Czy ktos moze
mi pomoc, "łopatologia" mile widziana. Pozdrawiam pieknie
Danusiu.
Chodzi Ci pewnie o wysyłanie obrazków na forum KSC. Do wątków.
Bo obrazek w swoim profilu to już masz.
I nawet privy już można do Ciebie wysyłać (sprawdziłem), gratulacje.
A obrazkom masz poświęcony cały mój wątek pt. "Tworzenie i przesyłanie obrazków na forum".
Oto link do niego: http://www.klub.senior.pl/esenior/t-...age2-6025.html .
Kliknij i zacznij dosłownie od początku.
I zacznij ćwiczyć. Wysyłaj w koło do wszystkich Znajomych na forum, za pomocą privów do nich i na ich profile, na wątki pomocowe.
A zwłaszcza próbuj na wątku, którego lik Ci podałem.
Nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami.

Tyle mogę Ci poradzić na początek.
Powodzenia.
S.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #198  
Nieprzeczytane 21-09-2010, 22:49
Annamaria11's Avatar
Annamaria11 Annamaria11 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 197
Domyślnie Stefanie.

Dziękuję za odpowiedź na mój problem. Stronę startową zmieniłam zgodnie z instr. w " Przeglądarce inter.Firefox". Ten program Daemon-T, jest www. daemon - search. com ,jak zjawi się syn poproszę, żeby "podziałał" zgodnie z Twoimi podpowiedziami, sama boję się, żeby gorzej nie namieszać. CCleanera nie mam, ale czytałam w wątku pomocowym kiedyś na ten temat, pewnie powinnam zainstalować. Mam jeszcze problem z etykietami, jeżeli dłużej z którejś nie korzystam, znika z (ostatnio używanych) i nie wiem jak szybko znaleźć. Zajrzałam pod (zarządzaj zakładkami), ale nic mi to nie dało, muszę w całym pasku zakładek szukać i trudno mi czasem .Jeszcze raz dziękuję.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #199  
Nieprzeczytane 21-09-2010, 22:51
Zdzisia67's Avatar
Zdzisia67 Zdzisia67 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 4 347
Domyślnie

Witam.Ja mam problem i proszę o pomoc. Ściągnęłam program PhotoFiltre i spolszczenie z linku http://www.programosy.pl/program,photofiltre.html Nie mogę sobie poradzić z tym spolszczeniem, co mam zrobić żeby PF był w j.polskim? mam vistę.
__________________
Nie tłumacz się - przyjaciele tego nie potrzebują,
a wrogowie i tak nie uwierzą.
Elbert Hubbart

Odpowiedź z Cytowaniem
  #200  
Nieprzeczytane 21-09-2010, 23:12
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Używam tego programu od dawna.
Myślę, że gdzieś tam w plikach trzeba usunąć plik z językiem angielskim i wtedy pojawi się ściągnięty plik polski.
Jeśli dobrze pamiętam. Radziłbym przeczytać dokładnie instrukcję z portalu, z którego ściągałaś program, tam zwykle jest instrukcja co do j. polskiego.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pomogę. Sewani Różne 1 03-04-2011 08:29
Pomogę każdemu - część IV emka46 eSenior 509 08-06-2010 09:06
Pomogę każdemu część 3-cia emka46 eSenior 509 01-01-2010 14:29
Niedożywienie – grozi każdemu NieDajSieZjescChorobie Choroby, badania, terapie 3 15-06-2009 16:33
Pomogę każdemu Kacper22 eSenior 548 31-12-2008 19:46

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.