menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 16:12
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Posłanka PiS - Jakubiak

o J. Kaczyńskim:
Cytat:
Kaczyński nie powinien być szpicą krytyki w PiS, ale powinien bardziej powściągnąć język...Powinien w PiS wyznaczyć osoby, które mają prawo do takiego ostrego języka...Przywódca nie powinien mówić pewnych rzeczy. Kaczyński czasem ma twardy język i powinien być naszym nestorem w sensie językowym, a pewnych rzeczy prezesowi nie wypada mówić.
Nie podobają mi się pewne rzeczy. Jak nazwa Zespołu Pracy Państwoowej- brzmi to strasznie.
Mnie też się nie podoba - jw.
O o.R. i RM:
Cytat:
Są takie momenty, że język Radia Maryja jest nie do przyjęcia - język ojca Rydzyka jest nie do przyjęcia. Nie odpowiada mi wyciąganie pieniędzy przez Radio Maryja, ale rozumiem dlaczego ci wszyscy ludzie to robią.
Od Rammsteina, informacji politycznych, muzyki i walenia wolę Radio Maryja.
Hmm...poseł bez zamiłowania do informacji politycznych?
Może czas na zmianę profesji?

Całość zwierzeń do odsłuchania w Zetce.
  #202  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 18:56
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

[POLA]1.To nie są argumenty. Przeczytaj najpierw zawartość teczki b. Wielgusa, przypomnij sobie, co mówił.
Mianowała Go stolica Apostolska i Episkopat Polski poparł. Ustąpił pod naciskiem "wściekle ujadających" przeciwników świeckich.

2. RM - konkretnie o co Ci chodzi?
Niestety, nie prowadzę zbioru wycinków prasowych ani rejestru nieprzychylnych artykułów, wzorem jego przeciwników.

3.Cofnięcie dotacji: jednak słusznie, skoro przeliczono się z obliczeniami. Odwierty nie dały tego, co miały.
To co piszesz, to kłamstwo. Prace trwają, mimo braku kwot bezprawnie cofniętych przez PO, w chwili objęcia rządów. Sprawa ta została skierowana do Sądu, poczekajmy na koniec prac i wyrok, zanim się wypowiesz o wartości odwiertów.

4.Wniosek lewicy: gdzie, do Trybunału? Nawet gdyby - nie ma szans.
Ma szanse czy nie, ale to kolejna szykana przeciw chrześcijaństwu.

5. Postawienie krzyża bez zgody: spróbuj sobie postawić cokolwiek nie na swoim terenie. Też Ci każą rozebrać.
Krzyż stanął w miejscu pierwotnie przeznaczonym na miejsce kultu religijnego.

Byłbyś bardziej przekonujący, gdybyś zaczął od własnego podwórka, ale chyba do tego jeszcze nie dojrzałeś.
Skoro zaczynasz o mojej dojrzałości, to chyba nerwy Ci puszczają. Ja Cię nie obrażam.

Kiedy tak sobie czytam niektóre Twoje wypowiedzi, to jakoś tego ducha chrześcijańskiego nie widzę.
Wybaczenia można oczekiwać po okazaniu skruchy i naprawieniu błędów.

Nasunęła mi się jeszcze i taka refleksja, że łatwiej jest epatować otoczenie przeróżnymi symbolami, niż dawać świadectwo postawą i uczynkami.
A któż to epatuje otoczenie różnymi symbolami ? Chrześcijanie? Te symbole istnieją już dwa tysiące lat.
  #203  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 19:59
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Mruga oczkiem (żart)

Trzy filary cywilizacji europejskiej - Grecja, Rzym i chrześcijaństwo.
Antyk jest obok Biblii podstawowym źródłem, z którego europejska cywilizacja wyrosła i na bazie którego się rozwijała (kultura, literatura, sztuka świata zachodniego). Z kultury grecko – rzymskiej pochodzą fundamenty estetyki, filozofii, nauki, liryki, kanony piękna, podstawy demokracji i wolności człowieka.

Specjalnie dla Siekierki, wprawdzie nie o geotermii, ale przeczytać warto: Abp M. Fitzgerald: http://www.euroforum.pl/teksty/42.html

PS - pozdrawiam i wracam na urlop... przyszłam tutaj za postami Poli, które uwielbiam czytać. Na urlopie też.
__________________
  #204  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 22:36
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Mianowała Go stolica Apostolska i Episkopat Polski poparł. Ustąpił pod naciskiem "wściekle ujadających" przeciwników świeckich.
Episkopat nie wiedział, Watykan też. Sprawa wyszła później.
Wielgus rozminął się z prawdą, ale Ty wolisz o tym nie mówić.
Jeszcze raz polecam lekturę zawartości teczki. Skonfrontuj to z wypowiedziami rzekomej ofiary "wściekle ujadających". Tylko tyle i aż tyle.
Cytat:
Niestety, nie prowadzę zbioru wycinków prasowych ani rejestru nieprzychylnych artykułów, wzorem jego przeciwników.
Może szkoda, bo brakuje Ci argumentów. Kiepski z Ciebie obrońca.
Cytat:
To co piszesz, to kłamstwo. Prace trwają, mimo braku kwot bezprawnie cofniętych przez PO, w chwili objęcia rządów. Sprawa ta została skierowana do Sądu, poczekajmy na koniec prac i wyrok, zanim się wypowiesz o wartości odwiertów.
Dotacje zostały cofnięte już dawno, więc nie trzeba było podejmować się prac, na które nie ma środków. Niestety efekty odwiertów są niezadowalające, niestety, a koszty rosną.
Czytałeś artykuły na temat nietrafionych inwestycji o.R.?Pisałam o tym znacznie wcześniej, ale jakoś wtedy nie zareagowałeś.
No i jeszcze jedno: przypomnij sobie kulisy dotacji, kto i dlaczego je przyznał.
Cytat:
Ma szanse czy nie, ale to kolejna szykana przeciw chrześcijaństwu.
Aha, czyli na wszelki wypadek należy rozsiewać wieści, że chrześcijaństwo prześladowane?
Czujesz się zagrożony? Ja nie.
Cytat:
Krzyż stanął w miejscu pierwotnie przeznaczonym na miejsce kultu religijnego.
Pierwotnie, co nie oznacza - docelowo, a zgoda musi być, dura lex, sed lex, nie ma rady.
Cytat:
Skoro zaczynasz o mojej dojrzałości, to chyba nerwy Ci puszczają. Ja Cię nie obrażam.
Jestem niezwykle spokojnym człowiekiem, nerwy trzymam na ogół na wodzy. Niczego nie wytykam, stwierdzam jedynie, że dojrzałość czlowiecza polega także na dostrzeganiu błędów wśród tych, którzy sercu mili. Tej umiejętności jeszcze nie posiadłeś.
Cytat:
Wybaczenia można oczekiwać po okazaniu skruchy i naprawieniu błędów.
Hmm...jakoś mi tu coś zgrzyta z tym, co wcześniej napisałeś:
Cytat:
że jako chrześcijanin, nie staram się zapamiętywać tych co nas krzywdzą. W modliwie do Ojca jest "jako i my ODPUSZCZAMY naszym winowajcom.
To była w końcu skrucha i żal za grzechy, czy nie? Odpuściłeś?
Cytat:
A któż to epatuje otoczenie różnymi symbolami ? Chrześcijanie? Te symbole istnieją już dwa tysiące lat.
Owszem, istnieją, ale czy ludzie z powodu ich obecności są lepsi?
Czy jeśli ktoś na półce posiada sporo książek, to czy to oznacza, że jest człowiekiem oczytanym? Mądrym? Bibliofilem może?
Niekoniecznie.
Czy jeśli ściany ozdobisz religijnymi obrazami, czy to oznacza, że jesteś lepszy od tych, którzy takowych nie zawieszają?
  #205  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 22:38
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał ostatek
...PS - ... i wracam na urlop... .
Szkoda, a kiedy wracasz z urlopu?
  #206  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 22:55
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Uśmiech o wielkich, zdziwionych oczach w awatarze

Cytat:
Napisał POLA
Szkoda, a kiedy wracasz z urlopu?
hm... wrócę, jak oczka zmaleją... temu kotku...
Forum KSC nie tęskni za mną. I vice versa - jak by powiedziała Violetta Kubasińska.
Czytam czasami. Bez ignorów i emocji; fajniej jest być obserwatorem... niż obserwowanym...
__________________
  #207  
Nieprzeczytane 27-11-2009, 23:02
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Aaa, to z Ciebie kibic taki.
Może całe nie tęskni, za prezesem w końcu też nie wszyscy tęsknią.
Jakie oczka, jaki kotek?
Też sobie idę ... dobrej nocki.
  #208  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 09:41
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Janusz ! Poli nie przekonasz ,tak jak i starego betonu nie rozbijesz mlotkiem.
Dyzurna Pola "rozklada" wszystko ,tego ja nauczono i tu ma "etat" . Nie wie tylko o jednym ,ze z monitora na nia emituja "szkodliwe prady" i to zobacz przez jak dlugi czas .
Ciezki widze jej "koniec zdrowotny".

Teraz odnosnie mediow torunskich :
Nie we wszystko w nich nalezy wierzyc ,ja tam wole juz wierzyc w Boga niz w ludzi. On mnie nie zawiodl nigdy !

Milego weekendu i urlopow zycze !

To dobrze,ze seniorzy odpoczywaja od internetu .Oby tak jeszcze wiedzieli kiedy wylaczyc telewizor i wygasic radio ,w tym takze RM i kierowali sie wlasnym rozumem.
  #209  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 14:39
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Mruga oczkiem (żart) Do dyżurnego AP

Cytat:
Napisał senior A.P.
Dyzurna Pola "rozklada" wszystko ,tego ja nauczono i tu ma "etat" .

Dla lepszej percepcji - odnoszę się do konkretnych fragmentów wypowiedzi interlokutora, stąd te przywołania. Wyjaśniam, bo widzę, że ze zrozumieniem jest kłopot.
Tu etat? To gdzie?
Cytat:
Nie wie tylko o jednym ,ze z monitora na nia emituja "szkodliwe prady" i to zobacz przez jak dlugi czas .
Ciezki widze jej "koniec zdrowotny".
Pola wie, jest tu od 2006, napisała 4200p., Ty jesteś od 2007 i masz ich 7824.
To kto tu więcej siedzi i bardziej jest zagrożony?
Cytat:
To dobrze,ze seniorzy odpoczywaja od internetu .Oby tak jeszcze wiedzieli kiedy wylaczyc telewizor i wygasic radio ,w tym takze RM i kierowali sie wlasnym rozumem.
Nie skorzystają z Twoich jaskiniowych pomysłów.
A zamieniłeś już może telefon na tam-tamy?
  #210  
Nieprzeczytane 28-11-2009, 20:12
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

"KGHM na same pensje 41 działaczy związkowych firma wydaje rocznie osiem milionów. Rekordzista w zeszłym roku dostał 275 tys. zł.
A pensje, warto podkreślić, to nie są jedyne koszty, jakie pracodawca płacić musi za działalność związków. 700 tys. zł rocznie wydaje KGHM na utrzymanie organizacji związkowych. Rachunki za lokale, telefony, paliwo. Za to ostatnie chyba najwięcej - na benzynie od spółki samochód jednego z działaczy robi 600 kilometrów dziennie."
Wygląda to bardzo ciekawie dla pracowników? ależ skąd , dla działaczy tak, też bym robił zadymy, demonstracje, manifestacje, popierał Śniadka za taka kasę, tylko dziwne, że bronieni jakoś tego nie dostrzegają i dają się złapać...
  #211  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 10:54
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

"Tam-ta-my" to ,mnie nie dotyczy.Ja zyje normalnym trybem "emeryta globalnego",co to dostrzega "to i tam-to oraz te" co do powprawnosci politycznej potrzebne globalmasonom.A ,ze zycie staruszka ma byc wesole to i na "seniorka" wpadam,poczytam sobie co "w starszym globalu piszczy",czy koty i psy nakarmione i ruszam pod palme.
Promieniowania z sieci net czerpie krotko,a na wiatraki dmucham.Gorzej maja ci co siedza przed monitorem na kontraktach, tych wczesniej czy pozniej dopada "raczysko".
Wracajac do zwiazkow zawodowych to dodam ,ze na calym swiecie zwiazki zawodowe to juz przezytek.Kto zwiazkowcow utrzymuje i im placi to "marny jego interes".
Global i tak z nikim i z niczym sie nie liczy ,realizuje swoje plany wg.postanowien "300-tu".
  #212  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 17:06
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Znowu będzie o czym pogadać, w mediach i nie tylko. Newsweek podał, że SLD szykuje plan deklerykalizacji Polski. Zamierza go zaprezentować podczas grudniowej konwencji programowej. Rzecznik SLD tak to tłumaczy:
Cytat:
Nie chodzi nam o walkę z duchownymi, ale o respektowanie konstytucyjnej zasady świeckości państwa. Nie może być tak, że na każde otwarcie miejskiej pływalni przychodzi ksiądz z kropidłem.
Ba, żeby tylko pływalni to dotyczyło.
Czy potrzeba tu specjalnych wytycznych, czy wystarczyłoby mniej nadgorliwości ze strony miejscowych notabli?
Co jeszcze mają w planie?
- likwidację Komisji Majątkowej (oddającej majątek zabrany Kościołom)
- ograniczenie budżetu Funduszu Kościelnego, z którego m.in. opłacane są składki na ZUS za księży
- wprowadzenie podatku od wiary
- projekt ustawy usuwającej symbole religijne z budynków publicznych.

To będą plany i tylko plany, bo wcielić w życie ich się nie da. Kiedy rządzili, też tego nie przeprowadzili, odwagi - jak sądzę - zabrakło.
  #213  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 17:12
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał senior A.P.
...Promieniowania z sieci net czerpie krotko,...Gorzej maja ci co siedza przed monitorem na kontraktach, tych wczesniej czy pozniej dopada "raczysko".
No, chyba nie tak krótko, skoro aż tyle twórczości w tak krótkim czasie.

Łapie także tych bez dostępu do netu.
  #214  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 17:13
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Ba, żeby tylko pływalni to dotyczyło.
Czy potrzeba tu specjalnych wytycznych, czy wystarczyłoby mniej nadgorliwości ze strony miejscowych notabli?

Polu,już kiedyś pisalam,że notable niegdyś biegali do komitetu,obecnie do kurii,przecież trzeba walczyć o poparcie.
Mierzi mnie to.
__________________
  #215  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 17:20
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Mnie też, widać władza musi mieć jakiegoś patrona.
Podejrzewam, że gdyby przeprowadzić ankietę anonimową, spora część opowiedziałaby się za projektem SLD.
Głośno nikt się do tego nie przyzna, bo nie chce chodzić z łatką wroga katolicyzmu.
  #216  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 17:32
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Nie trzeba być akurat wrogiem,żeby tak to odbierć.Ja akurat odbieram to tak,że dla mnie jest to szarganie świętości.
Również nie podobala mi się Matka Boska wpięta w klapę Wałęsy, niechby tam kokardkę sobie jakąś wpiął.
__________________
  #217  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 17:43
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Ty tak nie uważasz, ja i jeszcze parę innych osób, ale ta reszta? Okrzyknie to zaraz atakiem na religię.
Też nie lubię wszelkiej ostentacji, obojętnie czego dotyczy, a zwłaszcza wiary.
Co do Wałęsy - pełna zgoda.
A tak w ogóle - słowa i symbole to mało, czyny się liczą, nie?
  #218  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 17:48
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Mnie też, widać władza musi mieć jakiegoś patrona.
Podejrzewam, że gdyby przeprowadzić ankietę anonimową, spora część opowiedziałaby się za projektem SLD.
Głośno nikt się do tego nie przyzna, bo nie chce chodzić z łatką wroga katolicyzmu.
Polu ! Wkrótce, SLD namaszczy swego kandydata na prezydenta i najbliższe, moim zdaniem, sondaże pokażą, czy jesteśmy za ich propozycjami deklerykalizacji, laicyzacji, państwa. Moim zdaniem, to będzie ostrzem ich kampanii prezydenckiej.
  #219  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 17:52
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Kaziu, to za mało, znikam, na konferencję, wpadnę później.
  #220  
Nieprzeczytane 29-11-2009, 18:41
Kazimierz's Avatar
Kazimierz Kazimierz jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Gdańsk,pomorskie
Posty: 3 007
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Kaziu, to za mało, znikam, na konferencję, wpadnę później.
Masz rację, ale pod tym względem, to jedyna siła,która bedzie wiarygodna,że te postulaty wprowadzi do parlamentu i będzie chciała je przeprowadzić.
Przypuszczam,że będą też inne, tylko nie wiem jeszcze jakie. Może takie np.: dla każego dobrze płatna praca,jeśli ją tylko znajdzie, to nawet na miejscu, dla każdego emeryta dużo zdrowia, 100lat, leki za darmo i dożywotnia opieka państwa itp. W ogóle, byczo będzie, tylko mnie wybierzcie.
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
QUO VADIS...Polsko...XI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 525 07-02-2009 20:58
QUO VADIS...Polsko...X cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 526 02-01-2009 09:54
QUO VADIS...Polsko...IX cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 506 01-12-2008 23:21
QUO VADIS...Polsko...VI cz.co z tą Polską Lila Polityka - wątki archiwalne 508 14-07-2008 22:59
QUO VADIS...Polsko...V cz.co z tą Polską Lila Społeczeństwo - wątki archiwalne 500 26-04-2008 18:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:15.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.