menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Choroby, badania, terapie
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 08-04-2010, 19:10
mrówka's Avatar
mrówka mrówka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Wielkopolska niedaleko Poznania.
Posty: 574
Uśmiech

Cytat:
Napisał delfina
jakie dawki bierzesz eutyrox- u dziennie? chętnie poczekam na wiadomość a teraz przesyłam serdeczne pozdrowienia i zdrówka, zdrówka.....

Mam przepisaną przy wskaźniku TSH _3GEN 2.138uIU/ml Euthyrox 125 .
Tylko 125 to jest jedna tabletka ,a ja mam brać połowę dziennie ,czyli tak jak napisałam w poprzednim poście wychodzi ,to jeden dzień 62,50 .
Napisałam niewyraźnie i przperaszam za spowodowanie wątpliwości.
Pozdrawiam wszystkich.
__________________
http://chomikuj.pl/mrowka56

http://www.youtube.com/user/mrowka2156

Nic nie jest za mną
, Wszystko jest jeszcze przede mną
Odpowiedź z Cytowaniem
  #202  
Nieprzeczytane 09-04-2010, 11:20
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Domyślnie

Witaj Mrówka!dziękuję za szybką odpowiedź. Postaram się skonsultować z moim lekarzem endokrynologiem, dotyczącego mojego stanu tarczycy. Przesyłam serdeczne pozdrowienia.
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, ale nas w kozi róg często zapędzają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #203  
Nieprzeczytane 26-05-2010, 14:35
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Uśmiech Czy są tu osoby z rozpoznaną i leczoną chorobą Hashimoto ?

Choroba Hashimoto wybiera kobiety
Całość tutaj:http://kobieta.wp.pl/kat,26377,title...wiadomosc.html

Cytat:
Wiele jest sygnałów, które mogą świadczyć o chorobie Hashimoto. Do najczęściej występujących należą: nieuzasadnione tycie, zła tolerancja na zimno, podwyższony poziom cholesterolu we krwi, sucha i szorstka skóra, obrzęki (szczególnie widoczne na twarzy), wypadanie włosów, zaparcia, bóle mięśni i stawów. Objawy te mogą sugerować także inne choroby, a więc do postawienia diagnozy wymagane są dokładne badania.

Cytat:
Dzień warto zacząć od wypicia łyżki oliwy z oliwek, oleju lnianego lub tranu. Pobudzi wątrobę do przemiany T4 w T3 a co za tym idzie zwiększy metabolizm

Ooo...ta ostatnia rada jest dla mnie bardzo istotna, bo nie wiedziałam, że należy zaczynać dzień od oliwy z oliwek.
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #204  
Nieprzeczytane 27-05-2010, 15:54
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Domyślnie

Witaj Destiny w tym wątku! bardzo przystępnie piszesz o chorobie Hashimoto ale, jakie badania należy zrobić aby sie upewnić czy mnie taka nie dopadła choroba? Na pewno zacznę używać oliwę rano itp. Przesyłam serdeczne pozdrowienia.
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, ale nas w kozi róg często zapędzają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #205  
Nieprzeczytane 27-05-2010, 16:38
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Post Delfino...

Wszystko napisane jest w podanym wyżej linku.
Cytat:
Niezbędne badania

Do rozpoznania choroby Hashimoto konieczne jest wykonanie pakietu badań. Zaczyna je oznaczenie poziomu TSH ( hormonu przysadki mózgowej sterującego wydzielaniem hormonów tarczycy). Gdy jest podwyższony – świadczy o niedoczynności tarczycy. Niezbędne jest wówczas przeprowadzenie dalszych badań.

Rozpoznanie umożliwia podwyższony poziom przeciwciał aTPO. Ich wynik może dochodzić do kilku tysięcy przy normie 35. Oznacza się także poziom tyreoglobuliny, wiążącej hormony tarczycy (T3 i T4). Pomocne jest także badanie USG, które wykazuje niejednorodny miąższ. Dopiero wykonanie kilku badań pozwala zdiagnozować chorobę

To nie jest takie proste, w przypadku rozpoznania klinicznego choroby Hashimoto.
Zwykle zaczyna się od niedoczynności.
Choroba atakuje cały organizm...a nie ma leku typowo na tą jednostkę chorobową. Leczy się objawowo.
I ważna uwaga, gdzieś już pisałam - nie leczy się sterydami stanu przewlekłego ch.Hashimoto. /Lekarze często popełniają ten błąd/. Pamiętajcie o tym.
Uważajcie na sterydy, czasem są one fatalne w skutkach i nie przynoszą oczekiwanego rezultatu.
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206  
Nieprzeczytane 27-05-2010, 21:00
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

Witam - od kilku lat choruje na Hashimoto- i wyobrażcie sobie że skierowała mnie do endokrynologa moja lekarka ginekolog i za to jej jestem wdzięczna. Nim postawiono właściwą diagnoze troche to trwało .... miałam też biopsje... aż w końcu rozpoznanie. Biorę Letrox 75 i czuje sie całkiem dobrze, choć do endokrynologa nie chodzę ......jest ich u nas b.mało i kolejki ... nieziemskie. Raz w roku robię sobie USG i co pół roku kontrolne TSH...... to by było na tyle. Pozdrawiam Hashimotki
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207  
Nieprzeczytane 01-06-2010, 15:52
delfina's Avatar
delfina delfina jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kielce
Posty: 183
Domyślnie

Witajcie w tym wątku! szczególnie "destiny" i Jadwiga G. Zapoznałam się z Waszymi informacjami i spieszę teraz na spotkanie z endokrynologiem. O wynikach z badań napiszę. Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają, ale nas w kozi róg często zapędzają...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #208  
Nieprzeczytane 06-08-2010, 21:52
destiny's Avatar
destiny destiny jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Posty: 12 004
Post Bardzo ciekawy link...

Koleżanka podesłała mi bardzo ciekawy link o niezwykłej roli tarczycy:

http://nowaatlantyda.com/?p=2519

Powiem tak...jestem w szoku. W przypadku ch.Hashimoto burzy to moją wiedzę, jeśli chodzi o dotychczasowe leczenie, odżywianie czy kierowanie nad morze.
__________________
You never have this day again...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #209  
Nieprzeczytane 07-08-2010, 12:58
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Cytat:
Napisał destiny
Koleżanka podesłała mi bardzo ciekawy link o niezwykłej roli tarczycy:

http://nowaatlantyda.com/?p=2519

Powiem tak...jestem w szoku. W przypadku ch.Hashimoto burzy to moją wiedzę, jeśli chodzi o dotychczasowe leczenie, odżywianie czy kierowanie nad morze.

Basiu ,bardzo dziękuje za link.tez jestem w szoku po przeczytaniu,ale powiem,ze moja pierwsza lekarz endokrynolog/prywatnie do niej chodziłam/stwierdzila u mnie wtórną niedoczynnośc tarczycy i zakazała mi używania soli jodowanej i spacerów nad samym morzem,szczególnie po burzy.Pozdrawiam serdecznie i zdrowia życzę./teraz czekam na termin operacji/
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

Odpowiedź z Cytowaniem
  #210  
Nieprzeczytane 20-08-2010, 13:18
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Desty, ja mam Hashimoto, bez jakichkolwiek objawow- wyszlo przypadkowo- na Usg sladowa tarczuca , ale wydzielanie hormonow w normie- lekow nie biore-. Hashimoto - to choroba układowa, ,mnostwo kobiet jest dotknietych tę choroba- wysyp po Czarnobylu- ale czy jakiś zwiazek- nie mam pojecia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #211  
Nieprzeczytane 13-03-2011, 19:20
alicja23's Avatar
alicja23 alicja23 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 7
Domyślnie

Cieszę się że znalazłam tutaj taki wątek. Wprawdzie jestem na tym forum zupełnie z innych względów (widoczne w podpisie ), a jednak jak wiele się można dowiedzieć...Ja jestem małolatą, (wiek 23) a już od ponad 2 lat mam zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy. W chwili wykrycia mój poziom TSH wynosił ponad 11, obecnie jest w normie, biorę Euthyrox 75 i czuję się znacznie lepiej. Z tym że nie mam pojęcia, czy mam Hashimoto czy nie, czy jest to niedoczynność pierwotna czy wtórna, ponieważ mój endokrynolog nie zalecił mi nigdy żadnych dalszych badań, poza podstawowym TSH i 1 raz USG (mimo, że kiedyś mu to sugerowałam). Nie wiem co mam o tym myśleć, ponieważ słyszałam, że ustalenie typu tego schorzenia jest ważne, zwłaszcza dla młodych kobiet. Wiedzą coś może Panie na ten temat?
Pozdrawiam Wszystkich, którym tarczyca szwankuje...

Ostatnio edytowane przez alicja23 : 14-03-2011 o 00:24.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #212  
Nieprzeczytane 13-03-2011, 22:34
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

tak, wiem, ale choroby Haschimoto- nawet jezeli jest - nie leczy sie- leczy sie objawy najczesciej niedoczynnosc tarczycy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #213  
Nieprzeczytane 13-03-2011, 23:39
alicja23's Avatar
alicja23 alicja23 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Polska
Posty: 7
Domyślnie

Dziękuję za odpowiedź. Czyli skoro się nie leczy to… właściwie nie powinno mieć to większego znaczenia czy mam Hashimoto czy nie (czyli czy efektem mojej choroby jest przewlekłe zapalenie tarczycy czy coś innego), skoro i tak wystąpiła niedoczynność (objaw), którą suplementuje się hormonami. A jednak mnie to dręczy, bo niedawno usłyszałam, że źródło niedoczynności ma znaczenie, zwłaszcza dla kobiet, które jeszcze nie rodziły. Ale nie wiem dokładnie na czym polegają te ewentualne powiązania i czy to prawda… oczywiście zapytam lekarza przy kolejnej wizycie, ale jeszcze muszę troszkę poczekać
Odpowiedź z Cytowaniem
  #214  
Nieprzeczytane 29-03-2011, 13:14
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie Guzki tarczycy

Za dwa dni zgłaszam się na terapię jodem.Mam guzki a co za tym idzie - nadczynność. Stoję przed niewiadomą bo to i nowa dla mnie sytuacja i nie wiadomo czy terapia się powiedzie i wreszcie czy będzie bez powikłań.Czy ktoś ma doświadczenie w tej materii?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #215  
Nieprzeczytane 29-03-2011, 16:40
Uka's Avatar
Uka Uka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: B-B
Posty: 13 427
Domyślnie

Ja miałam guzki tarczycy.
Usunęłam operacyjnie,nie miałam ani nadczynności,ani niedoczynności.
Po 10 latach mam nowe. Od roku na Euthyroxie.
Napisz jak po terapii jodem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #216  
Nieprzeczytane 29-03-2011, 17:18
aleksa5's Avatar
aleksa5 aleksa5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Polkowice,Dolny Sląsk,Polska
Posty: 820
Domyślnie

W 1993 roku stwierdzono u mnie po badaniu USG guzki , ale nie brałam żadnych leków, w 1997 niestety lekarz skierował mnie do szpitala, ale w tym czasie poznałam produkty do odżywiania komórkowego i zaczęłam je jeść, jem do dzisiaj. Na operację nie poszłam, czuję się fantastycznie. Opisuję swoje zmagania i inne problemy tutaj.
Dzisiaj mam juz 62 lata, nie biorę żadnych leków, ale zwracam uwagę na to co jem, dużo się ruszam tzn-jazda na rowerze, spacer z kijkami, basen , dużo uśmiechu i pozytywnego nastawienia do życia.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #217  
Nieprzeczytane 29-03-2011, 20:06
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Kiedy po operacji przepukliny brzusznej i pępkowej otrzymałam zdjęcie rtg okazało się ,że mam powiększony lewy płat tarczycy.USG tarczycy wykazało rozległe wole. Musiałam je zoperować.Teraz biorę Euthyrox i będę go brać do końca życia. Ale czuję się o wiele lepiej . Muszę tylko zrzucić kilka kg i będzie ok.
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #218  
Nieprzeczytane 30-03-2011, 09:41
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie

Jestem skierowana na terapię jodem ,która jest alternatywą operacji.Zaczynam 1 kwietnia.Po miesiącu odezwę się. Mam wielką wiarę w powodzenie terapii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #219  
Nieprzeczytane 30-03-2011, 14:29
elza1302's Avatar
elza1302 elza1302 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 1 849
Domyślnie

Marylko, i tak trzymaj. Optymizm także pomaga w leczeniu.Będzie dobrze, bo nie może być inaczej. Będę trzymać kciuki i odezwij się, będę czekać... powodzenia
__________________
Daj każdemu dniu szansę stania się najpiękniejszym w całym twoim życiu./ Mark Twain /



Odpowiedź z Cytowaniem
  #220  
Nieprzeczytane 30-03-2011, 14:39
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie Tarczyca

Cytat:
Napisał elza1302
Marylko, i tak trzymaj. Optymizm także pomaga w leczeniu.Będzie dobrze, bo nie może być inaczej. Będę trzymać kciuki i odezwij się, będę czekać... powodzenia

Elu, dziękuję za wsparcie.Odezwę się na pewno.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:25.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.