menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #201  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 14:50
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

„Obyś żył w ciekawych czasach” – starożytna chińska klątwa!!
Ja spadam.Przepraszam.
Jestem tylko starą nauczycielką.
Rozbolała mnie głowa.Przeokropnie.
Po co mi to wszystko?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #202  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 14:56
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Można mieć różne zdanie w tej konkretnej sprawie, ale można je wyrażać inaczej.
Jakże się cieszę, że w moje rodzinne sprawy nikt nie będzie się mieszał, nikt niczego nie będzie mi narzucał, że mam suwerenność w podejmowaniu decyzji. Wszystkich.

Mogę współczuć jedynie córce, że przez to piekło przechodzi, że do tragedii utraty Rodziców dołożono jej jeszcze i to.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #203  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 14:59
Karol Karol jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 181
Domyślnie

Decyzja kard. Dziwisza podyktowana była wyłącznie względami politycznymi. Ocena czy ktoś zasłużył czy nie na pochówek na Wawelu ma znaczenie 2 a może i nawet 3 rzędowe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #204  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 15:11
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 079
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol
Decyzja kard. Dziwisza podyktowana była wyłącznie względami politycznymi. Ocena czy ktoś zasłużył czy nie na pochówek na Wawelu ma znaczenie 2 a może i nawet 3 rzędowe.

Ponieważ pojawiłeś się tu z misją,
dedykuję ja Tobie taką piosneczkę,
dla przypomnienia PO CO oni tam polecieli.



http://www.youtube.com/watch?v=2Hjnsq9SIKY



I też spadam jak i Elizka.

Byle dalej stąd.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #205  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 15:19
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
Biskup Tadeusz Pieronek (opinia przed ostatecznym ogłoszeniem Wawelu jako miejsca pochówku)

- W tej sprawie wszyscy powinni mieć szansę zabrania głosu. Rodzina, bo to ich bliski krewny. Lech Kaczyński był prezydentem narodu, więc i naród powinien mieć szansę zabrania głosu w tej sprawie. I powinien być to głos decydujący. Podejmowanie decyzji na kolanie jest przedwczesne. Może dobrym rozwiązaniem byłoby pochowanie go tymczasowo w godnym miejscu, a trwały pochówek zostawić na późniejszy czas.
Więcej... http://wyborcza.pl/1,105766,7767881,...#ixzz0l0l6dKwE [/i]
Sondaż pochodzi z tego artykułu co podałaś i jest w cytacie. Skoro podobno większość w RP to zwolennicy PO i PiS, to jak 69% jest za Wawelem, to wyraźnie widać jaki mały odłam jest przeciw. No cóż takich Palikotów i Niesiołowskich nie ma nawet wśród zwolenników wielu. Passent też się odezwał. Nie czytałem jeszcze nigdzie wypowiedzi Żakowskiego. Ale mogę sobie wyobrazić.

http://www.imagebanana.com/img/zxavl...eenShot001.jpg

A co znaczy "tymczasowo" godne miejsce? To najpierw uroczystości z prezydentami w przypadkowym miejscu, a potem przenosiny? To już całkiem głupi pomysł. Albo robienie ludziom wody z mózgu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #206  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 15:21
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Myślę, że Lech Kaczyński i jego żona nie chcieli by być pochowani na Wawelu. Jest to przecież utrudnienie dla ich córki i rodziny. Wyobrażacie sobie dzień 1.11.bo ja nie.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #207  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 15:30
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Sondaż pochodzi z tego artykułu co podałaś i jest w cytacie. Skoro podobno większość w RP to zwolennicy PO i PiS, to jak 69% jest za Wawelem, to wyraźnie widać jaki mały odłam jest przeciw. No cóż takich Palikotów i Niesiołowskich nie ma nawet wśród zwolenników wielu. Passent też się odezwał. Nie czytałem jeszcze nigdzie wypowiedzi Żakowskiego. Ale mogę sobie wyobrazić.

http://www.imagebanana.com/img/zxavl...eenShot001.jpg

A co znaczy "tymczasowo" godne miejsce? To najpierw uroczystości z prezydentami w przypadkowym miejscu, a potem przenosiny? To już całkiem głupi pomysł. Albo robienie ludziom wody z mózgu.


Kazik

Przeczytaj ponownie tą ankietę bo ja widzę, ze za pochowaniem w warszawie jest 69% ankietowanych.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #208  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 15:36
Karol Karol jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 181
Domyślnie

Wajda apeluje: wycofajcie się z tej decyzji

http://wiadomosci.onet.pl/2155123,11,wajda_apeluje_wycofajcie_sie_z_tej_decy zji,item.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #209  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 15:36
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

[14.04.2010]
bp Pieronek powiedział
[Biskup Tadeusz Pieronek (opinia przed ostatecznym ogłoszeniem Wawelu jako miejsca pochówku)

- W tej sprawie wszyscy powinni mieć szansę zabrania głosu. Rodzina, bo to ich bliski krewny. Lech Kaczyński był prezydentem narodu, więc i naród powinien mieć szansę zabrania głosu w tej sprawie. I powinien być to głos decydujący. Podejmowanie decyzji na kolanie jest przedwczesne.]

[14.04.2010]
Czy Wawel
Prof. Andrzej Chwalba, historyk z UJ:

- Nie bardzo wiem, kto negocjował tę decyzję. Czy została podjęta w porozumieniu z nuncjuszem papieskim w Polsce - w pewnym stopniu powinna być uzgodniona z Watykanem. (...) Doradzałbym zatrzymanie się i pochylenie nad tą decyzją.

Prof. Andrzej Romanowski: Kategorycznie nie Wawel

Opłakuję śmierć prezydenta mojego państwa, ale jestem kategorycznie przeciwny idei pochowania Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką na Wawelu.

To nie ulega dla mnie najmniejszej wątpliwości z pięciu przyczyn.

Po pierwsze,
na Wawelu nie leży żaden z polskich prezydentów, ani Mościcki ani Narutowicz. To nekropolia królewska.

Po drugie,
trzeba otwarcie zadać pytanie, czy Lech Kaczyński jest takim samym bohaterem narodowym jak Piłsudski? Nie jestem pewien, czy większość społeczeństwa podziela to zdanie.

Po trzecie,
gdy w latach 90 tych symbolicznie chowano w Polsce najbardziej tragicznego naszego władcę Stanisława Augusta - nikomu poza garstką ludzi - nie przyszło na myśl, by chować go na Wawelu. Choć to nekropolia królów.

Po czwarte,
zawsze słyszeliśmy od władz kościelnych, że na Wawelu nie ma już miejsca.

Po piąte,
nasi bohaterowie narodowi Piłsudski czy Sikorski nie zostali pochowani wraz z żonami.


[13.04.2010]

Z całym szacunkiem dla śp. Prezydenta ... W mojej opinii Wawel na miejsce pochówku to błąd !
( będzie to kolejny powód do awantury ! ten , kto podejmuje tak pochopne decyzje może i też jest dobrym człowiekiem , ale na decydenta się nie nadaje ! pomysł pochopny i zły )
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #210  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 16:05
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
Jarosław Kaczyński to cyniczny gracz polityczny. Oglądając zdjęcia z pogrzebu miałam wrażenie,że to skała,a nie człowiek. Przyjrzyjcie się jego twarzy. Nie przypuszczałam jednak,że posłuży się tragiczną śmiercią rodziny .I tak szybko. Zespół - wespół z Dziwiszem. Podłe.
Jaką miał mieć twarz? Wesołą? Jak zginął brat i przyjaciele, a umierającej matce nawet nie może powiedzieć?

Cynizm i podłość to w Tobie aż kipi.

A widziałaś klęczącego Tuska w Pałacu przed trumną? Pocierał oczka powyżej nasady nosa. Nie miałem zamiaru o tym pisać, ale mnie zachęciłaś. To cynizm Tuska czy nie? Znawczyni twarzy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #211  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 16:11
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Moim zdaniem Wawel jest bez sensu, znaczy to był Prezydent Mojego Kraju i z tego względu zasługuje na szacunek ale niekoniecznie na Wawel...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #212  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 16:12
Idalka's Avatar
Idalka Idalka jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2010
Posty: 536
Domyślnie

Cytat:
Z całym szacunkiem dla śp. Prezydenta ... W mojej opinii Wawel na miejsce pochówku to błąd !

Napisalam juz w innym, pewnie niewlasciwym ,watku,ta decyzja krzywdzi Prezydencka Pare.
To tylko moja opinia,nie protest,uszanuje co postanowi rodzina,,ale nie zrozumiem dlaczego Wawel.
On urodzony w Warszawie,Warszawa to stolica kraju ,ktorego byl Prezydentem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #213  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 16:12
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie Kazik

Też to zauważyłam. Może i więcej.Miałam wrażenie że Tusk miał ochotę skakać z radości. Oczka mu sie śmiały a twarz wykrzywiała z trudu utrzymania powagi. To samo ze Sikorskim. Usta w podkówkę a oczka w iskierkach. Jacy oni obłudni. Mam wrażenie i coś mi podszeptuje że ktoś miał interes i pomógł LK zniknąć z drogi do WŁADZY! Już historia pamięta takie niby wypadki.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #214  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 16:17
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Tak nam współczuje gazeta belgijska van Antwerpen. Przedstawia polskiego orzełka z roztrzaskaną głową na tle biało-czerwonym tle flagi z napisem " ORZEŁ WYLĄDOWAŁ". Już zrobiłam ten wpis w innym temacie, ale widzę że został odsunięty do dołu więc powtarzam.http://i42.tinypic.com/bgcite.jpg
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #215  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 16:22
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Czytam komentarze na temat min polityków i bierze mnie obrzydzenie w najgorszym z najgorszych obrzydzenie. Tych podłości nie da się czytać.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #216  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 16:33
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie

Taa, eksperci od komunikacji niewerbalnej dorwali się do głosu, kto miał jaka minę i komu się oczka śmiały. Co za brednie i kaszana... Ja widzę oczyma wyobraźni te wszystkie figlarne paluszki śmigające nad klawiaturką i wpisujące głupoty

A co do obrazka z belgijskiej gazety to niestety, mieści się on w konwencji wolności słowa i tyle...
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #217  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 16:51
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Kazik
Przeczytaj ponownie tą ankietę bo ja widzę, ze za pochowaniem w warszawie jest 69% ankietowanych.
Racja. To pod wpływem emocji tego co tu piszą nie doczytałem tego pod spodem.. Czytałeś mój #199 jak dałem same cytaty wacława46, Mirosława i araada. A to były cytaty nie z jakiś wybranych postów, ale z kolejnych i cytowałem całość.

Wyłączam kompa. Wolę się nie denerwować. Jak poważna twarz Jarosława to dla Matix jest cynizmem, to może ona na pogrzeby chodzi ze śmiechem i uśmiechem.

Ale sprawdziłem. Tak wygląda sondaż w gazecie. Nomen-omen Wyborczej

http://www.imagebanana.com/img/h9464...eenShot002.jpg
No to zagłosowałem za tym Wawelem. A jak wygląda wynik:
http://www.imagebanana.com/img/w8l4m...eenShot001.jpg

Zwykle w sondażach jest po kolei [jak pytania] tak więc słupek najdłuższy bywa w środku. Tu ułożyli inaczej i w pospiechu-zrzut i upload-nie doczytałem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #218  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 16:58
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kazik
Gdyby to był ktoś inni to miałbyś jazdę przez miesiąc. W krótkim czasie przyłapalem Cię na drugim poważnym błędzie. Bez komentarza.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #219  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 17:18
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Jego obecny nastepca postawami czynnego patriotyzmu wykazywal sie na dlugo przed poprzednikiem.
I to jakos ginie w odbiorze.
Teraz odświeży ustawę, ze UB-cy poczytają swoje teczki w IPN. Może uszczuplą parę kartek jak Bolek W. Przecież na "nocnej zmianie" Tak się Bolek śpieszył. SLD była zachwycona. A Tusk brał w tym udział.

Teraz Ubecy będą mieli spokój, a uwłaszczanie się będzie sprawne i nie wykrywalne. To jest patriotyzm w wykonaniu PZPR, następnie SLD a teraz PO-SLD.

Czynny "patriotyzm" to u Komorowskiego "jaki prezydent-taki zamach", "snajper musiał być ślepy".

U Sikorskiego to wołajmy "były prezydent Lech K." i "może być niski-ale nie mały"

To dodaje nam powagi i prestiżu jak tak mówi Min.Sp.Zagr. o swoim urzędującym Prezydencie? To poszło w świat. To minister nie zastanowi się co chce powiedzieć?

Gdyby to taki powiedział w którymś z krajów E.Zachodniej-to dymisja pewna. Ale tu mamy standardy PO. Do PO on i Palikot pasują.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #220  
Nieprzeczytane 14-04-2010, 17:20
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

"Wajda: Ta decyzja skłóci Polaków"
http://www.dziennik.pl/katastrofa-sm...i_Polakow.html
A mogło być normalniej, ale to chyba u nas nie bardzo możliwe...
Kazik może Ty czasem się zastanowisz co pieprzysz?.... Proszę Cię postaraj się...
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:01.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.