menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Styl życia > Hobby, pasje
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #221  
Nieprzeczytane 06-09-2008, 07:45
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 801
Domyślnie

... za chwile bede musiala skonczyc "zabawe" z obrazkami...
to jeszcz raz "przenikanie", bardzo lubie to robic, jak znalazlam odpowiednie cwiczenie i okazalo sie to... bardzo proste, a tak sie strasznie meczylam z wycinaniem i z rozmywaniem konturow zdjecia!!! Pozdrawiam...
  #222  
Nieprzeczytane 06-09-2008, 08:32
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Iluzjo odpowiem narazie na Twoje pierwsze pytanie. Jola-Jolita napisała "odpowiedż zaawansowana", a to chodzi o opcje zaawansowane i w to klikasz na dole gdy chcesz napisać post i wstawić obrazek.Przez spinacz możesz tylko wstawić małe obrazki do 39 Kb. Te które robimy to zazwyczaj dużo więcej "ważą".
Może póżniej wejdę na PF Studio i zobaczę jak to z tym przesuwaniem tekstu i może uda mi się coś "przeniknąć" - już dawno nie robiłam nic w Studio.
__________________
  #223  
Nieprzeczytane 06-09-2008, 08:48
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 801
Domyślnie Witam Urszulko...

... dziekuje za odpowiedz, nie bede sie upierac z tym wysylaniem automatycznym...
Ale nabralam ochoty na tworzenie ramek osobiscie, gdy zobaczylam twoje, na poprzedniej stronie. Umiem obramowac urzywajac filtrow, ale te twoje Urszulko, sa super.
Juz znalazlam cwiczenie, i poprobuje. Do zobaczenia, milego dnia zycze...
  #224  
Nieprzeczytane 06-09-2008, 09:27
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 801
Domyślnie

Urszulko, zrobilam ramke z rozpedu i znalazlam powod przyklejania sie napisow i obrazkow... za "szybko dzialam".
Teraz wiem ze trzeba wjezdzac na selekcjonowany napis... spokojnie i precyzyjnie... i wszystko udaje sie jak trzeba.
Milego dnia zycze...
  #225  
Nieprzeczytane 06-09-2008, 13:37
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Obrazki Iluzji coraz ciekawsze a ramki Urszulki super Bawiłam się trochę gradientami i zaraz zajrzę do "grzybków"
__________________
  #226  
Nieprzeczytane 06-09-2008, 14:46
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

To jeszcze zabawa ramkami.

Aha, scrapek grzybkowy śliczności Gratulacje dla Vegi
Pozdrowionka
__________________
  #227  
Nieprzeczytane 06-09-2008, 14:55
Yeva's Avatar
Yeva Yeva jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 5 269
Domyślnie

iwo pięknie wyszła ci ta ramka.I avatar masz zmieniony.Ja tak mało mam czasu ostatnio,że dopiero teraz zauważyłam .Dzisiaj bawię sie Spyrogimpem, jak cos w miare fajnego wyjdzie to wkleję
  #228  
Nieprzeczytane 06-09-2008, 15:15
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 801
Domyślnie

Nauczylam sie robic ramki... no to robie.
A to ogladajac poprzedniczki, nabralam ochoty, dzisiaj to juz druga, a przy okazji pocwiczylam "przenikanie". I juz mi nic sie nie blokuje na kalkach.
Pozdrawiam was serdecznie i czekam na nowe pomysly... jeszcze nie wiem do czego zdolny jest ten PF Studio...
  #229  
Nieprzeczytane 06-09-2008, 15:49
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Domyślnie

Podobnie jak Urszulka zagłębiam się w ramkowanie, ale na razie z marnym efektem Yevo, bardzo dziękuję i życzę udanej pracki

Iluzjo, ramki super.
__________________

Ostatnio edytowane przez iwo1111 : 06-09-2008 o 16:20.
  #230  
Nieprzeczytane 06-09-2008, 17:11
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Iwonko ramki super.Właśnie z tych dwóch skryptów Add Mat i Add Frame można osiągnąć śliczne efekty.

Iluzjo Twoje ze Studia też bardzo efektowne.
Ja dzisiaj weszłam do Studia i próbowałam to Twoje przenikanie. Przeniknęłam dwa koty, ale nie wiem czy robiłam tak jak Ty. Kiedyś się pochwal jak to robisz, może komuś się przyda.Na innych wątkach piszą,że próbują grafiki.
Nie wiem czy się tym interesowałaś, ale w Studio są takie fajne możliwości w narzędziach po prawej stronie jak deformator on między innymi przybliża - ja nim przybliżałam kota po prawej stronie.Często go stosowałam robiąc kartki. Drugie to narzędzie dyszowe, tym pododawałam na tym obrazku te motylki, kwiatki, zajączki.Jest tam wiele innych możliwości.Ten obrazek co zamieszczam to żadna praca, tylko chcę Ci pokazać trochę możliwości Studia.
~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
  #231  
Nieprzeczytane 06-09-2008, 18:20
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

A ja ostatnio, tylko zaglądam i podziwiam. Może jak już zakończy się to, co na wrzesień zaplanowałam i co zaplanowała dla mnie rodzinka, zabiorę się do GIMPA.
Aby nie wyszło, że zupełnie o nim zapomniałam dzisiejsza moja pracka. Ramka na podstawie scriptu który podała Ula, oraz przeźroczysta rameczka o której przypomniała Iluzja.

__________________
http://tesara.flog.pl/
  #232  
Nieprzeczytane 06-09-2008, 21:22
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

Zachęcona waszymi pięknymi ramkami chcialam oprawić grzybowe zdjęcie i o dziwo nie moge tego scryptu znaleźć, choć jest w moim gimpiku na pewno dodany (kilka miesiecy temu dodawalam i był na pewno bo robiłam już takie ramki)
Poradźcie mi gdzie go szukac bo w script-Fu nawet nie mam Decor a Mats and frames to już wogóle nigdzie nie widac - choć jest w scryptach - a teraz by mi się przydał
Wydaje mi sie ze od kiedy dodalam skecz to mats and frames wcięło buuuu
__________________
  #233  
Nieprzeczytane 06-09-2008, 22:09
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Jolu u mnie jest w: FX-Foundry>Image Effects.
__________________
http://tesara.flog.pl/
  #234  
Nieprzeczytane 07-09-2008, 04:44
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 801
Domyślnie Witam...

... o to chodzi, mowie to do wszystkich gimpowiczek i tych co w PF Studio, podawajcie pod obrazkiem czym "to" jest zrobione, i jakich "narzedzi" lub "programikow" uzylyscie do stworzenia ramki lub obrazka lub scrapka. To pozwala, nam poczatkujacym zrozumiec cos dodatkowo.
Urszulko, ja uzywalam "tego samego" w jednym z moich ostatnich obrazkow, ale w ostatnim to; w Kalka-przezroczystosc-"degrade" przezroczystosc-Radial.

Ale jak widzisz nie mozesz "tym" regulowac pzezroczystosci, ale ja jestem zadowolona ze znalazlam takie cwiczenie, mnie chodzilo wlasnie o cos takiego.
Niedlugo bede pytac o GIMP'a i jego programiki dodatkowe, narazie zeby "nie poplatac tego co wiem" powtarzam cwiczenia i dlatego obrazki tematycznie sa zblizone.Pozdrawiam serdecznie cale grono...
  #235  
Nieprzeczytane 07-09-2008, 04:56
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 801
Domyślnie

To tylko cwiczenie...
Wycielam "japonke" z innego obrazka, wkleilam ja juz "dawno", i mialam klopoty z "wycieciem" jej z tego duzego.
Zostawilam na pozniej... i teraz sie udalo. Duzo cwiczen potrzeba jednak.
Ramka nie moja, ale ladna, reszta to cwiczenie na klejenie obrazkow; w png, bo jeszcze niedawno mialam z tym klopot tez, no to teraz cwicze... Urszulko, gdzie znajduje sie "narzedzie dyszowe"?... caluski...
  #236  
Nieprzeczytane 07-09-2008, 06:05
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 801
Domyślnie

Znalazlam obrazek i chcialam zadac pytanie, co robic zeby uzyskac taki rezultat, jakiego "narzedzia" uzywac?
To jest ten obrazek.
Przy okazji sprobowalam Filtow; efekt-Bump Map. i otrzymalam to:
Na malym nie widac "materii" ale nie chcialam zajmowac miejsca, to nie moje obrazki tylko "efekt".
Moze ktos mi odpowie jak zrobic podobny efekt do tego pierwszego. Czasami spotyka sie takie bardzo kolorowe, wygladaja jak obrazy "naturalistow"... Nie moge sie doczekac tego podrecznika do Studia, zamowilam tez do GIMP'a.
Pozdrawiam...
  #237  
Nieprzeczytane 07-09-2008, 07:07
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 801
Domyślnie Pisze bo znalazlam...

... cos ciekawego. Tak sie uparlam na ramki robione osobiscie, ze szukalam w internecie pomocy... a okazuje sie, ze wszystko istnieje w PFiltrze darmowym i naturalnie w PF Studio, z wiekszymi mozliwosciami.
Sa dwa miejsca "Image", nie wiem jak to sie nazywa po polsku, ale znajduje sie miedzy Edycja i Kalka-warstwy?
Pierwszy; Image-Ramkowanie zewnetrzne.
Drugi; Image-Module externe-encadrement
co po polsku mniej wiecej; Obrazek- modul zewnetrzny- ramkowanie. Ten drugi jest fantastyczny... tylko trzeba sie go nauczyc, bo wszystko robi sie automatycznie, ale trzeba wiedziec co i gdzie kliknac, przesunac, zanotowac... a potem ramka wychodzi przepiekna...
Ale mam przed soba duzo roboty... Caluski dla wszystkich gimpowiczek i... jak nazwac PF Studio? Studyjek?... nie, to troche nieladnie... do zobaczenia...
  #238  
Nieprzeczytane 07-09-2008, 09:09
vega's Avatar
vega vega jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 444
Domyślnie

Tereso, bardzo dziekuję, faktycznie mam tam gdzie podałas ten skrypt hihi - od czego są koleżanki !!
Zaraz będe probować oprawiać w ramkę maślakowe spotkanie senioritek

Iluzjo, ostatnie prace ktore robiły Iwo, Urszula i teresa są dokładnie są przeciez opisane. Wszystko robimy uzywajać GIMP-a jako eytora grafiki komputerowej a rameczki konkretnie wykonane są za pomocą skryptu ściągniętego ze strony:

http://users.telenet.be/ev1/gimpphotoeffects_en.html

Program sam dodał go do FX-Foundry>Image Effects (zresztą moze juz tam był w paczce skryptow-nie pamietam już) W kazdym razie mozna osobno sciągnąć ze strony ktora podalam a znam ją od Yevy.
Ustawienia różnych rozwiązań graficznych to już najlepiej samemu popróbować, no chyba ze cos wyjdzie komus super orginalnego to sie dzieli jak ustawia.

Iluzjo, my czesto podajemy link do tutoriala ktory krok po kroku pokazuje jak zrobić jakis konkretny efekt.

Milej niedzieli
__________________
  #239  
Nieprzeczytane 07-09-2008, 10:15
Iluzja's Avatar
Iluzja Iluzja jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Francja
Posty: 20 801
Domyślnie Vego...

... ja nie krytykuje, ja tylko przypominam co pewien czas, ze my jestesmy na samym poczatku, ja PF Studio inne dziewczyny na GIMP'ie. Ja wszystko czytam co napisalyscie i ogladam, to co zrobilyscie. Nie wchodze glebiej w GIMP'a, bo nie chce na razie pomieszania.
Ja was nie zmuszam do niczego, czyzby znowu moj sposob pisania byl niezrozumialy? Nie jestem zlosliwa, prosze czasem o pomoc. Zadaje pytania, ale jak juz cos wiem to sie tym dziele, bo dla nowych kazda wiadomosc jest potrzebna.
Jezeli uwazacie, ze "staje sie nudna pytaczka" no to mi to powiedzcie. Jakos dojde do celu na zasadzie prob i bledow.
Nic na to nie poradze; jestem osoba ktora, wszystko robi z pasja, ucze sie tez z pasja. Pozdrawiam was serdecznie...
  #240  
Nieprzeczytane 07-09-2008, 10:35
Tesara's Avatar
Tesara Tesara jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Dolny Śląsk
Posty: 2 868
Domyślnie

Iluzja, na na PF studio nic nie robie, na GIMP'ie to też są moje początki i to co robię zawdzięczam dziewczynom. Staram sie równiez coś podpowiedzieć, oczywiście jak wiem, a wiem niewiele. Też pytam i Ty też pytaj. Jak to mówią: "koniec języka za przewodnika".
__________________
http://tesara.flog.pl/
Zamknięty Temat


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Klub Raczków Basia. Choroby, badania, terapie 505 23-08-2008 09:40
Klub Bilderberg Dariusz Kosiur Społeczeństwo - wątki archiwalne 10 16-08-2008 11:12
Klub miłośników GIMP-a .... część 3 vega Hobby, pasje 507 12-08-2008 13:03
Klub miłośników GIMP-a .....część 2 vega Hobby, pasje 501 17-06-2008 15:27
Taurus klub kufa86 Różności - wątki archiwalne 32 11-05-2008 11:35

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:42.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.