menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #2961  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 13:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 663
Domyślnie

Cytat:
Frat napisal-Dajmy mu więc szansę wyboru tego, co uzna za słuszne.
Dla tego nie mieszajmy religijnych doktryn z nauką .Szkoła uczy racjonalnego myślenia opartego o wiedzę naukową .
Na naukę mitów greckich rzymskich czy doktryn religii monoteistycznych jest miejsce poza szkołą.W szkole ma się dowiedzieć młody człowiek jak powstają wyznania religijne co to jest etyka i na czym polega duchowość religijna bez wskazywania wyznania.
Cytat:
Ekstremistyczni szaleńcy zawsze będą groźni, niezależnie od orientacji światopoglądowej
I z tym się zgadzam i nie twórzmy od dziecka w szkole takich szaleńców w ramach poprawności ideologi jakiegoś wyznania.Dla mnie religia nie jest wrogiem tylko wyznawcy ortodoksyjni są wrogiem ludzkości.

....Podczas narad kardynałów w marcu w Watykanie, po abdykacji Benedykta XVI i przed konklawe, kardynał Jorge Mario Bergoglio mówił, że "Kościół jest chory i musi się sam leczyć". Ujawnił to w wywiadzie arcybiskup Lyonu, kardynał Philippe Barbarin.... http://wiadomosci.onet.pl/religia/ar...st-chory/l2lzr

To widzą elity kościoła na zachodzie u nas jak zwykle w zaścianku będzie się mówiło o tym za kilka lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2962  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 14:18
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 416
Domyślnie

W Sejmie dwa projekty ws. ustanowienia roku Jana Pawła II. A wy jesteście za 2014 czy 2015 rokiem?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2963  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 14:27
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
W Sejmie dwa projekty ws. ustanowienia roku Jana Pawła II. A wy jesteście za 2014 czy 2015 rokiem?
Bylibyśmy za rokiem 3287.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2964  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 14:43
renia-60's Avatar
renia-60 renia-60 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: polska
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Czy ty za wszystkich ateistów, czy w swoim imieniu?
Mnie zaś zastanawia dlaczego ateiści -tacy jak ty- chcą kasować i wyśmiewać to co innym widać jest potrzebne do życia.
Skoro wam religie są do niczego nie potrzebne, to dlaczego poniewieracie tymi, którzy ich potrzebują.
Powyżej pisałaś o niezbyt kulturalnych postach itp.
A przecie w tym własnoręcznie wyzwałaś tych religijnych współobywateli od małointeligentnych, naiwnych głupków i różnych takich. Wyraźnie widać, że uważasz ich gorszych od siebie tylko dlatego, że nie są ateistami.

Co taki spieniony, jak wczorajsze piwo.

Zawsze piszę we własnym imieniu.
Jakie wam? piszę w tym temacie, ale o swoich preferencjach nie pisałam.

Czy są gorsi ode mnie, tego nie stwierdziłam, bo nie wiem.

Przypominam, że to temat o braku wiary w różne wyimaginowane bóstwa,
tworzone przez spryciarzy czerpiących zyski z tego procederu,
a nie o mnie.

Są mało inteligentni naiwnie wierząc w bajki,
skutecznie indoktrynowani od niemowlaka przez urzędników różnych kultów religijnych.

Istotne dla mnie, wierzący w cokolwiek nie mogą czerpać funduszy ze wspólnej kasy:
- religia do sal katechetycznych przy kościołach /były kiedyś, a teraz większość to sklepy i inne wynajęte/
- całkowity rozdział firmy Kościół od Państwa, /niech wierni sami robią zrzutę/
- rozwiązanie Konkordatu, bo to transfer ogromnej kasy do Watykanu
- równość podatkowa, rozliczenia z fiskusem takie jak innych podmiotów.



Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Szkoła uczy racjonalnego myślenia opartego o wiedzę naukową .
Na naukę mitów greckich rzymskich czy doktryn religii monoteistycznych jest miejsce poza szkołą.
W szkole ma się dowiedzieć młody człowiek jak powstają wyznania religijne co to jest etyka i na czym polega duchowość religijna bez wskazywania wyznania.

Nudna F1 ciekawsza od tego bicia piany


Odpowiedź z Cytowaniem
  #2965  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 14:58
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
W takim razie również mordowanie i gwałcenie nie jest zabronione. Możesz gwałcić i mordować ile chcesz, tyle że wylądujesz za to w więzieniu. Chyba się trochę zagalopowałaś, prawda?
*
Ponieważ znasz się na tym jak mało kto, więc w swojej ekspertyzie robisz znak równości pomiędzy przyznaną mnie przeze mnie możliwością głoszenia poglądów, a możliwością dokonywania gwałtów i morderstw. Gratuluje rozumowania. Widzę tu dywagacje o granicach wolnej woli, która to wolność może nas wyprowadzić na manowce. Nie chcę kontynuować domniemania co dalej sądzisz o kryminalnych skutkach tej woli .
Wolno mi zrobić sobie każdą krzywdę na jaką mam ochotę np. głosić swoje poglądy i iść za nie do więzienia. Sugerujesz, że jest to tożsame ze zrobieniem komuś krzywdy, bo mam taką ochotę i za to pójdę do więzienia.
Szkoda słów ale przecież nie ma przymusu osiągania porozumienia.
PS
Zadowolenie z siebie to polowa szczęścia w życiu, nie sugeruję, że się zagalopowałeś, gdzieżbym śmiała
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2966  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 15:05
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Na naukę mitów greckich rzymskich czy doktryn religii monoteistycznych jest miejsce poza szkołą.
Trochę w tym przesady. Jak pamiętam, mitów greckich i rzymskich uczono mnie na lekcjach języka polskiego w ramach obowiązkowych lektur szkolnych. Niewiele dziś z tego pamiętam, ale nie miałem i nadal nie mam zastrzeżeń co do tego zakresu nauczania.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2967  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 15:11
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał koala
Gratuluje rozumowania.
Bardzo dziękuję - miło, że się na nim poznałaś. Takie rozumowanie nazywa się kontrprzykładem. Celem kontrprzykładu nie jest postawienie własnej tezy, lecz podważenie tezy głoszonej przez drugą stronę w sporze.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2968  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 15:21
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
W Sejmie dwa projekty ws. ustanowienia roku Jana Pawła II. A wy jesteście za 2014 czy 2015 rokiem?

A co się kryje za ustanowieniem takiego roku. Jeśli chodzi o mnie, to nie ustanawiałabym żadnego roku. JPII jest moim anty-ulubieńcem.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 03-11-2013 o 15:44.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2969  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 15:56
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
A co się kryje za ustanowieniem takiego roku. Jeśli chodzi o mnie, to nie ustanawiałabym żadnego roku. JPII jest moim anty-ulubieńcem.
Chyba niewiele dla niewierzących z wyjątkiem, że kioskarze i straganiarze zarobią na pamiątkach od pielgrzymek, może jeszcze parę pomników w wyścigu z ofiarami Smoleńska. Dla reszty zacofanych to symbol i wielki Polak. Myślę, że bez niego trochę trudniej by było odzyskać wolność. Wlał w serca Polaków odwagę i stanowczość. Mimo, że nie był dumny.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2970  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 15:59
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Gaduła

Cytat:
Napisał koala
/.../ Wolno mi zrobić sobie każdą krzywdę na jaką mam ochotę np. głosić swoje poglądy i iść za nie do więzienia. Sugerujesz, że jest to tożsame ze zrobieniem komuś krzywdy, bo mam taką ochotę i za to pójdę do więzienia.
Za ochoty i za chęci nie zamykano w więzieniach nawet w tamtych podłych czasach. A i dziś mogę strzępić jęzor gadaniem o gwałtach... dopóki nie będą to groźby karalne wzbudzą, co najwyżej, litościwe spojrzenia słuchaczy. Jeśli zaś usłyszę kołatanie furty to szybciej psychiatrycznej niż więziennej. Przyczepił się do mnie fragment wiersza Gałczyńskiego i odczepić się nie chce: "Oto się jesień zaczęła i nie ma komu dać w mordę". Jakoś nie mogę uwierzyć w realne, 'mordobijskie' ciągoty poety.

Martok tak przejął się logiką wpisu, iż nie zwrócił uwagi na post poprzedni ani na tytuł wątku, bo nie sądzę, by wszystko co złe i niemoralne przypisywał ateistom. Przecież podobnych 'błędów' można znaleźć tysiące... żeby ich uniknąć należałoby zaczynać od streszczenia problemu; zero odpowiedzi skrótowych.

Dużo się mówi o prześladowaniach Kościoła przez komunę, o zakazie brania udziału w nabożeństwach, o konieczności ukrywania własnej wiary i inne takie. Być może bym nawet uwierzyła, gdybym nie pamiętała. Ale, q-rna, pamiętam (nawet religię w szkole ze stopniem na świadectwie). Nie widziałam nigdy milicjanta stojącego przed furtką/bramą i nakazującego natychmiastowy powrót do domu. Oczywiście, jedzący partyjny chleb cierpieli na pewien dyskomfort... cóż, "Żaden sługa nie może dwom panom służyć. Gdyż albo jednego będzie nienawidził, a drugiego miłował; albo z tamtym będzie trzymał, a tym wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i mamonie".(Łk 16, 10-13).
Oczywiście, post jest najeżony błędami jak dobry keks bakaliami... i wcale mi to nie przeszkadza. Nie jestem stróżem poprawności językowej i logicznej. Ani własnej, ani cudzej.
Przepraszam za: 6856d084326ce139ff693e7db229a235.gif

Od dawna mówię, że w szkołach powinno być religioznawstwo, etyka, podstawy filozofii. Religii i wiary niech nauczają właściwe kościoły i związki wyznaniowe. Nie mam nic przeciwko różnym religiom, jeśli istnieją tzn. są potrzebne. Ale myśl np. o maturze z przedmiotu wywołuje we mnie sprzeciw.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2971  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 16:13
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
Bardzo dziękuję - miło, że się na nim poznałaś. Takie rozumowanie nazywa się kontrprzykładem. Celem kontrprzykładu nie jest postawienie własnej tezy, lecz podważenie tezy głoszonej przez drugą stronę w sporze.
*
Martok, nie jestem wprawdzie specjalistą od logiki, ale myślę, że Twój logiczny rachunek zdań nie został tu właściwie zastosowany.
Koala pisała o ryzyku ujawniania przekonań, za które totalitarny system mógł człowieka zapudłować, ale wynikało to tylko z właściwości tego systemu, a nie charakteru samego czynu.
Ty natomiast porównałeś to do działań, które zasługują na najwyższy wymiar kary z uwagi na sam charakter działania, niezależnie od systemu polityczno-społecznego w którym zaistniały.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2972  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 16:20
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 416
Domyślnie

Aż się wierzyć nie chce, bo to było tak niedawno jak powstał i istniał -Departament IV Ministerstwa Spraw Wewnętrznych - departament operacyjny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych PRL, wchodzących w skład Służby Bezpieczeństwa. Ciągle widziałem Sbeków w kościele, ORMOwców i tajniaków na komuniach jak robili zdjęcia całym rodzinom. A najbardziej się przekonał na własnych kościach Kś. Popiełuszko jak był inwigilowany 24 godziny na dobę. Niewyjaśnione są śmierci przynajmniej kilkunastu księży, którzy nie chcieli iść na współprace z SBecją.
Ale w końcu można było to już zapomnieć, bo to już jakby nie było minął wiek.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2973  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 16:25
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Martok, nie jestem wprawdzie specjalistą od logiki, ale myślę, że Twój logiczny rachunek zdań nie został tu właściwie zastosowany.
Chętnie to wyjaśnię, jeśli rzeczywiście jesteś zainteresowany, raczej jednak w jakimś innym wątku, bo tutaj - jak ktoś słusznie zauważył - zbytnio w tej dyskusji oddaliliśmy się od tematu głównego.

PS. To nie ma nic wspólnego z rachunkiem zdań.
*
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2974  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 16:41
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
Chętnie to wyjaśnię, jeśli rzeczywiście jesteś zainteresowany, raczej jednak w jakimś innym wątku, bo tutaj - jak ktoś słusznie zauważył - zbytnio w tej dyskusji oddaliliśmy się od tematu głównego.

PS. To nie ma nic wspólnego z rachunkiem zdań.
*
To wątek ateistyczno-religijny w grupie wątków społecznych. Nie widzę innego, lepszego. Zaryzykuj wyjaśnienie tutaj. Może uda mi się zrozumieć Twój sposób rozumowania zanim Bogda nas stąd wyrzuci.
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2975  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 17:43
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Chyba jestem bardzo zmęczona tymi świętami zmarłych , bo absolutnie nie mogę się zorientować o co się spieracie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2976  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 17:51
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
. Dla reszty zacofanych to symbol i wielki Polak. Myślę, że bez niego trochę trudniej by było odzyskać wolność. Wlał w serca Polaków odwagę i stanowczość. Mimo, że nie był dumny.

Ależ!!! jaki to znowu symbol? Dla mnie ani symbol ani wielki. Jaka wolność? coś Ci się pomerdało, przecież jesteśmy w niewoli watykańskiej. A kto narzucił nam konkordat? Kto nas ograbia na około 6 miliardów rocznie. Tego nie bierzesz pod uwagę? Ja dziękuję za takie dobrodziejstwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2977  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 18:03
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Zmieszany

Cytat:
Napisał wankabor
Chyba jestem bardzo zmęczona tymi świętami zmarłych , bo absolutnie nie mogę się zorientować o co się spieracie.
Jak zwykle, Wankaborko... o całokształt. A tak naprawdę myślę, że chodzi o zepchnięcie rozmowy na boczny tor. Temat główny przestał istnieć, dyskusja o formie trwa... z nadzieją, że spłoszony user choć na chwilę zamknie dziób. Koalo, sorry za określenie. Ciekawy jest ten podział... niektórzy mogą bezkarnie klepać trzypotrzy bez ładu i sensu, inni - niekoniecznie. Słusznie czy nie zbiorą manto.

Wacławie, dziwię się, że nie został przywleczony - jako argument koronny na prześladowanie Kk - bł. Jerzy Popiełuszko. To prawda, zginął śmiercią okrutną i niepotrzebną, ale nie była to śmierć za wiarę a za Ojczyznę. Dlaczego zwierzchnicy Go nie powstrzymali? Nie wiem...

JPII był naszym rodakiem. Jako Polacy jesteśmy dumni z Jego posługi papieskiej i z faktu, że był pierwszym Słowianinem na watykańskim tronie. Przed nim nikłe szanse miał Wojciech Sławnikowic, późniejszy święty. Świat jednak nie zachłysnął się wielkością JPII, bo tak naprawdę... Kk pod Jego pontyfikatem znacząco się nie zmienił. Dołóżmy do tego kontrowersyjny Konkordat, którego koszty ponosimy do dziś. Drogo płacimy za wolność.
Powyższe będzie pewnie potraktowane jako brak patriotyzmu i odbieranie zasług JPII, ale jeśli uważnie się przyjrzymy, wnioski nie mogą być inne.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2978  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 18:24
martok martok jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 650
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
To wątek ateistyczno-religijny w grupie wątków społecznych. Nie widzę innego, lepszego. Zaryzykuj wyjaśnienie tutaj. Może uda mi się zrozumieć Twój sposób rozumowania zanim Bogda nas stąd wyrzuci.
No to spróbujmy. Wszystko zaczęło się od wpisu Jarosława (#2938), który trafnie stwierdza co następuje:
Cytat:
żyjemy w wolnym kraju od 25 lat mogę też ujawnić swoje poglądy czego mi zabraniano prze pół wieku państwa zapatrzonego w totalitaryzm.
W odpowiedzi Koala (#2939) ripostuje tak:
Cytat:
Nikt nigdy nie zabraniał Ci ujawniania swoich poglądów. Można było za "niesłuszne" poglądy wylądować w więzieniu ale to nie jest tożsame z niemożnością ich ujawniania
Otóż czyn jest prawnie zabroniony wtedy, gdy jego dokonanie jest (prawnie) zagrożone karą. Tak więc prawnie niedozwolone jest np. takie działanie, za które grozi więzienie. To, że ktoś mimo wszystko jest w stanie danego czynu dokonać, niczego nie zmienia i nie dowodzi, że ten czyn nie jest zabroniony. Wręcz przeciwnie – zabrania się tylko tego, co jest w zakresie możliwości człowieka. Nie przewiduje się kar za rzeczy niewykonalne – w kodeksie nie jest np. napisane, że zakazuje się zamieniać ludzi w żaby. Aby tę prostą zasadę uzasadnić podałem przykład dwóch pierwszych z brzegu czynów zabronionych (zagrożonych karą więzienia), choć możliwych do wykonania – są to morderstwo i gwałt (są też oczywiście setki innych).

Gdybyśmy zgodzili się z dyskutantką co do tego, że za komunistów ujawnianie poglądów (takich, do których nawiązywał Jarosław) nie było zabronione ponieważ groziło za nie tylko (!) więzienie, to musielibyśmy przyjąć, że również inne czyny, za które grozi tylko więzienie (np. morderstwo i gwałt), nie są zabronione. Prowadziłoby to do (wadliwego) wniosku, że morderstwo i gwałt są dozwolone. Krótko ująłem to tak (#2940):
Cytat:
W takim razie również mordowanie i gwałcenie nie jest zabronione. Możesz gwałcić i mordować ile chcesz, tyle że wylądujesz za to w więzieniu. Chyba się trochę zagalopowałaś, prawda?
Jak widzisz, nie ma tu żadnych porównań. Jest to wyłącznie przykład (ściśle biorąc - kontrprzykład) wykazujący, że czyn zagrożony karą więzienia to czyn zabroniony. Tym samym Jarosław miał oczywiście rację – za komunistów ujawnianie niektórych swoich przekonań było zabronione. I nadal tak jest – tylko jedne zabronione przekonania zostały zastąpione innymi. Stuprocentowa wolność słowa nie istnieje. To też nie jest żadne porównanie, ani propaganda totalitaryzmu. Proste stwierdzenie faktu. Mam nadzieję, że Koala, kiedy ochłonie z bitewnej gorączki, przyjmie tę oczywistość do wiadomości.

Uff - to by było na tyle. I chyba dość tego tematu.

Pozdrawiam - M
*

Ostatnio edytowane przez martok : 03-11-2013 o 18:50.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2979  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 18:30
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 663
Domyślnie

Zarówno Platforma Obywatelska, jak i Prawo i Sprawiedliwość chcą ustanowienia roku Jana Pawła II. Złożyły jednak w tej sprawie dwa osobne projekty uchwał, bo nie uzgodniły wspólnie daty, o którą im chodzi.
http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,1052..._uzgodnic.html
Nowa wojna polsko- polska

Ostatku to że JPII pełnił funkcję głowy kościoła o niczym nie świadczy , byla potrzeba to nim został i wielu ludzi na tym skorzystało politycznie i system w demoludach runął bez rozlewu krwi.Chwała mu za to i Wałęsie Reaganowi i Brzezińskiemu że byli w swoich zamiarach konsekwentni.
Ale nie zapominajmy że był człowiekiem konserwatywnym ukrywał pedofilię w kościele i jego poglądy spowodowały wzrost chorych na aids a Afryce. O konkordacie już nie wspomnę bo poruszała ten temat niejednokrotnie Wankabor .Nie jest osobą kryształową.Zdawał sobie sprawę o komplikacjach podpisanego konkordatu na siłę z wykorzystaniem emocji do swojej osoby w Polsce .
JPII jest wielki dla Polaków wyznania rzymskokatolickiego a nie tylko jest to wyznanie na świecie a kościół rzymskokatolicki wewnętrznie podzielony.Jest to tylko autorytet stworziony przez media i do dobrego tonu należy cytowanie jego wyrwanych z kontekstu zdan.
Przecież nikt z katolików nie czyta encyklik bo wiara jest na pokaz bo do dobrego tonu jest pokazanie się na mszy w niedzielę i przyjechanie nową furą.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 03-11-2013 o 18:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #2980  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 18:45
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał martok
Mam nadzieję, że Koala, kiedy ochłonie z bitewnej gorączki, przyjmie tę oczywistość do wiadomości.

Uff - to by było na tyle. I chyba dość tego tematu.

Pozdrawiam - M
*
Powachlowałeś mnie kodeksem chociaż nie stawałam w szranki, oczywistą oczywistość przyjmuję do wiadomości ale się z nią nie zgadzam.
Dyskusja na ateistach o przestrzeganiu prawa z powodu zagrożenia karą jest pozbawiona sensu. Każdy kto w minionych czasach czuł się zniewolony przestrzegając prawa i nie mogąc wyrażać swoich poglądów jest ofiarą systemu i powinien starać się o zadość uczynienie. Kontynuując rozumowanie uważam, że wszyscy którzy nie popełnili przestępczego czynu w tym ewentualni mordercy i gwałciciele powinni zostać w nagrodę pogłaskani po główkach.
Mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko temu. Jeżeli tak to kamień spada mi z serca .
Na tym rzeczywiście koniec.
Odpozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:57.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.