menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #281  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 23:39
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
I pewnie dopiero po uroczystosciach pogrzebowych zostana ujawnione, nie wczesniej
Raczej wcale, to mogą być np. brzydkie wyrazy, więc po co?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #282  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 23:42
amelia's Avatar
amelia amelia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2009
Posty: 16 396
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Raczej wcale, to mogą być np. brzydkie wyrazy, więc po co?

w ramach kampanii wyborczej?
__________________
Putin: Kraje UE są "nieprzyjazne Rosji".
Kaczyński: UE zmierza w złą stronę.
/z netu/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #283  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 23:49
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał amelia
w ramach kampanii wyborczej?
Oj, coś tu podejrzewasz?
A może to są prośby do Boga? Nie wiem, na razie wierzę Seremetowi, że to są teksty bez znaczenia dla wyjaśnień, ostatnie sekundy życia, może pożegnania pilotów z rodzinami?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #284  
Nieprzeczytane 15-04-2010, 23:55
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Cytat:
Waciu, wprawdzie umiesz pisać ( powiedzmy),ale z myśleniem to już ciężko( jak zwykle).
Lilu nie byłaś ostatnio na forum i nie pisałaś myślałem że masz kłopoty ,ale cieszę się że zawitałaś i na forum naszej koleżanki piszesz.To mię cieszy,przydupasy którzy robią rumor co do nazw, nawet nie chcesz to robią, to tak jak ja, uważasz ich za lizusów , oni coś chcą ,ale taka jest rzeczywistość .Chwaliłaś się że twoja córka skończyła prawo ale może były to twoje marzenia, źle zrozumiałem.Nikogo kto jest nawet menelem i ma dostęp do komputera nie piszę " spieprzaj dziadu" To jest tak ,jeden wykorzystał swoje pięć minut inny nie.Takie życie.Wyniosłem to z domu.
Cytat:
Ps. skąd wiesz w jakim ja się środowisku obracam.
A może ''chłopców z miasta''?
Nie podejrzewam bo ci co chcą wsparcie to piszą "szukam sponsora"Możesz takie kobiety spotkać zmuszone sytuacją w jakiej się znajdują.
To ze masz fobie rosyjskie to mnie nie dziwi ,tylko nie chodzi o jedną nację bo 100 000-200 o00 polaków którzy zginęli przez czystki ukraińskie to nie widzisz.Ważne że są przyjacielskimi Kaczyńskiego to wystarczy.Ja to rozumiem masz w podtekście karierę swoich bliskich ja to też rozumie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #285  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 00:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Amelio chciałbym być wyrazicielem płci brzydkiej która pogratuluje POłi dobrego wątku na KSC nie wiem czy zauważyłaś ale nasza koleżanką z KSC osiągnęła oglądalność 3 500 to są sukcesy,i w jakim okresie czasu. Cieszy mnie że to kobieta,za mało kobiet mądrych i trzeba skończyć z takim podejściem jak z panią Rokita która widzi się przedstawicielką kobiet PiS i która widzi swego męża na stanowisku Premiera .Czołowa przedstawicielka PiS wytypowana przez dwóch bliźniaków, to jak mogą wyglądać pozostałe kadry?Widzimy to po komisjach śledczych.
POLU rób swoje...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #286  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 00:34
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Lilu nie byłaś ostatnio na forum i nie pisałaś myślałem że masz kłopoty ,ale cieszę się że zawitałaś i na forum naszej koleżanki piszesz.To mię cieszy,przydupasy którzy robią rumor co do nazw, nawet nie chcesz to robią, to tak jak ja, uważasz ich za lizusów , oni coś chcą ,ale taka jest rzeczywistość .Chwaliłaś się że twoja córka skończyła prawo ale może były to twoje marzenia, źle zrozumiałem.Nikogo kto jest nawet menelem i ma dostęp do komputera nie piszę " spieprzaj dziadu" To jest tak ,jeden wykorzystał swoje pięć minut inny nie.Takie życie.Wyniosłem to z domu.Nie podejrzewam bo ci co chcą wsparcie to piszą "szukam sponsora"Możesz takie kobiety spotkać zmuszone sytuacją w jakiej się znajdują.
To ze masz fobie rosyjskie to mnie nie dziwi ,tylko nie chodzi o jedną nację bo 100 000-200 o00 polaków którzy zginęli przez czystki ukraińskie to nie widzisz.Ważne że są przyjacielskimi Kaczyńskiego to wystarczy.Ja to rozumiem masz w podtekście karierę swoich bliskich ja to też rozumie.


Waciu, ciesz się!
Masz okres ochronny razem z żabami.
Tak ci wypadło, dzięki żałobie, więc sobie pokumkaj swobodnie.
Znaj moje dobre serce.

Następnym razem, jak przyjdziesz niedopity na forum,
to zrobię z ciebie żabie udka z grilla.

ps.a nie zażywasz tabaki razem z alkoholem?
Prezydenta Kaczyńskiego nie ma, zapomniałeś?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #287  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 00:45
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Oj, coś tu podejrzewasz?
A może to są prośby do Boga? Nie wiem, na razie wierzę Seremetowi, że to są teksty bez znaczenia dla wyjaśnień, ostatnie sekundy życia, może pożegnania pilotów z rodzinami?

Pola, zlituj się.
Pożegnania z rodzinami?

Inny link. Tym razem nie stacja włoska, tylko portal ukraiński.

http://for-ua.com/world/2010/04/12/181952.html

Tam są 4 fragmenty rozmów z wieżą. Myślę, że pamiętasz rosyjski.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #288  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 04:08
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał jano43
Nie tak dawno temu anglicy wbrew wcześniejszym zapowiedziom (i naszym oczekiwaniom) bez skrupułów na kolejne 50 lat zabetonowali akta sprawy Sikorskiego.Wg jakiego prawa?Daj głos Pluto.

Zgoda. To bylo cih wredne prawo jednak.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #289  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 10:15
Stalin's Avatar
Stalin Stalin jest offline
odszedł...
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: St. Vincent
Posty: 5 124
Domyślnie Podsumowanie tygodnia

Rachunek historii:

1 x katastrofa lotnicza
1 x katastrofa kolejowa
1 x trzęsienie ziemi
1 x przepowiednia Nostradamusa
1 x wybuch wulkanu
1 x powódź (mała)

Podsumowanie:
reszty nie trzeba....
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #290  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 10:32
al-ka's Avatar
al-ka al-ka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 102
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Pola, zlituj się.
Pożegnania z rodzinami?

Inny link. Tym razem nie stacja włoska, tylko portal ukraiński.

http://for-ua.com/world/2010/04/12/181952.html

Tam są 4 fragmenty rozmów z wieżą. Myślę, że pamiętasz rosyjski.

Lilu,ale ta rozmowa nie jest zapisem z tragicznego lotu.Zwróć łaskawie uwagę na parametry widzialności- "8km".Gdyby taka była rano -nie mielibyśmy żałoby.

Cytuję bloga:
2010-04-13 Fałszywe taśmy prawdy
EDIT: Zdecydowałem się nieco zmienić treść tego wpisu. Pisałem go wczoraj pod wpływem emocji. Dziś wymieniłem maile z Jakubem Sobieniowskim z TVN który zapewnia mnie, że konsultował się przed emisją ze specjalistami i oni podejrzewali, że to jest jednak TU-154. Jestem bardzo, bardzo mocno zdziwiony, że ktokolwiek związany z lotnictwem mógł nie wyłapać znaków wywoławczych samolotu, ale nie mam powodów oskarżać Kubę o celowe kłamstwo. Niestety, jako dziennikarze nie mamy wiedzy o całym świecie i polegamy na opiniach specjalistów - a te czasami wprowadzają w błąd. Pozostaje mi wierzyć, że faktycznie tak było tym razem (MJZ).

Tym razem dostanie się moim kolegom dziennikarzom. Oglądając dzisiejszy materiał w „Faktach” TVN (http://www.tvn24.pl/fakty.html) mało się nie zagotowałem. W materiale Kuby Sobieniowskiego (12 minuta) zaprezentowano nagrania, które - zdaniem autora - mogą być nagraniem ostatnich rozmów załogi TU-154 z rosyjskimi kontrolerami. „Nie udało nam się potwierdzić w pełni wiarygodności tych nagrań ani w Polsce, ani w Rosji, ale prezentujemy je, bo mogą rzucić światło na to, jaka była komunikacja kontroli lotów w Smoleńsku z Polską załogą” – komentuje Kuba.

Problem w tym, że moja stacja miała te nagrania już koło godziny 15:00. Wtedy jeden z wydawców w newsroomie poprosił mnie o posłuchanie i ocenę, czy mogą być autentyczne. Zajęło mi dokładnie 2 minuty ustalenie, że nie są.

W każdej korespondencji pilota z kontrolerem padają znaki wywoławcze samolotu, wszak ma on na jednej częstotliwości wielu pilotów i musi wiedzieć, z kim rozmawia. Dlatego od początku próbowałem wyłapać czegoś, zaczynającego się od „Papa Lima Foxtrot” (PLF), bo takie wywołanie mają polskie samoloty rządowe. Zamiast tego możemy usłyszeć jak byk "India Golf Alpha Siem Nul Tri", czyli IGA 703. Jakby ktoś miał jeszcze wątpliwości, to zapewniam, że we wcześniejszym fragmencie (nie ma go w materiale TVN) pada pełne wywołanie: "Iguana 703". Klik na Google (http://en.wikipedia.org/wiki/Airline_codes-S) i co dostajemy? Owszem, to był polski samolot, tyle, że Saab 340 (a nie TU-154) i nie rządowy, ale należący do wrocławskiej firmy czarterowej Skytaxi. Najprawdopodobniej nagranie zrobione sporo po katastrofie, bo pilot potwierdza w pewnym momencie widzialność: osiem kilometrów. Pewnie wieźli do Smoleńska jakichś oficjeli albo jakąś ekipę medialną.

Tak więc totalne pudło, te nagrania dotyczą innego pilota, innego samolotu i innego momentu. Nie wnoszą nic do sprawy. Jestem mocno zaskoczony, że TVN, w którym jest kilku lotników, który zatrudnia zawodowych pilotów "Błekitnego 24" dał się nabrać na to nagranie. Bo tu nie chodzi o odszyfrowanie jakiegoś małoczytelnego szumu, ale o ABC każdej komunikacji radiowej: znaku wywoławczego.

Inna sprawa, że nagranie pochodzi ze specjalistycznego forum rosyjskiego, na którym wymieniają się poglądami ludzie, nasłuchujący pasma lotnicze. Oni również dobrze wiedzą, co to jest znak wywoławczy samolotu, a im jeszcze łatwiej było zrozumieć język rosyjski. Więc najprawdopodobniej już wrzucając te nagrania wiedzieli, że to falsyfikat, po prostu chcieli zabłysnąć w mediach.

(MJZ)

A tu adres bloga:
http://zulusmjz.blog.interia.pl/?pack=3


I na koniec posłuchajmy proszę wszyscy duszeszczipatielnoj piesni,która towarzyszy mi podczas tych dni dni żałoby:
Здравствуй Польша
http://www.youtube.com/watch?v=_LYxi...h_response_rev
__________________
Im bardziej poznaję ludzi,tym bardziej kocham moje psy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #291  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 10:39
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Al-ka, dzięki. Poczytam, choć Włosi też pokazali te taśmy.

Jednym słowem nie porozumieli się,
bo jeden mówił zgłoskami łacińskimi a drugi cyrylicą?

ps. Jak znajdziesz coś ciekawego, to podrzuć.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia wszystkim.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #292  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 11:01
al-ka's Avatar
al-ka al-ka jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 102
Domyślnie

To króciutko Lilu leciało w TVN24.Z tego drugiego samolotu załoga troszkę z rosyjskim kuleje. Mam nadzieję,że nagrań z katastrofy nie opublikują...Nie wyobrażam sobie cierpienia bliskich...
A jesli idzie o informacje to bardzo ciekawe są, na forum smoleńskim
http://forum.smolensk.ws/viewforum.php?f=2
zwłaszcza usera o niku Aml w temacie:
В Смоленске упал самолет
(Liluś czy "lilla" to Ty?)
a tu zamieszczone przez Amielina (Aml) zdjęcia-47szt.
Схема авиакатастрофы в Смоленске
http://picasaweb.google.ru/Amlmtr/MW...81356386012002

Pozdrawiam,a dzień- trudny....kolejny...


Здравствуй Польша
http://www.youtube.com/watch?v=_LYxi...h_response_rev
__________________
Im bardziej poznaję ludzi,tym bardziej kocham moje psy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #293  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 11:42
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Przestańcie urabiać teorię spiskową, tam śledztwo prowadzą mądrzy i profesjonalni ludzie, i Polacy i Rosjanie, poczekajcie co oni powiedzą, i co tam chcecie znaleźć - podstawę, żeby ruskim przywalić? Przestańcie bzdurzyć....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #294  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 12:50
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

jip
faktycznie masz racje
emeryci maja czas i wymyślają
Rosjanie tyle nam pomogli proszę nie spiskujcie!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #295  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 13:22
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał jasinek123
jip
faktycznie masz racje
emeryci maja czas i wymyślają
Rosjanie tyle nam pomogli proszę nie spiskujcie!!
Dzięki, widzisz, czasem się zgadzamy,
a widzę, że Lila nawet awatar zmieniła z normalnej kobiety na tak Bonda w spódnicy i szuka dziury w całym, nawet wróżbitów powołując na świadków...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #296  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 13:37
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
Przestańcie urabiać teorię spiskową, tam śledztwo prowadzą mądrzy i profesjonalni ludzie, i Polacy i Rosjanie, poczekajcie co oni powiedzą, i co tam chcecie znaleźć - podstawę, żeby ruskim przywalić? Przestańcie bzdurzyć....

Jip, jak możesz?

Przecież ja w pełni ufam komisji,
którą osobiście łaskaw jest nadzorować pułkownik KGB -Putin,
ponieważ ta instytucja /KGB/ jest szeroko znana w świecie,
ze swej perfekcyjności.. a także empatii.

Niech no tylko mi tu ktoś napisze, że mu się coś nie podoba.

ps.al-ka, czytam forum smoleńskie odkąd dowiedziałam się o katastrofie, ale nie piszę.

ps2. a teraz muszę chyba się upić.
Tak mnie Jip wykończył podejrzeniem, że ja podważam kompetencje . Pa !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #297  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 13:52
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

A mnie się nie podoba to twoje ciągłe szukanie spisków. Jeśli wielcy tego świata zechcą coś ukryć to ukryją niezależnie od opcji. Widzę morze kwiatów w Smoleńsku i to mnie wzrusza. Lepiej jest, więc czasem zapomnieć o KGB i innych szpiegach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #298  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 13:57
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Czy może mi ktoś przypomnieć, które państwo jest zaprzyjaźnione z Rosją? Nie mogę sobie jakoś wyobrazić naszej przyjaźni. Chyba że wrócą czasy do nas jak w Gruzji lub Ubekistanie.
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #299  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 13:59
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Jip, jak możesz?

Przecież ja w pełni ufam komisji,


ps2. a teraz muszę chyba się upić.
Widzę jak ufasz, a to drugie - dobrze zrobisz, ja już dawno piję, inaczej nie mógł bym czytać niektórych postów, a jak się upiję to łagodniej znoszę bzdurzenie, nawet piję w tonie, takim patriotycznym, ale nie ukrywam wtedy bardziej żal mi ludzi, wszystkich, którzy zginęli, którzy w Katyniu leżą, i lżej być patriotą....
Ale co to patriota? nie bardzo sobie potrafię wytłumaczyć, może ktoś mi to powie?
Czy patriota to budowniczy pomników i muzeum?,
Czy patriota to ten, co stara się uczciwie i dobrze dla dobra ....?
Ale poleciałem, dobrze pies, że mnie zatrzymałeś, może bym dalej i głupiej poleciał...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #300  
Nieprzeczytane 16-04-2010, 13:59
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
A mnie się nie podoba to twoje ciągłe szukanie spisków. Jeśli wielcy tego świata zechcą coś ukryć to ukryją niezależnie od opcji. Widzę morze kwiatów w Smoleńsku i to mnie wzrusza. Lepiej jest, więc czasem zapomnieć o KGB i innych szpiegach.

Jeszcze jestem..ja też widzę.

Ale wiesz, nie musi Ci się podobać. Wolne forum.
Jedni czytają gotowce, inni między wierszami.
Daj żyć.

I pa,
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.