menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #35081  
Nieprzeczytane 29-10-2013, 08:25
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

Witam wszystkich słowami zaczerpniętymi z fb

Miłego dnia życzę, ale przestrzegam przed wizytami w lesie, gdzie jest ogrom kleszczy , siostrzenica mojego I męża (ma 25 lat) leży właśnie w szpitalu (w czwartek sparaliżowało jej lewą część twarzy), lekarze podejrzewają boreliozę (jutro będzie miała punkcję).

A ja z mężem moim do spółki wyciągnęliśmy z sierści psów około 30 kleszczy (brrrr, jeszcze mam wstrętne dreszcze obrzydzenia po tym).
__________________
Najlepsza część życia mija nam na mówieniu: "jest za wcześnie", a potem "jest za późno" Flauber

Zapraszam na mojego bloga
http://zwyczajnababa.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35082  
Nieprzeczytane 29-10-2013, 15:46
Jadzia_G's Avatar
Jadzia_G Jadzia_G jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Sosnowiec
Posty: 14 579
Domyślnie

[quote=Dorota45]Witam wszystkich słowami zaczerpniętymi z fb

lekarze podejrzewają boreliozę
Witam no to Dorotko duża cena za grzybobranie - biedna dziewczyna - to cholerstwo b.trudno sie leczy.

A ja dziś załatwiłam sobie w Urzędzie Miasta - KARTE AKTYWNY SENIOR 60+ i to wyobraźcie sobie od ręki bez konieczności ponownego przychodzenia. Karta upoważnia do zniżek w
kinach, Teatrach itp. instytucjach.
__________________
Jadzia G
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35083  
Nieprzeczytane 29-10-2013, 18:25
fezóJ's Avatar
fezóJ fezóJ jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Kraków 31-416
Posty: 579
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dorota45
[b]

Miłego dnia życzę, ale przestrzegam przed wizytami w lesie, gdzie jest ogrom kleszczy , siostrzenica mojego I męża (ma 25 lat) leży właśnie w szpitalu (w czwartek sparaliżowało jej lewą część twarzy), lekarze podejrzewają boreliozę (jutro będzie miała punkcję).

A ja z mężem moim do spółki wyciągnęliśmy z sierści psów około 30 kleszczy (brrrr, jeszcze mam wstrętne dreszcze obrzydzenia po tym).

Te obrzydliwe kleszcze!!! Ukąszenie przez kleszcza może spowodować 2 groźne choroby ,boreliozę lub zapalenie opon mózgowych.Na szczęście nie każde ukąszenie powoduje chorobę. Ja już zaliczyłem 7 ukąszeń. Jest z tym trudna sprawa,bo objawy na początku są niewidoczne nie licząc wbitego kleszcza. Przy boreliozie występuje rumień ale nie w każdym przypadku i cały czas pozostaje niepewność czy choroba nie została w nas ,a objawy występujące w późniejszym terminie są trudne do wykrycia, bo lekarze szukają przyczyn dość długo nim wpadną na trop że to borelioza. Badania krwi na boreliozę są dość kosztowne i i nie zawsze dają 100% pewności i nie są refundowane przez NFZ. Leczenie długotrwałe antybiotykami.Jeżeli chodzi o zapalenie opon mózgowych to mój wnuk 2 lata temu to przechodził. Objawy też trudne do wykrycia. Ból głowy ,gorączka i nic więcej.Pierwszy lekarz nie rozpoznał choroby i tu mieliśmy wielkie szczęście trafiliśmy na lekarza pracującego na zakaźnym w szpitalu i w czasie badania podniósł nogi do góry zabolało ,głowę lekko do góry zabolało i pytanie czy miał ukąszenie przez kleszcza a no miał .Natychmiast do szpitala na badanie dla potwierdzenia diagnozy wykonano punkcje z kręgosłupa i zostało potwierdzone zapalenie opon mózgowych. Na szczęście wnuk przeszedł to łagodnie nawet nie podawano leków tylko miał cały czas pobytu leżeć. Kleszcz może ukąsić w parku w ogrodzie i najczęściej w lesie.Jak zapobiegać ?przyda się trochę szczęścia ,są preparaty do spryskiwania przeciw kleszczą i moja rada przychodząc z lasu wytrzepać odzież wziąć ostry prysznic i poprosić drugą osobę o sprawdzenie czy w niedostępnych miejscach się kleszcz nie lokuje. Jako że z żoną chodzę do lasu to przeglądanie bardzo mi się podoba
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35084  
Nieprzeczytane 30-10-2013, 08:20
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Pogadusiom- dzień dobry!

Powiało grozą z Waszych postów.Może i dobrze się składa,że po lesie nie chodzę.Józiu z każdej sytuacji stara się wydobyć to,co w niej najlepsze...hihi
Za oknem nieco mglisty poranek.Czy się wypogodzi na listopadowe święta?
Wczoraj wieczorem z przyjemnością obejrzałam ponownie na TVP Kultura film "Chopin.Pragnienie miłości".
Pozdrawiam wszystkich.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35085  
Nieprzeczytane 30-10-2013, 08:50
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 454
Domyślnie

witaj Nika,pozdrowienia dla całej gromadki pogaduszek
właśnie z powodu inwazji kleszczy nie wchodze do lasu ,poza górami tam chyba ? jest jeszcze bezpiecznie ....?
ale kleszcze bywaja juz w parkach,na łąkach ,działkach i tu będzie problem ....gdzie wychodzić na spacery
tymczasem jadę do Krakowa ,bawcie sie dobrze

miłego dnia życzę
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35086  
Nieprzeczytane 30-10-2013, 19:09
Ajaks's Avatar
Ajaks Ajaks jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 11 834
Domyślnie

Witam wieczorkiem.
Wróciłam z Bogatyni - odwiedziłam grób mojej mamy.
Niestety, czy jeszcze pojadę tam nie wiem.
Nie wiem co będzie z naszym krajem.
Każdego dnia dowiaduję się, że zlikwidowane zostaje kolejne połączenie
komunikacją publiczną.
Decydenci uważają chyba, że wszyscy powinni mieć samochody?
A może nigdzie nie ruszać się tylko tyle co uda się "z buta".
Jestem mocna zbulwersowana, czy tak mają wyglądać poszukiwania oszczędności?
__________________
Szczęście to uśmiech, który rozwesela

http://ajaks-fotografia.blogspot.com/
http://www.klub.senior.pl/moje/Ajaks/blog/
Zobacz fotoblog
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35087  
Nieprzeczytane 30-10-2013, 23:38
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 454
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ajaks
Witam wieczorkiem.
Wróciłam z Bogatyni - odwiedziłam grób mojej mamy.
Niestety, czy jeszcze pojadę tam nie wiem.
Nie wiem co będzie z naszym krajem.
Każdego dnia dowiaduję się, że zlikwidowane zostaje kolejne połączenie
komunikacją publiczną.
Decydenci uważają chyba, że wszyscy powinni mieć samochody?
A może nigdzie nie ruszać się tylko tyle co uda się "z buta".
Jestem mocna zbulwersowana, czy tak mają wyglądać poszukiwania oszczędności?

Oleńko wiem wiem,mam podobne problemy
dzisiaj późno wracałam i jakie zdziwienie .......z centrum Krakowa nieopodal Wawela miałam 4 miejskie autobusy okazało się ze mam tylko 2 czekałam,czekałam by dojechać do dworca a potem do domu .....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35088  
Nieprzeczytane 30-10-2013, 23:44
enia60's Avatar
enia60 enia60 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: małopolska
Posty: 19 454
Gaduła na dobranoc..... " mysl pozytywnie" uda się .....

Gra w kamienie



Było to bardzo dawno temu, kiedy ludzie żyli jeszcze w jaskiniach.

Każdego dnia jaskiniowcy gromadzili się na małym placyku przed swoimi domostwami. Ustawiali pionowo dziesięć polan a następnie turlali w ich kierunku zaokrąglone kamienie. Jeżeli ktoś jednym rzutem przewrócił wszystkie dziesięć, to pod jego przewodnictwem udawano się następnego dnia na łowy.

Kiedy wszyscy pasjonowali się rywalizacją i wynikami gry, pewien młody mężczyzna zastanawiał się, co tak naprawdę jest mu potrzebne do szczęścia. Czy gry i łowy mogą mu je zapewnić?

Kierując się jakimś wewnętrznym głosem poszedł nad rzekę i rozpalił ognisko. Potem usiadł blisko ognia i zaczął wpatrywać się w błyskające płomienie. Nagle pośród trzasków palących się gałęzi usłyszał głos:

- Życie jest jak gra w kamienie, gdzie najważniejszy jest moment rzutu. Chwila podejmowania decyzji wpływa na końcowy wynik. Podejmując ją, nie kieruj się przemijającymi bodźcami zmysłowymi i nie ulegaj negatywnym wpływom. Myśl pozytywnie. Kieruj się wartościami, które są niezmienne i ponadczasowe. Wygraj w grze zwanej „życie”.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35089  
Nieprzeczytane 31-10-2013, 08:02
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Ostatni poranek październikowy powitał nas mleczną mgłą.Teraz opada,zapowiada się słoneczny dzień.Wybieram się na targ ,a po obiedzie na sprzątanie grobów.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #35090  
Nieprzeczytane 31-10-2013, 08:03
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #35091  
Nieprzeczytane 31-10-2013, 08:04
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Odpowiedź z Cytowaniem
  #35092  
Nieprzeczytane 31-10-2013, 08:06
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Olusiu,sprawa,o której wczoraj napisałaś irytuje mieszkańców dużych miast i małych miejscowości.W czasie pobytu wakacyjnego u kuzynki ze zdziwieniem stwierdziłam,że wiele autobusowych połączeń z pobliskimi miasteczkami i z Radomiem zlikwidowano,nie mogłam uskutecznić małych wycieczek,jak to dawnymi laty bywało.dla niezmotoryzowanych to bardzo uciążliwe.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35093  
Nieprzeczytane 31-10-2013, 08:17
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 726
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nika
Olusiu,sprawa,o której wczoraj napisałaś irytuje mieszkańców dużych miast i małych miejscowości.W czasie pobytu wakacyjnego u kuzynki ze zdziwieniem stwierdziłam,że wiele autobusowych połączeń z pobliskimi miasteczkami i z Radomiem zlikwidowano,nie mogłam uskutecznić małych wycieczek,jak to dawnymi laty bywało.dla niezmotoryzowanych to bardzo uciążliwe.
Niko to jest chyba bolaczka wszystkich niezmotoryzowanych ..
Obwodnice, autostrady dla samochodow a "tuptusie" lepiej aby w domu siedzieli nie plątali im sie pod kołami.

Na szczescie ze jeszcze na cmentarze !-go listopada organizuja lepsze dojazdy.

Pozdrawiam Babiniec
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35094  
Nieprzeczytane 31-10-2013, 08:30
Dorota45's Avatar
Dorota45 Dorota45 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 2 870
Domyślnie

Miłego dnia i spokojnego.

(zdjęcie z netu)

Dzisiaj, dla wielu z nas, dzień zabiegania, krzątaniny, wyjazdów do bliskich, na cmentarze, aby przystroić groby, posprzątać liście (chociaż mi osobiście bardzo podobają się właśnie takie miejsca spoczynku które otulone są kołderką spadających liści), a jutro pochylimy się, będziemy wspominać, zadumać...

Ale też nie zapomnijmy dzisiaj przygotować cukierków dla dzieciaków, nie zapomnijmy, że amerykańskie Halloween to nic innego jak nasze słowiańskie Dziady, o których już przed laty pisał Mickiewicz


http://odkrywcy.pl/kat,111412,title,...icaid= 611949

U Karoliny (o której pisałam parę dni temu) wykluczono boreliozę, wczoraj miała robioną punkcję i rezonans, ale na wyniki trzeba czekać dwa tygodnie!
__________________
Najlepsza część życia mija nam na mówieniu: "jest za wcześnie", a potem "jest za późno" Flauber

Zapraszam na mojego bloga
http://zwyczajnababa.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35095  
Nieprzeczytane 31-10-2013, 16:57
Ajaks's Avatar
Ajaks Ajaks jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 11 834
Domyślnie

Dorotko to już lepsze wiadomości.

Miłego wieczorku dla wszystkich pogaduszek

Nika ale mgła niesamowita, fajne fotki

U mnie był przymrozek, a dzień ładny słoneczny.
__________________
Szczęście to uśmiech, który rozwesela

http://ajaks-fotografia.blogspot.com/
http://www.klub.senior.pl/moje/Ajaks/blog/
Zobacz fotoblog
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35096  
Nieprzeczytane 01-11-2013, 21:36
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Refleksyjny dzień.....nawał obowiązków związany z wnusią nie pozwolił mi specjalnie na "rozmowy z moimi duchami"....nie byłyśmy tez na cmentarzu, bo zimno duże i wiatr nie chciałam dziecka narażać...za to zrobiłyśmy z dzieckiem miejsce z lampionikiem i kwiatkami dla tych co na Górze.... bawiłyśmy się , upiekłyśmy ciasteczka.....ładne wspomnieniowe programy w tv...teraz mam chwilę dla siebie dziecko śpi...
Tak mi zawsze smutno, ze moi zmarli tak daleko......
Nika , fantastyczne zdjęcia poranne....
Dobrej nocy...jutro Zaduszki....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35097  
Nieprzeczytane 02-11-2013, 10:15
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie Witam pogadusie!

Wczorajszy dzień-piękny i słoneczny sprzyjał spacerom po cmentarzach.Pojechaliśmy raniutko,żeby uniknąć korków.Dzisiaj ,niestety,niebo zamglone.
Wieczorem spotkanie z przyjaciółką.
Malwinko,świetnie organizujesz wnusi każdy dzień.

Ostatnio edytowane przez Nika : 02-11-2013 o 15:58.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35098  
Nieprzeczytane 02-11-2013, 22:06
Malwina's Avatar
Malwina Malwina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Sztumu
Posty: 17 230
Domyślnie

Wpadam późno bo wiadomo.....dopiero chwila dla siebie...czytaj pójście spać....udało mi się wyskoczyć samej na cmentarz, ale lało i wiało, więc w kaloszach i pod parasolem złożyłam kwiaty i znicze moim bliskim i znajomym....
wracając zobaczyłąm pootwierane sieciówki Polo, Biedronkę i spożywcze sklepy prywatne....i jestem zbulwersowana, zdumiona i niekoniecznie tolerancyjna.....
Dobranoc Dziewczyny Wam mówię.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35099  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 07:14
Regina_108's Avatar
Regina_108 Regina_108 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Szczecin
Posty: 6 296
Domyślnie

Witam pogaduszki!U mnie wczoraj cały dzień padało,dzisiaj zanosi się na to samo.Zapraszam na poranną kawę i pozdrawiam wszystkich.Miłego dnia.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #35100  
Nieprzeczytane 03-11-2013, 08:45
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Witam z porannym słoneczkiem.Może uda nam się dzisiaj zrealizować wycieczkę do Parku Jordana?
Malwino,już się przyzwyczaiłam do otwartych w święta marketów.Widocznie są ludzie,którzy tylko w takie dni mogą robić zakupy.Żal mi tylko pracowników.
Obejrzałam dwie ciekawe pozycje w telewizorni-w piątek wieczorem na TVP2 bardzo interesujący i poruszający dokument"Titanic.Po katastrofie"poświęcony poszukiwaniom ,identyfikacji i pochówkom ofiar tragedii/wiele nieznanych faktów/ oraz doskonały film/powtórkowo/ "Forrest Gamp" z rewelacyjnym Tomem Hanksem.Bardzo lubię tego aktora.
Pozdrowionka

Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Babskie pogaduchy 39 Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 504 01-06-2010 08:52
Babskie Pogaduchy Cz. 38 Paula Humor, zabawa - wątki archiwalne 504 16-05-2010 13:47
Babskie Pogaduchy Cz. 37 Paula Humor, zabawa - wątki archiwalne 500 04-05-2010 17:00
Babskie pogaduchy cz.36 Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 501 24-04-2010 09:09
Babskie pogaduchy cz.35 Nika Humor, zabawa - wątki archiwalne 502 12-04-2010 11:30

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:16.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.