menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 00:47
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

No i o to chodzi a dowodów nawet poszlakowych,przez duzą lupe nie można bylo się dopatrzec ,a tu niektóre kolezanki apelujac do serca i sumienia tej gładkomózgiej sugerowaly ,że ona jakoweś szare komorki w szczątkowej formie posiada !!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 12-12-2007 o 00:51.
  #22  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 00:49
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał kufa86
Gdzie jest to co napisała mała Gienia???
Też chcę przeczytać!!!
Nie jestem gówniażernią i mam nadzieję, że żyję w wolnym kraju.
Może Mala G gdzies zadołowała swoje złote myśli...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #23  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 19:21
arczia arczia jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: zachodnie Wybrzeże :)
Posty: 468
Domyślnie

Cytat:
Napisał kufa86
Gdzie jest to co napisała mała Gienia???
Też chcę przeczytać!!!
Nie jestem gówniażernią i mam nadzieję, że żyję w wolnym kraju.

poszukaj... jest jeszcze jeden "maglowy" wątek
  #24  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 19:30
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Może Malagenia ogląda "Magiel towarzyski" i zapragnęła być drugą Korwin-Piotrowską...ale chyba coś jej się pomyliło...
  #25  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 19:33
Stanley's Avatar
Stanley Stanley jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Morze
Posty: 1 522
Domyślnie

Patrząc po ciągłych wpisach w maglu jednak brakuje forumowiczom Malageni.Widać tęsknotę za walką.Adrenalina to jest to jak widzę
  #26  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 19:36
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Pewnie ,że walka jest fajna ,ale na jakimś poziomie...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #27  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 19:36
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 076
Domyślnie hihi

Cytat:
Napisał Stanley
Patrząc po ciągłych wpisach w maglu jednak brakuje forumowiczom Malageni.Widać tęsknotę za walką.Adrenalina to jest to jak widzę

Mnie nie brakuje.Mam ją na wyciągnięcie ręki..
  #28  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 19:58
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Stanley,to nie tęsknota za walką,tylko zdumienie,że ktoś może takie głupoty pisać.Walka -coś Ty-po co ?-dość adrenaliny nam sie ulewa w codziennym życiu...
  #29  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 23:25
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Przysłuchuję się (sic!) dyskusji wokół Malagenii, cenzury, magla, pralni i dorzucę kamyczek do tego ogródka.
1. Jeśli Państwu nie odpowiadał styl krytyki, jaki zastosowała Malagenia, nie trzeba było wdawać się z nią w polemikę. Metoda ostracyzmu została zastosowana wobec innych forumowiczów (nie z racji brutalnego języka) i okazała się niezwykle skuteczna. Proszę sobie przypomnieć, ktoś już kiedyś skarżył się na zastosowany wobec niego bojkot.

2. Wypowiedzi Malagenii nie zachwyciły mojego ucha, ale też nie zachwyciły mnie repliki niektórych dyskutantów, wcale niewolne od brutalnych, napastliwych określeń wycelowanych w konkretną osobę . Cios za cios.

3. Pewne spostrzeżenia Malagenii nie są pozbawione słuszności, np. te dotyczące ortografii. Nic nie usprawiedliwia niechlujnego języka czy to w mowie czy też w piśmie, nie wypada twierdzić, że teraz (z racji wieku?) to się już nie musi pilnować poprawności. Młodzież tu zagląda i też czyta wypowiedzi seniorów, więc należy „trzymać fason” i dawać dobry przykład. Poprawność i dbałość o formę jest zaletą, nie wadą, liczy się nie ilość, a jakość – tak uważam i jednocześnie dopuszczam, że ktoś moich poglądów nie zechce podzielić, a jeśli tak, to czy nie mam prawa wyrazić swojej opinii tylko dlatego, że jest niewygodna albo nie pasuję do ogólnego obrazka?

4. To nasze forum jest publiczne, nie prywatne publiczne, a więc jeśli tak – to pisząc tutaj niejako staję się osobą publiczną i wystawiam się na powszechną krytykę, ocenę spersonalizowaną, to są koszty, które trzeba ponieść za publiczne wystąpienia i nie ma co uciekać przed odpowiedzialnością. Można się oczywiście bronić, ale czy koniecznie takim samym językiem, jakim zostaliśmy „zaatakowani”?

5. Czy konieczne było zamykanie wątku „Pralni…” i wykluczenie Malagenii? Pkt 4., na który powołuje się Administrator, nie do końca mnie przekonuje tym bardziej, że i w stosunku do innych postów i autorów mógłby być zastosowany, a nie był.
Rozumiem, racja jest po stronie większości, ale czy większość zawsze ma rację?

I na koniec:
a) Nie bronię Malagenii, a zwłaszcza formy, w jakiej zamknęła swoje spostrzeżenia na temat naszego forum oraz jego użytkowników, bronię prawa do swobodnej wypowiedzi z jednoczesną odpowiedzialnością za słowo.

b) Wypowiedzi Malagenii potraktowałam jako działania zaczepne, prowokacyjne, zmuszające do ukierunkowanych refleksji. Jeśli taki był jej cel, to go osiągnęła (jakoś dziwnie styl krytyki uprawiany przez M. przypomina mi wypowiedzi p. Cejrowskiego, postaci wielce dla niektórych kontrowersyjnej).

c) Nie jest moim zamiarem wywoływanie kolejnej dyskusji, dzielę się tylko moimi „wybiórczymi” refleksjami, wszak to publiczne forum, więc mogę.

Wszystkim Forumowiczom życzę zdrowych i radosnych świąt Bożego Narodzenia, pomyślności w Nowym Roku oraz fascynujących wątków w Klubie.
  #30  
Nieprzeczytane 12-12-2007, 23:40
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 076
Domyślnie

I nawzajem ,Pola.

A gdzie byłaś,jak Cię nie było ? Wszystko OK ?
  #31  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 00:18
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Mądrze napisałaś Polu! Ale jednocześnie skreśliłaś z forum wiele osób, bo były i takie, które tu znajdowały ciepło i rozrywkę, a nie były biegłe w sztuce poprawnego pisania. Teraz już nie napiszą ani słowa, bo autorytatywnie odmówiłaś im prawa pobytu. Z powodu ortografii. Nie sądzę, byś zrobiła to celowo, ale nie wzięłaś pod uwagę, że to co dla Ciebie jest łatwe i proste, nie jest takie dla każdego.Ja osobiście wolę spontaniczność, niż piękny styl i całkowitą poprawność językową.
  #32  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 00:48
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie Polu

bardzo dziękuję za recenzję postępowania forumowiczów w sprawie Malagenii ,madrą wyważona ,napisaną tonem nieznoszącym sprzeciwu i bezbłedną ortograficznie tudzież stylistycznie .
Dziwuę się tylko ,że nie zauwazyłaś że Malagenia zwana również Mała Genią zostala wyrzucona nie za niezależnośc pogladow ,a za zwykle ordynarne chamstwo.I masz rację ,ze błędem była rozmowa znią w bliskim ci tonie inteligentnej perswazji ,trzeba bylo zapomniec o poprawności i kulturze i walnąć nie przejmując się obraza uszu obuchem ,tak jak ona to czynila .Nie trzeba uzywac wulgarnego języka ,zeby rozwalić forum.A ten stwór jest zdaje się szeroko znanym specjalistą od takich działań.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 13-12-2007 o 00:51.
  #33  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 08:18
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie re Pola

z zainteresowaniem przeczytałam Twoją argumentację i zgadzam się z nią ,ale...no właśnie...myślę,że wystąpienia Malagenii nie wywołałyby tylu przykrych emocji,gdyby piętnowała zjawisko,a nie osoby/wszak już mistrz Krasicki to zalecał/,ona jednak personalnie "jechała równo" jak mawia mój młody po konkretnych osobach,nie zważając na ich uczucia, a to juz nie jest w porządku.Piszesz,że reakcje forumowiczów były równie agresywne,to prawda.Zauważ jednak,że wypływały z nieco innych pobudek-Malagenia atakowała, a one broniły-nie tylko siebie ..również te,ktore bały się odeprzeć słowny atak praczki,ponieważ są mniej przebojowe,bały się,że zostaną przez nią publicznie wyśmiane.
Jeśli Malagebia weszła na forum,przeczytała wnikliwie nasze posty/a wiemy,że to uczyniła/ i stwierdziła,że w tym sentymentalnym światku źle się czuje,to po prostu mogła wyjśc i poszukać sobie innego forum,któer zadowoliłoby jej wysublimowany smak estetyczny,potrzeby intelektualnych rozmów na wysokim poziomie etc.
Za życzenia sedrecznie dziękuję.Pozdrawiam.
  #34  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 11:03
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Wprawdzie nie czytałam wypowiedzi Malageni,ale dokładnie przeczytałam Twoją Polu.Zastanawiam się jak długo pozostanę na tym forum.Błędów nigdy nie robiłam,teraz mi się zdarzają i nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego.Skoro tak bardzo rażą to przestanę pisać,żeby nie ranić Twoich i innych osób odczuć estetycznych i nie wiem jakich jeszcze.Zawsze starałam się,żeby nikogo nie urazić i to było dla mnie najważniejsze.Pozdrawiam cieplutko.
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #35  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 11:17
Bianka's Avatar
Bianka Bianka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 6 197
Uśmiech Wiecie co, moje kochane

wrzućcie już na luz z tą ortografią.
Bez względu na to, czy kogoś rażą błędy, czy nie, czy je robi, czy nie, nie można oceniać ludzi na podstawie lepszej lub gorszej znajomości ortografii.

Takie cechy jak dobroć, ciepło, życzliwość, uczynność i wiele innych niezwykle pozytywnych cech ludzkich nie są uzależnione, ani w żaden sposób nie powiązane ze znajomością ortografii, geografii, zoologii, paleontologii itp. itd. i żadnych innych wąskich albo szerokich dziedzin wiedzy.

Pozwolę sobie też dodać, że wykształcenie, jakie by ono nie było, nie jest jeszcze tożsame z posiadaniem taktu, delikatności, ani nawet inteligencji.
Nawet niepiśmienny - nie znaczy nieinteligentny.
A upierdliwa, złośliwa, męcząca pani prof. dr hab - nie musi grzeszyć zaraz wybitną inteligencją.
__________________
Niespełnienie marzeń bywa czasem łutem szczęścia

Ostatnio edytowane przez Bianka : 13-12-2007 o 11:28.
  #36  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 12:40
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Anielko moja miła,ani mi się waż roważać taką opcję!!Po prostu Ci zabraniam.Liczy się człowiek a nie jego umiejętności.Jesteś wspaniałą ciepłą osobą i proszę mi tu nie gadać takich bzdur,kochana.Pisz i nie przejmuj się niczym.Wszystkie bardzo Cię lubimy.Cholera z tą malagenią!!
  #37  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 12:43
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Anielka
Wprawdzie nie czytałam wypowiedzi Malageni,ale dokładnie przeczytałam Twoją Polu.Zastanawiam się jak długo pozostanę na tym forum.Błędów nigdy nie robiłam,teraz mi się zdarzają i nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego.Skoro tak bardzo rażą to przestanę pisać,żeby nie ranić Twoich i innych osób odczuć estetycznych i nie wiem jakich jeszcze.Zawsze starałam się,żeby nikogo nie urazić i to było dla mnie najważniejsze.Pozdrawiam cieplutko.
Anielico raczysz Pani chyba żartowac -dziewczyno nie wpadajmy w ortograficzną paranoję to nie jest forum pt.www.dyktando.pl tylko senior pl.a senior wiadomo...eee dajcie spokój duperelom.Sprawa zgliszczy po M warta jest omówienia ,bo jak się okazalo więcej szkod narobiła niż moznaby się spodziewać ale nie bawmy się w M -bis co?
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #38  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 12:49
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Hurtem i na luz

Lilko,
tułałam się po świecie medycznym. OK już było i to „se na wrati”

HaniuBasiu,
nikogo nie skreśliłam, nie miałam ani takich intencji, ani nie mam takiego prawa. Nikomu też personalnie nie czynię wymówek z powodu popełnianych błędów nie dlatego, że mnie nie rażą, ale dlatego, że mam świadomość istoty tego forum i wiem, czemu ono służy. Natomiast staram się jedynie bronić tezy, że w chwili publicznych wystąpień automatycznie poddaję się publicznemu osądowi. Co do jakości i poziomu owej oceny - jesteśmy zgodne, zależy ona – to pewne - od kultury osobistej. Akcje dobrych obyczajów straciły na wartości, niestety, pytanie: dlaczego?
A skąd wiesz, że poprawność językowa nie sprawia mi kłopotu? A może mam pod ręką odpowiednią ściągę?

Malgorzato50,
nikogo nie recenzuję, podzieliłam się jedynie swoimi refleksjami i wątpliwościami, których ostatnio przybywa mi z każdym dniem. Tacy też plączą się po świecie.
Małgosiu, zauważyłam ten ton i ten język, tępych uszu nie mam, tylko powiedz mi, co osiągnęłyście, odpowiadając podobnie? Tyle jedynie, że Administrator wkroczył, zamknął wątek, a potem wyłączył Malagenię, aby ukrócić niepohamowany potok wiadomo czego.
Ktoś kiedyś mi doradził, że agresywnego przeciwnika najskuteczniej pokonuje się nie jego własną bronią, ale olimpijskim spokojem. Sprawdziłam, działa.
Piszesz, że chodziło o rozbicie naszego forum? Eee, chyba przeceniasz Malagenię.
Zarzut apodyktyczności mojej wypowiedzi przyjmuję z pokorą, spróbuję stępić swój pazur.

Niko,
zgadzam się, także nie popieram personalnego ataku Malagenii w takim stylu, w ogóle nie lubię wszelkiej agresji, dlatego nie odpowiada mi np. pan Niesiołowski, który nie panuje nad swoimi negatywnymi emocjami i używa takich określeń, że strach (przypuściłam atak spersonalizowany, w dodatku zaocznie, wylecę z forum?)
Niko kochana, co do reszty – absolutnie przyznaję Ci rację, wszystko rozumiem i dobrze, że na mnie nie napadłaś, bo z obroną ostatnio miewam kłopoty.
Aha, mistrz Krasicki rzekł był jeszcze i tak:
„Satyra prawdę mówi, względów się wyrzeka,
Wielbi urząd, czci króla, lecz sądzi człowieka”.
Pewnie nie na temat i chyba cytuję niedokładnie, w razie czego Ewitę proszę o korektę.

Anielko,
jesteś ANIOŁEM łagodności i dobroci. Nie przejmuj się Malagenią, z forum nie uciekaj, jej już nie ma, a moich oczu nie ranisz i spróbuj wykombinować, dlaczego…

Bianko,
czas na luz, prawda, popieram, o wartości człowieka nie decydują literki przed nazwiskiem, choć przyznasz, że od tych z literkami mielibyśmy prawo wymagać więcej niż od tych bez literek, ale tak nie jest, od kilkudziesięciu już lat (wcześniejszego okresu nie znam, z autopsji)

PS Serdeczności dla: Alsko (dziękuję, napiszę później), Ammi1952 (jeszcze jestem)

Dziewczyny moje miłe,
wszystkie Was serdecznie pozdrawiam i nie przejmujcie się Polą,(że też mnie coś podkusiło ) ona zawsze płynęła pod prąd ( „ach, jak przyjemnie kołysać się wśród fal…”)
  #39  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 13:00
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Pokój Wam wszystkim.Pokój i uśmiech na twarzy.Święta za 10 dni!!!
  #40  
Nieprzeczytane 13-12-2007, 13:04
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Polu gdybyśmy się Tobą nie przejmowaly -z duuuuużą sympatia to nie odezwałabym się .I nie tęp pazura,niech żyją płynący pod prąd.....M.nie moge tak nazwać to po prostu była zwykla chamka(że nie będę używac kolokwializmu) a powiem ci ,ze Niesiołowskiego ekspresję lubię -mimo,że czasem istotnie zapędza się...Nie choruj.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
PRALNIA... i magiel na miejscu Malagenia Różności - wątki archiwalne 207 08-12-2007 12:33

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.