menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 09:00
renet's Avatar
renet renet jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 87
Domyślnie

Ten problem w naszym spoleczenstwie byl, jest i bedzie bo mamy takie do du... prawo.
__________________
  #22  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 10:50
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Ja tylko nie mogę zrozumieć jakimi pobudkami kierują się MATKI wykorzystywanych przez ich partnerów dzieci latami udajac ,że nic się nie dzieje .Nie moge sobie wyobrazić sytuacji ,że chlopa przedklada się ponad cierpiace i straszliwie krzywdzone własne dziecko.I to zjawisko nie dotyczy bynajmniej dolow społecznych i mętow.A generalnie tytul watku jest fatalnie sformulowany -coż można o tym sadzić poza wydawaniem okrzykow oburzenia

Małgosiu,są kobiety dla których jedynym celem życia jest "ich męższcyzna",reszta się nie liczy.Dzieci w takich związkach,są jakby "wypadkiem przy pracy",niewiele je interesują,a jeśli to jest czsem dziewczynka,to niemal od urodzenia traktuje ją jako rywalkę i jeśli dochodzi do wykorzystywania seksualnego przez ojca czy też innego "wójka"winą obarcza właśnie dziecko-bo ono prowokuje.Sama będąc osobą,która prowokuje męższczyznę do zbliżeń,sądzi wszystko swoją miarą.

Zdaża się także,że matka jest zadowolona,że ona nie musi już "obsługiwać" partnera,i z zadowoleniem patrzy że ma wyjście,no bo przecież po to jest baba,a jak się za młodu nauczy to się jej przyda w przyszłości.

Są jescze inne przypadki,sama będąc wykorzystywana w dzieciństwie,często uważa,że taka jest kolej rzeczy.Sama nie mogąc w jakiejś chwili spełnić oczekiwań męża czy kochanka, podsuwa mu własne dziecko,"bo to przecież w rodzinie zostanie,przynajmniej na obcą nie pójdzie".

Ale wydaje mi się,że każdy przypadek jest indywidualny,w każdym trzeba szukać indywidualnych rozwiązań.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #23  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 13:46
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał kunegunda
Małgosiu,są kobiety dla których jedynym celem życia jest "ich męższcyzna",reszta się nie liczy.Dzieci w takich związkach,są jakby "wypadkiem przy pracy",niewiele je interesują,a jeśli to jest czsem dziewczynka,to niemal od urodzenia traktuje ją jako rywalkę i jeśli dochodzi do wykorzystywania seksualnego przez ojca czy też innego "wójka"winą obarcza właśnie dziecko-bo ono prowokuje.Sama będąc osobą,która prowokuje męższczyznę do zbliżeń,sądzi wszystko swoją miarą.

Zdaża się także,że matka jest zadowolona,że ona nie musi już "obsługiwać" partnera,i z zadowoleniem patrzy że ma wyjście,no bo przecież po to jest baba,a jak się za młodu nauczy to się jej przyda w przyszłości.

Są jescze inne przypadki,sama będąc wykorzystywana w dzieciństwie,często uważa,że taka jest kolej rzeczy.Sama nie mogąc w jakiejś chwili spełnić oczekiwań męża czy kochanka, podsuwa mu własne dziecko,"bo to przecież w rodzinie zostanie,przynajmniej na obcą nie pójdzie".

Ale wydaje mi się,że każdy przypadek jest indywidualny,w każdym trzeba szukać indywidualnych rozwiązań.
Kundziu mądre to i wyważone co napisalas .Ale dla mnie każdy ten przypadek ma jeden skutek,ofiarą przy współudziale matki pada dziecko i jakiekolwiek nie byłyby przyczyny ,nie ma dla mnie żadna z takich kobiet żadnych okolicznosci łagodzących .Bo trzeba być ,albo niedorozwiniętym debilem, albo kaleką emocjonalną ,żeby, bez względu na wlasna przeszlosc i traumy dziecinstwa.tudzież z innych , wymienionych przez ciebie, przyczyn milcząco godzić się na zbrodnię dokonywaną na dziecku.I im wyższy stopień wyksztalcenia takiej baby tym bardziej ją potępiam .Poniewaz NIE istnieje dla mnie przyczyna ŻADNA - pozostawania w związku ,gdzie krzywdzone jest dziecko.I nie piszcie ,że kobiety są bez wyjścia ,bo sobie nie daja rady itd itd ...to BREDNIE nie zyjemy w czasach gdy facet jest jedynym uzasadnieniem istnienia kobiety i jedynym jej programem na życie.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #24  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 13:54
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Ja nie mam absolutnie wytłumaczenia dla takich kobiet,one na równi z tymi prześladowcami powinny być karane,a może bardziej bezlitośnie.I wcale jak ktoś tu już pisał,nie są to przeważnie kobiety z marginesu,choć i takie sie zdarzają.Często to ludzie na tzw. "poziomie".Niestety z racji pracy przez jakiś czas w ośrodku rodzinnym widziałam wiele takich spraw,i musiałam z tamtąd odejść ,bo raz osobiści po prostu pobiłam taką "mamę",która twierdziła,że to jej dziecko i co ona z nim robi to jej sprawa i niech się życia uczy.

Zbyt emocjonalnie podchodzę do tych spraw....
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #25  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 13:56
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Kundziu jesteś wielka!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #26  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 14:00
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Kundziu jesteś wielka!!!!!

Małgosiu,nie jestem wielka,tylko doświadczona przez ludzi i życie i mało rzeczy które się wokół mnie dzieją mnie nie dotyczą.I chyba wiesz,że większość tych spraw dane mi było na swojej skórze doświadczyć.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #27  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 14:12
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Dlatego cię podziwiam i szanuję,bo moje rozwazania acz emocjonalne ,sa na szczęście, czysto teoretyczne.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #28  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 14:16
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie Małgosiu

I bardzo dobrze,takich wspomnień i przeżyć nikt nie powinien mieć.
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #29  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 15:02
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Malgosiu

Ty nie rozumiesz takich matek.. a czy zrozumialabys gdybys wiedziala ze te matki sa nimi tylko w sensie biologicznym.. bo w rzeczywistosci sa NIEWOLNICAMI ... Nie moga zostawic meza i zabrac dziecko bo sie jego boja.. On jest wariatem -na tle seksualnym i szantazuje wszystkich... grozac im nieraz smiercia..i maltretujac fizycznie i psychologicznie na porzadku dziennym..
Oczywiscie takie przypadki wrednych kobiet jakie opisuje Kundzia tez sa.. W tym wypadku to matka jest wariatka..
Prawo moze zrobic tylko tyle ile moze bo tacy ludzie zawsze sie znajda..
W naszym miescie zdarzyl sie wypadek ze chlop zgwalcil 3 miesiecznego niemowlaka... Oczywiscie niemowlak umarl..
Moim zdaniem kara smierci niczego nie rozwiazuje w takim wypadku... Kastracja jest odpowiednia kara dla takich ludzi i w pewnym sensie nawet im pomaga..

Wiecie co ..czlowiek powinien byc szczesliwy ze urodzil sie w normalnej rodzinie..i utworzyl normalna rodzine..
  #30  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 15:08
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Nie Asiu nie rozumiem i nie rozumialabym .Jak to się boja? Matka stajaca w obronie dziecka NIE BOI się niczego,ani nikogo.
Kazdy czlowiek ma jakas bariere zrozumienia motywow innych .Ja mam własnie taką.
Masz rację, trzeba byc wdzięcznym za to ,że los poskapil tyakich doswiadczeń.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #31  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 15:15
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Mam identyczne odczucia

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Nie Asiu nie rozumiem i nie rozumialabym .Jak to się boja? Matka stajaca w obronie dziecka NIE BOI się niczego,ani nikogo.
Kazdy czlowiek ma jakas bariere zrozumienia motywow innych .Ja mam własnie taką.
Masz rację, trzeba byc wdzięcznym za to ,że los poskapil tyakich doswiadczeń.
nie ma usprawiedliwienia dla takiej baby, która godzi się na krzywdzenie swojego dziecka POWINNA BYĆ RÓWNIE SUROWO UKARANA JAK OPRAWCA, BO ONA TEŻ JEST OPRAWCĄ.
  #32  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 15:18
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Kundziu jesteś babą z jajami, miałaś absolutną rację obijając to coś co podobno nazywa się kobietą.
Do Pani Słowikowej dla mnie jeśli kobieta pozwala na takie zboczone praktyki jest śmieciem. Co dopiero jeśli jest to własna matka. Nie do przyjęcia jest, że one są niewolnikami, niby kogo i czego. Wiadomo,że jest bardzo ciężko ale taka kobieta chcąc chronic dzieci, pójdzie spać pod most a nie pozwoli aby takie bydlak, dobierał się do dziecka Są domy samotnej matki i tam pomagają. Dalej nie mogę pisać bo mi emocje biorą górę.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #33  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 15:20
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Tadeuszu widzisz własnie o to mi chodzilo .Nie mogę pojać kobiet które "ze strachu" znoszą to ,ze facet krzywdzi ich dziecko ,nie musi gwałcic ,wystarczy ,że krzywdzi .Ja sobie tego nie wyobrażam ,i raczej poszlabym spac pod most niż pozwoliła na to.Bo powiedz mi Joasiu co to znaczy "być niewolnicą" na własną prosbę chyba -pobudka jest taka -boje się przeciwstawic ,odejśc itd bo on mnie coś może zrobić ,ja zostanę bez srodkow do zycia ,co o mnie powie ,pomysli srodowisko.Wiesz dobrze ,ze samice zwierząt w obronie malych gotowe są zbic lub zginąć .I warto dopuscic do siebie w tych drastycznych momentach poczucie ,że my jestesmy samicami ssaka zwanego czlowiekiem
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #34  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 15:30
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Tak

trudno jest zrozumiec przemoc.. ale to jest taki diabel ktory jest gorszy od samej zbrodni.. Zniewolnienie kogos jest praktykowane w wielu rodzinach..
Mozna zniewolic czlowieka.. czesto sie takie przypadki zdarzaja.. niestety.. i to niekoniecznie w rodzinach z marginesu..
Kazdy czlowiek psychologicznie moze sie stac tego ofiara... podobnie jak moze sie stac ofiara nalogow..
To jest cos w rodzaju wiezienia bez krat..
  #35  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 15:33
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

O tym wlasnie jest ..owszem mozna uzaleznić od siebie czlowieka ,zniewolic itd .Ale są granice ...szczególnie w rodzinach nie z marginesu ..bede się upierać ,ze instynkt samicy w tych przypadkach o których piszemy ,powinien pokonać wszelkie zniewolenia ,a jesli nie dziala to baba jest tak samo winna jak dręczyciel
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #36  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 15:45
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Zadam sam sobie pytanie.
Co robi matka ssaka lub inego gatunku zwierząt aby bronić swoje potomstwo??
Odp: Jest gotowa i często poświęca własne życie aby obronić swoje dzieci chroniąc je przed krzywdą.
Pozwolę sobie zostawić to bez komentarza, bo jest on zbyteczny.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #37  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 15:48
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Krótko mówiąc Tadziu,ludzie są gorsi od zwierząt.
  #38  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 15:48
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie instynkt samicy??

Jest olbrzymi.. ale latwo go mozna zniweczyc np.. hipnoza..
A tego rodzaju podporzadkowywanie sobie czlowieka jest bardziej psychiczne niz fizyczne nieraz..
Znane jest tez o tzw. zapominaniu po szoku... Ofiara czesto zamyka sie na wszelkiego rodzaju traumy.. bo jej organizm w celach obronnych po prostu autentycznie zapomina..itd itd itd.. Sa tysiace przypadkow...
Tak ze takie proste stwierdzenie ze matka jest be i zasluguje sobie na najgorsza kare.. mnie nie przekonuje.. zupelnie.. bo nieraz ona jest ta ofiara., moze nawet wieksza od dziecka samego.. Bo czy nie jest najgorsza rzecza na swiecie widziec jak jest krzywdzone twoje dziecko i nic nie moc zrobic ???? Kiedys takie tortury wlasnie byly stosowane na ludziach..
  #39  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 16:00
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

O to mi chodziło, ludzie są gorsi od zwierząt.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #40  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 16:06
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
O to mi chodziło, ludzie są gorsi od zwierząt.

Oczywiscie..
Ale niektore zwierzeta ... np ; lwy samce.. tez kawal cholery. Zjadaja mlode aby zdobyc na nowo samice.. juz pozbyta instynktow macierzynskich..i uprawiala z nim seks oraz polowala dla niego...
Na nasze ludzkie tlumaczenie najgorszy z alfonsow..
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przemoc emocjonalna tematem Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw - komentarze Basia. Ogólny 29 10-07-2008 18:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.