menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 21-02-2007, 12:22
luba's Avatar
luba luba jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: wielkopolska
Posty: 3 339
Domyślnie

Nie robię żadnych notatek .Po przeczytaniu książki robię sobie dzień ,dwa przerwy na " przetrawienie " tego co przeczytałam czy też tego czego się dowiedziałam .Są takie pozycje które potrzebują dłuższego czasu na przemyślenia , mocniej też zapadają w pamięć.Nie lubię krótkich form literackich chyba ,że jest to jakaś humoreska .itp.
__________________
Nie wystarczy dużo wiedzieć, żeby być mądrym.Heraklit
--------------------------
Lucyna
  #22  
Nieprzeczytane 21-02-2007, 23:25
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

Ja też nie lubię krótkich form literackich.Lubię się "rozczytać".W specjalnym zeszycie zapisuję cytaty z lektury,które wydaja mi się szczególnie interesujące.Lubię do nich zaglądać.
  #23  
Nieprzeczytane 06-03-2007, 10:44
Marylka's Avatar
Marylka Marylka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: mazowsze
Posty: 1 151
Domyślnie

Polecam powieść Rosamunde Pilcher pt. Fiesta w Cala Fuerte.Pogodna, ciepła, dobrze się czyta.
  #24  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 07:38
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
OK anna in w grobowcach świata

Przeczytana z początkiem roku, do teraz nie daje mi spokoju. Nawet mój nick jest pod wpływem
Olga Tokarczuk tym razem napisała książkę z fabułą osnutą na sumeryjskim micie o bogini Inannie, która zeszła do świata podziemnego, do swojej siostry - władczyni śmierci i ......... Oczywiście nie zdradzę ciągu dalszego, bo czyta się z zapartym tchem, żeby znaleźć odpowiedź na pytanie "i jak to się wszystko skończyło?" A przy okazji niejako snuje się refleksje na tematy ogólnoludzkie: sens istnienia, poświęcenie, bunt i co tam jeszcze kto wyczyta. Całość podana w komiksowym stylu sf, z pomieszaniem miejsca i czasu, z narracją snutą przez wielu (ważnych i nieważnych) - niby chór grecki. Mimo chęci dotarcia do zakończenia, smakowałam tę książkę pomalutku. Zakończenie trochę mnie rozczarowało
Wydana w 2006 przez Znak w serii MITY - gorąco polecam!
  #25  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 07:45
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
OK do nelli

Widzę w tej książce (post wyżej) możliwości robienia całych ton notatek - moje zapiski niedługo przekroczą objętość tego niewielkiego tomiku. I wracam do niej żeby się trochę "pokłócić"
  #26  
Nieprzeczytane 31-03-2007, 08:28
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie własnie przeczytałam

"Pokusa to nic innego niż skierowanie w stronę zła wszystkiego,co człowiek powinien wykorzystac, by czynić dobro"-to cytat z małej książeczki pt."O przebaczeniu. Jan Paweł II-Myśli na nowe tysiąclecie".Ciekawa lektura dla wszystkich, którzy pragną dokonać przemyśleń wielkopostnych, by duchowo przygotować sie do świąt.Często skupiamy sie na porządkowaniu domu, zakupach, przygotowaniu smakołyków, a jakby mniejszą rolę przywiązujemy do porządkowania naszych myśli.Tym, którzy chcieliby na moment zatrzymac się w przedświatecznej bieganinie, gorąco polecam wybór myśli naszego zmarłego Papieża, dotyczących istoty przebaczania.Pozdrawiam.
  #27  
Nieprzeczytane 26-04-2007, 10:59
malgos651's Avatar
malgos651 malgos651 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 227
Domyślnie ciekawa jestem /

ksiazka dobra na wszystko co czytalyscie ostatnio ciekawego
  #28  
Nieprzeczytane 28-04-2007, 23:18
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Ja dużo czytam, kupuję książki w Świecie Książek. Ostatnio skończyłam "Pani mecenas ucieka"Sophie Kinsella, polecam.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
  #29  
Nieprzeczytane 30-04-2007, 00:40
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
OK

A ja polecam "Mama odeszła" Joyce Carol Oates.Szkoda,ze nie możemy stworzyć biblioteki!
  #30  
Nieprzeczytane 30-04-2007, 00:57
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Czytam wszystko co mi w rece wpadnie - poza "Harlekinami" czasami jak sie okazuje ze niedobre -odkladam .Ostatnio z duuuzym zainteresowaniem przeczytalam "Biale zeby" Zadie Smith i z troche mniejszym "The Memory Keeper`s Daughter" (nie pamietam polskiego tytulu ale podobny )mialo to dobre recenzje w polskiej prasie -mnie sie nie podobalo.Z prawdziwa przyjemnoscia przeczytalam tez tryptyk Romy Ligockiej "Dziewczynka w czerwonym plaszczyku" (b.dobre w czesci wspomnieniowej)"Kobieta w podrozy" (juz nie takie dobre) i "To ja sama" (swietne) z polskich pisarzy mlodszego pokolenia b.lubie Pawla Huelle -bo jest troche Hrabalowski ,Olga Tokarczuk jakos -nie wiem nie moge zaskoczyc -ale bede probowala .Manuela Gretkowska -czytam z wsciekloscia -ale po skonczeniu i jakims czasie stwierdzam ,ze to dobra literatura i nieglupia.Kocham Hrabala i Kundere (ostatnio- "Obslugiwalem Angielskiego Krola" - genialne) i Kundere (po raz setny "Nieznosna lekkosc bytu" -nie mam slow -to sie czyta jak na skrzydlach) Uwielbaiam kryminaly Aghaty Christie i podobne w stylu.Niestety jestem za leniwa ,zeby robic jakiekolwiek notatki i polowe z tego co czytam zapominam od razu -ale skoro zapominam tzn bylo kiepskie.Wazne ksiazki przeczytalam sto lat temu ,a teraz albo do nich wracam ,albo czytam nowe ,ale te juz nie robia na mnie takiego wrazenia .No tyle pamietniczka literackiego.Jak mi smutno i chce sie posmiac od lat nieprzerwanie wracam do "Lesia" Chmielewskiej ,ktory mnie smieszy zawsze.A i ostatnio bardzo mnie rozbawila taka ksiazeczka -nie pamietam autora "Merde rok w Paryzu"A jak chce uwierzyc w czlowieka wyciagam z zakamarkow biblioteki staruszka Makuszynskiego ,albo niestaruszke Musierowicz-wiem ze to literatura mlodziezowa -ale jakaz pokrzepiajaca.Generalnie mam idiotyczny zwyczaj czytania 3 ksiazek na raz -z czego jedna zwykle jest jaims kompletnym "pociagowym" badziewiem
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 30-04-2007 o 05:18.
  #31  
Nieprzeczytane 30-04-2007, 15:01
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Witam Klubowiczki! Przenikliwe zimno (tem.7 stopni +arktyczny wiatr)przygnały mnie z pleneru do domu. Już ponad godzinę czytam wasze wypowiedzi i nie mogę zdążyć, bo ciągle są nowe. Teraz piszę, bo przyszedł mi do głowy pewien pomysł, podsunięty przez qrystynę 216. Może członkinie Świata Książki mogłyby wymieniać się opiniami. Warto wiedzieć, czy dana książka jest ciekawa, lub nie. Łatwiej byłoby wybierać. Ja poleciłabym, trzecią część "Miedzianego jeźdźca" P.Simons.Tytuł" Dziewczyna na Times Square". Dwie poprzednie również, oraz" Diabeł ubiera się u Prady". Tym, którzy lubią pośmiać się przy lekturze( lekkiej, łatwej i przyjemnej) doradzam Monikę Szwaję.Przeglądając najnowszy katalog, waham się nad wyborem pomiędzy:W.S.Maugham "Malowany welon", I.Sowa "10 minut od centrum" -akcja toczy się w Krakowie oraz I. Shaw "Hotel Św. Augustyna" no i naturalnie "Pani mecenas ucieka". Muszę z tych czterech wybrać dwie. Zupełnie nie potrafię.
  #32  
Nieprzeczytane 30-04-2007, 20:51
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

A dlaczego dwie?...też bym nie potrafiła
  #33  
Nieprzeczytane 30-04-2007, 21:08
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie Świat Książki

Ja też mam problem jaką wybrać.Krajobraz miłości - Sally Beauman, a może właśnie Izabeli Sowy - 10 minut do centrum, lub Anny Kavan - Lód. Jest też Jsnorzewska-Pawlikowska. Tym razem jest naprawdę duży wybór i nie wiem na co się zdecydować a też mogę sobie pozwolić tylko na dwie książki.
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
  #34  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 00:39
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

Witaj "haniubasiu"!
Pomysł z klubem Świata Książki też mi się podoba.Może załóż nowy wątek pod takim tytułem i wpisz swoję opinie o książkach,które ostatnio czytałaś.Jestem pewna,ze inne klubowiczki też się dołączą
  #35  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 01:57
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Czytam wszystko co mi w rece wpadnie - poza "Harlekinami" czasami jak sie okazuje ze niedobre -odkladam .Ostatnio z duuuzym zainteresowaniem przeczytalam "Biale zeby" Zadie Smith i z troche mniejszym "The Memory Keeper`s Daughter" (nie pamietam polskiego tytulu ale podobny )mialo to dobre recenzje w polskiej prasie -mnie sie nie podobalo.Z prawdziwa przyjemnoscia przeczytalam tez tryptyk Romy Ligockiej "Dziewczynka w czerwonym plaszczyku" (b.dobre w czesci wspomnieniowej)"Kobieta w podrozy" (juz nie takie dobre) i "To ja sama" (swietne) z polskich pisarzy mlodszego pokolenia b.lubie Pawla Huelle -bo jest troche Hrabalowski ,Olga Tokarczuk jakos -nie wiem nie moge zaskoczyc -ale bede probowala .Manuela Gretkowska -czytam z wsciekloscia -ale po skonczeniu i jakims czasie stwierdzam ,ze to dobra literatura i nieglupia.Kocham Hrabala i Kundere (ostatnio- "Obslugiwalem Angielskiego Krola" - genialne) i Kundere (po raz setny "Nieznosna lekkosc bytu" -nie mam slow -to sie czyta jak na skrzydlach) Uwielbaiam kryminaly Aghaty Christie i podobne w stylu.Niestety jestem za leniwa ,zeby robic jakiekolwiek notatki i polowe z tego co czytam zapominam od razu -ale skoro zapominam tzn bylo kiepskie.Wazne ksiazki przeczytalam sto lat temu ,a teraz albo do nich wracam ,albo czytam nowe ,ale te juz nie robia na mnie takiego wrazenia .No tyle pamietniczka literackiego.Jak mi smutno i chce sie posmiac od lat nieprzerwanie wracam do "Lesia" Chmielewskiej ,ktory mnie smieszy zawsze.A i ostatnio bardzo mnie rozbawila taka ksiazeczka -nie pamietam autora "Merde rok w Paryzu"A jak chce uwierzyc w czlowieka wyciagam z zakamarkow biblioteki staruszka Makuszynskiego ,albo niestaruszke Musierowicz-wiem ze to literatura mlodziezowa -ale jakaz pokrzepiajaca.Generalnie mam idiotyczny zwyczaj czytania 3 ksiazek na raz -z czego jedna zwykle jest jaims kompletnym "pociagowym" badziewiem
Małgosiu!
Zestaw lektur imponujący!Uzupełniłam nim Bibliotekę,którą stworzyłam w oparciu o przysyłane posty.Nie jest to mój osobisty wykaz lektur.W związku z tym proponuję,abyśmy na bieżąco uzupełniały Bibliotekę,a nie tworzyły aneksów w odrębnych postach,gdyż obawiam się,że z czasem katalog Biblioteki byłby coraz mniej czytelny dla osób,które poszukują tytułów do przeczytania.Wróciłybyśmy do stanu,który był przed stworzeniem Biblioteki.
Pozdrawiam
  #36  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 02:35
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Dobrze ,bardzo chetnie tylko jak to zrobic -przesylac zestaw do Ciebie -bo tylko Ty mozesz uzupelnic swoj wykaz,prawda ?Czy znow czegos nie wiem?????? Wypisalam te liste w watku gdzie zrobilas swoj wykaz -skopiowac wyslac????
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #37  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 06:37
Wilhelmina's Avatar
Wilhelmina Wilhelmina jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Kraków
Posty: 2 190
Domyślnie

A ja ostatnio bardzo prozaicznie przeczytałam dwie książki Janusza L.Wiśniewskiego "Samotność w sieci" i "Los powtórzony".Nie jest to napewno wielka literatura, ale czyta się właściwie jednym tchem. Ciekawa historia miłości internetowej, ale połączona w dostępny sposób z fizyką. Polecam tym, których lekka literatura nie odstrasza.
__________________
"Miłość nie jest słaba.
Miłość nie jest ślepa".
-Phil Bosmans
  #38  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 12:26
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie

Rownież polecam "Samotność w sieci"
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
  #39  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 13:23
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Myślę, że nie ma potrzeby tworzenia nowego wątku. W tym możemy polecać sobie wzajemnie ciekawsze lektury.Na "Samotność w sieci" - poluję, na razie bez skutku.Chciałabym Was zapytać, czy któraś czytała "Nie wiem jak ona to robi" Allison Pearson. Ja tę książkę przecztałam jednym tchem. Bawiła mnie i interesowała, zaś moja znajoma porzuciła ją po 30 stronach,twierdząc : To jest niestrawne!
  #40  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 15:36
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Najpierw obejżałam Samotność w sieci na DVD pózniej wpadła mi ksiazka w ręce- nie przebrnełam przez nia zamęczyła mnie film był dużo ciekawszy i dobrze że tak się stało w tej kolejności gdyż po beznadzieji tej ksiązki ,na film bym się nie skusiła .Dzięki córce sporo hitów obecnej literatury wpada w moje ręce ,i z przykro mi ale jakoś nie wszystkim potrafię sie zachwycić a wręcz przyznaje nie rozumim ich. Może intelekt mi spadł ,a może bardziej się wysublimował

Ostatnio edytowane przez ammi1952 : 01-05-2007 o 15:42.
Zamknięty Temat


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41
KSIĄŻKI od 1945 roku. basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-10-2007 19:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:02.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.