menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Ogólny
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Ogólny Komentarze do artykułów z działu www.zycie.senior.pl.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #21  
Nieprzeczytane 02-07-2009, 10:24
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

A ja mam taki sposób:kruszę tabletkę w folii ,po prostu ją tłukę na proszek,a następnie biorę pędzelek,taki do malowania akwarelkami,dotykam nim ten proszek,a on przylepia się do włosia i podsuwam kotu do pyszczka,a nawet i wkładam,a on ciekawie go oblizuje.Tak ze 2,3 razy i po kłopocie.Nie wiedziałam nawet,że są krople do odrobaczania.Na pewno są lepsze do podania niż tabletki czy proszek.Krople wystarczy polać na mleko do kawy,najlepiej taka malutka porcja w jednorazówkach i kot je wchłonie.Tak podaję efa oil na piękną skórę i sierść.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #22  
Nieprzeczytane 02-07-2009, 20:02
cha_ga's Avatar
cha_ga cha_ga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 2 621
Domyślnie

A kropli kot nie wyczuje? da sie nabrac? musze poprosic weterynarza o krople, dotad zawsze męczyłam sie z tabletkami, dziekuje za podpowiedź.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #23  
Nieprzeczytane 02-07-2009, 20:45
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Jeśli w wymiotach lub kale są robaki to nie ma co się zastanawiać nad odrobaczaniem. Tylko te objawy świadczą o braku weterynaryjnej opieki nad ciężarną suką, a potem nad jej potomstwem. U dzieci właściwie prowadzonej w czasie ciąży suki takie rzeczy nie mogą wystąpić. Środki na odrobaczenie nie są obojętne dla zdrowia psa.Lepiej je podawać po badaniu kału na obecność pasożytów. Bzdurne też jest przekonanie, że jeśli pies jeździ pupą po dywanie, podłodze tzn. saneczkuje przyczyna tkwi w zarobaczeniu. Ten objaw świadczy o zatkaniu zatok okołoodbytowych, a nie robalach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #24  
Nieprzeczytane 04-07-2009, 10:25
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Dziś pokruszyłam pół tabletki Bazylowi i dałam mu ją na łyżeczce plastikowej,a on ciekawy otworzył pyszczek i po problemie.Zanim się zorientował,to proszek siedział w mordce.Znalazłam o tych kroplach przeciw robakom,ale chyba można je tylko dostać u weta.
http://www.odrobaczanie.pl/profilakt...ty_spot_on.htm
Odpowiedź z Cytowaniem
  #25  
Nieprzeczytane 04-07-2009, 10:59
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Baaardzo smieszne,ale tekst nie jest "autorski"!Znam go i smieje sie z niego juz od roku i 5 miesiecy,wtedy pokazal sie po raz pierwszy na moim kocim forum!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #26  
Nieprzeczytane 04-07-2009, 11:50
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Elizko specyfiki na odrobaczanie kupujemy tylko u weterynarza. To jest lek silnie działający. Zdarzają się przypadki pojawienia się bardzo poważnych ubocznych efektów.Jeśli lekarz wie jaki skład miała pigułka to może pomóc zwierzątku. Te środki trzeba dostosować do rasy psa lub kota, do jego wieku i stanu zdrowia. Bardzo popularny specyfik na robaki Tenawern jeśli podasz małemu pieskowi lub bokserowi może wywołać stan groźny dla życia. To tak podaję przykładowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #27  
Nieprzeczytane 05-07-2009, 07:05
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Bronczyk!Halinko!
Dzięki za ostrzeżenie.Jest dokładnie opisany ten lek http://www.biowet-drwalew.pl/index.p...72&ind ex=01, nie znałam nawet jego nazwy,dobrze że go podałaś.

Zmartwiła mnie taka wypowiedż lekarza weterynarii http://www.psy.info.pl/wet/tenaver.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #28  
Nieprzeczytane 05-07-2009, 07:09
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie ??

Cytat:
Napisał Rozia
Baaardzo smieszne,ale tekst nie jest "autorski"!Znam go i smieje sie z niego juz od roku i 5 miesiecy,wtedy pokazal sie po raz pierwszy na moim kocim forum!

O co chodzi?

Znalazłam w Internecie zestawienie środków na odrobaczanie.
http://www.molosy.pl/strona_glowna/w...ace_azorek.htm

Opinie można sobie już poszukać o każdym z nich z osobna.Tenavernu tu nie ma?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #29  
Nieprzeczytane 05-07-2009, 07:50
helenka helenka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 230
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozia
Baaardzo smieszne,ale tekst nie jest "autorski"!Znam go i smieje sie z niego juz od roku i 5 miesiecy,wtedy pokazal sie po raz pierwszy na moim kocim forum!
Kto się podszywał pod autora tego tekstu? Przecież nie wklejaczka. To tekst wklejony z internetu. A to twoje kocie forum jet twoj własnością?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #30  
Nieprzeczytane 05-07-2009, 12:17
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

helenko,kocie forum nie jest moja wlasnoscia,lubie to forum.Nie mialam na mysli "podszywania sie".Wiem,glupio to wyszlo,przepraszam,przepraszam glownie elizke!Tekst swoja droga swietny!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #31  
Nieprzeczytane 05-07-2009, 15:45
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Ja jak to stara kociara od razu zrozumiałam, że Rozi chodzi o tekst opisujący przygody z podawaniem kotu tabletki. Tekst rzeczywiście stary jak internet.
Elizko z tymi specyfikami już tak jest, że sporo z nich przestaje działać tak jak powinno. Dlatego radzę zawsze wtedy udać się do lekarza i to dobrego znającego okolicę. Gdybyś miała jakieś pytania lub wątpliwości pisz śmiało do mnie. Jeśli nie będę wiedziała spytam zaprzyjaźnionych lekarzy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #32  
Nieprzeczytane 05-07-2009, 16:11
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

To jeszcze raz ja - bardzo przepraszam za zamieszanie,ktorego sie doposcilam.Moj post nr 25 byl skierowany do Bogdy 50,a poniewaz nie napisalam tego,ani nie zacytowalam jej,wyszlo na to,ze odpowiadam na posta,ktory byl ostatni - czyli posta elizki.Bardzo przepraszam,cos mi z tego upalu na mozg siadlo!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #33  
Nieprzeczytane 05-07-2009, 22:08
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Róziu!
A to ci kino!Już jest OK!
Halinko!
Dzięki za podanie ręki,naprawdę czasem nie wiadomo co począć z naszymi kocimi urwisami.Na szczęście w naszym klubie można poprosić o pomoc.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #34  
Nieprzeczytane 05-07-2009, 22:25
Rozia's Avatar
Rozia Rozia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1 329
Domyślnie

Ciesze sie elizko,ze juz wszystko wyjasnione i ze nie masz do mnie pretensji. Bo bylo mi glupio,to byla tylko moja wina i nie uwaga!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #35  
Nieprzeczytane 06-07-2009, 22:26
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

http://efkaikoty.blox.pl/html/131072...21.html?340406
Są też koty wesołe i niezestresowane,jak i my,kiedy wszystko się dobrze układa
http://img142.imageshack.us/img142/6409/wesolykotek.jpg
Na tej stronie,z której przekleiłam powyższy obrazek nie ma informacji o zastrzeżeniu praw autorskich.Takie właśnie wprowadzają sobie ci ludzie,autorzy,którzy sobie nie życzą popularyzowania ich fotek czy rysunków.Ciekawe w takim razie po co je wklejają?Po co w ogóle wchodzą do Internetu ? Niechże sobie swoje zbiory wieszają na własnych ścianach i zamykają dom na 4 spusty.Wkurza mnie to jak diabli!!Sama wklejam sporo fotek i nawet by mi do głowy nie przyszło zastrzegać czegokolwiek.A może żle myślę?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #36  
Nieprzeczytane 06-07-2009, 22:37
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Kota należy odrobaczać golnąwszy sobie uprzednio ...i żero stresu
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 06-07-2009 o 23:05.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #37  
Nieprzeczytane 12-08-2009, 17:55
Rayton's Avatar
Rayton Rayton jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Adelaide (AU)
Posty: 295
Domyślnie

Dawno, temu odrobaczano kota w ten sposob, ze kazano jednemu ze sluzacych usiasc gola pupa na stworzeniu i czekac tak dlugo az robale znajda sobie nowy dom.
__________________
Lešஜ۩ஜLeš
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.