menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #381  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 20:05
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Idalka
W sobotę prezydent Kaczyński znów prowadził tę politykę z katastrofalnym skutkiem " - pisze publicysta.

W opinii publicysty, prezydent zabierając na pokład samolotu tak liczną i znaczącą delegację "chciał podnieść swój prestiż" i przyćmić wcześniejszą wizytę w Katyniu premiera Donalda Tuska. ”.
chciał podnieść swój prestiż"
Alez tak ,wyrezyserowal sobie nawet swoja smierc.......bo chcial podniesc swoj prestiz i przycmic D. Tuska.
Co jeszcze .....,albo ...a niech jeszcze i to...
A co to za publicysta? Wolski?, bo on też ładne wiersze pisze?
Widzisz ja myślę tak - jak głupi publicysta to po co takie jego idiotyzmy powielać? bądźmy my bardziej mądrzejsi, nie uważasz, no chyba, że o to idzie, żeby głupiego publicystę tak jak głupiego księdza gdzieś tam z Południa, czy o.Rydzyka pokazywać jak to oni o patriotyzm walczą? i szanują żałobę?.....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #382  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 20:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Oj! Polu Polu! Alez Ci sie marzy....
A nie mogę, jak lubię?
Cytat:
Nie Polu. Pomniki sa potrzebne, bo mozna pod nimi zlozyc okolicznosciowy wieniec, zrobic zdjecie i udawac, ze spiz na statule kryje charakter i "dzielo" modela. .
Co się czepiasz jak przysłowiowy rzep?
Takie skojarzenie mam. Klasyk:
Czasem, gdy runie piedestał,
Widać, że na nim nikt nie stał.

No i co Ty na to?
Cytat:
Przeciez sama zdajesz sobie sprawe z tego, ze to nie oni sa wazni. Z nich harpie-rewolucjonistki nie beda mialy pozytku. I przy nich sie nie ogrzeja. Powodow do fajerwerkow nie bedzie.
Czy Ty mnie hmm...nawracasz może?
Albo uświadamiasz, że po dniu następuje noc?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #383  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 20:38
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Zgadzam się

z Pilchem, Jerzym, bo jego kuzyn Adam zginął w Smoleńsku.
Słuchał kto?
I Olga Lipińska też zawitała do studia i też się z nią zgadzam.
Taka zgodna jeste. Czasem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #384  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 21:03
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Nikt nie słucha(ł)

15 delegacji odwołało swój przylot.
Tym razem to przyroda okazała się nieprzyjazna.
Obama wśród tych nieobecnych.

Może to i dobrze? Z punktu widzenia rodziny będzie ciszej, a cisza sprzyja skupieniu, zadumie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #385  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 21:09
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
15 delegacji odwołało swój przylot.
Tym razem to przyroda okazała się nieprzyjazna.
Obama wśród tych nieobecnych.

Może to i dobrze? Z punktu widzenia rodziny będzie ciszej, a cisza sprzyja skupieniu, zadumie.
Wcale nie ma się czemu dziwić lub ganić. Samobójców w dużej grupie też nie ma. Prawdopodobieństwo kolejnej katastrofy duże.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #386  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 21:44
baszka's Avatar
baszka baszka jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 358
Domyślnie

Uroczystości pogrzebowe dotyczą nas -Polaków a tamci jak nie dolecą ich sprawa
Odpowiedź z Cytowaniem
  #387  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 21:54
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Idąc taką teorią,to powiedzcie kto spowodował wybuch wulkanu,żeby obniżyć rangę uroczystości pogrzebowych.
Pytam,bo rozne opinie tu czytam,może to też sprorokowany wybuch?
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #388  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 22:01
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
którzy zamierzają tu stoczyć bój na śmierć i życie o swoje racje.

Możemy się różnić, nawet musimy, ale nie mamy wrodzonej zdolności do kompromisów, do dyskusji bez zacietrzewienia. Niestety. I to też widać na naszym forum.

Jakże szczęśliwa jestem, że moi Rodzice, którzy byli moimi najlepszymi nauczycielami, nauczyli mnie dystansu do zjawisk tego świata, do ludzi, do zdarzeń, że wyzwolili mnie spod władzy nieracjonalnego ducha romantyzmu.
Oni - Pokolenie Kolumbów - wychowani na tradycjach romantycznych, wiedzieli, że tak nie można, że romantyzm i mitologizowanie pewnych zdarzeń jest nie lekarstwem, ale trucizną, że nie jest pożywką dla życia, ale dla śmierci, że gesty bohaterskie są widowiskowe i często ocierają się o bohaterszczyznę, a ofiary daremne życiu nie służą.

Każdemu krajowi potrzebni są żywi ludzie, a nie martwi, nie pomniki, pod którymi odprawia się każdorazowo modły i narodowe żale.

To, co tu piszę, pewno wywoła znowu burzę i niech tak będzie, bo zawsze będziemy się spierać o kształt Polski, o model patriotyzmu.
Właśnie to inne rozumienie obowiązku wobec ojczyzny, sposobu jej służenia tu i teraz tak bardzo poróżniło naszych polityków, ale myślę, że nie czas jeszcze o tym dyskutować.
Może w przyszłym tygodniu, dzisiaj chyba nie jest to dobry moment , bo nie chciałabym, abyśmy przywoływali nazwiska tych, którzy zginęli w tak tragicznych okolicznościach.

Pamiętajmy, że 21 ofiar jeszcze nie zidentyfikowano, niektórych być może w ogóle się nie odnajdzie.


Chciałam podpisać się pod postem Poli, ja córka Kolumbów rocznik 1920. Nie romantyzmem żyjemy tylko cierpliwą pracą u podstaw, która nie jest efektowana i wiąże się z życiem, a nie ze śmiercią.
Jestem przybita niewyobrażalną tragedią rodzin tych, którzy zginęli, a wielu nie zostanie nawet pochowanych, bo ich szczątków nie ma.
Jestem wstrząśnieta obchodami i celebrą pochówków, brakiem zastanowienia czemu zginęli i kto za to ponosi odpowiedzialność. Może jeszcze nie czas, komisje ekspertów pracują.
Patrzę na konsekwencje złamania wiekowego tabu dotyczącego szczegółów śmierci, identyfikacji, jakichś koszmarnych rozważań dotyczących obrączki czy koloru lakieru do paznokci.
Pięć lat temu zostało złamane tabu i poczucie majestatu śmierci, złamane przez bezpośrednią transmiję z agonii. Przerażającą transmisję, teraz wszystko jest możliwe, pancerze na sercach stały się jeszcze grubsze.
Dzisiaj w Krakowie giełda, sprzedam za 1000 zł wejściówkę na pogrzeb.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #389  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 22:02
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Kto a "ruskie"
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #390  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 22:06
bronczyk's Avatar
bronczyk bronczyk jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 10 970
Domyślnie

Popatrz, popatrz strach się bać tych " ruskich". Wszędzie wlezą żeby nam krzywdę zrobić.

Nie było tabu śmierci w dawnych czasach. To my poszliśmy z nią do szpitali i hospicjów. To my boimy się siedzieć przy umierającym. Przypomnij sobie dawne zwyczaje pogrzebowe. Czuwanie przy zwłokach itd. I o śmierci trzeba mówić. Ona jest zawsze obok nas. Nie powinno, więc być żadnego tabu. Bycie przy konających uczy pokory, uczy przemijania. To wyrzucenie tematu śmierci powoduje jej odrealnienie i brak szacunku do tego faktu. Nie mówimy umarł tylko odszedł. Jakoś tak przyjemniej brzmi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #391  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 22:10
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Szykujmy szabelki w odwecie,a najlepiej zaraz pospolite ruszenie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #392  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 22:17
eledand's Avatar
eledand eledand jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: opolszczyzna
Posty: 22 932
Domyślnie

Bronczyk nie tak dawno to przerabiałam dwa razy w ciągu 3-miesiecy.
Wiem co to znaczy.!!!!!!!!!!!!!!
__________________
http://ewefew.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #393  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 22:34
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał bronczyk
Nie było tabu śmierci w dawnych czasach. To my poszliśmy z nią do szpitali i hospicjów. To my boimy się siedzieć przy umierającym. Przypomnij sobie dawne zwyczaje pogrzebowe. Czuwanie przy zwłokach itd. I o śmierci trzeba mówić. Ona jest zawsze obok nas. Nie powinno, więc być żadnego tabu. Bycie przy konających uczy pokory, uczy przemijania. To wyrzucenie tematu śmierci powoduje jej odrealnienie i brak szacunku do tego faktu. Nie mówimy umarł tylko odszedł. Jakoś tak przyjemniej brzmi.
Wybacz, nie wyraziłam się może precyzyjnie, nie chodzi mi o unikanie śmierci, o porzucenie za parawanem umierającego, ale współobecność to nie to samo co śmierć na oczach telewizyjnych kamer. W czasach starosłowiańskich świętowało się ze zmarłymi na cmentarzach jedząc i pijąc i w ten sposób okazując jedność z przodkami. Różnica dla mnie jest w tym, że najbliżsi, kochający, cierpiący wspólnie trzymają za rękę umierającego, żeby mu było lżej przejść na drugą stronę. Nie tłum, nie gawiedź żądna sensacji, nie rozstrząsanie szczegółów w dzienniku telewizyjnym, takie podejście do śmierci razi mnie, przypomina mi film "Dajcie sensację na pierwszą stronę".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #394  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 22:37
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał maja59
Chciałam podpisać się pod postem Poli, ja córka Kolumbów rocznik 1920. Nie romantyzmem żyjemy tylko cierpliwą pracą u podstaw, która nie jest efektowana i wiąże się z życiem, a nie ze śmiercią.
Pozytywistko, witaj na pokładzie.
Cytat:
Dzisiaj w Krakowie giełda, sprzedam za 1000 zł wejściówkę na pogrzeb.
Proza życia, ale ta mniej szlachetna.
Jak widać, wszystkim można handlować, co wiemy nie od dzisiaj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #395  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 22:42
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 772
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
A nie mogę, jak lubię?
Tez zgodny jestem. Mozesz

Cytat:
Co się czepiasz jak przysłowiowy rzep?
Takie skojarzenie mam. Klasyk:
Czasem, gdy runie piedestał,
Widać, że na nim nikt nie stał.

No i co Ty na to?
Co sie pytasz ...jak wiesz?
Jestem ZA. I nawet nie przeciw.

Cytat:
Czy Ty mnie hmm...nawracasz może?
Nawracanie nawrocnych jest zajeciem tylez bezsensownym, co zawracanie kijem Warty do Kromolowa.
Cytat:
Albo uświadamiasz, że po dniu następuje noc?
A gdzie bym smial sie az tak smiac!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #396  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 22:42
jasinek123's Avatar
jasinek123 jasinek123 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Zabrze
Posty: 11 863
Domyślnie

Pola
to juz było nikt nie sprzedaje
to dziennikarska plotka
opamiętaj sie wywołasz trzecią wojne światowa
masz czas do poniedziałku -myśl co by tu jeszcze spiepszyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #397  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 22:46
BarbaraK's Avatar
BarbaraK BarbaraK jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Zduny
Posty: 5 559
Domyślnie

Maju
takie również jest moje zdanie.Powiedziałam mężowi,że nie chciałabym przeżywać tak pogrzebu,jak musi to robić córka.
Rozumiem ,że Prezydent rządzi się innymi prawami jako głowa państwa,do tego tragicznie zmarły.
Naród musi Go pożegnać.
Ale osoby które zdecudowały o pochówku na Wawelu strzeliły chyba gola do wlasnej bramki.
Gdyby był pochowany w Warszawie ,niechby pogrzeb z uroczystościami trwal caly dzień,a w ten sposób dwa dni.Trzeba mieć mocną psychikę by to udżwignąc.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #398  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 22:54
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 772
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
[QUOTE
Proza życia, ale ta mniej szlachetna.
Jak widać, wszystkim można handlować, co wiemy nie od dzisiaj.

I co sie dziwia?
Do Czestochowy corocznie zmierzaja dwie pielgrzymki.
Jedna z Warszawy, a druga z Krakowa.
Obie per pedes.
Ci z Warszawy jako pokuta za grzechy,
Ci z Krakowa, bo im szkoda wydac grosiwa na bilet kolejowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #399  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 22:56
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Oberwało się

dziennikarzom, także Monice Olejnik, nie bez racji, jak sądzę, o czym też warto pogadać:
Cytat:
To milczenie za tydzień czy dwa doprowadzi do tego, że gdy już dziennikarze ochłoną, to zaczną walić w PiS, gdy ten zechce skorzystać z niespodziewanej sympatii społecznej, którą mu media teraz nakręcają swoimi dytyrambami.
Przypochlebianie się opinii publicznej nie jest misją dziennikarza. Jest nią poszukiwanie prawdy, prezentowanie rozbieżnych opinii, publiczna debata, czasem spór. Spór, który nie oznacza bijatyki, do czego przyzwyczaili nas polscy politycy, w tych dniach tak dumni, że społeczeństwo jest po ich stronie.

Ksiądz Adam Boniecki często powtarza usłyszaną radę: „Dziennikarz nigdy nie klaszcze, dziennikarz nigdy nie płacze, dziennikarz nigdy się nie obraża”. A my wszystko robimy na odwrót.
Całość wypowiedzi tutaj:http://www.press.pl//lewa_strona/pokaz.php?id=1745
Odpowiedź z Cytowaniem
  #400  
Nieprzeczytane 17-04-2010, 22:56
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 772
Domyślnie

Cytat:
Napisał BarbaraK
[b]
Gdyby był pochowany w Warszawie ,niechby pogrzeb z uroczystościami trwal caly dzień,a w ten sposób dwa dni.Trzeba mieć mocną psychikę by to udżwignąc.

On ma. On jest twardy zawodnik.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.