menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Zdrowie > Opieka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Opieka Uwaga: ogłoszenia dotyczące opieki nad starszymi osobami należy zamieszczać w dziale ogłoszenia.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4161  
Nieprzeczytane 11-08-2014, 09:28
hala51 hala51 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: łódzki,Polska
Posty: 577
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Wszystko zamieściłem w swoim blogu :
http://patrze-i-komentuje.blog.onet.pl/
Witam po dłuższej nieobecności. wuere'le, ale pięknie wszystko opisałeś. Żeby wszyscy tak opisywali, to byśmy mieli fajne rozeznanie, co do poszczególnych ośrodków sanatoryjnych...chapeau bas Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4162  
Nieprzeczytane 11-08-2014, 09:31
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Uśmiech mega Kołobrzeg

Byłam w Medze jest to drugi obiekt sanatorium Arka- Maga w Kołobrzegu ,wyżywienie dobre jak i zakwaterowanie wszystkie pokoje z węzłem sanitarnym ,baza zabiegowa do niczego dwie wanny do borowinny,mały kubeczek borowinny na wanne,lub solanki.Na basen zawożą autokarem i przywozą bo basen jest w Arce .Która nastawiona jest na komercje-Niemców.w Medze sa tez goscie hotelowi.i wszystkie prądy.Okłady z borowinny to plastry jakie mozna kupic w aptece.Nie polecam ,jeśli ktosc moze niech zamienni na inny obiekt.Pozytywne jest to ze blisko na plaze.Pozdrawiam forum.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4163  
Nieprzeczytane 11-08-2014, 09:57
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Hala dziękuję, starałem się.
Niobos, przed wyjazdem chwaliłaś ośrodek, że taki kameralny, a w Arce taki kombinat. Co do kombinatu, to prawda, ale reszta była ok. Szkoda, że się nie spotkaliśmy na kawie.
Pozdrawiam wszystkich.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4164  
Nieprzeczytane 11-08-2014, 10:24
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał ulanie
Życzę udanego pobytu i koniecznie podziel się wrażeniami, bo tu na forum jakoś tak ciężko... chyba, że wszyscy wyjechali do sanatorium
Nie wszyscy wyjechali niektorzy czekaja na wyjazd inni jusz wrucili jedni bardziej zadowoleni inni mniej bo taie jest zycie raz na wozie raz pod wozem ja przynajmniej wiem co czeka mnie w Ladku gdyz bylem tam kilka razy na turnusach rechabilitacyjnych z dofinansowaniem PFRON do wyjazdu zostalo mi 3 tygodnie aby tylko pogoda we wrzesniu dopisala w gorach slonka byc nie musi aby tylko nie padalo to mozna sobie tak czas zorganizowac ze nudno napewno nie bedzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4165  
Nieprzeczytane 11-08-2014, 12:38
niobos niobos jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Feb 2010
Posty: 200
Uśmiech

Pisałam ze osrodek kameralny to prawda dla mnie dobry tylko zabiegi tez pisałam ze złe i to sie potwierdziło.A mnie bardziej zalezalo na zabiegach bo pry to mam tu i nie musiałam jechac tak daleko.Napisalam dla innych zeby mieli rozeznanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4166  
Nieprzeczytane 11-08-2014, 15:31
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

[quote=suseł]Nie wszyscy wyjechali niektorzy czekaja na wyjazd inni jusz wrucili jedni bardziej zadowoleni inni mniej bo taie jest zycie raz na wozie raz pod wozem ja przynajmniej wiem co czeka mnie w Ladku gdyz bylem tam kilka razy na turnusach rechabilitacyjnych z dofinansowaniem PFRON do wyjazdu zostalo mi 3 tygodnie aby tylko pogoda we wrzesniu dopisala w gorach slonka byc nie musi aby tylko nie padalo to mozna sobie tak czas zorganizowac ze nudno napewno nie bedzie.[/QUOTE
Ja wyjeżdżam za 5 tygodni mam nadzieję na super współlokatorkę i łazienkę, na super zabiegi, tyle mi potrzeba Wyjeżdżam pierwszy raz na turnus rehabilitacyjny, nie wiem co mnie czeka i dlaczego mam takie skierowanie... ale musi być ok, tyle wiem
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4167  
Nieprzeczytane 11-08-2014, 17:34
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Ulanie jesli masz rzs to skierowanie masz w dobry region a jesli jedziesz pierwszy raz do sanatorium to dopiero po powrocie docenisz jakie sa tego wyjazdu plusy dla twojego samopoczucia i bedziesz z niecierpliwoscia czekala kiedy minie rok i bedziesz mogla dostac od lekarza rodzinnego nastepny wniosek po powrocie musisz napisac opinie o pobycie w krystynie/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4168  
Nieprzeczytane 11-08-2014, 18:00
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał suseł
Ulanie jesli masz rzs to skierowanie masz w dobry region a jesli jedziesz pierwszy raz do sanatorium to dopiero po powrocie docenisz jakie sa tego wyjazdu plusy dla twojego samopoczucia i bedziesz z niecierpliwoscia czekala kiedy minie rok i bedziesz mogla dostac od lekarza rodzinnego nastepny wniosek po powrocie musisz napisac opinie o pobycie w krystynie/
Suseł jadę drugi raz, ale pierwszy, to był turnus 21 dni, a teraz rehabilitacyjny 28-dniowy i tym jestem zdziwiona, bo jadę z NFZ, zawsze myślałam, że z urazami tylko mają turnusy 4-tygodniowe z ZUS - myliłam się Opinie napiszę, podzielę się tu na forum z chęcią

Ostatnio edytowane przez ulanie : 11-08-2014 o 18:53.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4169  
Nieprzeczytane 12-08-2014, 12:52
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał ulanie
Suseł jadę drugi raz, ale pierwszy, to był turnus 21 dni, a teraz rehabilitacyjny 28-dniowy i tym jestem zdziwiona, bo jadę z NFZ, zawsze myślałam, że z urazami tylko mają turnusy 4-tygodniowe z ZUS - myliłam się Opinie napiszę, podzielę się tu na forum z chęcią
Ulanie jesli masz skierowanie na 4 tygodnie po urazie to podejrzewam ze masz skierowanie po szpitalne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4170  
Nieprzeczytane 12-08-2014, 13:12
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał suseł
Ulanie jesli masz skierowanie na 4 tygodnie po urazie to podejrzewam ze masz skierowanie po szpitalne.
Suseł ja choruję na rzs i właśnie dlatego jestem zdziwiona, że jadę na 4 tygodnie, bo ja nie mam urazu tylko rzs i zgadza się mam skierowanie na zwolnienie lekarskie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4171  
Nieprzeczytane 12-08-2014, 14:25
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Witam. W sumie czekających i bywających tu często, tych jeszcze bez skierowania jest mało. Ja mam 802 numerki przed sobą. Jakby dobrze szło, to w dwa tygodnie się dowiem, co i jak? Może...
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4172  
Nieprzeczytane 12-08-2014, 14:37
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Masz rację, mało jest... szkoda, bo jak się wyjeżdża, to by się chciało wiedzieć duuużo, a tu nie za bardzo można się dowiedzieć, raczej miejscowości są opisywane, a już o ośrodkach i warunkach słabiutko Olena życzę powodzenia i szybkiego skierowania do super ośrodka
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4173  
Nieprzeczytane 12-08-2014, 14:50
olena's Avatar
olena olena jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 144
Domyślnie

Dzięki. Czuję się jakbym w ruletkę grała. Bo już niedługo. Ostatnim razem wpisano miejsce już przy 500 z czymś.
__________________
--------------------------------------
https://www.youtube.com/channel/UC95...4tul7Bg/videos
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4174  
Nieprzeczytane 12-08-2014, 15:31
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał olena
Dzięki. Czuję się jakbym w ruletkę grała. Bo już niedługo. Ostatnim razem wpisano miejsce już przy 500 z czymś.
Ja nie mam pojęcia jak to jest z numerkami, bo ja od razu otrzymuję po 3-4 miesiącach od złożenia wniosku skierowanie, tym razem tak samo było, w kwietniu złożyłam wniosek, a w lipcu dostałam skierowanie na wrzesień/październik do Krystyny w Busku
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4175  
Nieprzeczytane 13-08-2014, 12:39
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał ulanie
Ja nie mam pojęcia jak to jest z numerkami, bo ja od razu otrzymuję po 3-4 miesiącach od złożenia wniosku skierowanie, tym razem tak samo było, w kwietniu złożyłam wniosek, a w lipcu dostałam skierowanie na wrzesień/październik do Krystyny w Busku
Ulanie jaki lekarz wypisywal ci skierowanie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4176  
Nieprzeczytane 13-08-2014, 13:04
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Reumatolog wypisuje mi skierowanie i zawsze też sam wysyła do NFZ. Powinnam zaznaczyć, że nie składam wniosku od razu po powrocie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4177  
Nieprzeczytane 13-08-2014, 13:49
suseł suseł jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Jarocin
Posty: 100
Domyślnie

Cytat:
Napisał ulanie
Reumatolog wypisuje mi skierowanie i zawsze też sam wysyła do NFZ. Powinnam zaznaczyć, że nie składam wniosku od razu po powrocie
Ja skladalem wniosek po roku od poprzedniego sanatorium i czkalem 17 miesiecy nastepnym razem zrobie inaczej.Mam termin na wrzesien 2015 na oddzial rechabilitacyjny na 4 tygodnie sprubuje poprosic ordynatorke aby przy wypisie dala skierowanie do sanatorium ciekawe co z tego wyjdzie.Ponoc jak jest skierowanie poszpitalne to dlugo sie nie czeka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4178  
Nieprzeczytane 13-08-2014, 14:38
pogodnaa pogodnaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 23
Domyślnie

WitamBardzo proszę o opinię-jakie warunki, jak z zabiegami itp- szpital uzdrowiskowy Wacław w Swieradowie-Zdrój. Dziękuje
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4179  
Nieprzeczytane 13-08-2014, 14:45
pogodnaa pogodnaa jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 23
Domyślnie

Cytat:
Napisał suseł
Ja skladalem wniosek po roku od poprzedniego sanatorium i czkalem 17 miesiecy nastepnym razem zrobie inaczej.Mam termin na wrzesien 2015 na oddzial rechabilitacyjny na 4 tygodnie sprubuje poprosic ordynatorke aby przy wypisie dala skierowanie do sanatorium ciekawe co z tego wyjdzie.Ponoc jak jest skierowanie poszpitalne to dlugo sie nie czeka.
Po otrzymaniu wypisu, idz do swojego lekarza i niech on wypisze Ci wniosek do NFZ, byc może lekarz z NFZ da Ci wtedy-Szpital uzdrowiskowy dla dorosłych, na ktory się czeka bardzo krótko, można go dostać nawet do 3 miesięcy....
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4180  
Nieprzeczytane 13-08-2014, 16:11
ulanie ulanie jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: warmińsko-mazurskie
Posty: 149
Domyślnie

Cytat:
Napisał pogodnaa
Po otrzymaniu wypisu, idz do swojego lekarza i niech on wypisze Ci wniosek do NFZ, byc może lekarz z NFZ da Ci wtedy-Szpital uzdrowiskowy dla dorosłych, na ktory się czeka bardzo krótko, można go dostać nawet do 3 miesięcy....
Ja jeżdżę na tak zwane poszpitalne, dlatego jadę na zwolnienie lekarskie i nie wykorzystuję urlopu wypoczynkowego, specjalista reumatolog sam kieruje mnie na poszpitalne, a NFZ decyduje gdzie pojadę i czekam 3-4 miesiące z tym, że ja nie muszę leżeć w szpitalu, bo rzs jest taką chorobą. Suseł działaj
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sanatorium stokrotka Profilaktyka i zdrowy styl życia 121 20-06-2019 06:40
Upadek – traktuj go poważnie - komentarze Jagoda Ogólny 7 20-08-2012 09:47
Sanatorium - nie tylko na poważnie cz.2 destiny Opieka 518 15-02-2010 10:33
Jak wytłumaczyc mamie, że powinna leczyc się na poważnie? Proszę o pomoc. Pani Becia Choroby, badania, terapie 16 15-06-2009 19:19
Sanatorium - nie tylko na poważnie destiny Opieka 508 19-10-2008 15:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:56.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.