menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #4161  
Nieprzeczytane 14-04-2014, 22:21
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Masz temat na rozmowę intelektualna z Senesco piszcie sobie i bawcie się ,mnie to nie dotyczy . Piszę bo forum jest otwarte, możecie kupić S.C. z kilkoma seniorami od właściciela i forum stworzyć dla wybranych. Taki jest biznes a wśród teistów są biznesmeni.

Wacławie - a nie prościej niż udzielać rad jest odmówić egzorcyzm, skoro już uznałeś egzorcystę za autorytet w sprawach terapii?

Pozwól, że zacytuję:
Dyskusja jest potrzebna, konieczne są argumenty za i przeciw. Bo człowiek ciekawy jest innych ludzi. A każdy może i powinien dowodzić swojej racji. Nie można nikogo wykluczać ze społeczeństwa tylko dlatego, że myśli inaczej.

To Twoje słowa.
Zmieniłeś zdanie?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4162  
Nieprzeczytane 14-04-2014, 22:40
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 663
Domyślnie

Cytat:
Ostatek napisał- Zrozumienia... nie podejmuję się, siła Twojej argumentacji i rozmowa z cieniem mnie przerasta.
Ostatku buziaki Liczę na lepszy twój dzień,dzisiaj były wahania ciśnień nad Polską co można to tłumaczyć niższą naszą formą. Miał być dzisiaj też armagedon według niektórych wyznań , musimy poczekać do 24.00 . O następnych tego typu sytuacjach powiadom w trakcie dnia.Nawiedzeni którzy chcą załapać się na nagrodę i zaistnienie w mediach , tworzą następne mity.

Pewnie się ubawiłaś że jesteśmy konsumentami religii kupowanym w supermarkecie w zależności od wysokości półki dziwisz się tym stwierdzeniom????

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 15-04-2014 o 08:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4163  
Nieprzeczytane 14-04-2014, 23:56
ostatek's Avatar
ostatek ostatek jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Posty: 4 251
Zmieszany

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Ostatku buziaki Liczę na lepszy twój dzień,dzisiaj były wahania ciśnień nad Polską co można to tłumaczyć niższą naszą formą. Miał być dzisiaj też armagedon według niektórych wyznań , musimy poczekać do 24.00 . O następnych tego typu sytuacjach powiadom w trakcie dnia.Nawiedzeni którzy chcą załapać się na nagrodę i zaistnienie w mediach , tworzą następne mity.
To prawda, jestem w kiepskiej formie, ale nie mogę ciągle narzekać, bo sama siebie nudzę ciągłym jojczeniem. Nawet o końcu świata zapomniałam. Dziś Mars najbliżej Ziemi, jutro 'czerwony' i zaćmiony Księżyc. http://www.naukawpolsce.pap.pl/aktua...i-do-peru.html
Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Pewnie się ubawiłaś że jesteśmy konsumentami religii kupowanym w supermarkecie w zależności od wysokości półki dziwisz się tym stwierdzeniom???? .Przecież masz do wyboru 10 000 propozycji czy ty uważasz że twoja jest słuszna .? To nam powiedz , ty oświecona????? bo wielu seniorów błądzi pomiędzy prawdą a fałszem.A może znalazł odpowiedz filozof Senesco która religia jest prawdziwa Drogą objawienia Senesco pisz nikt ciebie nie wyklucza z dyskusji.Pisz o treściach swoich modlitw , to jest to co nie których z nas uskrzydla a Pana cieszy
Dziwią mnie określenia. Zawsze myślałam, że się poszukuje. I że poszukiwania nie są proste; konieczne jest drgnienie serca, które bywa nazywane 'łaską', używanie rozumu nie wystarczy. A jeśli się uwierzy, wtedy ta religia jest właściwa, ważna, prawdziwa. Myślę, że objawienia są czymś niesłychanie rzadkim, i że nawet łaska wiary nie wszystkim jest dana a jedynie szczęśliwym wybrańcom. Modlitwa dla wierzącego jest 'rozmową z bóstwem', rozmową dwojga... intymną, osobistą, nie do usłyszenia przez innych. Podsłuchiwanie jej jest nietaktem.

Bywają także ścieżki rozwoju duchowego niezwiązane z religią. Taką drogą może iść każdy, wierzący, agnostyk lub ateista.

Niestety, oświecona to ja nie jestem, a ciemna jak tabaka w rogu. Wiem tylko jedno – ścieżka, którą idę (nad przepaścią) jest mocno kolczasta... próby szukania łatwiejszej kończą się porażką. Nie wiem: taka karma czy taka droga mnie wybrała i nie pozwala na odstępstwa... ech, dobrze, że pozwala nie wiedzieć, wątpić, szukać... i często znajdować perły wśród kamieni lub miód w skale.
Name:  images.jpg
Views: 164
Size:  1.4 KB Dobranockuję się z Wami, tym razem skutecznie.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4164  
Nieprzeczytane 15-04-2014, 00:14
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
A może znalazł odpowiedz filozof Senesco która religia jest prawdziwa Drogą objawienia

Tak, Wacławie, potrzebuję Twego objawienia - zdradź mi proszę, która religia jest prawdziwa.
A przy okazji zdradź mi moją modlitwę, bo z pewnością drogą dedukcji ułożyłeś jej słowa.

I dziękuję Ci za miano "filozofa" - filozof miłuje mądrość, dlatego myśli i poprzez myślenie poznaje. Nie wiem, czy zasługuję na to miano. Postaram się zasłużyć.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4165  
Nieprzeczytane 15-04-2014, 10:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 663
Domyślnie

Ostatku drgania serca łaska spływająca z nieba to wszystko metafory stworzone przez człowieka w celu poparcia w naszej podświadomości decyzji o wyborze jakiegoś wariantu korzystnego dla nas.
Wzorce etyczne przekazują nam rodzice jak i wierzenia potem przedszkole szkoła podstawowa .Szkoła średnia i potrafimy kojarzyć fakty i samemu doszukiwać się prawdy na niektóre nasze pytania "dlaczego ". Ci co się wychowali w dwóch różnych religiach swój wybór dokonują szybciej inni w trakcie swojego życia jako dojrzali ludzie dokonują wyboru ostatecznego.

Kiedyś społeczeństwo było bardzo zamknięte bez możliwości kontaktów z innymi kulturami.Obecnie młodzi ludzie są bardzo aktywni otwarci na zmiany częściej dochodzi do zmian na wyznania o bardziej rozbudowanej duchowości.Stajemy się bardziej zróżnicowani religijnie.Jednym religia pomaga inni szukają porad psychologa , przecież jesteśmy zróżnicowani i mamy różne potrzeby.
Masz zupełną rację pisząc :Bywają także ścieżki rozwoju duchowego niezwiązane z religią. Taką drogą może iść każdy, wierzący, agnostyk lub ateista. Zgadzam się z tobą , duchowość to pojęcie szerokie .Modlitwa może być indywidualna zbiorowa lub jej nie być , medytować też można różnie .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4166  
Nieprzeczytane 16-04-2014, 21:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 663
Domyślnie

http://wyborcza.pl/duzyformat/1,1377...u_Swietym.html
Ciała wiernych leżą bez ruchu w rzędzie na zimnej posadzce. Młodzi ludzie padają na ziemię jeden po drugim po dotknięciu przez kapłana. Rytmiczny śpiew oparty na kilku powtarzających się słowach wprowadza w trans nawet tych, którzy jeszcze nie poddali się omdleniu. To obrzędy wyznawców Ahura Mazdy w mrocznej jaskini w Mezopotamii 2,5 tys. lat temu? Ekstaza czcicieli bogini Kali w starożytnych Indiach? Nie. To rekolekcje dla gimnazjalistów w kościele farnym w Gostyniu w Wielkopolsce. Data: 14 marca 2014 roku. To po nich przygodni przechodnie mogli zobaczyć niezwykłą scenę - grupy uczniów wychodzących ze świątyni chwiejnym krokiem i z błędnymi oczyma.

Bóg Szatan i to potrafi rozróżnić egzorcysta a niektórzy wierni w to szamaństwo wierzą w jego boską moc.Przypadki znane współczesnej medycynie i stosowane w technikach medycznych w pracy z pacjentami.Na pewno prostemu człowiekowi mogą być te sprawy nieznane i tworzy otoczkę tajemniczości , nadprzyrodzoną moc stosującego te metody.
Aby zainteresować przekazem treści stosuje się różne formy dotarcia do wiernego i zainteresowania go produktem. http://www.youtube.com/watch?v=MVoD9LW5Arg Młodzieży się to podoba ,odbiór seniorów może być różny .Rapujący ksiądz o duchu świętym podczas bierzmowania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4167  
Nieprzeczytane 17-04-2014, 21:07
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Jesteśmy w oku świątecznego cyklonu.
Czasu trudnego zapewne nie tylko dla samotnych, ale przede wszystkim dla ateistów.
Zewsząd głosy o przygotowaniach do świąt, o tradycjach, zajączkach, barankach, babkach... A w mediach sporo kapłanów, opowiadających o przesłaniu religijnym.
No i ta życzliwość ludzka. Wszyscy prześcigają się w składaniu życzeń - wesołych świąt, wesołego Alleluja, smacznego jajka...

Ktoś, kto pogardza tymi rytuałami musi czuć się nieswojo i ciężko na duchu...

Co zatem robi dumny ateista w święta?
Czy ma odwagę nie składać życzeń? Nie siadać do świątecznego śniadania? Nie wręczać prezentów? A co ważniejsze, nie robić świątecznych porządków?

Czy może ucieka w świecką tradycję, rodzinną atmosferę, wyjątkowość dnia?...
Czy świętuje bez przyznawania się do religii?

Jakoś nie dostrzegam odważnych i dumnych ateistów garnących się do pracy.
Mam pewnie pecha, bo wszyscy, którzy na co dzień deklarują niewiarę, w święta ateizm zawieszają w szafie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4168  
Nieprzeczytane 17-04-2014, 22:03
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał senesco
Jesteśmy w oku świątecznego cyklonu.
Czasu trudnego zapewne nie tylko dla samotnych, ale przede wszystkim dla ateistów.
Zewsząd głosy o przygotowaniach do świąt, o tradycjach, zajączkach, barankach, babkach... A w mediach sporo kapłanów, opowiadających o przesłaniu religijnym.
No i ta życzliwość ludzka. Wszyscy prześcigają się w składaniu życzeń - wesołych świąt, wesołego Alleluja, smacznego jajka...

Ktoś, kto pogardza tymi rytuałami musi czuć się nieswojo i ciężko na duchu...

Co zatem robi dumny ateista w święta?
Czy ma odwagę nie składać życzeń? Nie siadać do świątecznego śniadania? Nie wręczać prezentów? A co ważniejsze, nie robić świątecznych porządków?

Czy może ucieka w świecką tradycję, rodzinną atmosferę, wyjątkowość dnia?...
Czy świętuje bez przyznawania się do religii?

Jakoś nie dostrzegam odważnych i dumnych ateistów garnących się do pracy.
Mam pewnie pecha, bo wszyscy, którzy na co dzień deklarują niewiarę, w święta ateizm zawieszają w szafie...
Za bardzo się nie zastanawiaj co robi dumny ateista w święta. Nawet nie wiesz jaki to dumny i zapobiegliwy "odłam ludzkości"
Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Chodzenie do kościoła jest tym samym jak chodzenie do burdelu....
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4169  
Nieprzeczytane 17-04-2014, 22:41
estella's Avatar
estella estella jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Bory Tucholskie
Posty: 1 726
Domyślnie Senesco !

Chętnie zaspokoję Twoją ciekawość !
Świętuję, bo dlaczegóżby nie, skoro robią to wszyscy niemal wokół ? Czyż świętowanie nie jest przyjemne ?
Porządki pozimowe i tak trzeba zrobić; wymieść kurze zza szafy, umyć okna, żeby cieszyć się pięknem wiosny za nimi, wywietrzyć pościel. Normalka !
Życzenia ? Chętnie składam takie pasujące do człowieka. Smacznego jajeczka też życzę, a nawet bogatego zajączka (dzieci w dzieciństwie szukały go w ogrodzie).
Dla mojej rodziny to są po prostu wiosenne święta, z jajkiem, żurkiem, mazurkiem i białą kiełbasą.

Przy tej okazji wszystkim odwiedzającym wątek - niezależnie od światopoglądu - serdecznie życzę słonecznych, rodzinnych i radosnych Świąt !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4170  
Nieprzeczytane 18-04-2014, 06:46
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał estella50
Przy tej okazji wszystkim odwiedzającym wątek - niezależnie od światopoglądu - serdecznie życzę słonecznych, rodzinnych i radosnych Świąt !
Ja Tobie też,
Zdrowych, pogodnych Świąt,
pełnych, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4171  
Nieprzeczytane 18-04-2014, 10:27
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 663
Domyślnie

Cytat:
Senesco napisal-Ktoś, kto pogardza tymi rytuałami musi czuć się nieswojo i ciężko na duchu...
Co zatem robi dumny ateista w święta?
Czy ma odwagę nie składać życzeń? Nie siadać do świątecznego śniadania? Nie wręczać prezentów? A co ważniejsze, nie robić świątecznych porządków?
Czy może ucieka w świecką tradycję, rodzinną atmosferę, wyjątkowość dnia?...
Czy świętuje bez przyznawania się do religii?
Widać że się martwisz za cały świat /ponad 7 miliardów ludzi/ co robi kiedy ty świętujesz . Ubawiłeś mnie swoimi dylematami starzejącego się za szybko seniora SC . Proponuję spacer przez co poprawisz niedokrwienie mózgu ,odwiedzenie klubu nocnego Go-Go , podniesie ci się adrenalina a na razie wiosenna piosenka https://www.youtube.com/watch?v=q80BAs4QjQQ lub https://www.youtube.com/watch?v=BKezUd_xw20 .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4172  
Nieprzeczytane 18-04-2014, 10:46
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
Widać że się martwisz za cały świat /ponad 7 miliardów ludzi/ co robi kiedy ty świętujesz . Ubawiłeś mnie swoimi dylematami starzejącego się za szybko seniora SC . Proponuję spacer przez co poprawisz niedokrwienie mózgu ,odwiedzenie klubu nocnego Go-Go , podniesie ci się adrenalina a na razie wiosenna piosenka https://www.youtube.com/watch?v=q80BAs4QjQQ lub https://www.youtube.com/watch?v=BKezUd_xw20 .

Ach, Wacławie, jakże się cieszę, że dostarczyłem Ci radości.
Podziwiam krystaliczną jasność Twoich myśli, błyskotliwość wyciąganych wniosków.
Tak, niezywkle racjonalna i nader kognitywistyczna postawa.
No i ta młodzieńczość...
Świętowanie z Tobą musi być niezwykle ożywcze dla ducha i ciała.

Zapewne, po cichu, jak przystało na racjonalistę, zapalisz ogarek, podzielisz się jajeczkiem i w dni świąteczne oddasz się zadumie pokutnej. Tak na wszelki wypadek.

Ale gwoli uspokojenia - nie napisałem, że się martwię. Sugerowałem, że jestem ciekaw.
Każdy ma prawo do świętowania - świadomie bądź nie.
Większość katolików świętuje tak, jak ateiści. Celebruje symbole - jajeczka, baranki, bazie, święconki, życzenia, rodzinę.
Zapewne większość ateistów to kryptokatolicy, którym przeszkadzają księża i ich zakazy, a nie sama wiara.
I też dobrze, bo każdy ma prawo do swej wiary.
I oby ich wiara góry przenosiła.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4173  
Nieprzeczytane 18-04-2014, 10:54
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Cytat:
Napisał estella50
Przy tej okazji wszystkim odwiedzającym wątek - niezależnie od światopoglądu - serdecznie życzę słonecznych, rodzinnych i radosnych Świąt !

Estello - i Tobie wielu radosnych dni, nie tylko w Święta, i nie tylko tej wiosny.
Niech słońce oświetla Twą drogę i obyś przy niej spotykała wyłącznie dobre duchy.

A czy wiesz, że świętowanie wiosny, właśnie przy okazji pierwszej pełni jest także zwyczajem religijnym?
Co prawda zbierano się szerszym gronem, aniżeli rodzinnym, ale plemię było rodziną. Zbierano się, jedzono, pito i rozpędzano chłód. I życie się odradzało, jak jajo.
I błogosławiono sobie, czyli składano życzenia obfitych żniw.
Religia dawno zapomniana, zwyczaje zmieniły odniesienia.
I bogowie odeszli w cień.
Ale potrzeba świętowania i celebry pozostała.
Gdybyż tylko serdeczność życzeń i uśmiech na twarzach były nie tylko odświętne...

Jeszcze raz, niech wszelkie dobro zamieszka w Twoich progach.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4174  
Nieprzeczytane 18-04-2014, 11:21
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 663
Domyślnie

Cytat:
Senesco napisał-I też dobrze, bo każdy ma prawo do swej wiary.
Gwarantuje nam konstytucja ,nie nowość.
Senesco niektórzy zaczeli już w ten poniedziałek , ja nie mam takich jak ty problemów z grzechami bo ich nie mam.A co powoduje za bardzo przejmowanie się doktryną i do czego to może doprowadzić .Cierpienie pozwala się zjednoczyć z wszechmogącym. Tylko ból może zmazać nasze grzechy.???? Chore umysły
https://www.youtube.com/watch?v=RkC5ez0B-Kk Zakonnica.
http://www.yourepeat.com/watch/?v=mOo3v7T-GGY W imieniu diabła
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4175  
Nieprzeczytane 18-04-2014, 12:12
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wacław Puchała
... ja nie mam takich jak ty problemów z grzechami bo ich nie mam.

Jak to mówią, Wacławie - "chwalić Boga, Boga nie ma, ale jeśli jest, to nie daj Boże...".

Jesteś w mylnym błędzie - acz o to nie trudno przy tak bogatej i zróżnicowanej osobowości - marz grzech przynajmniej jeden, acz może brak Ci sumienia, by go odczuć.

Przecież ateiści - przynajmniej ci wybrani i naznaczeni przez Matkę Naturę - mają swój katechizm http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/...m_ateist%C4%85

A Ty go naruszyłeś - przynajmniej raz - tylko w trakcie naszej debaty.
Ergo, grzech jest, tylko wyspowiadać się nie ma komu.

Jeśliś choć raz uszanowałeś wiarę człowieka, piekło ateistów stoi przed Tobą otworem.
Niestety nie mogę powiedzieć, choć sobie to wyobrażam, jakie katusze tam czekają...

Zielonej wiosny Tobie życzę i choć odrobiny pozytywnych myśli o świecie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4176  
Nieprzeczytane 18-04-2014, 14:35
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 416
Domyślnie

Cytat:
Napisał senesco

Jeśliś choć raz uszanowałeś wiarę człowieka, piekło ateistów stoi przed Tobą otworem.
Niestety nie mogę powiedzieć, choć sobie to wyobrażam, jakie katusze tam czekają...
Niemożliwe, większość ateistów, nawet na tym forum szanuje po cichu wiarę innych ludzi, i mieli by pójść w niebyt? Tym bardziej, że przecież piekło wymyślili katolicy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4177  
Nieprzeczytane 18-04-2014, 15:33
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Piekło, Jarosławie, jest częścią każdej wiary i elementem każdej religii. Nawet ateizmu, choć to może być trudne do objęcia rozumem...
A niebyt, dla ateisty, to raczej raj.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4178  
Nieprzeczytane 18-04-2014, 15:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 663
Domyślnie

Cytat:
Senesco napisał-Jeśliś choć raz uszanowałeś wiarę człowieka, piekło ateistów stoi przed Tobą otworem.
Niestety nie mogę powiedzieć, choć sobie to wyobrażam, jakie katusze tam czekają...
Zapominasz co pisałeś na temat piekła i nieba ,stwierdziłeś że jest ono w drugim człowieku. Nie jestem zainteresowany na razie śmiercią i wszystkich przepuszczam przodem , bo jestem uprzejmy dla tych co wierzą w nadprzyrodzone Mzumu , które zna położenie każdego "atomu" w naszym wszechświecie. Dzisiaj nie musi pościć, masz dyspensę , może zjeść golonkę. Zaczynamy świętowanie.https://www.youtube.com/watch?v=N9AcjEQly_Q

Aby zmienić temat proponuję hinduizm i to co przygotował racjonalista w swojej TV na dwa dni wolnego.
https://www.youtube.com/watch?v=1vSvSBGywHw Na ścieżkach hinduizmu. Upanishady
https://www.youtube.com/watch?v=D69cR0h_NU8 Na ścieżkach hinduizmu. O Wedach cz.1
http://racjonalista.tv/na-sciezkach-...o-wedach-cz-2/
Na ścieżkach hinduizmu. O Wedach cz.2

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 18-04-2014 o 21:43.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4179  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 18:02
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 663
Domyślnie

http://wiadomosci.onet.pl/religia/sz...czowanie/zjjly
http://www.polskatimes.pl/artykul/34...ecia,id,t.html
nasza wiara jest tak wielka , w zależności od wykształcenia i kultury regionu można różnie można przeżywać uroczystości związane z wyznaniem .Podobnie jak islamskie święto Aszura.
Ukrzyżowanie to atrakcja turystyczna by zobaczyć jak wierni mogą stać się na moment sławnymi w show wisząc na krzyżu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #4180  
Nieprzeczytane 19-04-2014, 18:38
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 416
Domyślnie

Ukrzyżuj GO, ukrzyżuj, skowyczała tłuszcza żydowska ze strachu przed mądrością, jak teraz skowyczą ateiści.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:04.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.