menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka > Polityka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #401  
Nieprzeczytane 05-06-2009, 21:38
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 726
Domyślnie

Własnie wysłuchałam wypowiedz Tuska ..
"Warto isc głosować , bo to nic nie kosztuje.."
A ja wyznaje zasade ze nic nie ma za darmo .. i jak nic nie kosztuje to nic nie warto ..
i mam dylemat isc ...nie isc...
  #402  
Nieprzeczytane 05-06-2009, 23:38
Babcia Iwa's Avatar
Babcia Iwa Babcia Iwa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 1 154
Domyślnie

Iść, iść - tylko nie zrobić jak oni nakazują. Odwrotnie. Jak nic nie kosztuje, to nie trzeba na nich głosować /na PO/.Ja idę na pewno, bo jak nie pójdę to nie będę mogła pomstować. Nawet mam wybranka oczywiście na złość - z PIS-u. A co nie mogę jak chcę.Chciała bym aby wynik z głosowania był inny niż ogłaszają z PO tj. 56%.Dobra ja im życzę 46%, PIS 45 i reszta dla dalszych.Ale była by panika!!!
__________________
Nie rób drugiemu co tobie nie miłe.
  #403  
Nieprzeczytane 06-06-2009, 11:58
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 655
Domyślnie

www.e-glosowanie.org
Polecam wzięcie udziału w projekcie e-glosowanie,jest to test systemu wprowadzającego możliwości głosowania przez internet.
Nasi politycy dużo gadają a nic nie robią.Projekt ten to inicjatywa obywatelska ludzi młodych.Ci co posiadają internet mogą wziąść udział w głosowaniu.Na forum jest dyskusja nad celami w jakim kierunku powinna się rozwijać Europa.
Polecam wzięcie udziału w teście projektu i zarejestrowanie się w systemie jak również wzięcie czynnego udziału w jutrzejszych wyborach internetowych i tradycyjną metodą w Lokalu Wyborczym.
  #404  
Nieprzeczytane 06-06-2009, 12:18
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babcia Iwa
Iść, iść - tylko nie zrobić jak oni nakazują. Odwrotnie. Jak nic nie kosztuje, to nie trzeba na nich głosować /na PO/.Ja idę na pewno, bo jak nie pójdę to nie będę mogła pomstować. Nawet mam wybranka oczywiście na złość - z PIS-u. A co nie mogę jak chcę.Chciała bym aby wynik z głosowania był inny niż ogłaszają z PO tj. 56%.Dobra ja im życzę 46%, PIS 45 i reszta dla dalszych.Ale była by panika!!!
Na złość babci Iwa odmrozi sobie uszy, ale to Twoje uszy i nic nikomu do tego, no nie....
  #405  
Nieprzeczytane 06-06-2009, 12:20
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 655
Domyślnie

Jest zmiana terminu wyborów internetowych nie jutro tylko od poniedziałku do środy za błędną informację podaną w wcześniejszym poście przepraszam.
  #406  
Nieprzeczytane 06-06-2009, 13:16
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie Homilia Abp.gen.dyw.S.L.Głódzia

Wybierz Nasz Dziennik, Piątek, 5 czerwca 2009, Nr 131 (3452)
Unia w Krakowie, Polska w Gdańsku. Porywająca homilia arcybiskupa Głódzia: "Nie runęłyby mury systemu komunistycznego w Europie Środkowowschodniej, gdyby nie ten wicher wolności, gdyby nie ten wiatr od morza..."
Ludzie "Solidarności", ducha nie gaście!

- To z gdańskiej Oliwii, z sali obrad I Zjazdu "Solidarności", zostało skierowane to profetyczne przesłanie do krajów Europy Środkowowschodniej akcentujące wspólnotę losów i nadzieję na ich odmianę. Pamiętaj o tym, Europo, kiedy mówisz, że czas wolności narodów ujarzmionych przez komunizm rozpoczął się od zburzenia muru berlińskiego.Tamtego muru z betonu, kamienia, cegły. "Solidarność" skruszyła ten jakże inny mur, budowany przez wrogi system, co chciał odgrodzić ludzkie braterstwo, postawić tamę prawu do wolności, zgasić głód ludzkiego ducha, ostudzić miłość - mówił wczoraj ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, w homilii podczas Mszy Świętej na placu Solidarności w Gdańsku. Przewodniczył jej Prymas Polski ks. kard. Józef Glemp. Dwudziestą rocznicę częściowo wolnych wyborów tam, gdzie rodziła się "Solidarność" i Wolna Polska, świętował wraz z NSZZ "Solidarność" prezydent Lech Kaczyński. Premier Donald Tusk i Lech Wałęsa wraz z zaproszonymi gośćmi z zagranicy uroczystości obchodzili w Krakowie na Wawelu. Dopiero późnym popołudniem przyjechali do Gdańska.
  #407  
Nieprzeczytane 06-06-2009, 13:51
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Wybierz Nasz Dziennik, Piątek, 5 czerwca 2009, Nr 131 (3452)
Unia w Krakowie, Polska w Gdańsku. Porywająca homilia arcybiskupa Głódzia: "Nie runęłyby mury systemu komunistycznego w Europie Środkowowschodniej, gdyby nie ten wicher wolności, gdyby nie ten wiatr od morza..."
Ludzie "Solidarności", ducha nie gaście!

- To z gdańskiej Oliwii, z sali obrad I Zjazdu "Solidarności", zostało skierowane to profetyczne przesłanie do krajów Europy Środkowowschodniej akcentujące wspólnotę losów i nadzieję na ich odmianę. Pamiętaj o tym, Europo, kiedy mówisz, że czas wolności narodów ujarzmionych przez komunizm rozpoczął się od zburzenia muru berlińskiego.Tamtego muru z betonu, kamienia, cegły. "Solidarność" skruszyła ten jakże inny mur, budowany przez wrogi system, co chciał odgrodzić ludzkie braterstwo, postawić tamę prawu do wolności, zgasić głód ludzkiego ducha, ostudzić miłość - mówił wczoraj ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, w homilii podczas Mszy Świętej na placu Solidarności w Gdańsku. Przewodniczył jej Prymas Polski ks. kard. Józef Glemp. Dwudziestą rocznicę częściowo wolnych wyborów tam, gdzie rodziła się "Solidarność" i Wolna Polska, świętował wraz z NSZZ "Solidarność" prezydent Lech Kaczyński.
Cytat:
Premier Donald Tusk i Lech Wałęsa wraz z zaproszonymi gośćmi z zagranicy uroczystości obchodzili w Krakowie na Wawelu. Dopiero późnym popołudniem przyjechali do Gdańska.
A wiesz Siekierko dlaczego?
  #408  
Nieprzeczytane 06-06-2009, 15:13
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie

Wiem Dlaczego!

Tusk Się Bał Stoczniowców, Bo Ich Oszukał !
  #409  
Nieprzeczytane 06-06-2009, 18:39
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 067
Domyślnie

Cytat:
Napisał siekierka
Wiem Dlaczego!

Tusk Się Bał Stoczniowców, Bo Ich Oszukał !

Nooo...
Po ryju dostałby , bidok.
  #410  
Nieprzeczytane 06-06-2009, 21:24
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 655
Domyślnie

Tusk stoczniowców nie oszukał tylko musiał zakończyć to co inne rządy nie potrafiły zrobić.w sprawie stoczni.Sami stoczniowcy są sobie winni bo nie potrafili wykorzystać pomocy którą otrzymywali od rządu.
Czego się ma bać Premier przecież ma Policję.
  #411  
Nieprzeczytane 06-06-2009, 21:32
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 067
Domyślnie

Jednakowoż , jest analogia...

http://fakty.interia.pl/polska/news/...3879,,22483372
  #412  
Nieprzeczytane 06-06-2009, 22:00
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 655
Domyślnie

Jaka analogia,Tusk wie że rząd nie może prowadzić rozdawnictwa z pieniędzy podatników.Przykład Węgier to to do czego może dojść ,jeżeli rząd nie prowadzi restrykcyjnej polityki gospodarczej i ulega głupim żądaniom populistów.
Reforma ubezpieczeń rolniczych,wydłużenie wieku emerytalnego,likwidacja przywilejów pracowniczych,przecież mówi o tym a nie ma poparcia w opozycji i u Prezydenta.
  #413  
Nieprzeczytane 06-06-2009, 22:32
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 067
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Jaka analogia,Tusk wie że rząd nie może prowadzić rozdawnictwa z pieniędzy podatników.Przykład Węgier to to do czego może dojść ,jeżeli rząd nie prowadzi restrykcyjnej polityki gospodarczej i ulega głupim żądaniom populistów.
Reforma ubezpieczeń rolniczych,wydłużenie wieku emerytalnego,likwidacja przywilejów pracowniczych,przecież mówi o tym a nie ma poparcia w opozycji i u Prezydenta.

Wiesz , na tym leczeniu co mnie wysyłałeś , wzrok mi się poprawił.
I dlatego nie widzę tych postulatów ,które przytoczyłeś , w obietnicach przedwyborczych Tuska.

Natomiast u Ciebie zauważyłam zalążki fobii prezydenckiej.
I tym samym , ja Cię wysyłam na leczenie , miły forumowy kolego .
  #414  
Nieprzeczytane 06-06-2009, 22:38
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Tusk stoczniowców nie oszukał tylko musiał zakończyć to co inne rządy nie potrafiły zrobić.w sprawie stoczni.Sami stoczniowcy są sobie winni bo nie potrafili wykorzystać pomocy którą otrzymywali od rządu.
Czego się ma bać Premier przecież ma Policję.
Oprócz Policji ma jeszcze czołgi. A po raz 10-ty napiszę, że pani komisarz z UE chciała zwrotu tych kilku miliardów zł. Gdyby nie groźba zwrotu to stocznia by nadal produkowała i nawet byśmy nic o niej nie słyszeli. Ale UE nie żądała zwrotu od stoczni niemieckich i francuskich. Oto różnica. A może słyszałeś że Sarkozy dołożył do przem. samochodowego (ostatnio), Niemcy dołożyli do Opla. Tam zwolnień nie będzie, ale w Gliwicach pewnie zamkną fabrykę.

Zrozum w końcu te różnice miedzy krajami UE. A dotacje do stoczni i fabryk aut to oni też robili z budżetu. No bo niby jak inaczej.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
  #415  
Nieprzeczytane 07-06-2009, 00:09
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 655
Domyślnie

Obietnice przedwyborcze to tak jak postulaty gdańskie,też możemy mieć pretensję do tych co je formułowali .Rozdawnictwo było przed rokiem 90 wtedy była wirtualna ekonomia,obecnie mamy kapitalizm.Bardzo dobrze że nie stosuje rząd kroplówek z pieniędzy budżetowych.Można mieć dużo uwag do rządu ale w tej sprawie ma racje.Ceny statków dyktują Chiny i stocznie na Dalekim schodzie,jeżeli nie potrafi się sprostać konkurencji to trzeba się przekwalifikować .Nie można porównywać gospodarki Niemieckiej czy Francuskiej,musimy zrozumieć że nas oni wyprzedzają pod względem rozwoju gospodarczego.Zmiany ustrojowe mamy od 20 lat .
  #416  
Nieprzeczytane 07-06-2009, 08:45
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Nooo...
Po ryju dostałby , bidok.
Przykre to Lilu i Siekierko,że widzicie to w ten sposób.To PIS zrobił wszystko podjudzając stoczniowców, (były prezes p.Jaworski z PIS-u dalej pracuje w Stoczni Gdańskiej) aby uroczystością w Gdańsku zawładnąć. Był taki transparent na wiecu pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców:" 2 lata PO i po Polsce" i taki: " Herr Adam Owitz (chodzi o p.Adamowicza prezydenta Gdańska) z Gdańska raus" Było oklaskiwanie polityków PIS i buczenie na innych- nie tylko z PO. Smutne.......
A to za rządów Kaczyńskich Stocznia Gdańska została sprzedana ukraińskiemu inwestorowi.To rząd p.Donalda Tuska załatwił,że stocznia nie upadnie.
I jeszcze mała dygresja.Nie wiem czy wiecie,że że w Niemczech niedawno ogłosiły upadłość dwie stocznie.Pozdrawiam.
  #417  
Nieprzeczytane 07-06-2009, 08:49
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
Tusk stoczniowców nie oszukał tylko musiał zakończyć to co inne rządy nie potrafiły zrobić.w sprawie stoczni.Sami stoczniowcy są sobie winni bo nie potrafili wykorzystać pomocy którą otrzymywali od rządu.
Czego się ma bać Premier przecież ma Policję.
Wacławie. Jestem tego samego zdania.Zgadzam się treścią wszystkich Twoich postów i mam nadzieję,że takich osób jest dużo w naszym kraju.
  #418  
Nieprzeczytane 07-06-2009, 09:30
~gość: maja59's Avatar
~gość: maja59
 
Posty: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
Wacławie. Jestem tego samego zdania.Zgadzam się treścią wszystkich Twoich postów i mam nadzieję,że takich osób jest dużo w naszym kraju.
Zdzisiu, Wacławie, macie ode mnie wyrazy uznania
  #419  
Nieprzeczytane 07-06-2009, 11:05
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Jakie ty widzisz w Polsce czolgi ?
Z demobilu niemieckiego ???
Stoja po poligonowych krzakach i rdzewieja !
Teraz jak wyjada na ulice to juz tylko taczki.
  #420  
Nieprzeczytane 07-06-2009, 12:21
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zdzisia
A to za rządów Kaczyńskich Stocznia Gdańska została sprzedana ukraińskiemu inwestorowi.To rząd p.Donalda Tuska załatwił,że stocznia nie upadnie.
I jeszcze mała dygresja.Nie wiem czy wiecie,że że w Niemczech niedawno ogłosiły upadłość dwie stocznie.Pozdrawiam.
Za Kaczyńskich tuż przed wyborami w 2007 Donbasowi sprzedano 20% akcji. To jeszcze nie jest sprzedaż. Miał to być inwestor strategiczny-jak to ładnie nazywają politycy wszystkich opcji. Miano dalej budować statki, coś zainwestować, nie zwalniać załogi. Słowem -super. Więc nie widzę w tym nic złego, ale nic z tego nie wyszło. Pozostałe 80% sprzedał Tusk, też Donbasowi, pomimo braku inwestycji itd. No i wyszło szydło. To drań, a nie inwestor. Trzeba było szukać innego. No to kto w końcu tak naprawdę sprzedał? No i gdzie Ty widzisz jakieś ratowanie stoczni przez Tuska? Jak załatwił Tusk, że stocznia nie upadnie? To po co protestują zwalniani pracownicy? Dlaczego czytamy o ostatnich wodowanych statkach?

Link do tego http://www.bankier.pl/wiadomosc/Stoc...w-1653986.html te 80% o których tam pisze to na wyrost. Tusk sprzedał po ponagleniach komisarz z UE. Może podaż źródło gdzie poczytam o upadłych stoczniach niemieckich? Daj link jak możesz.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. cz.XI jolita Polityka - wątki archiwalne 509 03-02-2009 16:58
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.X jolita Polityka - wątki archiwalne 512 05-01-2009 16:24
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje. Cz.IX jolita Polityka - wątki archiwalne 498 09-12-2008 23:18
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje cz.VI jolita Polityka - wątki archiwalne 538 21-07-2008 22:59
Senior prasę czytuje - czasem chętnie komentuje...cz.II jolita Polityka - wątki archiwalne 502 19-10-2007 15:28

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.