menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #42341  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 16:17
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Godson, Żalek, Gowin... To nie koniec listy polityków Platformy Obywatelskiej, którzy już się rozstali z PO lub zrobią to w najbliższym czasie. Kolejnym jest europoseł Artur Zasada. Na swojej stronie internetowej ogłosił, że zawiesza członkostwo w PO.
http://niezalezna.pl/45430-kolejny-p...-po-ma-dosc-po

To dzisiejsze. Na razie na stronie sobie ogłosił--zobaczymy co dalej. Jakiś wysyp w PO tych co chcą się zawiesić, lub być zawieszeni. A uważa się że teraz jest wysyp, ale ogórków.
================================================== ======================================
To źle Sabino że nie kochasz PO. Należy stosować się do zaleceń TVN i GW. Nie idź ta drogą [pod prąd]
Trochę polityki dałem na początku, to teraz żart też można dodać. Lepsze to niż jak seniorzy piszą kilkanaście postów o hemoroidach. Ja Sabino znalazłem takie ogłoszenie:

Świetnie prosperująca biznesowa spółka kominiarsko-strażacka DON-WALD, doskonale wyspecjalizowana w kręceniu lodów [jak Sawicka], celem szybkiego zwiększenia istniejących jeszcze mocy przerobowych i ochrony interesów naszej firmy, przyjmie natychmiast do współpracy ludzi z WSI oraz adwokatów [specjalizacja prawo karne]

Zaświadczenie o niekaralności jest zbyteczne. Warunek - praca tylko na NOCNĄ ZMIANĘ i w oparach smrodu. Niniejsza uciążliwość rekompensujemy gwarancja bardzo wysokich dochodów, lokowanych bezpośrednio na kontach zagranicznych.

Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się pod wiadomym adresem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42342  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 16:24
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Jeśli już o Sawickiej mowa, to będzie kasacja.
I tyle się tutejsze państwo nacieszyło bezkarnością lodziary.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42343  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 16:31
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Polu! Słowne wpadki do polityka są przypisane z natury. Problem w tym w jakim czasie i stylu są kierowane. o czasoprzestrzeni nie wspominając. Gdyby Gowin nie łamał reguł i nie zabawiał sie w wyznawce PiSu aktywnie wspomagając Kaczyńskiego podczas głosowań sejmowych i gdyby zajmował sie konkretną robotą zleconą mu przez Tuska to problem by nie było.
A nietrafione decyzje personalne tez są przypisane do politycznej profesji. Ludzie w końcu sprawdzają sie w działaniu.
Jeśli nie to trzeba ich wymienić. I tyle.

Problem w tym, ze on jest w tym środowisku od kilku ładnych lat i jeszcze całkiem niedawno nie wykazywał chęci sadystycznych w stosunku do kolezeństwa.

jest kilka dość dyskusyjnych z listy. Nie pamietam wszystkich, ale chyba trener sportowy nie musi miec jakichs speclicencji i cos było z maklerami czy podobnymi macherami od finansów.
Prawda, są wpisane w tę profesję i nie tacy jak Gowin czy Tusk je zaliczają, ale jeżeli używa się tego typu argumentów w stosunku do pierwszego, to trzeba pamiętać o wpadkach tego drugiego.
Natomiast jeśli chodzi o pomyłki w obsadzaniu stołków – nie do końca masz rację.
Ciągle nie rozumiem, dlaczego fotel Kwiatkowskiego dostał Gowin, którego poglądy Tusk przecież znał, bo to nie był człowiek znikąd, ale koń z jego stajni.
A inne nietrafione decyzje personalne?
Czym się kieruje premier namaszczając swoich ministrów?
Przynależność partyjna to za mało i jak się okazuje - nie wystarcza.

Gowin majstrował – za przyzwoleniem Tuska – na swojej działce, więc nie przekonuje mnie Twój zarzut pod jego adresem, że nie zajmował się robotą. Zajmował się.
Swoim głosowaniem wspierał PiS?
To też nie do końca prawda. Miał w pewnych sprawach poglądy zbliżone do partii prezesa i nie on jeden głosował jak PiS, podobnie jak RP czy SLD.
Problem z Gowinem polega na tym, że jego rangę polityczną wzmocnił Tusk i teraz ma, co ma, bo Gowin chce być wyrzucony.
Żeby ten spektakl przerwać, bo brakuje mu ochoty, żeby wyjść z PO, trzeba go nie zawiesić na 3 miesiące, ale dać bilet w jedną stronę.
I zaprosić do tej wycieczki kolejnych facetów ze swojej wsi, żeby oczyścić pole i nie trwonić energii na coś, co nie ma sensu.
Mamy już kolejny teatrzyk – europoseł z PO na znak solidarności z Gowinem, też się zawiesza.

Co do środowiska, w którym był Gowin.
Jego wypowiedź dotyczyła chyba prawników.
Czy dobrze pamiętam?

Jeśli chodzi o uwolnienie pewnych zawodów spod niemądrych zapisów i urzędniczych ograniczeń - jestem po stronie Gowina.
Zostawmy wybór obywatelom, bo to, co mamy w tej chwili, nie działa, jak powinno.
Oboje wiemy, że papier nie czyni speca z trenera.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42344  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 16:31
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Matrix
Re: Kazik

Bombardowanie Serbii przez USA też było sprowokowane przez muzułmanów, którzy wystrzelili rakiety na targ muzułmański dając tym samym pretekst NATO. Mówił o tym Jacek Pałasiński komentując sytuację w Syrii. Teraz pewnie było podobnie .
Dla tej swołoczy jaka są rebelianci, życie dzieci i kobiet nie ma żadnego znaczenia.

Może rozejrzyj się lepiej w sytuacji zanim coś wyskrobiesz.
Naiwność, jest właściwa dzieciom, nie sądzisz?
Z tą naiwnością dziecięcą to masz rację. O Srebrenicy nie słyszałeś? A chyba dzieckiem nie jesteś. No chyba że po naiwności. Miloszewicz za niewinność był sądzony w MTS? A o generałach poszukiwanych [za zbrodnie] i wreszcie znalezionych to coś wiesz?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42345  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 17:15
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Wytyczne

Cytat:
Gdy wszedłem do kościoła, w którym stała już trumna i zebrali się przyjaciele i rodzina zmarłej, miły ksiądz powiedział mi krótko:
– Ksiądz nie poprowadzi tej mszy ani nie wygłosi homilii.
- Dlaczego - spytałem szczerze zdziwiony.
- Bo takie dostaliśmy wytyczne.
http://wojciechlemanski.natemat.pl/73163,wytyczne
To samo spotkało ks. L. podczas mszy w intencji jego zmarłej mamy.
A może tak referendum w sprawie niektórych naszych utytułowanych duchownych?
Nawet gdyby to było możliwe, nie przejdzie.
Lud polski nadal bezkrytycznie traktuje to, co robią duchowni i na wszelki wypadek wolą z nimi żyć w symbiozie.
Narzekają, obgadują, ale tajnie albo dzwonią czy piszą do redakcji, też anonimowo, bo nie zgadzają się na publikację nazwiska.
Ot, życie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42346  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 17:22
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Jarek,co za głupoty wypisuje ta baba - nie,nooo nie ta,daj spokój,ja mówię o Lichockiej - ona jest kompletnie nie zorientowana. Kilkadziesiąt groszy! Śmiechu warte ! To pisolubom tak słabo płacą ,dlatego są tacy ciągle wściekli i klepią post za postem, aby choć na to jedno pywko na kilka dni zarobić,a my humorek, bo nam płacą godziwie,no nie.
Popatrz Pan,jak to każdy sądzi wedle siebie !
Dlatego napisałem homont przez "H" Nie wiem ile im płacą w tej gawrze mnie nie muszą nasi, robię to dla idei z powodów estetycznych.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42347  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 17:35
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Gw:

Cytat:
We wtorek 27 sierpnia w USA zaczął się rok szkolny.
Bartek zaczynał drugą klasę szkoły średniej Greenwich High School. Po powrocie z rozpoczęcia roku targnął się na życie. Tym razem skutecznie.
Koledzy wzięli sobie na cel Bartka niemal od chwili, gdy jego rodzina siedem lat temu wprowadziła się do miasteczka. Popychali go tak, by wpadł w krzaki i rozbili jego nowy telefon. Prześladowali za wzrost, za nadwagę czy pryszcze, a zdaniem rodziny także za zły akcent (wyjechał z Polski jako 4-latek). Bartek nigdy nie odpowiadał siłą na skierowaną wobec siebie agresję - pisze "New York Times", powołując się na słowa siostry chłopca, Beaty.
System szkolnictwa amerykańskiego też nie radzi sobie z takimi prześladowcami i nie potrafi zapobiec tragedii.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42348  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 17:37
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Drogo płacą za pajacowanie Wojewódzkiego. Najpierw TVN, teraz Radio Eska

Najpierw TVN musiał zapłacić pół miliona złotych za to, że podstarzały nastolatek znieważył państwową flagę. Teraz wyrok usłyszała rozgłośnia Radio Eska Rock, bo Kuba Wojewódzki na jej antenie (razem z Maciejem Figurskim) popisał się rasistowskim tekstami.

Niedawno Kuba Wojewódzki ogłosił, że zamierza wyjechać z Polski, bo Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w sondażach.

Od razu pojawiły się tysiące chętnych gotowych pomóc mu spakować walizki. Niedługo jednak może się okazać, że Wojewódzki będzie musiał emigrować za pracą, bo w kraju już nikt nie będzie chciał narażać się na finansowe koszty za jego mało wyszukane żarciki.

Przypomnijmy, że na początku lipca zapadł prawomocny wyrok Sądu Najwyższego, w których orzeczono niemal pół miliona złotych kary wobec telewizji TVN za znieważenie flagi państwowej w programie Kuby Wojewódzkiego.
http://niezalezna.pl/45438-drogo-pla...raz-radio-eska
Komentarz zbędny. Wystarczą te co napisano pod artykułem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42349  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 17:42
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Drogo płacą za pajacowanie Wojewódzkiego. Najpierw TVN, teraz Radio Eska

Najpierw TVN musiał zapłacić pół miliona złotych za to, że podstarzały nastolatek znieważył państwową flagę. Teraz wyrok usłyszała rozgłośnia Radio Eska Rock, bo Kuba Wojewódzki na jej antenie (razem z Maciejem Figurskim) popisał się rasistowskim tekstami.

Niedawno Kuba Wojewódzki ogłosił, że zamierza wyjechać z Polski, bo Prawo i Sprawiedliwość wygrywa w sondażach.

Od razu pojawiły się tysiące chętnych gotowych pomóc mu spakować walizki. Niedługo jednak może się okazać, że Wojewódzki będzie musiał emigrować za pracą, bo w kraju już nikt nie będzie chciał narażać się na finansowe koszty za jego mało wyszukane żarciki.

Przypomnijmy, że na początku lipca zapadł prawomocny wyrok Sądu Najwyższego, w których orzeczono niemal pół miliona złotych kary wobec telewizji TVN za znieważenie flagi państwowej w programie Kuby Wojewódzkiego.
http://niezalezna.pl/45438-drogo-pla...raz-radio-eska
Komentarz zbędny. Wystarczą te co napisano pod artykułem.
Beło już beło
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42350  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 18:04
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Lud polski nadal bezkrytycznie traktuje to, co robią duchowni i na wszelki wypadek wolą z nimi żyć w symbiozie.

Narzekają, obgadują, ale tajnie albo dzwonią czy piszą do redakcji, też anonimowo, bo nie zgadzają się na publikację nazwiska.
Ot, życie.
Nie uogólniałbym. Na Podhalu jak kuria nie chciała wymienić księdza, a on się przyspawał do miejsca to lud zabił deskami wyjście.

Głodem go chcieli wykurzyć? A przecież górale to religijne społeczeństwo. Nie pamiętam czym ich tak wtedy wkurzył. Szukałem tego [pobieżnie] i natknąłem się na inf., że zabito deskami biuro Niesiołowskiego. Dawno—2009.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42351  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 18:07
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

Cytat:
Napisał Honoratka
A ja powrócę jeszcze na moment do wywodów Hypatii.
Tak jesteśmy narodem bogatym bo za nasze pieniądze kupuje się fotele ca 13.000 zł szt i to wcale nie potrzebne.
Ot zwykły snobizm, ale przecież stać nas na to.
http://fakty.interia.pl/prasa/news-r...mpaign=firefox
Podziwiam nasza wladzunie, to paniska cala geba, co tam jakis Branicki przy nich, ze kazal fose okalajaca Wersal polnocy winem wypelnic i gosci czestowal smakolykami plywajacymi na zmyslnych stateczkach?, albo Potocki, czy inny Zamojski z Radziwillem i jego tanczacymi niedzwiedziami.
Arystokracja ? Magnaci?
Co ich obchodzil panszczyzniany chlop.
Utrzymywali pare szkol, czy szpitali, aby bidota widziala dobroc panska.
Nasza wladzunia tez na odruchy serca, zlikwiduja jakas szkolke i juz osczednosc na dwa fotele np.zamknie szpital w Pipidowce i sukienka dla Gosi, stare meble z resortu, odkupione , jakze! za grosze, po renowacji znajda sie w dworkach takich pieszczoszkow jak Radus.
Nie wiem dlaczego , ale on wg. mnie ma fizjonomie lokaja.
Kocham nasza wladze, za mirabelki, szczaw i papierowki, tak obrodzily w tym roku.
Wiem , ze to juz dawno bylo, ale jak to bylo aktuale , to mnie cytaty z Hemingway'a cenzurowali.


A ja tak lubie pod prad
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42352  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 18:15
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Beło już beło
Zacytowałeś mój post--to ładnie. Ale gdybyś otworzył link to BYĆ MOŻE byś zauważył, że podano to dzisiaj o 15,44
Jest data i godzina powyżej właściwej treści. Czyli wiadomość świeża. Ale nie poczytałeś z linku.

Dlatego ci się znowu odbija [beka] "beło,beło".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42353  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 18:35
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

Lilu,kiedys powolalas sie na Hemingway'a, czy to mial byc ten cytat, dawno to bylo, ale mnie tu nawet cytaty biora pod lupe.
Nie moglam zapytac wczesniej.Teoretycznire moglam i nawet zapytalam.....
Cytat:
Ernest Hemingway

Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42354  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 19:23
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
Prawda, są wpisane w tę profesję i nie tacy jak Gowin czy Tusk je zaliczają, ale jeżeli używa się tego typu argumentów w stosunku do pierwszego, to trzeba pamiętać o wpadkach tego drugiego.
Problem w tym, że to Tusk jest szefem i on szuka droga prób i błędów najlepszych rozwiązań personalnych. i tu równości nie ma.
Cytat:
Ciągle nie rozumiem, dlaczego fotel Kwiatkowskiego dostał Gowin, którego poglądy Tusk przecież znał, bo to nie był człowiek znikąd, ale koń z jego stajni.
Z jego. Tylko trzeba było go sprawdzić. A Kwiatkowski? Przeciez wiedział, że bedzie musiał obsadzic NIK a łatwiej zrobic to kimś spoza rządu niz ministrem. Nie przewidział, że Gowin az tak mu się znarowi. Bo wczesniej takich objawów nie przejawiał.
Cytat:
A inne nietrafione decyzje personalne?
Czym się kieruje premier namaszczając swoich ministrów?
Przynależność partyjna to za mało i jak się okazuje - nie wystarcza.
Kieruje sie tym co każdy premier. Z jednej strony własnym przekonaniem o wartości osobnika, z drugiej musi obsłużyc zaplecze partyjne, a po trzecie primo nie zawsze ci którzy nadawaliby sie na jakiś stołek są chetni do zabawy w rządowe gry.

Cytat:
Gowin majstrował – za przyzwoleniem Tuska – na swojej działce, więc nie przekonuje mnie Twój zarzut pod jego adresem, że nie zajmował się robotą. Zajmował się.
To akurat nie z tego powodu go Tusk wyrzucił na zbity pisk...
Cytat:
Swoim głosowaniem wspierał PiS?
Wspierał.
Cytat:
To też nie do końca prawda. Miał w pewnych sprawach poglądy zbliżone do partii prezesa i nie on jeden głosował jak PiS, podobnie jak RP czy SLD.

No to miara sie przebrała.
Cytat:
Problem z Gowinem polega na tym, że jego rangę polityczną wzmocnił Tusk i teraz ma, co ma, bo Gowin chce być wyrzucony.
No i teraz z nim pograno. Zamiast wywalić grilują go powoli. A on histeryzuje jak dziewic po nieudanych sexwyczynach.
Cytat:
Żeby ten spektakl przerwać, bo brakuje mu ochoty, żeby wyjść z PO, trzeba go nie zawiesić na 3 miesiące, ale dać bilet w jedną stronę.

Cytat:
I zaprosić do tej wycieczki kolejnych facetów ze swojej wsi, żeby oczyścić pole i nie trwonić energii na coś, co nie ma sensu.
Mamy już kolejny teatrzyk – europoseł z PO na znak solidarności z Gowinem, też się zawiesza.
Ten euro, to zwykły komediant. Nic mu nie grozi, a tym bardziej ponowny wybór -chyba że z partii Gowina
Cytat:
Co do środowiska, w którym był Gowin.
Jego wypowiedź dotyczyła chyba prawników.
Czy dobrze pamiętam?
Z prawnikami namieszał ostro powodujac niezły kocioł, ale ta lista zawodów zderegulowanych jest całkiem spora.

Cytat:
Oboje wiemy, że papier nie czyni speca z trenera.
Oboje też wiemy, że jesli wszystko jest ok, to nikt nie ma do nikogo pretensji. Jesli trener bez kwalifikacji doprowadzi do kontuzji skutkujacej inwalidztwem to juz gorzej.
Ale juz do nauki jazdy nie jest potrzebna cała machine instruktorska. Sam nauczyłem kilka osób całkiem niexle poruszac się po drogach aż do zdania egzaminu.
Więc generalnie deregulacja tak, ale z głową.

A wracając do Gowina, to jako kibic wole go poza boiskiem albo jak juz to w innej drużynie. Dla tej której kibicuje będzie zdrowiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42355  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 19:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Dlatego napisałem homont przez "H" Nie wiem ile im płacą w tej gawrze mnie nie muszą nasi, robię to dla idei z powodów estetycznych.

Jarku!
Przypomne Ci, że w oryginał jaki wyszedł spod reki Mistrza brzmiał:
"[C]homont, łachudra i wół..."
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42356  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 19:39
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Coś dobrego dla Amelii, która nam podaje jak tylko znajdzie--jakie dobre miejsce mamy w jakimś rankingu.

Otóż Bloomberg ogłosił że w Sł. Zdrowia wyprzedzamy Niemcy i USA. Porównali wielkość wydatków na zdrowie z długością życia. I tak zajmujemy:
21 miejsce--Polska
30 miejsce--Niemcy
46 miejsce--USA.

Jak obniżą wydatki na zdrowie--to czeka nas niechybnie awans w tym rankingu. Arłukowicz i NFZ--DO DZIEŁA!

A za Mieszka I nie wydawano nic na zdrowie a ludzie żyli [chociaż trochę krócej]--to jak by wypadła ocena?

Tak wyglądają rankingi zagraniczne. A skoro już o tym mowa--to obniżono nam stopień w zaufaniu finansowym. I trudno się dziwić, jak dług bilionowy i obniżamy próg, aby deficyt zwiększać.

Złotówka automatycznie osłabła a inwestorzy uciekają. To już nawet w TVN podają. Może ropa podrożeje, ale na cenę paliwa ma też wpływ ciągle spadająca złotówka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42357  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 19:45
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
System szkolnictwa amerykańskiego też nie radzi sobie z takimi prześladowcami i nie potrafi zapobiec tragedii.
Nie od dziś wiadomo, ze szkoła w Ameryce to ....szkoła przetrwania.
Dlatego nie powinnas się dziwic kiedy czytasz informacje o tym, że jakis młodzian przychodzi w szkolne progi z karabinem maszynowym i kasuje spora liczbe kolegów.
NYT nie podał zdaje się informacji o tym jakiej rasy byli oprawcy tego chłopaka.
M.L King raczej nie miał w głowie że jego "dream" moze dotyczyc nie jedynie czarnych w US.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42358  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 20:01
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Dlatego napisałem homont przez "H" Nie wiem ile im płacą w tej gawrze mnie nie muszą nasi, robię to dla idei z powodów estetycznych.

Hehe...nic nie pomoże zagadywanie gafy...
A co do płacenia, to rozumiem, że brakuje kasy do końca miesiąca ( dziwnym trafem zawsze pod koniec są aluzje),
ale tylko jeden jest wypadek, potwierdzony przez Kancelarię Premiera.
Dałam linka, tylko - z całym szacunkiem- nie ta liga.
Mają tłum lemingów z wykształceniem nie pogomułkowskim.

Nie ta liga...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42359  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 20:03
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sabina22
Lilu,kiedys powolalas sie na Hemingway'a, czy to mial byc ten cytat, dawno to bylo, ale mnie tu nawet cytaty biora pod lupe.
Nie moglam zapytac wczesniej.Teoretycznire moglam i nawet zapytalam.....


Dokładnie...
I teraz rozumiesz, jak się poświęcam dla Ojczyzny,
bo muszę na trzeźwo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42360  
Nieprzeczytane 31-08-2013, 20:11
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kazik
Zacytowałeś mój post--to ładnie. Ale gdybyś otworzył link to BYĆ MOŻE byś zauważył, że podano to dzisiaj o 15,44
Jest data i godzina powyżej właściwej treści. Czyli wiadomość świeża. Ale nie poczytałeś z linku.

Dlatego ci się znowu odbija [beka] "beło,beło".

To po prostu zwyczaj z. homontowni. Nie warto zwracać uwagi na SPAM.
Uśmiechnij się i poczytaj leminga, już byłego.

Stalingrad dziadka z Wehrmachtu zwanego również Tomaszem Lisem

Cytat:
Naczelny wielu tabloidów, niedościgniony w posuwisto-zwrotnych ruchach języka, funkcjonariusz medialny Tomasz Lis, popełnił był desperacki artykulik pod tytułem „Warszawa to Stalingrad Donalda Tuska”.

Lis wystawił ogon i bada kierunek wiatru, sprawdza, z której strony pod ogon mu zawieje. Jednak tak się zakręcił w badaniu kierunku sprzyjających wiatrów i puszczania gazów bojowych, że sam siebie skrytykował za jakość użytej metafory.
W ocenie redaktora Lisa metafora funkcjonariusza Lisa niewątpliwie ma słabości, bo przecież Tusk występuję w niej jako Niemiec i tej ułomności nie znosi nawet trafność porównania PiS do Armii Czerwonej.

Warszawskie referendum porównane do Stalingradu trafia w punkt, nawet mnie się nie zdarzyło, aż tak dosadnie ująć nieuchronnej przyszłości niemieckiej armii PO.
Armia Czerwona, którą Lis chciał rytualnie sponiewierać PiS, również jest wyjątkowo celna, bo to w kontekście Stalingradu armia zwycięska i pierwszy raz PiS maszeruje nie po zwycięstwo moralne, ale polityczne zdewastowanie przeciwnika. Zgoda panie redaktorze, wiele wskazuje, że PiS uczyni z PO, to co Armia Czerwona, o słodka ironio, z „faszystami”, chociaż tutaj jestem bardziej ostrożny, żeby nie zapeszyć.

http://kontrowersje.net/stalingrad_d...m aszem_lisem
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.