menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #42501  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 16:11
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

[quote=Hypatia]
Cytat:
Napisał pluto37
Cytat:
Pluto, nie wpisuj się tak modelowo w typowo polską retorykę - ktoś, kto ma inne zdanie niż ja jest głupi i łobuz.
Hypatio! Jak chcesz z tego robi pomnik narodowy, to przecie możesz. W końcu bajki Andersena, czy podobnych tez mają swoich fanów. Tylko czemu chciałabyś tym katować młodych i dorosłych ludzi, którzy potrafią samodzielnie opisac i ocenić całą
kolekcję moczymordów, nieuków, ówczesnych kiboli, zwykłych bandytów - tyle że "kontuszowych". Popapranych zdrajców ojczyzny, którzy zmieniali klamki pańskie dowolnie i w/g upodobania i podobnych niedojdów dzieki którym I RP padła na zbity pisk na ponad stulecie.
Dlaczego chcesz tym maltretować młodzież? Równie dobrze można ich karać Trędowatą, Rodziną Połanieckich i harlekinami.

Cytat:
A co do naszy ch klasyków, zarówno HS jak i AM, to są jak to klasycy - nieco anachroniczni,nieco archaiczni,ale te ich "bajki"są w sam raz dla małolata w grupie wiekowej np 7-14,po to aby nie rosło nam pokolenie całkowicie wyzute z pewnych zasad i wartości.

No nie rób sobie żartów. Chcesz 7-14 latków dzis katowac 6 -ma tomiskami klechd ludowych o moczymordzie Zagłobie i bandziorach typu Kmicic i reszta jego fumfli? Jakiez to wartości chcesz im zaszczepiać przy ich pomocy? Takie, że jesli trza pismo poznac to trza Żyda z karczmy sciagnąć bo herbowy pijak i jego kompanion nie czytaty był? Dobre patriotyczne wzorce chcesz im szczepić. Idealnie nadają się dla stadionowego kibolstwa.

Cytat:
Inaczej wyrasta pokolenie troglodytów-ignorantów, którzy wyją i biją w obronie czegoś o czym nie mają pojęcia,z czym się nigdy nie zetknęli i co było zupełnie obce i wstrętne ich rzekomym idolom.
Jak to się nie zetkneli. Mają na codzień odpowiedniki. A te herosy z trylogii to nie wyli, bili i mordowali?
Cytat:
Ps.Żadnemu Francuzowi nie przyszłoby do głowy, aby poniewierać i pomniejszać wartość kulturową literatury Aleksandra Dumasa - tak tatusia jak i syna - choć to akurat ta sama półka z "hagiografią" historyczną, taką samą jak u naszego HS.
Hypatio! Przecie nikt Ci nie broni wyznawać Trylogizmu ani rano, ani z wieczora i w noc ciemną z wypiekami na licach snić o Podbipięcie bardzorohatym. Tylko nie opowiadaj młodziezy ze to wzorce patriotyzmu mają być.
Spróbuj kiedys wziąc do ręki trylogie i przyjrzeć sie postaciom tam wystepującym tylko pod katem przydatności ich we współczenym świecie.

Cytat:
Ps2.Ponoć HS ma zostać zastąpiony Tolkienem i Sapkowskim. Rewelka,Skrzetuskiego zastąpi Wiedźmin i będzie "kul"!
Nie byłoby to głupie. I powiem Ci na ucho, że dzięki takim zabiegom byłaby szansa na to, że te młode nabrałyby chęci do czytania. Ale zawsze mozna uznac, że król pajac dajacy dyla z kraju w obliczu zagrożenia i robiacy królową z Czarnej Madonny
może być wzorcem dla patriotów
Weź przestań. I nie wywołuj cudzoziemców na świadków bo będą mieć całkiem niezła zabawe.
psst.
Jest taki skecz Hemara pisany w Londynie traktujacy o tym jak córka Polaka dyskutuje z ojcem o Latarniku co to sie patriotycznie zaczytał i skutkiem tej lektury była katastrofa morska bo olał swoje obowiązki.
polecam przy okazji bo to fajny kawałek w temacie rzewnego patriotyzmu z lamusa.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42502  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 16:18
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

[quote=Jarosław II]Może być jeszcze gorzej. Mogą być jakieś cytaty poległego prezydenta. .....QUOTE]
Najlepsze byłyby stenogramy z brukselskiej rozmowy w/w z Sarkozym.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42503  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 16:21
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Mnie rajcuje. Tylko nie podoba mi się ta zmiana, ale chyba wolno mieć własne zdanie, niekoniecznie przystające do nowoczesności?
Hę?
Naturalnie, że wolno i nawet rozumiem Twoje rozterki.
Nie chodzi o nowoczesność, a użyteczność. Jak się dobrze wgryziesz w program i w to, co uczeń trawi na lekcjach, przyznasz rację tej tendencji.

Nadmierny strukturalizm, bez miejsca na dyskusję. To błąd. Dyskusja pod okiem mądrego nauczyciela to podstawa do myślenia, argumentacji i kultury wypowiedzi.
Na to nie ma obecnie miejsca, a szkoda.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42504  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 16:32
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Oj Pola, czy my mamy tu na forum jakiś wpływ na lektury?? Co zmiana opcji to zmiana lektur i trybu nauczania. Teraz w internecie są streszczenia, elaboraty, prace dyplomowe, licencjackie, magisterskie a nawet doktorskie, Trzeba się do tego dostosować a nie walczyć z tym.

...W szkole się nie chce czytać ale później czyta się książki z przyjemnością, ...
Nie wolno zaniżać poziomu, bo będziesz bał się iść do lekarza.
Czytaj uważnie, jestem ZA cięciami w kanonie lektur, za innym ich omawianiem.
Wszelkim wędrówkom na skróty - korzystanie ze ściąg - mówię NIE.

Chodzi o to, co, ile i po co czytać.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42505  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 16:34
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

[quote=POLA]
Cytat:
Nie knot, tu protestuję. PT to całkiem udana pozycja , ale to nie oznacza, żeby trawić ją od Inwokacji po Epilog.
Obrabia się w LO we fragmentach i słusznie.
Niezbyt dokładnie przeczytałaś.
PT w liceach ponoc jest i z niego bym nie rezygnował. jak jeszcze młode dołożą do tego 13 ksiege, albo zaczną od niej lecture to i resztę łatwiej przyswoją.

Cytat:
Wrzuciliśmy granat w kanon lektur.
Naruszyliśmy święte księgi.
Gombrowicza nam się zachciało i Mrożka do kupy wziętych.
Nie my. Podobno gazetka z krakówka sie oburzyła z lenistwa, bo nie chciało jej się sprawdzic co i jak funkcjonuje od kilku lat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42506  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 16:39
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
będzie dyskusja o kanonie lektur.
Nie powinno być nam obojętne, a widzę, że temat Forowiczów nie rajcuje, jak przygotowujemy młode pokolenie do dorosłości w tym zwariowanym współczesnym świecie.
Ulubiency moich dzieci to Tomek Wilmowski,Stas Tarkowski,grupa dzieci pomagajaca Zenkowi,Maly Ksiaze....tylko czy to byly lektury ze szkolnego kanonu?
Mowie o wczesnym dziecinstwie, kiedy czytalismy razem, a pozniej?Pamietam ich zafascynowanie Martinem Edenem...tylko czy lektury zawazyly na ich osobowosci?
Na pewno wpoili swoim dzieciom glod na przygody i szacunek dla drugiego czlowieka.
Lektur to wplyw, czy nas ,rodzicow...nie wiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42507  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 16:45
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Kiedy, o której?
Już po. Krótko: wypowiedzi nauczycieli, uczniów, MEN, zw. zaw.
W gimn. PT już 4 lata temu wyskoczył, w LO - jest nadal i stamtąd nie wyskoczy.
Nauczyciele: jedni omawiają wszystko, inni - wybrane fragmenty, zależy od poziomu uczniów. I to jest słuszne.
Maleńczuk: "odkrył " PT dopiero jako dorosły facet, kiedy czytał go w radiu.

Nie zniechęcajmy młodych do lektur, wrzucajmy im co lepsze fragmenty, a to można zacząć od przedszkola.
Np. o chmurach albo słonku, które zasnęło itd., a potem kazać im to narysować.

Aha, przyszłych polonistów uczmy recytacji, bo to nauczyciel powinien czytać, głośno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42508  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 16:46
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sabina22
Przyjaciol sama wybieram, wiec taka sytuacja nawet nie moze byc hipotetyczna.W Prawdziwym Zyciu...... a net pozwala mi poznac inne oblicze tz. Czlowieka.
Smutne.
Tak Ci się zdaje, też tak myślałem ale wyrosłem z krótkich majtek. Oczywiście to tylko dotyczy netu. Dlatego teraz na pisane słowo przyjaciel wiem, że ktoś mi szykuje sandał z masłem.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42509  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 16:50
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Ziobro prosi Kaczyńskiego: Jarku spotkajmy się

- Zwyciężymy, bo tego potrzebuje Polska, bo musimy zrobić w Polsce porządek - mówił na kongresie Solidarnej Polski w Dębicy (Podkarpackie) Zbigniew Ziobro. Lider SP zaapelował też do Jarosława Kaczyńskiego o spotkanie i szczerą rozmowę.

B. minister sprawiedliwości przypomniał, że SP proponowała PiS wystawienie w tych wyborach wspólnego kandydata, ale propozycja ta została odrzucona
http://m.tokfm.pl/Tokfm/1,109983,145...kajmy_sie.html
Musiałem edytować i zmienić link-teraz otwiera
================================================== =========================================
Był delfinem, chciał zostać rekinem a został leszczem....... i chce czegoś jeszcze?

Wspólny kandydat się Zbyniowi marzy. A widzenie i rozmowa z byłym szefem też. Nawet gdyby w worku pokutnym szedł do b. szefa przez Canossę to nic nie pomoże.

Chciał być liderem? No to jest liderem SP. Marzenie spełnione. Ładnie brzmi to jego „zwyciężymy”. Czy w PJN też tak wołają?
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.

Ostatnio edytowane przez Kazik : 02-09-2013 o 16:56.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42510  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 16:50
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

[quote=POLA]
Aha, przyszłych polonistów uczmy recytacji, QUOTE/]


....a wszystkich szacunku dla jezyka...mowionego i pisanego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42511  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 16:55
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Nie wolno zaniżać poziomu, bo będziesz bał się iść do lekarza.
Czytaj uważnie, jestem ZA cięciami w kanonie lektur, za innym ich omawianiem.
Wszelkim wędrówkom na skróty - korzystanie ze ściąg - mówię NIE.
Chodzi o to, co, ile i po co czytać.
Polu teraz jest śmieszne aby wszystko mieć w głowie. Sam też ściągałem, bo do tego też trzeba mieć talent. Chociaż znam takiego człowieka, Stanisława Leszczyńskiego z Warszawy wybitnego radiologa po 90ce, który godzinami recytował wiersze z pamięci. Teraz w dzisiejszych czasach wystarczy jak się wie gdzie szybko znaleźć to co potrzeba.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42512  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 16:55
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Prus,nie był idealistą.Żył z tego co udało mu się sprzedać.Ile egzemplarzy Lalki kupiliby ludzie,gdyby jej treść ograniczała się do opisów bilansów handlowych,raportów kasowych, pasywów, aktywów i tym podobnych nudziarstw.
Stąd Rzecki,człowiek uczciwy,ceniący kupiecką rzetelność,w wolnych chwilach pozwalał sobie wspominanie cesarza.
Myślę,że kiedy Bóg zapytał Wokulskiego,synu co zrobiłeś z talentami które ci - za pośrednictwem owej wdowy -dałem,ten nie miał by problemu z odpowiedzią.
Rozumiem naszą,ciągle niezaspokojoną,potrzebę budowania narodowej mitologii.Szkopuł w tym,że taka mitologia musi mieć solidne materialne podstawy.A tej nie dadzą jej nieskazitelni rycerze,tylko ludzie pokroju Wokulskiego i Rzeckiego właśnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42513  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 16:56
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sabina22
Ulubiency moich dzieci to Tomek Wilmowski,Stas Tarkowski,grupa dzieci pomagajaca Zenkowi,Maly Ksiaze....tylko czy to byly lektury ze szkolnego kanonu?
Mowie o wczesnym dziecinstwie, kiedy czytalismy razem, a pozniej?Pamietam ich zafascynowanie Martinem Edenem...tylko czy lektury zawazyly na ich osobowosci?
Na pewno wpoili swoim dzieciom glod na przygody i szacunek dla drugiego czlowieka.
Lektur to wplyw, czy nas ,rodzicow...nie wiem.
Nie wiem, ile Twoje dzieci mają lat, ale były w kanonie.
Wpływ? głównie rodziców, czyli Wasz, ale przecież książka to także poszerzenie tego wpływu, jego wzmocnienie, uczenie koncentracji, rozmów, rozwijanie wrażliwości itd.
Do dzisiaj pamiętam, co czytała mi Mama, jakich wierszy uczyła, jak rozmawiała, podobnie jak Tato.
To byli najwspanialsi moi pierwsi i ostatni nauczyciele.
Dzisiaj ich już nie ma, a jakoby byli.
I tak będzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42514  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 17:13
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Polu teraz jest śmieszne aby wszystko mieć w głowie. Sam też ściągałem, bo do tego też trzeba mieć talent.
Rodzice mi wpoili, że to oszustwo i cwaniactwo, niegodne uczciwego człowieka.
Nie ściągałam.

Tato znał na pamięć "Ojca zadżumionych".
Miałam pewno z 5 lat, kiedy mi to recytował, a ja zalewałam się łzami. Po czwartej turze wkroczyła Mama, przerwała ten dramatyczny spektakl, a wieczorem swojemu mężowi udzieliła lekcji, jak dobierać lektury stosownie do wieku dziecka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42515  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 17:15
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Nie wiem, ile Twoje dzieci mają lat, ale były w kanonie.
Wpływ? głównie rodziców, czyli Wasz, ale przecież książka to także poszerzenie tego wpływu, jego wzmocnienie, uczenie koncentracji, rozmów, rozwijanie wrażliwości itd.
Do dzisiaj pamiętam, co czytała mi Mama, jakich wierszy uczyła, jak rozmawiała, podobnie jak Tato.
To byli najwspanialsi moi pierwsi i ostatni nauczyciele.
Dzisiaj ich już nie ma, a jakoby byli.
I tak będzie.
I dobrze,tylko czy dzisiejsi rodzice maja czas na BYC, bo niestety przegrywa to z MIEC.
A moje dzieci dorosle, problem lektur dotyczy ich dzieci, ale to juz nie moja dzialka.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42516  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 17:16
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
...teraz różne forumowe ... mnie za te słowa szarpią.
No to wznieś się ponad poziomy i nie używaj takich określeń (...).
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42517  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 17:20
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sabina22
I dobrze,tylko czy dzisiejsi rodzice maja czas na BYC, bo niestety przegrywa to z MIEC.
A to już jest kwestią wyboru i odpowiedzialności za kogoś, kogo powołało się na ten ziemski padół.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42518  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 17:27
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie :):)

Cytat:
Całkowicie popieramy postulaty związkowców, ale mieszanie nas z "kawiorową lewicą", która budowała obecny system z jego patologiami, jest - delikatnie mówiąc - nieporozumieniem - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Jarek !!!!!
Czy to nie ten sam typ co spocony w biegu do koryta z władzą
na twoim podwórku nie ślinił się do tow. Oleksego?
I nie ten sam co nad grobem Gierka wychwalał moskiewskiego namiestnika z powodu patriotyzmu?
I nie ten sam co zdzierając zelówki w zaloty ganiał do Napieralskiego żebrząc o głosy tej KAWIOROWEJ LEWICY?

Odpowiedź z Cytowaniem
  #42519  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 17:29
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Zimno

A mnie jest szkoda lata.
Idę sobie w ciepłe przestrzenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42520  
Nieprzeczytane 02-09-2013, 17:36
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
Jarek !!!!!
Czy to nie ten sam typ co spocony w biegu do koryta z władzą
na twoim podwórku nie ślinił się do tow. Oleksego?
I nie ten sam co nad grobem Gierka wychwalał moskiewskiego namiestnika z powodu patriotyzmu?
I nie ten sam co zdzierając zelówki w zaloty ganiał do Napieralskiego żebrząc o głosy tej KAWIOROWEJ LEWICY?

Juści, że ten sam. Już coś dostał na doping ale jeszcze testują jakie dawki będą najlepsze aby do mety doleciał. Widać, że zakochał się w ciszy ale się wyrwał, bo miłość też trwa określony czas.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:18.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.