menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #43241  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 15:06
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

Bach! I pomnik stoi.

http://wpolityce.pl/galerie/62449-tu...-galeria-zdjec


Propozycja internautow:
Cytat:
dokleić do Czterech Śpiących

Reka wskazuje na zachod,po prace rodacy ,po prace.

Ostatnio edytowane przez Sabina22 : 13-09-2013 o 15:27.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43242  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 15:31
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Tak, tak. Tchórze. Bo głosowanie przeciw jest takie naganne i niespotykane w przypadku tej partii,
że bała się ona pobicia.

Po co przelewać z pustego w próżne?
Nie było ich i słusznie. Wszak była uroczystość odsłonięcia pomnika premiera i zapalenie pod nim zniczy.
Dali dyla, dali, szkoda, ze na tak krótko.
Prezes, taki patriota, mógłby zniknąć na dłużej, nie?

Jeśli uważasz, że to przelewanie z pustego w próżne, to dla dobra finansów PiS - na zieloną trawkę.
Po co nam martwe dusze w sejmie?
Aha, pod pomnikiem też ich nie było.
Znicze i kwiatki prezes składa przed namiestnikowskim i głodnym okiem patrzy na coś, co na razie nie jest w zasięgu jego "konsumpcji".
Cytat:
Tak?
A ona jeszcze istnieje?
Jak najbardziej, nawet pojawia się czasem w sondażach...na dole listy.
Dla niezorientowanych dodam, że chodzi o opcję Janusza Palikota - RP.
Lili nazwa nie przechodzi, jak prezesowi.

Koniec przerwy.
Trzeba popracować.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43243  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 15:56
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kra...ka,354349.html

Mamy kolejny przykład poczynań partii antysystemowej.
Nie uczestniczenie obywateli w referendum (mowa o referendu, a nie o wyborach, choć niektòrym ignorantom to się myli, a to jednak nie to samo! ) określają jako zamach na demokracje, nie uczestniczenie posłów w (choć to ich psi obowiązek,za to im płacimy)w posiedzeniu sejmu i nie uczestniczenie w głosowaniach sejmowych to ich zdaniem dopuszczalne,ba, słuszne działanie. kroku!
Mają większość w sejmie?-mają [jeszcze] to niech sobie przegłosują.

Potrzebny im Pis aby zagłosował PRZECIW lub się wstrzymał?

Bo firmować swoją POWAGĄ buble i rządzenie PO to nie myślą. Próg ostrożnościowy chce Vincent z Donkiem znieść? Niech zniosą i zadłużają kraj na potęgę dalej. Ale na swój rachunek.

Chcą uczestnictwa Pis--czy aby zagłosowało przeciw? Tak czy siak to TVN miałby pozywkę do krytyki i naśmiewania się.

A jak uważnie poczytasz--to dniówki się zrzekają. Jeden cymbaliński w komentarzach o to "biegał" to mu już wyjaśniłem w którym miejscu artykułu to napisali. Też coś napisałaś o zapłacie--ale może nie do tego artykułu?

Dalej będziesz uważać "partia antysystemowa” czy już pojmujesz? Bo w takim razie kto nawołuje do BOJKOTU głosowania w referendum to może kiedyś wezwać aby do wyborów nie iść. Antysystemowy jest Tusk i Komorowski czy na razie tylko w 50%?
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43244  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 15:58
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

Cytat:
Pod Sejmem stanął… pomnik premiera Tuska. Na cokole z napisem „Premierowi Naród” stanął brązowy premier w czapce peruwiańskiej z piłką pod pachą. Postawiono go przy dźwiękach piosenki kabaretu „Pod Wyrwigroszem” – „Donald marzy”. Kolejnym punktem było złożenie wieńców pod pomnikiem przez uczestników protestu.

Duma rozpiera serca czcicieli PO...a moze przed???
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43245  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 16:14
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

Cytat:
W tej chwili struktura gospodarki polskiej jest strukturą gospodarki kraju skolonializowanego, tak samo jak struktura Burundi, Rwandy i krajów afrykańskich. 95% kapitału bankowego, 90% kapitału handlowego i praktycznie rzecz biorąc minimalny procent własnych przedsiębiorstw produkcyjnych...

Kochani POentuzjasci,z czego tu sie cieszyc?
Tego nie mowi jakis "scierwojad",ze posluze sie barwnym okresleniem z tego watku, nie jest to tez zaden moher, ani pisuar z ciemnogrodu, nie mozna przypiasac mu ignoranctwa, ani mentalnosci garkotluka,to mowi

Cytat:
prof. Witold Kieżun, ekonomista, powstaniec warszawski, więzień sowieckich łagrów, autor książki „Patologia transformacji”.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43246  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 16:16
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Tylko tyle, że nie będą pisać dla kapuścianych głów , którzy nie znają prawa. Musieliby mieć płacone od oświecania każdej główki.
Już to dojaśniłem ale zapomniałem dopisać że w telewizji powiedzieli że Jarosław miał prawo posłać pełnomocnika Wojciechowskiego.
Ale skoro piszą że Jarosław się nie stawił--to jednak nie dosłyszeli w TV że MIAŁ PRAWO.

Nie wszyscy oglądają skoro dziś się senior obudził z tą wczorajszą "rewelacją". No to chłoptasie stracili zabawę, bo już wiedzą że do ich piaskownicy znowu na wezwanie przyjdzie Wojciechowski. Chyba że mają płatne od POSIEDZENIA to będą nadal wzywać i kończyc posiedzenie w minutę.

A miała być przednia zabawa w psychiczne tortury. Tylko czy nie wyszłoby im jak Lisowi? Miał [przed wyborami] z równowagi wyprowadzić Jarosława a sam się zdenerwołał i zaplątał.

BTW-zauważyłaś ile już jest postów o sikaniu Hofmana? To jakaś nowa epidemia będzie jak ta o hemoroidach i oknie. Ale przynajmniej wdzięczny i niederwujący mają temat.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43247  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 16:19
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Pod Sejmem stanął… pomnik premiera Tuska. Na cokole z napisem „Premierowi Naród” stanął brązowy premier w czapce peruwiańskiej z piłką pod pachą. Postawiono go przy dźwiękach piosenki kabaretu „Pod Wyrwigroszem” – „Donald marzy”. Kolejnym punktem było złożenie wieńców pod pomnikiem przez uczestników protestu.
Cytat:
Napisał Sabina22
Duma rozpiera serca czcicieli PO...a moze przed???

W Poznaniu też mamy pomnik Kaczyńskiego, ale kwiatów nie zamierzam składać i jakoś duma mnie nie rozpiera.... tylko, że trochę gwarowo nazwali... w Parku Jana II

http://www.klub.senior.pl/galeria/im.../1_23a_061.jpg
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43248  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 16:20
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Dali dyla, dali, szkoda, ze na tak krótko.
Prezes, taki patriota, mógłby zniknąć na dłużej, nie?

.


Przykra sprawa.
Taki patriota a nie wsiadł do tupolewa. Matka była mu ważniejsza, i teraz niektórzy cierpią. A tak mogło być pięknie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43249  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 16:29
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Zastanawiam się jak dzisiaj cenna jest odwaga, można obrażać wszystkich i wszystko, można mówić wszystko i wszystkim.... Ciekawe czemu zabrakło odwagi niektórym wcześniej, kiedy trzeba było porządnie d.., tyłek nastawiać? kiedy teleranek nie był dla wszystkich, kiedy ... ... no wtedy osłoną była spódnica mamusi,
a wygodne łózko zamiast pryczy...
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43250  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 16:32
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
W Poznaniu też mamy pomnik Kaczyńskiego, ale kwiatów nie zamierzam składać i jakoś duma mnie nie rozpiera.... tylko, że trochę gwarowo nazwali... w Parku Jana II



To co Ty i Twoj pies najchetniej zrobilibyscie pod pomnikiem /nie wiem czy jest/, Prezydenta Kaczynskiego ,to ja wiem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43251  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 16:38
Sabina22 Sabina22 jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Jan 2013
Posty: 931
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
, można obrażać wszystkich i wszystko, ..


Cos takiego?
Jakas nowosc
Kali sie klania.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43252  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 16:39
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Ostatecznie p.Premier to nie Papież Franciszek,który wystawiony mu w Buenos Aires pomnik,kazał natychmiast zlikwidować.Naszemu przywódcy zaś dzieło związkowców się spodobało i nie będzie dążył do jego likwidacji.Nie rozumiem więc oburzonych.Bezguścia jakieś.
W niedalekiej - mam nadzieję - przyszłości,kiedy za p.Premierem sporządzony zostanie list gończy,to czapeczka + piłeczka będą wymienione jako znaki szczególne.Tak myślę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43253  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 16:40
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
He he...sejm bez PiS.
Jakież to marzenia roją się po skończonych głowach, które niebawem będą zatknięte na płocie,
jak głowa Gordona w Chartumie.
Oczywiście symbolicznie, tak jak głowa Tuska z czerwoną farbą na szyi, wczoraj pod sejmem,
na dziś [piątek] Duda zapowiedział parę dni temu stawianie pomnika Tuska. Żadne tam palenie kukły--pomnik mu postawią. No to postawili:
http://fotus.pl/zdjecia/2013/09/13/pomnik.jpg
Nawet Lenin w Nowej Hucie [dzielnica Krakowa] nie wyglądał tak solidnie.

A te marzenia to przysłowie mówi "marzenia ściętej głowy".
I kto to powiedział [w/g pluta ktoś z RP]. Czyli ci co mają najbliżej aby na zawsze trafić w niebyt polityczny.

No chyba że PO zassie ich jak dobry odkurzacz śmieci.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43254  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 16:43
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Przykra sprawa.
Taki patriota a nie wsiadł do tupolewa. Matka była mu ważniejsza, i teraz niektórzy cierpią. A tak mogło być pięknie.
Ktoś musiał najważniejszą osobą w Tupolewie sterować.... no i sterował z ziemi, ktoś musiał zadecydować... więc lepiej nie segreguj ważności,.. różnie o tej ważności ludzie myśla, choćby ja, mój sąsiad, wielu moich znajomych, moja teściowa, .. i wielu ludzi....
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43255  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 17:01
jip's Avatar
jip jip jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska
Posty: 11 298
Domyślnie

Cytat:
Uchwała o Dniu Sybiraka nie zostanie przegłosowana. Przez bojkot PiS-u
Cytat:
Sybiracy są, niestety, środowiskiem znacznie mniej głośnym niż dziesiątki tysięcy związkowców na ulicach - tłumaczy.
Cytat:
Odczuwam pewien niesmak - skomentował bojkot obrad w "Rzeczpospolitej" Stanisław Sikorski, sekretarz Związku Sybiraków.
No cóż, ale to był bojkot... choć Sybirakom też smutno...
Cóż
Cytat:
Dziś życie publiczne opiera się na wielkim kłamstwie.
__________________
Kręci mnie ten Świat... jeszcze...
http://jip.flog.pl/
http://poznanskiefyrtle.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43256  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 17:16
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Był link. Gigant sam go zamieścił.
Oczywiście, że możesz z nim pisać. Każdy może.
W końcu sam wlazł na twittera.
Nie było linku do postu w którym Radek na T. pisze do Pis. Sprawdziłem wszystkie 3 linki i ten w cytacie też. A teraz sprawdziłem powtórnie. Dlatego poszukałem, znalazłem i podałem. Nacisnąłem przy jego wpisie przycisk "follow" i zobaczę czy jego wpisy będzie mi komputer zbierać. A to polityk Twitterowy to będzie tego masa.
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43257  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 17:37
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Na chwilkę

Cytat:
Napisał Lila
Przykra sprawa.
Taki patriota a nie wsiadł do tupolewa. Matka była mu ważniejsza, i teraz niektórzy cierpią. A tak mogło być pięknie.
A co nieszczęsna tutka ma wspólnego z patriotyzmem prezesa?
Nie widzę związku.
Cierpią? kto?

Dla prezesa od obowiązku poselskiego ważniejsze są wędrówki religijne.
Dziś, zamiast siedzieć w sejmie i dać wyraz swojej niezgody na decyzje rządu, poharcował na czele swojej armii na grób ... Popiełuszki.
A potem miał występ wiadomo gdzie.
To jest pisowski kandydat na premiera.
Koniec świata, jak powiedziałby Pawlak. Ten od Kargula.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43258  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 17:50
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał jip
W Poznaniu też mamy pomnik Kaczyńskiego, ale kwiatów nie zamierzam składać ........]

jip-ie. Sprowadźcie Hofmana. On wie co się robi w takich sytuacjach w miejscach publicznych
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43259  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 17:59
Kazik's Avatar
Kazik Kazik jest offline
Odszedł...
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: Kraków
Posty: 8 748
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
Referendum (głosowanie ludowe),Szanowna Blondynko,to forma głosowania o charakterze powszechnym,najbliższa ideałowi demokracji bezpośredniej,w której udział mogą brać wszyscy obywatele uprawnieni do głosowania.
Od "wyborów" różni się nazwą i celem,któremu służy.Podczas kiedy istota tych dwóch instytucji jest taka sama.
Myślę,że już czas najwyższy przestać się samo-ośmieszać.
Już jej to tyle razy pisałem że śmieją się. Że ja miałem ubaw i spazmy śmiechu jak poczytałem o kodzie. Że 'ładnie" wygląda choinka z bombkami [emotki ile tylko da się wysłać-chyba 9] Nic nie działa i to już 2 lata tak jest.

Jak tłumaczyć że znowu PO zagrywa TS do którego nie dojdzie bo brak podstaw ale chłopaki z PO się nudzą i chcieliby pomęczyć Kaczyńskiego. Co pisać jak hemoroidy idą przez wiele postów i bierze w tym udział duży? Ale wolno jej. Tylko śmieszno.

Ale pisać każdy może—jeden lepiej drugi gorzej. Właśnie blondynkę zacytowałem. Napisała tak kiedyś do innej seniorki. Skąd wiesz że to blondynka?
__________________
Idioci wygrywają często. Mają nad nami przewagę liczebną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43260  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 18:08
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sabina22
Kochani POentuzjasci,z czego tu sie cieszyc?
Tego nie mowi jakis "scierwojad",ze posluze sie barwnym okresleniem z tego watku, nie jest to tez zaden moher, ani pisuar z ciemnogrodu, nie mozna przypiasac mu ignoranctwa, ani mentalnosci garkotluka,to mowi
Cytat:
prof. Witold Kieżun, ekonomista, powstaniec warszawski, więzień sowieckich łagrów, autor książki „Patologia transformacji”.
Jak on to wszystko przeżył i jeszcze został profesorem?
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:43.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.