menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #43281  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 21:39
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jarosław II
Ogłoszenie: Kupię każdą ilość jadu na smarowanie starych kości. Może być pisowski
A co zrobisz jak ci po tym płaski dziób i kacze szłapy się porobią?
Przecie dzieci beda się na ulicy z ciebie smiać do rozpuku
I kogo zawołasz co by ci parasol potrzymał?
Śniadek zajety.
Może ...Hofman?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43282  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 21:50
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

A propos Nowaka.Jeden z zegarków,który sam Nowak wycenił na 30 tys,powołany przez prokuraturę biegły oszacował na poniżej 10 tys.,która to kwota jest graniczną z punktu widzenia obowiązku zgłaszania otrzymanych prezentów.
Ten prosty zabieg pozwolił prokuraturze umorzyć dochodzenie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43283  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 21:50
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Damy radę, jeszcze tak nie było, żebyś jakoś nie było, ale chciałabym poznać osobiście chociaż jedną osobę, która zagłosuje na PiS, bo jeszcze nie znam

Zapraszam serdecznie do mojego domu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43284  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 21:53
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał drzazga
A propos Nowaka.Jeden z zegarków,który sam Nowak wycenił na 30 tys,powołany przez prokuraturę biegły oszacował na poniżej 10 tys.,która to kwota jest graniczną z punktu widzenia obowiązku zgłaszania otrzymanych prezentów.
Ten prosty zabieg pozwolił prokuraturze umorzyć dochodzenie.

Może się zużył? Zegarek, nie Nowak.
Tę miłość do zegarków w ilości hurtowej to chyba się dziedziczy?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43285  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 21:53
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Przychodzę z knajpy weekendowej i chyba za dużo wypiłem. Gdzie są co juz znicze palili?

13 września 2013, Sondaż poparcia dla partii politycznych
PO wyprzedza PiS, a poparcie dla partii Donalda Tuska nie zmieniło się od sierpnia. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowałoby 23 proc. wyborców, na PO natomiast 25 proc. Gdyby wybory odbyły się dzisiaj, w Sejmie znalazłyby się jeszcze: PSL, SLD i Ruch Palikota.
Pozdrowienia z Bieszczad
http://fotozrzut.pl/zdjecia/f7f5fbf42d.jpg
http://fotozrzut.pl/zdjecia/541b1d9d38.jpg
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43286  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 21:58
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Ty w Bieszczadach i na kompie siedzisz?
Wobec tego wejdź na jakikolwiek portal aby się dowiedzieć,
jaką krzywdę sponsorowany przez premiera CBOS mu wyrządził.
Akurat dzisiaj, gdy pomnik otrzymał.

Niemniej wiara premiera w rozum swego elektoratu - jak widzę- jest oparta na twardych przesłankach.
Tak twardych, jak cokół z napisem: PREMIEROWI - NARÓD.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43287  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 22:20
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ojanna
Nie wiem co ci się roi, jaka nienawiść? Elektoratowi PO, pomimo zniecierpliwienia rządem, daleko do nienawiści. Ludzie nie mają czasu nawet wnikać w szczegóły tych poselskich czy sondażowych przepychanek. Pracują, biznesy robią, podróżują i nie mają czasu na pierdoły.

Zauważyłam tu podkreślanie przez Honoratę, Lilę i Sabinę podziału na WY i MY. To Kaczyński tak podzielił ludzi, że zamiast mówić o NAS, Polakach, społeczeństwie, ludziach, jest plucie i kopanie po kostkach.

Jeśli elektorat odwraca się od PO to na pewno nie z powodu tego co mówi Kaczyński, nie z powodu zegarków Nowaka (wybaczcie, ale to nie były jakieś wielkie cacka), nie z powodu Gowina ani żądań związków. PO traci, bo mieli uwolnić gospodarkę, stwarzać warunki dla nowych przedsiębiorstw, zmniejszać biurokrację, a nic z takiego się nie stało. No, może faktycznie szybciej zakłada się firmę, ale i tak bez księgowej i prawnika się nie obejdzie.

Urzędnicy jak zatruwali nam życie, tak robią to nadal i skutecznie.
Tymczasem opozycja zamiast punktować rząd za istotne zaniechania zatruwa nam życie pierdołami. No jak żyć?

Damy radę, jeszcze tak nie było, żebyś jakoś nie było, ale chciałabym poznać osobiście chociaż jedną osobę, która zagłosuje na PiS, bo jeszcze nie znam

Jak punktowac rzad za istotne zaniechania,skoro glosy opozycji(PiS)nie maja szans przebicia sie w parlamencie ze wzgledu na wiekszosc glosow PO i koalicji w tymze parlamencie,czyli partii,ktore nie z rozsadku lecz z zasady bycia przeciw PiS przeglosuja badz zawetuja wszelkie ustawy,poprawki etc.
Jak punktowac rzad,ktory jest gluchy na wszelka krytyke ,a jedyna skuteczna forma protestu przeciw takiej POstawie rzadu staje sie ulica?
Polska to nie tylko Warszawa,to takze Podlasie,Malopolska,Lubelskie,Warmia i Mazury,tereny zachodnie i inne,gdzie bieda szczerzy kly w wielu gospodarstwach,a ludzie zyja pograzenii w beznadziei i apatii.
Premier skoro nie sprawdzil sie na POwierzonym mu stolku POwinien rozwazyc mozliwosc POdania sie do dymisji,tak jak czynia to niesprawdzeni,nieudaczni,badz zle oceniani przez spoleczenstwa szefowie rzadow w innych krajach.
Skoro jest tak zle jak piszesz i nikt nie chce zaglosowac na PiS,to dlaczego glosowac na te sama partie,ktora zawiodla oczekiwania wyborcow?
Glosowac wbrew sobie,przeciw wlasnemu przekonaniu,tylko dla zasady i na przekor innej partii,wiedzac z gory jaki bedzie skutek takiej decyzji(brniecia w to samo polozenie)?
Gdzie tu jest logika?
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43288  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 22:24
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Ten kraj mocno trąci kabaretem.Dopiero co p.Premier dał narodowi wykładnię,jak należy pojmować demokrację. Nieobecność i niegłosowanie są -wg niego -zachowaniami w pełni demokratycznymi.
Zupełnie jak w kawale o Leninie i rewolucji.Ludziom z PIS-u, którzy zawierzyli p.Premierowi,zarzuca się teraz zachowania niedemokratyczne.
Tego cyrku bez flaszki w żaden sposób zrozumieć się nie da.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43289  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 22:39
wujek wujek jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: szczecin,zachodniopomorskie,polska
Posty: 2 867
Domyślnie

Robi się coraz weselej.Rano na pasku TVN zapodajeIS-31%, PO- 20%,reszty nie pamiętam.
Ktoś tak zdegustowany jak jedna z pań,z sondażu CBOS-u wyciągnie wniosek,że 75% nie życzy sobie P(ełnego)O(bciachu).
Alleluja i do przodu!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43290  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 23:16
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Tyle ma wspólnego ile Twój ból z powodu jego obecności.
Bo przecież tak pięknie bez niego, nie?
Jaki ból, skoro tyle radości nam prezes dostarcza.
Bez niego? Przecież ciągle jest i nieźle się ma.
Tylko dzisiaj zniosło go na manowce zamiast do sejmu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43291  
Nieprzeczytane 13-09-2013, 23:25
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Ten który dał dyla z sejmu,to jest lewa prawica.
A może prawica socjalistyczna?
Pogubić się można.
Prezes zmienny jakiś.
Cytat:
Więc musi zakiełkować coś co będzie w sferze ideowej,światopoglądowej i gospodarczej przypominać PO ,…
Podobny podział jest np w stanach - demokraci/republikanie ... Tyle tylko ,że metody i narzędzia jakie te partie stosują w walce politycznej, są na miarę XX/XXI wieku , …
Ba, ale nasionek jeszcze nie wyhodowano.
A z obecnych sadzonek? niektóre niezdatne.

Spokojnie. U nas za 200 lat też tak będzie.
Jak przejdziemy choroby wieku dziecięcego.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43292  
Nieprzeczytane 14-09-2013, 09:45
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 406
Domyślnie

Po nowych przepisach internetowych adwokaci będą mieli dużo roboty. Hejterzy będą mieli kagańce, skończy się rynsztok i szambo z politykami legalnie wybranymi w tle.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43293  
Nieprzeczytane 14-09-2013, 10:01
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

To już powinieneś zacząć się bać.
Z ateistami nie poharcujesz. I nie tylko z nimi.

''Idziemy obalić Tuska''- mówią dzisiaj związkowcy.
Przepraszam, ale niby jak? To nie majdan i jak powiedział Kaczyński, tylko kartka wyborcza jest sposobem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43294  
Nieprzeczytane 14-09-2013, 10:03
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał Karol X
Polska to nie tylko Warszawa,to takze Podlasie,Malopolska,Lubelskie,Warmia i Mazury,tereny zachodnie i inne,gdzie bieda szczerzy kly w wielu gospodarstwach,a ludzie zyja pograzenii w beznadziei i apatii.
?

A także nasze rodzinne miasto, Twoje i moje, które umiera. Ty patrzysz na to z daleka, ja też z pięknego miejsca w odpowiedniej odległości,
niemniej to przeraża.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43295  
Nieprzeczytane 14-09-2013, 11:14
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

[quote=Karol X]
Cytat:
Polska to nie tylko Warszawa,to takze Podlasie,Malopolska,Lubelskie,Warmia i Mazury,tereny zachodnie i inne,gdzie bieda szczerzy kly w wielu gospodarstwach,a ludzie zyja pograzenii w beznadziei i apatii.
Karolku! Jak kiedyś twe nożęta zbłądzą z tej szwedzkiej perfekcji na tereny polskiej nędzy, to proponuje ci wycieczkę na tereny dawnego częstochowskiego zadupia, które kiedys wiało bidą z nędzą, a jak piorun strzelił to pies zostawał a buda uciekała ze strachu.
Nie wiem czy szwedzka wies wiele różni sie od Srocka, Brzyszowa, Kusiat, Olsztyna, Biskupic i in. które powinny ci byc znane z autopsji. Ale dobrze byłoby, żebyś tej nędzy się przyjrzał z bliska.
Moze kiedyś uda ci się przejechac z Cz-wy do Kielc ktora to okolica była typowa nędzą. Moze to wyleczy cie z wypisywania głupot.
Cytat:
Premier skoro nie sprawdzil sie na POwierzonym mu stolku POwinien rozwazyc mozliwosc POdania sie do dymisji,tak jak czynia to niesprawdzeni,nieudaczni,badz zle oceniani przez spoleczenstwa szefowie rzadow w innych krajach.
To takie sa zwyczaje w Szwecji, ze jak części Szwedów nie podobaja się rządy premiera, to on potulnie zwija ogon I podaje się do dymisji? Czy trzyma władzę dotąd do kiedy ma większość w parlamencie? Kaczyński zdymisjonował się nie dlatego, ze uznał się za niesprawdzonego, tylko dlatego, ze brakło mu poparcia w sejmie, a nie dlatego, że "się nie sprawdził". Może tez nam podasz tych premierów, którzy mając większość parlamentarna podaja się tak chetnie do dymisji tylko dlatego, ze grupa histeryków sobie tego zyczy? W Szwecji po zamieszkach kolorowych obywateli protestujących z powodu nedzy, biedy i beznadzieji premier i rząd podali się do dymisji?
Cytat:
Skoro jest tak zle jak piszesz i nikt nie chce zaglosowac na PiS,to dlaczego glosowac na te sama partie,ktora zawiodla oczekiwania wyborcow?
ja sie ci lekko dziwie, bo Szwecja to nie jakies zadupie amerykanskie i bliżej masz do bieżących informacji z Polski -skoro juz zabierasz głos na te tematy. Włącz może radio, wykup tv, albo zaprenumeruj kilka gazet to moze uda ci się zauwazyć, ze ludzie maja rożniste zapatrywania polityczne, jedni wielbia PiS, inni postkomunistów, a jeszcze inni PO. To nie jest tak jak za twoim polskich czasów kiedy ludzie głosowali jak chcieli a wygrywal Gierek z towarzyszami.
Cytat:
Glosowac wbrew sobie,przeciw wlasnemu przekonaniu,tylko dla zasady i na przekor innej partii,wiedzac z gory jaki bedzie skutek takiej decyzji(brniecia w to samo polozenie)?
Gdzie tu jest logika?
A ty w Szwecji tez głosujesz wbrew sobie? Jesli nie to dlaczego wymyslasz bzdury o polskich wyborcach? Dlaczego sądzisz, ze Polacy sa głupsi od Szwedów? I czemu jako Szwed chcesz Polakom ustawiać przekonania i preferencje wyborcze?
Logiczne to, czy może nie koniecznie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43296  
Nieprzeczytane 14-09-2013, 11:31
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
Podobny podział jest np w stanach - demokraci/republikanie - i nikt tam nie spazmuje,że jakby nie patrzeć są dwa bieguny,dwie partie. Tyle tylko ,że metody i narzędzia jakie te partie stosują w walce politycznej, są na miarę XX/XXI wieku ,a nie epoki kamienia łupanego,bantustanu lub jakiejś republiki bananowej.
.....[/i]

Hypatio!
Mam prośbe, żebys nie wrzucała porównań z US do tego co dzieje sie u nas.
To sa całkiem inne swiaty, które przystają do siebie jak Eskimos do Masaja.
Nie wydaje mi się, żebyśmy mieli powody do tego, zeby czuć jakies kompleksy względem USmanów jesli chodzi o jakość demokracji.
A ilość świrów w polityce amerykańskiej proporcjonalnie rzecz biorąc bije naszych Kaczynskich o kilka długości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43297  
Nieprzeczytane 14-09-2013, 18:27
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Palikot

pokajał się... publicznie:
Cytat:
Od konfliktu z Wandą Nowicką minęło już pół roku. Kiedy dziś o tym myślę, to mam wrażenie, że popełniłem błąd. Zbyt pochopnie oceniłem całą postać Wandy. Zbyt emocjonalnie. Wanda Nowicka przez lata dała świadectwo bezinteresownej walki o prawa kobiet. Walki o wartości. I w ocenie jej postępowania trzeba było to zważyć. To moje zachowanie wyrządziło jej krzywdę. Niepotrzebnie. Mam nadzieję, że da się to naprawić. Przepraszam, z nadzieją patrząc w przyszłość.
Prawda, zbyt emocjonalnie i nie takim językiem.
Natomiast reszta zarzutów była słuszna i dla mnie ta pani straciła twarz wtedy, kiedy niemądrze tłumaczyła się ze swoich profitów.
Wcześniejsza jej działalność nie usprawiedliwia tego, co zrobiła później.
Palikot ma nadzieję, a ja za tą panią nie tęsknię.
Obrażona jeszcze nie wie, czy powróci na łono swego dawnego pryncypała.

A tak na marginesie: ciekawe, co "dowództwo" sejmu zrobiło z extra kasą.
Podobno mieli podzielić się z maluczkimi.
Podobno.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43298  
Nieprzeczytane 14-09-2013, 18:36
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Nie

Polscy bolszewicy anno domini 2013 mają głos.
Hasła ,których nie powstydziliby się czerwoni klasycy.
Demokracja jest zła,bogaci są źli,przedsiębiorcy to krwiopijcy,my ulica mamy rację,my ulica wiemy jak rządzić! To ,że jak wyliczono,spełnienie ich wszystkich chorych żądań byłoby zabójcze dla Polski,nic nie znaczy,bo oni sobie tak wymyślili i szlus !
Cytat:
Dziś rząd dostaje ostatnie ostrzeżenie, jeśli nie wyciągnie wniosków zablokujemy cały kraj - wołał z trybuny na Placu Zamkowym przewodniczący OPZZ Jan Guz. Wspólnym głosem wołamy: nie dla takiej władzy, stop umowom śmieciowym, stop okradaniu narodu - podkreślał.
Cytat:
Czas najwyższy, aby także to zmienić - podkreślił. - Demokracja dla nas, dla zwykłych obywateli jest raz na cztery lata, jak mamy iść, wrzucić kartkę do urny. Mamy być tylko bydłem wyborczym, a później mamy siedzieć cicho i się nie odzywać - wołał szef "S".
No właśnie,tylko raz na cztery lata? Nic podobnego,jak się coś nie spodoba to rozpirzyć sejm burdami ulicznymi i co kilka miesięcy wybory,a jeszcze lepiej referendum.Demokracja byłaby wtedy ,gdyby w każdej sprawie referendum,żadnej władzy,zwoływać sejmiki ,a na sejmikach można by jak drzewiej bywało przegłosować króla,popić sobie ,dać sobie po mordzie,a ci którzy by lepiej lali mieliby rację i ich pomysły górą . Znów polski pomysł na trzecią drogę.
Czy myśmy już tego nie przerabiali?

Tak jak to towarzysz Guz powiedział w przystępie bezrozumnej szczerości bądź ignorancji - ''DOŚĆ SANACJI !''
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43299  
Nieprzeczytane 14-09-2013, 19:06
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Palikot
[quote=POLA]
Cytat:
pokajał się... publicznie:

Nowicka ani mnie ziebi, ani parzy. Ale Palikot kolejny raz zrobił z siebie głupka.
Szczególnie jesli się wspomni jak ją razem z kumplami potraktował vocalnie. Te napuszone mowy Palikota, Rozenka, Dębskiego i jeszcze paru.. Rozjeżdżali kobite walcem na placek.
Cytat:
Obrażona jeszcze nie wie, czy powróci na łono swego dawnego pryncypała.
Polu! A jak Ty zachowałabyś się na jej miejscu?

Cytat:
A tak na marginesie: ciekawe, co "dowództwo" sejmu zrobiło z extra kasą.
Podobno mieli podzielić się z maluczkimi.
Podobno.
Jakos mnie to mniej ciekawi. Nawet gdyby przegrali w kasynie działającym legalnie. Oczywista
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43300  
Nieprzeczytane 14-09-2013, 19:52
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Super

Cytat:
Napisał pluto37
Hypatio!
Mam prośbe, żebys nie wrzucała porównań z US do tego co dzieje sie u nas.
To sa całkiem inne swiaty, które przystają do siebie jak Eskimos do Masaja.
Nie wydaje mi się, żebyśmy mieli powody do tego, zeby czuć jakies kompleksy względem USmanów jesli chodzi o jakość demokracji.
A ilość świrów w polityce amerykańskiej proporcjonalnie rzecz biorąc bije naszych Kaczynskich o kilka długości.
Czy ja coś o jakichś kompleksach......
Odsetek świrów na całym świecie we wszystkich nacjach jest prawdopodobnie zbliżony, jednak jak zapewne wiesz jako światowy człowiek,sposób uprawiania polityki jest różny wśród różnych nacji i w tej dxiedzinie jak sądzę jeszcze wiele musimy się nauczyć od tych, którzy wypracowali model, któremu choć daleko do doskonałości, jest jednak jak dotąd niej najbliższy. Nie słyszałam,aby jakikolwiek poważny polityk francuski, brytyjski, bądź amerykański, tak poniewierał swoimi przeciwnikami politycznymi po zakończeniu kampanii, a nawet w trakcie niej,aby zarzucał zdradę stanu itp jak to czynią poniektórzy nasi "mężowie stanu".
Przywołałam przykład amerykański ponieważ u nas często się szermuje pojęciem zabetonowanej sceny politycznej i jej polaryzacją,ponoć mamy za mało partii do wyboru. Tak jakby to nie o jakość chodziło, a o ilość.
A tym czasem w większości tzw dojrzałych demokracji w tym w US są zwykle dwie duże wiodące partie,które są bezwzględnie rozliczane pod koniec kadencji plus ewentualnie dwie,trzy partyjki przystawki lub nie i nikomu nie przychodzi tam do łba, aby mówić o zabetonowaniu.
Czy bywalec amerykańskiego country zaprzeczy temu?

Co do prośby, to zostanie rozpatrzona w stosownym terminie i uwzględniona lub nie.
A porównywać jak najbardziej warto,aby wiedzieć do czego zmierzać lub czego unikać. Na prawdę szkoda czasu na prowadzenie prac nad wynalezieniem koła,bo ono się już od dawna wszędzie kręci!
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 14-09-2013 o 20:15.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:45.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.