menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Film, teatr
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #421  
Nieprzeczytane 12-08-2011, 17:44
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie




Improwizacja to pełna wdzięku i realizacyjnej lekkości komedia kostiumowa. Twórcom udało się uchwycić ducha epoki, a także sportretować czołowe postacie tamtych lat, ludzi, których znamy z osiągnięć na polu kultury i sztuki. Główny wątek stanowi oczywiście burzliwy związek George Sand (prawdziwe nazwisko Amantine Aurore Lucile Dupin) i Fryderyka Chopina. To opowieść pełna humoru, a nawet elementów satyry, mimo iż pojawiają się również tony poważniejsze i bardziej dramatyczne. Obserwujemy całą plejadę osobowości i różnych charakterów, widzimy intrygi, zdrady i konflikty, lecz także nieskrępowaną zabawę i uczuciowe relacje. Do niewątpliwych atutów należy scenografia, bogactwo kostiumów i wnętrz oraz efektowne zdjęcia (Bruno de Keyzer). Obraz Jamesa Lapine’a to też znakomite aktorstwo. W rolę George Sand wcieliła się Judy Davis (wyróżnienie Independent Spirit), Chopina brawurowo zagra Hugh Grant, a wyrazista rola księżnej D'Antan to zasługa Emmy Thompson.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #422  
Nieprzeczytane 13-08-2011, 20:56
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Kochani, na tvn Antonio Banderas uczy tanca - ale jak!Przedtem zatanczył tango- ale jak!- nie znam tytulu filmu- bo zupełnie przypadkowo wlączyłam telewizornie...
Odpowiedź z Cytowaniem
  #423  
Nieprzeczytane 14-08-2011, 01:21
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uśmiech

Cytat:
Napisał babciela
Kochani, na tvn Antonio Banderas uczy tanca - ale jak!Przedtem zatanczył tango- ale jak!- nie znam tytulu filmu- bo zupełnie przypadkowo wlączyłam telewizornie...


Ten film to ''Wytańczyć marzenia''. Film moim zdaniem raczej słabiutki,ale warto go obejrzeć choćby ze względu na tą jedną scenę.Powstało wiele filmów z tańcem ''w roli głównej''. Ja jeszcze bardziej lubię scenę tanga z dwóch innych filmów - ''Zatańcz ze mną'' - tańczą Richard Gere i Jenifer Lopez ,oraz ''Zapach kobiety'' -tańczy Al Pacino i.....niestety nie pamiętam nazwiska aktorki.No ale jednak Gere i Lopez chyba na pierwszym miejscu,przed innymi !
Warto drogie panie popatrzeć jeszcze raz i się rozmarzyć !

http://www.youtube.com/watch?v=E6VvR3hkePI
http://www.youtube.com/watch?v=1dUCZxaTJzk&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=dBHhSVJ_S6A
Wszystkim miłośnikom tanga polecam film Carlosa Saury ''Tango''- taniec ,taniec i jeszcze raz taniec ,no i ta wspaniała magnetyczna muzyka ,chyba najbardziej zmysłowa jaką sobie można wyobrazić......
http://www.youtube.com/watch?v=f3KONiUlwOI&NR=1
http://www.youtube.com/watch?v=YUhYn...eature=related
Czyż nie wspaniałe ?!
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !

Ostatnio edytowane przez Hypatia : 14-08-2011 o 01:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #424  
Nieprzeczytane 14-08-2011, 08:45
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

I tu nie zgadzam się z Tobą- film oparty na faktach- pokazuje w jakich warunkach powstawały szkoły Pierre"a Dulana. Zaczał od tej małej szkolki- potem jego szkoly tanca objęly caly kraj. Fabuła niezła- gra Banderasa - b. dobra.No i taniec- w najlepszym wykonaniu...
Al Pacino- pewno , ze lepszy, tym bardziej ze film "całosciowo" też lepszy- a wykonanie tanga niewidomego( gra niewidomego)perfekcyjne. Ale akurat te filmy nie do porównania.
Ja skoncentrowalam się tylko na tancu.
Z Al Pacino tanczyla zawodowa tancerka- nie aktorka...
Richard Gere i Jennifer Lopez- fabula kiepska- ale jak napisalam skoncentrowalam sie raczej na tancu- tango bomba- ale tez i aktorzy o urodzie nieprzeciętnej

Ostatnio edytowane przez babciela : 14-08-2011 o 09:08.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #425  
Nieprzeczytane 14-08-2011, 10:10
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Uśmiech

Cytat:
Napisał babciela
I tu nie zgadzam się z Tobą- film oparty na faktach- pokazuje w jakich warunkach powstawały szkoły Pierre"a Dulana. Zaczał od tej małej szkolki- potem jego szkoly tanca objęly caly kraj. Fabuła niezła- gra Banderasa - b. dobra.No i taniec- w najlepszym wykonaniu...
Al Pacino- pewno , ze lepszy, tym bardziej ze film "całosciowo" też lepszy- a wykonanie tanga niewidomego( gra niewidomego)perfekcyjne. Ale akurat te filmy nie do porównania.
Ja skoncentrowalam się tylko na tancu.
Z Al Pacino tanczyla zawodowa tancerka- nie aktorka...
Richard Gere i Jennifer Lopez- fabula kiepska- ale jak napisalam skoncentrowalam sie raczej na tancu- tango bomba- ale tez i aktorzy o urodzie nieprzeciętnej


Ja również skupiłam się na tańcu ,dlatego przywołuję np Tango Saury,gdzie fabuła jest wręcz szczątkowa. Obstaję przy twierdzeniu ,że film z Banderasem słaby i to ,że oparty na faktach i interesującym pomyśle resocjalizacji trudnej młodzieży nie broni go jako film . Zgadzam się z Tobą ,że ten z Gerem nie lepszy. Natomiast niewątpliwie świetny To Zapach kobiety. Wywołałam je wszystkie na zasadzie skojarzenia ze scenami tanecznymi z Wytańczyć marzenia.
Ps.Dziewczyna która tańczy z Alem Pacino to Gabrielle Anwar angielska aktorka filmowa i telewizyjna czy jest również tancerką nie piszą.
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #426  
Nieprzeczytane 14-08-2011, 10:29
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Moze... nie bede sie sprzeczac- czy aktorka , czy tancerka. Ja czytajac recenzje z tego filmu- dawno, dawno w Przekroju znalazłam- ze tancerka.Nieistotne.
Przy dobrym nauczycielu tanca mysle , ze i my mogłybysmy niezle tango zatanczyc(hi, hi)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #427  
Nieprzeczytane 14-08-2011, 11:53
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Hypatio!

Z filmu "Młodzi gniewni"
http://www.youtube.com/watch?v=LSzaI9lRp7U

"Powiedz mi dlaczego jesteśmy tak ślepi, że nie widzimy
że ci których ranimy to ja i ty...."


Film 'Młodzi gniewni" oceniam średnio, natomiast ścieżka dźwiękowa autorstwa Coolio, jest według mnie rewelacyjna.
I tak w każdym filmie! Jedno się podoba inne nie.

Eli-babcieli
chodziło o pochwałę tańca z tego filmu...jedynie, a to już rzecz gustu i estetycznej wrażliwości. Każdy ma inną.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #428  
Nieprzeczytane 14-08-2011, 13:56
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Domyślnie

Cytat:
Napisał Alunia
Hypatio!

Z filmu "Młodzi gniewni"
http://www.youtube.com/watch?v=LSzaI9lRp7U

"Powiedz mi dlaczego jesteśmy tak ślepi, że nie widzimy
że ci których ranimy to ja i ty...."


Film 'Młodzi gniewni" oceniam średnio, natomiast ścieżka dźwiękowa autorstwa Coolio, jest według mnie rewelacyjna.
I tak w każdym filmie! Jedno się podoba inne nie.

Eli-babcieli
chodziło o pochwałę tańca z tego filmu...jedynie, a to już rzecz gustu i estetycznej wrażliwości. Każdy ma inną.



!!!
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #429  
Nieprzeczytane 14-08-2011, 14:55
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Kochacie konie? Dziś o 20:10 w HBO mam coś dla miłośników tych pięknych zwierząt, dla fanów Johna Malkovicha i zwolenników dobrego, inspirującego kina opartego na faktach. "Niezwyciężony Secretariat" - opowieść o poświęceniu i silnej woli, dzięki którym ze zwykłego, choć silnego i mądrego konia można uczynić championa i zwycięzcę wyścigowego to wzruszający film, którego nie można przegapić!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #430  
Nieprzeczytane 16-08-2011, 20:57
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Zew krwi to wzruszająca opowieść o przyjaźni między człowiekiem a psem. Przyjaźni, która okaże się silniejsza od śmierci, i lojalności rzadko spotykanej wśród ludzi. Przejmujący los psa Bucka to jednocześnie okazja do ukazania realiów okresu amerykańskiej gorączki złota, czasu bezprawia i ślepej pogoni za bogactwem. Kolejnym przygodom towarzyszą malownicze, bezkresne pejzaże Alaski (zdjęcia kręcono na terenach Kolumbii Brytyjskiej). Uroda surowej natury, ciekawe kreacje aktorskie i wartkie, wciągające tempo opowiadania spowodują, iż 100 minut przed ekranem będzie prawdziwą przygodą.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #431  
Nieprzeczytane 17-08-2011, 12:52
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie Wyborcza - Co jest grane - Poleca ****

Zaraz idę na film ,który poleca gazeta wyborcza :
PASSIONE - reż John Turturro.
Jestem melomanką, więc tego filmu nie odpuszczę.
Film jest muzyczną wędrówką po Neapolu.

Nie przepadam aż tak bardzo za muzyką włoską-ale czasami lubię jej słuchać, bo jest lekka, łatwa i przyjemna .
Często włoskie ballady typu spaghetti są potrzebne- działają jak balsam na zranioną duszyczkę.

Dla odprężenia i zapomnienia o smutkach codziennego
życia idę.

Po obejrzeniu skrobnę parę zdań ;czy warto iść na PASSIONE?

Obecnie gazeta ocenia na cztery gwiazdki, a ja jak ocenię???
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #432  
Nieprzeczytane 18-08-2011, 12:37
ewikomega's Avatar
ewikomega ewikomega jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: 00-621warszawa
Posty: 6 878
Domyślnie

Cytat:
Napisał ewikomega

Po obejrzeniu skrobnę parę zdań ;czy warto iść na PASSIONE?

Obecnie gazeta ocenia na cztery gwiazdki, a ja jak ocenię???
Gazeta oceniła na **** gwiazdki , ja jestem bardziej sroga oceniam na ** ,ale jedną gwiazdkę dodaję* dla -gwiazdy fado, słynnej portugalskiej pieśniarki Misi, ….która gościła w filmie.
Drugą gwiazdkę * Jamesowi Senesie, który pięknie grał na saksofonie/moja słabość do instrumentów dętych/, oraz ………opowiadał o swoim życiu, a ja dzięki temu dowiedziałam się ,
że jest synem czarnoskórego żołnierza amerykańskiego i rodowitej Neapolitanki.
Dla mnie to typowo wakacyjny film –turystyczno – dokumentalno – muzyczny. Reżyser zakochany w Neapolu mówi:

Cytat:
To jest miasto namalowane za pomocą dźwięków. A muzyka stanowi jeden z najważniejszych jego elementów(... )w muzyce zapisała się historia Neapolu, a była w dużej mierze historią najazdów.

Na film poszłam w okresie wakacji-prawidłowo,

ale drugi raz nie poszłabym .
Sceneria nie podobała mi się(obskurne dzielnice Neapolu pokazywane przez reżysera, oraz przybliżenia ……przepalonych /nie słońcem, lecz papierosami/, zmęczonych i przepitych twarzy „jazgoczących” Włochów. To nie podobało mi się , ale inni może lubią właśnie takie klimaty-ja zdecydowanie NIE.

Słucha się wspaniale Misi, ale widoki obdrapanych ścian z graffiti

ERA DE MAGGIO (MISIA E AVION TRAVEL) - Dal Film "Passione" di John Turturro

http://www.youtube.com/watch?v=HpNA4...eature=related
__________________

Większość obrazków i tekstów pochodzi z Internetu
Odpowiedź z Cytowaniem
  #433  
Nieprzeczytane 19-08-2011, 18:11
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Oglądałam i polecam Tajemnica Brokeback Mountain reż. Ang Lee /USA/. Wg mnie to film piękny, mądry, wzruszający, smutny i wyjątkowy.
Nie można go zapomnieć, pozostawia ślad w sercu, wywołuje wielkie emocje. Wstrząsnął mną jak żaden inny film.
Film o nieosiągalnym szczęściu.
W rolach głównych Jake Gyllenhaal i Heath Ledgert. Heath Ledgert już nie żyje, zmarł śmiercią tragiczną.





__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #434  
Nieprzeczytane 20-08-2011, 15:42
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
OK

[quote]
Cytat:
Napisał urszula-kol
Oglądałam i polecam Tajemnica Brokeback Mountain reż. Ang Lee /USA/. Wg mnie to film piękny, mądry, wzruszający, smutny i wyjątkowy.
Nie można go zapomnieć, pozostawia ślad w sercu, wywołuje wielkie emocje. Wstrząsnął mną jak żaden inny film.
Film o nieosiągalnym szczęściu.
W rolach głównych Jake Gyllenhaal i Heath Ledgert. Heath Ledgert już nie żyje, zmarł śmiercią tragiczną.

Oglądałam ten film dwukrotnie , zapadł mi w pamięci na zawsze i należy do mojego prywatnego kanonu Wielkich Filmów !
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #435  
Nieprzeczytane 27-08-2011, 22:03
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

Przed chwilą wróciłam z kina i gorąco zachęcam do obejrzenia filmu "O północy w Paryżu".

Cudowna historia, znakomita satyra, piękne obrazy i fascynujące postacie. Na pewno kupię dvd, żeby móc wrócić do tego filmu

http://1.fwcdn.pl/po/25/09/562509/73...=1311151374000
Odpowiedź z Cytowaniem
  #436  
Nieprzeczytane 03-09-2011, 15:07
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Marzyłam o Afryce.
Niby film przygodowy, ale znalazło się w nim wiele wątków
psychologicznych.

Kuki Gallman, jako dziecko pragnęła mieszkać w Afryce. Teraz realizuje swoje marzenie, przeprowadzając się tam z drugim mężem i synem z pierwszego małżeństwa. Rzeczywistość okazuje się jednak brutalna, kiedy jej mąż zostaje zastrzelony. Po jego śmierci Kuki, która spodziewa się dziecka, musi sama zarządzać ranczem... Ekranizacja autobiograficznej powieści Kuki Gallmann.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #437  
Nieprzeczytane 03-09-2011, 21:41
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

"Jak spędziłem koniec lata" - fantastyczna opowieść. Bez fajerwerków i efektów specjalnych. Bez nazwisk i plenerów. Prawdziwa do bólu, piękna, dramatyczna, poruszająca. Polecam.

http://1.fwcdn.pl/po/85/88/558588/73...=1292429495000
Odpowiedź z Cytowaniem
  #438  
Nieprzeczytane 10-09-2011, 19:27
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

http://1.fwcdn.pl/po/39/26/493926/73...=1308364208000

Medium

DVD kupiłam ot tak, bez wiedzy na temat filmu, ładna okładka i jeden znany aktor, nie spodziewałam się niczego specjalnego a tymczasem dostałam wspaniałą opowieść. Wiele wątków w różnych częściach świata, które w jakiś sposób łączą się ze sobą. Sprawy ważne i najważniejsze czyli nasze zwykłe życie. Wiara i nadzieja. Dawno nie płakałam na filmie tym razem wzruszeń nie sposób było powstrzymać. Końcowe napisy wszystko wyjaśniły: reżyseria Clint Eastwood.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #439  
Nieprzeczytane 11-09-2011, 11:22
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Ojanno- popieram- rewelacja-zresztą Woody Allen , Almodovar- mysle , że to największe - albo jedne z największych -indywidualnosci wspolczesnego kina. Woody Allen jest równiez swietnym pisarzem- o czym pisalam na odpowiednim watku.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #440  
Nieprzeczytane 12-09-2011, 22:37
Ojanna Ojanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2011
Posty: 1 375
Domyślnie

A "Różyczka" ? Czy ktoś oglądał?
Od jakiegoś czasu prześladował mnie temat muzyczny. Płakałam od pierwszych nut. Nie wiedziałam co to za muzyka? Kiedyś miałam coś takiego z motywem filmu "Fortepian".

Dwa dni temu włożyłam do odtwarzacza film kupiony z jakąś gazetą, czy tam magazynem. Dobre kino, ciekawa intryga i na koniec ta muzyka. nawet teraz mam łzy w oczach: wszystko złożyło się w jedną, doskonałą całość. Treść, obraz i dźwięk.
Polecam, oczywiście,
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy film musi być gorszy od książki, obsadzenie ról, plotki o aktorach. kufa86 Film, teatr 77 30-12-2016 09:25
„ Kabaret” film USA 1972 kultura-bemowo Zaproszenia 0 14-09-2009 09:37
Film o Popiełuszce trafi „pod strzechy” - komentarze Ludgarda Ogólny 2 02-03-2009 12:40
Jan i Zdenek Sverakowie, Butelki zwrotne - film nie tylko dla seniorów - komentarze dreamer9 Ogólny 0 11-08-2008 08:51
nie polecam tych lekarzy psychiatrów i psychologów z lubuski malineczka Opieka 9 13-01-2008 10:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:41.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.