menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Humor, zabawa
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #45541  
Nieprzeczytane 20-02-2023, 12:25
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 666
Domyślnie

Witam w Leśniczówce gdzie na pewno przy kominku jest cieplutko,bo w domu mam zimno.Wiatr szaleje i wciska się pomimo szczelnych okien.Uginają się drzewa i deszcz bębni w szyby, które wypadałoby już umyć, tak są brudne,ale jest za zimno.W przyszłym tygodniu ma być cieplej to o tym pomyslę.Wnuki mają jeszcze ferie i nudzą się siedząc przed komputerami i psioczą na pogodę.
Och Zosiu,kiedyś to prowadziło się kroniki i pisało ręcznie.Ale to były fajne czasy.Kartkowało się kartki a dziś przesuwa się palec. Dziś blogi,kroniki,tylko elektroniczne.Wszystko znika.
Ja zimę i śnieg oglądam tylko w TV i w Internecie. Śnieg padał w listopadzie. W tę zimę już za późno na wyjazd, ale nabrałam ochotę na zimowe widoki i zarezerwowałam sobie już wyjazd na luty w przyszłym roku. Cena była na booking przyzwoita i co najważniejsze na razie nic nie płacę.
Pora na drugą kawę,teraz z ekspresu bo rano piję z fusami.
Spokojnego i cieplejszego poniedziałku życzę wszystkim.

Ostatnio edytowane przez gracja50 : 20-02-2023 o 12:33.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45542  
Nieprzeczytane 20-02-2023, 15:49
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 976
Domyślnie Leśniczówka Wita Gości ,i Nie Tylko

Opłaciłem telefon z internetem 110 zł, byłem W Stokrotce zostawiłem tam 240 zł. Kupiłem dużo owoców , jak awokado , pomarańcze , mandarynki. Ananasa też kupiłem, grejfuta banany. Lubie takie owoce, robie koktajle są zdrowe. Sok z buraka zdrowy jest 1 kg kawy jakubs i jeszcze inne spożywcze.Wiatr dalej jest szaleńczy.
jestem po obiedzie a, miałem kotlety schabowe kapusta biała i ziemniaki. i rosół z makaronem, kompot z czarnej porzeczki.
udanego dnia.
Co to jest?
jak się rozbije
ciągle cały jest?
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45543  
Nieprzeczytane 20-02-2023, 19:51
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 477
Domyślnie

[COLOR="DarkGreen"Witajcie ,dzień szybko mi minął..ale za oknem dalej wiatr szaleje i huczy.
Genku pewnie chodzi ci
o Bank?
Grażyno..jest zimno..na dworze..żeby myć okna i chłodzicz pomieszczenie)
Miłego wieczoru wszystkim życzę przy herbatce i coś rozgrzewającego
https://www.youtube.com/watch?v=Ez7NFltAT7Q

[/color]
__________________
Zosia

Ostatnio edytowane przez Wodniczka : 20-02-2023 o 20:22.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45544  
Nieprzeczytane 21-02-2023, 10:00
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 477
Domyślnie

Witam serdecznie naszą leśną polaną, wczoraj mieliśmy zimę u siebie...,a dzisiaj jest zielono za oknem,pogoda zmienna jest jak kobieta
Noc dobrze przespałam,obudziłam się rześka,śniadanie zjedzone, leki już dostarczone organizmowi.A na dworze duże zachmurzenie temp.plusowa 7 st.c.

Życzę wszystkim miłego spokojnego dnia.
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45545  
Nieprzeczytane 21-02-2023, 15:21
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 976
Domyślnie Leśniczówka Wita Zosię I Nie Tylko.

Zosiu , to nie o bank chodzi .
Co to jest ,

jak się go rozbije?
Zawsze cały jest.
To jest namiot,-- zgadzasz się ze mną Zosiu.

pogoda w kratkę u nas , raz deszcz , raz słonko.
Pozdr.. miło Ciebie.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45546  
Nieprzeczytane 21-02-2023, 20:31
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 477
Domyślnie

Witam wieczorem nie tylko Genka,ale wszystkich którzy nas odwiedzą w ostatni dzień karnawału.. ŚLEDZIK..

Wszystkim nam życzę miłego wieczoru spędzonego ze śledzikiem .
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45547  
Nieprzeczytane 22-02-2023, 13:26
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 477
Domyślnie

Witajcie,skończyły się żarty..zaczął się post?

Pozdrawiam Was wszystkich i życzę miłego, zdrowego spokojnego dnia
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45548  
Nieprzeczytane 22-02-2023, 17:06
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 666
Domyślnie

Witam popołudniem w Leśniczówce.Mam wrażenie, że czas ucieka mi między palcami. Dopiero co był Sylwester, a tu już koniec karnawału. Minęły „ostatki” i dziś Środa Popielcowa. Rozpoczynamy czas Wielkiego Postu czyli przygotowania do Świąt Wielkanocnych.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45549  
Nieprzeczytane 22-02-2023, 20:10
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 976
Domyślnie LEŚNICZÓWKA WITA wszystkich

Grażynka, fajnie jest z Tobą. Rozbawiasz nas , fajnie ciepło piszesz z nami i nie tylko. Bo na kilku wątkach. Bardzo lubię czytać Twoje posty, wesołą kobietą jesteś, i tak powinno być.
Tak masz rację Grażynko.
Czas - ucieka wieczność czeka. Tak mówił Jan Paweł drugi ...

Albo:
Jak szybko mija czas..
Naprawdę powiem wam , że szybko ten czas leci. Ani się nie obejrzę , a już się wieczór robi. Ja miał na obiad jajka sadzone z maślanką , omasta cebulka na oleju.
a kolacja ,to pomarańcza , banan , i dwa jabłka. Orzech jest zdrowy zjeść włoski, pestki słonecznika , lub dyni
Śliwki zdrowe są na jelita, wyczyszczą przynajmniej.
Dobrego wieczoru, 3mata się w zdrowiu.......
W leśniczówce i hajcujcie w niej, byle do wiosny.


__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45550  
Nieprzeczytane 23-02-2023, 20:43
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 976
Domyślnie Leśniczówka Wita Zosię I Nie Tylko.

Hajcujesz w niej chyba Zosiu i śpisz chyba w niej. To wyśpij się dobrze . Drzewa niech Ci śpiewają , ale przykłodać musisz drewno do pieca by nie zmarzłaś. A reszta dziewczyn gdzie , chyba naprane są i śpią. Po tym śledziku.

Cześć do jutra.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45551  
Nieprzeczytane 24-02-2023, 11:06
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 976
Domyślnie Leśniczówka Wita Gości ,i Nie Tylko

Utopiła się w tej leśniczówce Zosia. Nie dziwia się bo błoto jest. Jak ona weszła w bucikach na wysokim krąflyku , to pewne bucior został w błocie. Nie ma komu hajcować w piecu.

Pozdrawiam leśniczówkę z bywalcami.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45552  
Nieprzeczytane 24-02-2023, 16:49
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 666
Domyślnie

W leśniczówce cisza.
Nahajcowałam dziś w "swojej" leśniczówce na działce.Rozpaliłam w kozie bo zimno jak diabli.Poszłam sprawdzić co tam rośnie.Przebiśniegi i krokusy kwitną ,krety ryją kopce na trawniku,koty buszują bo sąsiad je dokarmia.Posiedziałam chwilę i poszłam do domu.Och, jak już bym chciała posiedzieć z kawą na tarasie,ale na to muszę jeszcze poczekać. Nieopodal drzewa piłują w lesie bo szykują obwodnicę.Sorry nie w lesie a w puszczy bukowej.Gmina dostała kasę i obwodnica powstanie.
A to obraz mojej dzielnicy.Tam ten długi na pierwszym planie to wiezowiec gdzie mieszkam a to zielone to fragment puszczy bukowej .Obwodnica ma być na prawo.

W sklepach szaleństwo promocji.Najpierw wywindowali ceny a teraz "promocje".Kup 3 kostki masła,kup 2 oleje,kup 2 op.pieczarek itd.To zapłacisz mniej.Szaleństwo.
Mam sąsiadkę starszą panią która zbiera reklamy i z wózeczkiem robi rundkę po sklepach.Rozumiem,ma niską rentę i szuka tańszych artykułów ale po co jej tyle ?.
Jutro finał tenisa. Ciekawe jak poradzi sobie Iga Świątek.
Słonecznego dnia życzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45553  
Nieprzeczytane 24-02-2023, 19:39
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 976
Domyślnie Leśniczówka Wita Gości ,i Nie Tylko

Grażynko , ty masz działkę . To fajnie , masz gdzie posiedzieć , pogadać w picu z palić . To kozę masz . Ja takie kozy mam w nosie też.Ale były takie piece pamiętam.

Deszczowo było cały dzień u nas. Zosia wsiąkła gdzieś , to po wsi noga jest. To już taki gatunek ludzi jest.
Ty mieszkasz w bloku w wieżowcu czy nie.
Gdzie by człowiek nie słyszał to obwodnice robią, jeszcze w dodatku w puszczy . Zamiast takiej puszczy szanować . To larmo będzie z samochodów .
A by ty Grażynko jedyna kobieta ,która wskoczy do LEŚNICZÓWKI i dołożyć do pieca.

Pozdrawiam wieczorowo.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45554  
Nieprzeczytane 24-02-2023, 21:42
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 477
Domyślnie

Dobry wieczór wszystkim, jestem jestem, nigdzie nie wybyłam..jestem w domu, nie wychodzę nigdzie bo u mnie drogę remontują,
Ciężkie samochody z towarem budowlanym, ją niszczą..dojeżdżając do działek budowlanych.( co się polepszy..to ten z tyłu spieprzy

Kolacji dzisiaj nie jem,bo mam smak jeszce po obiedzie śledzi w śmietanie z cebulką..a były zbyt słone
Więc popijam sobie drinka.Wszystkich pozdrawiam
__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45555  
Nieprzeczytane 25-02-2023, 13:51
Wodniczka's Avatar
Wodniczka Wodniczka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Człuchów
Posty: 13 477
Domyślnie

Witam naszą leśniczówkę,a w niej stałych bywalców i nie tylko.

Niespodziewanego buziaka nie dostałam do tej pory.
Na dworze raniutko było biało, a teraz deszcz ,spojrzałam przez okno,a tu samochód się zakopał na następnej działce..i trzech panów ciężko pracowało z łopatami.
Mieszkanko ogarnięte,pranie powieszone na suszarce, podłogę u siebie umyłam, a córka teraz hol myje, każda z nas wie co ma zrobić.Spokojnie spałam, złożyłam życzenia urodzinowe kuzynce i czekam aż wyschną nam podłogi i zabrać się za przygotowanie obiadu.
A tu ciągle pada? deszcz ze śniegiem


__________________
Zosia
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45556  
Nieprzeczytane 25-02-2023, 15:31
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 976
Domyślnie Leśniczówka Wita Gości ,i Nie Tylko

Ja dostałem fajnego buziaka od pieska , nawet nie pomyślałem , a on mnie cmoknął w policzek.
pozdrawiam dzisiaj pada równo śnieg z gradem. Słonko pokazuje się też . Zimno na dworze. W domu cieplutko mam .


__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45557  
Nieprzeczytane 26-02-2023, 10:38
danusiia's Avatar
danusiia danusiia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Kościerzyna Polska
Posty: 1 705
Domyślnie

Cześć leśniczanka i gajowy! Jestem i ja! Zasypało mnie trochę!Tak pięknie pisaliście o działkach,ogródkach i cieple a tu nagle jak zawiało aż zrobiło się biało! Wszystko pod śniegiem!
Byłam na zabawie na ostatkach,na gimnastyce 2 razy,na wycieczce w Dąbrówce i Lęborku i z kotkiem u weta na szczepieniu.Te 2 tygodnie upłynęły szybko chyba za szybko!!
Teraz Wielki Post i czas rozmyślań i poprawy swojego życia.Nie poszczenie w jedzeniu tylko ale w środku!Fajnie,że jesteście zdrowi i pełni humoru Że wątek jeszcze istnieje, chociaż już nie ma już tu dużo dawnych osób. Znudziła im się leśniczówka i takie codzienne tematy?Bo wola pisać np.o sensie życia albo o komputerach itp...My Nie jesteśmy tacy ambitni, prawda? Ale to nic takiego przecież?Pozdrawiam i do przeczytania!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45558  
Nieprzeczytane 26-02-2023, 11:00
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 976
Domyślnie Leśniczówka Wita Gości ,i Nie Tylko

Danusiu> Dlaczego Ci się znudziła leśniczówka . Tu fajnie się pisze . Przeważnie my tutaj z Zosią sobie piszemy. Nikt nam nie ma za złe. Chociaż inne seniorki też wchodzą i są zadowolone .
Zasypało prawie w całej Polsce . U nas też wczoraj nawet grad leciał , dzisiaj biało jest z przymrozkiem.
Przecież jest post ,, trza pościć 40 dni. Ale jeść trzeba Teraz o tej porze jedzcie więcej owoców. One są lepsze jak mięsiwo . Mają więcej witamin.
Ja mam obiad od wczoraj , tylko 3 ziemniaki ugotuja. A tak mam kapustę czerwoną , rosół i gulasz.Kompot malinowo czereśniowy . Owoce mrożone. Ważne że wam zdrowie dopisuje. Miłej niedzieli wam życzę, smacznego obiadu Danusiu.
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45559  
Nieprzeczytane 27-02-2023, 10:33
gynek66's Avatar
gynek66 gynek66 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Żernica/Gliwice
Posty: 9 976
Domyślnie

Zaczęły motyle fruwać , i Zosia też .Powodzenia Zosiu.

Fajna pogoda , tylko biało jest.
Każdy ma prawo pisać kiedy chce. Nikt nikogo nie zmusi do pisania , taka prawda. ,,, i na potem , pozdrawiamy .
__________________
Eugeniusz. P.. Jak szybko mija czas..
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45560  
Nieprzeczytane 27-02-2023, 15:10
gracja50's Avatar
gracja50 gracja50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2010
Posty: 666
Domyślnie

Witam wszystkich.U mnie fruwają biedronki jak słońce przygrzeje w okno i to te biedronki azjatyckie.Cholery obsiadają okna, wchodzą do mieszkania.Narazie są pojedyńcze ale jak było ciepło w ubiegłym roku usuwałam je odkurzaczem.
Jak często wstając w poniedziałkowy poranek zdarzało się Wam przekląć pod nosem? ............ “Nienawidzę poniedziałku”, to chyba ulubiony zwrot każdego pracującego, komu po weekendowym lenistwie przychodzi zmierzyć się z poniedziałkową rzeczywistością. Od czasu przejścia na emeryturę nie odczuwam już tak dotkliwie tego dnia jak kiedyś.Ja teraz mogę codziennie leniuchować.
I niech zazdroszczą nam inni. Prawda.Mam rację?
Obiad zjedzony. Czas na kawę, która jak przeczytałam jest jak najbardziej bezpieczna dla seniora. Co więcej, kawę warto pić. Jedyny warunek,pamiętajmy o odpowiednich ilościach.Bezpieczna ilość kawy, jaką możemy wypić w ciągu dnia, to dwie filiżanki ( no w gościach i trzecią możemy wypić) a do kawy tartaletki z cukierni.Zapraszam i pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
W Lesniczowce-przy Kominku.20-czesc. inka-ni Humor, zabawa - wątki archiwalne 508 01-09-2009 20:50

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:13.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.