menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Film, teatr
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #481  
Nieprzeczytane 04-12-2011, 10:40
Zdzisia's Avatar
Zdzisia Zdzisia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 1 567
Domyślnie

Zobaczcie film australijski "Królestwo zwierząt" - recenzje w Filmweb.pl.Smutny,ale jakże ciekawy obraz przedstawiający życie złodziejskiej rodziny składającej się z matki i synów.Interesujący jest też wątek psychologiczny - młody chłopak stający się bezwzględnym człowiekiem pod wpływem przymusowej sytuacji w jakiej się znalazł.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #482  
Nieprzeczytane 04-12-2011, 10:49
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie

Wczoraj obejrzałam i spać nie mogłam.
Film "Sierota", to opowieść o adoptowanej córce, która
życie rodziny zamienia w koszmar.
Cytat:
Tragedia spotyka Kate i Johna Colemanów - kobieta traci dziecko. Małżonkowie nie potrafią się z tym pogodzić. Postanawiają adoptować 10-letnią Esther, która przebywa w domu dziecka. Pojawienie się dziewczynki wywołuje serię dziwnych zdarzeń w domu Colemanów. Esther zamienia ich życie w koszmar. Wkrótce wyjawia także przerażającą prawdę o swojej przeszłości.


http://www.telemagazyn.pl/program-tv...rota,id,t.html

Tylko dla ludzi o mocnych nerwach, bo film trzyma widza w napięciu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #483  
Nieprzeczytane 06-12-2011, 11:39
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Z wczorajszego wieczoru - Inna Seksmisja

Cytat:
„Zrobię panu pełny masaż. Mam duży wybór bielizny. Mam bardzo jasną, gładką skórę. Zaopiekuję się panem. Jestem blondynką, średniego wzrostu" – oto oferta Rachel Wotton, delikatnej i sympatycznej Australijki, która od 14 lat za pieniądze świadczy usługi seksualne osobom niepełnosprawnym.

To wciąż temat egzotyczny, choć coraz częściej psycholodzy otwarcie mówią, że niepełnosprawni tak jak inni ludzie mają potrzeby nie tylko psychiczne i fizyczne, ale i seksualne. Trudno im jednak znaleźć partnerów nie tylko na życie, ale choćby na chwilę. Napiętnowani niepełnosprawnością rzadko zdobywają się na otwarte wyrażanie swych pragnień, zwłaszcza że często potrzebują pośredników, którzy ułatwiliby im intymne spotkania. Czytaj Magazyn TV

Takim jak oni chce przyjść z pomocą organizacja Touching Base, w której pracuje Rachel. Wśród jej klientów jest m.in. cierpiący na porażenie mózgowe Mark oraz dotknięty stwardnieniem rozsianym John Blades. – Często ci ludzie od dawna nikogo nie dotykali i nie czuli niczyjego zmysłowego dotyku – mówi Pye, przyjaciółka Rachel ze Szwecji. – Nie chcę ich oszukiwać, czegokolwiek udawać. Daję z siebie wszystko.

A Rachel wciąż uczy się. Studiuje na Uniwersytecie Sydney i prowadzi badania nad świadczeniem usług klientom niepełnosprawnym w Nowej Południowej Walii. Była też na Światowym Kongresie Zdrowia Seksualnego w Göteborgu. Chce podnosić kwalifikacje, bo kocha swoją robotę.

– Praca Rachel to dla mnie problem tylko i wyłącznie wtedy, kiedy ktoś zamawia ją na długo. I nigdy więcej – zwierza się Matt, chłopak Rachel. – Dwie, trzy godziny to nie kłopot, ale dłużej... Choć rozumiem, że są ludzie z problemami, którzy mają ograniczone możliwości, a ona jest wspaniała. To jednak nie zdarza się często, choć pewnie by tego chciała, bo wtedy więcej zarabia...




http://www.rp.pl/artykul/9131,762892...el-Wotton.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #484  
Nieprzeczytane 09-12-2011, 11:55
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie Listy do Boga

Piękny, wzruszający film, na podstawie którego powstała książka, równie przejmująca, ale i budująca.
Historia wspaniałej, doświadczonej przez Los rodziny, która jest dla siebie wsparciem w dramatycznym położeniu. 8-letni bohater filmu, Tyler, znajduje sposób, aby zatroszczyć się o swoich najbliższych, przyjaciół, sąsiadów i listonosza, który znalazł się na zakręcie swojego życia...
Polecam - to dobre, wartościowe kino!
http://youtu.be/b8goV5REBl4
Odpowiedź z Cytowaniem
  #485  
Nieprzeczytane 11-12-2011, 14:48
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Zapasy z Ernestem Hemingwayem



Świetny, poruszający film o samotności ludzi w starszym wieku, a także o niezwykłej przyjaźni, hulaki marynarza z kawalerem - fryzjerem, którzy spotkali się nie przypadkowo.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #486  
Nieprzeczytane 12-12-2011, 10:09
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Mój przyjaciel rykszarz

Cytat:
O filmie
Shalim to jeden z 10000 rykszarzy, którzy zarabiają na życie przewożąc pasażerów po ulicach Kalkuty. Ma 50 lat i nie jest wcale najstarszy w zawodzie. Jego kolega po fachu – Husein, pomimo 75 lat, ma się bardzo dobrze i nadal prowadzi rykszę.
Bardzo, bardzo smutny film o nadziei, o biedzie, o determinacji
i miłości do swojej rodziny. Akcja toczy się w Kalkucie.
http://planetedocff.pl/index.php?page=film&i=215
Odpowiedź z Cytowaniem
  #487  
Nieprzeczytane 18-12-2011, 15:35
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Co się wydarzyło w Madison County

Cytat:
Clint Eastwood jest jednym z największych twardzieli w historii kina. Gdy pojawia się jego nazwisko, każdy ma przed oczami bezwzględnego policjanta albo bezimiennego kowboja. Jak wiadomo, stereotypowy facet nie lubi okazywać uczuć, dlatego z wielkim niepokojem podchodziłem do tego filmu. No bo jak Brudny Harry może być romantykiem?

Po zaledwie kilkunastu minutach filmu okazało się jednak, że może. I całkiem dobrze mu to wychodzi. Scenariusz i historia w nim przedstawiona są dosyć proste. Szara gospodyni domowa i fotograf samotnik. Ona całe życie poświęciła domu i rodzinie, on podróżom. Ich losy krzyżują się, gdy on robi reportaż do National Geographic i puka do jej drzwi. Ona zaprasza go na mrożoną herbatę i tak zaczyna się cała historia, która szybko przeradza się w gorący romans. Historia jakich wiele? Niezupełnie.


http://www.filmweb.pl/film/Co+si%C4%...ounty-1995-641

Odpowiedź z Cytowaniem
  #488  
Nieprzeczytane 18-12-2011, 16:14
Scarlett Scarlett jest offline
Użytkownik zabanowany
 
Zarejestrowany: Aug 2008
Posty: 27 416
Domyślnie Napoleon i Józefina

Cytat:
Napoleon i Józefina
Trzyodcinkowy serial telewizyjny będący owocem koprodukcji amerykańsko-francuskiej. Twórcom udało się zgromadzić duży budżet, a reżyserii podjął się Richard T. Heffron, zdradzając, iż w historii Napoleona i Józefiny bardziej interesuje go wątek miłosny niż stricte historyczny.

Opowieść zaczyna się w 1794 roku. Józefina, wdowa i matka dwójki dzieci, czeka w więzieniu na wykonanie egzekucji w ogarniętej rewolucją Francji. Upadek Robespierre'a ratuje piękną kobietę przed niechybną śmiercią. Niebawem staje się bywalczynią paryskich salonów, a i jej mieszkanie w stolicy Francji staje się jednym z towarzyskich centrów. Rok później poznaje generała Bonaparte. To początek wieloletniego związku, który będzie przechodził najróżniejsze fazy, stając się jednym z najgłośniejszych w historii Francji. Związku, który wyniósł Józefinę do tytułu cesarzowej.

Twórcom tego miniserialu znakomicie udało się oddać realia epoki. Przełom XVIII i XIX wieku dzięki pieczołowitej scenografii, bogatym wnętrzom i kostiumom, dopracowaniu szczegółów wygląda wiarygodnie. Wielka historia jest na pewno jednym z bohaterów, lecz na plan pierwszy wysuwa się związek Józefiny i Napoleona, jego burzliwe dzieje. Rozmach produkcyjny i zdjęcia w kilku krajach dały efekt rzadki w produkcjach telewizyjnych. Do tego poziomu dopasowali się aktorzy, Armand Assante i Jacqueline Bisset, tworząc wielowymiarowe postacie.

Odpowiedź z Cytowaniem
  #489  
Nieprzeczytane 03-01-2012, 12:14
micek28 micek28 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2011
Posty: 2
Domyślnie

American beauty
42-letni Lester Burnham (Kevin Spacey) przeżywa kryzys wieku średniego. Dobry samochód, piękny dom i urządzony z klasą ogród przestają go cieszyć. Nie potrafi już porozumieć się z żoną, dla której osiągnięcie zawodowego sukcesu jest najważniejsze. Nastoletnia córka, przeżywająca młodzieńcze frustracje, stroni od jego towarzystwa. Problemy zawodowe dopełniają kielich przepełniającej go goryczy. Lester postanawia się zmienić, odnaleźć sens i radość życia. Jedną z szans na odmianę wydaje się flirt z koleżanką córki.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #490  
Nieprzeczytane 10-01-2012, 16:19
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie "Weiser Dawidek"

http://1.fwcdn.pl/po/14/91/1491/6900...=1193973827000

Polski film w kooperacji z Danią, Niemcami, Szwajcarią i USA z 2000 roku. Świetne role: Marka Kondrata i Krystyny Jandy
Dramat psychologiczny oparty na powieści gdańskiego pisarza Pawła Huelle pod takim samym tytułem.
To tajemnicza historia grupki dzieci zafascynowanych Dawidkiem, ich rówieśnikiem. Dawidek z czasem wciąga ich w spisek, który kończy się eksplozją ręcznie skonstruowanej przez niego bomby. Po tym wydarzeniu Dawidek w tajemniczy sposób znika z ich życia.
I choć minęło wiele lat, to wydarzenie odcisnęło tak silne piętno na ich psychice, że żyją nim do dziś, ale każdy z nich zna inną prawdę o tamtym czasie...
Mnie film się podobał, teraz zaczęłam czytać książkę, która wywołała ten niebanalny film
Odpowiedź z Cytowaniem
  #491  
Nieprzeczytane 11-01-2012, 12:43
solanka6's Avatar
solanka6 solanka6 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 1 743
Domyślnie "Kret"

Obejrzałam na DVD, ojciec z synem prowadzą wspólny interes, sprowadzają używaną odzież i dostarczają ją do sklepów.W rolach głównych Dziędziel i Szyc. Lustracja, współpraca z SB.... ile i co można poświęcić dla rodziny. Zaskakujące jest zakończenie filmu. Warto obejrzeć.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #492  
Nieprzeczytane 11-01-2012, 12:46
solanka6's Avatar
solanka6 solanka6 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Posty: 1 743
Domyślnie "Listy do M"

Kino to magia wielki ekran i inna akustyka. To wspaniała komedia z pięknym przesłaniem i zakończeniem dla każdego bohatera.I dla widza również! Miłość jest najważniejsza Warto obejrzeć.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #493  
Nieprzeczytane 17-01-2012, 17:53
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

A gdyby tak mieć pilota, którym przewijasz do przodu niewygodne, uciążliwe życiowe sytuacje?
Historia (choć komedia), która zmusza na chwilę do zastanowienia się nad własnym życiem.
Film:

"Klik: I robisz co chcesz"

" Zmienia się podejście do świata, przerażająco mocno "być" traci na rzecz "mieć".
Gromadzimy nowe przedmioty, aby za kilka miesięcy wymienić je na nowe.
Mieszkanie, samochód, telefon, awans..."

A co jest w życiu najważniejsze?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #494  
Nieprzeczytane 17-01-2012, 20:03
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Alusiu- jak się cieszę, że weszłas wreszcie na forum. Niestety, nie mam zadnego filmu do zaoferowania- jakos zle wszystko odbieram.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #495  
Nieprzeczytane 20-01-2012, 16:43
Nora's Avatar
Nora Nora jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: kujawsko-pomorskie
Posty: 12 576
Domyślnie

Dzień dobry
Do kin wchodzi „Rzeź” Romana Polańskiego,
a w Tygodniku Kulturalnym (TVP Kultura) dziś o godz. 22.05 rozmowa o tym filmie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #496  
Nieprzeczytane 21-01-2012, 13:35
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

W telewizyjnej dwójce Kocham Kino- i arcydzieło- " Cesarzowa"- goraco polecam.Zwróccie uwage na koloryt całego filmu i doskonala muzykę-o grze aktorów nie wspomne.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #497  
Nieprzeczytane 22-01-2012, 21:09
babciela babciela jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 5 308
Domyślnie

Zobaczylam "Rzeż" Polanskiego.
Polecam- dawno tak się nie uśmiałam- swietna obsada, swietny temat.
Nie podejrzewalam , ze Polanski zrobi tak swietną komedie.
Calosc - wlasciwie bardziej nadaje się na deski teatru- akcja rozgrywa sie w jednym mieszkaniu, grają tylko cztery osoby- ale jak!!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #498  
Nieprzeczytane 25-01-2012, 18:11
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Eluniu! Też się cieszę, że mogę znowu z Tobą pogwarzyć

"Rzezi" jeszcze nie widziałam, ale za to polecam inny film, a właściwie serial:

"Iluminacja"

Jest wiele momentów komediowych, ale jest też i dramat. Jak to w życiu.
Polecam szczególnie paniom. Nie zawiedziecie się.
A tu link do strony, na której możecie obejrzeć 10 odcinków.
http://iitv.info/enlightened/
Jak sądzę będzie ciąg dalszy.

Film opowiada o życiu osobistym 40-latki i wyścigu szczurów w korporacji.

I recenzja w Filmwebie:
http://www.filmweb.pl/serial/Iluminacja-2011-556186
Odpowiedź z Cytowaniem
  #499  
Nieprzeczytane 26-01-2012, 11:21
Ludgarda's Avatar
Ludgarda Ludgarda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wielkopolska,Polska
Posty: 2 146
Domyślnie

Cytat:
Napisał solanka6
Obejrzałam na DVD, ojciec z synem prowadzą wspólny interes, sprowadzają używaną odzież i dostarczają ją do sklepów.W rolach głównych Dziędziel i Szyc. Lustracja, współpraca z SB.... ile i co można poświęcić dla rodziny. Zaskakujące jest zakończenie filmu. Warto obejrzeć.
Kret w reżyserii Rafaela Lewandowskiego(2011)

Obejrzałam ten film dwa dni temu. Wstrząsająca tematyka, motyw rozliczeń z czasów reżimu komunistycznego, który cieniem rzuca się na terażniejszość bohaterów I tak jak powiedziałaś: zaskakujące, szokujące zakończenie, które nie przeszło mi przez myśl...Wydaje się, że miłość dla najbliższych jest wytłumaczeniem dla ekstremalnych czynów- palący problem moralny!!!
http://1.fwcdn.pl/po/75/34/527534/73...=1309359762000
Odpowiedź z Cytowaniem
  #500  
Nieprzeczytane 26-01-2012, 13:56
Mar-Basia's Avatar
Mar-Basia Mar-Basia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Europa
Posty: 33 587
Domyślnie

Jak tylko wejdzie na ekrany w Polsce film "Artist" - polecam. Doskonaly technicznie.
__________________
Kozła bój się z przodu, osła z tylu, a złego człowieka ze wszystkich stron.
Szczęśliwego człowieka nie można obrazić. Można go tylko rozśmieszyć
Dla zasady robie screeny wszystkich moich wypowiedzi!
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czy film musi być gorszy od książki, obsadzenie ról, plotki o aktorach. kufa86 Film, teatr 77 30-12-2016 09:25
„ Kabaret” film USA 1972 kultura-bemowo Zaproszenia 0 14-09-2009 09:37
Film o Popiełuszce trafi „pod strzechy” - komentarze Ludgarda Ogólny 2 02-03-2009 12:40
Jan i Zdenek Sverakowie, Butelki zwrotne - film nie tylko dla seniorów - komentarze dreamer9 Ogólny 0 11-08-2008 08:51
nie polecam tych lekarzy psychiatrów i psychologów z lubuski malineczka Opieka 9 13-01-2008 10:02

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:52.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.