menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #5001  
Nieprzeczytane 06-05-2015, 15:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 664
Domyślnie

Wankaborze to cytat z książki , o autorze napiszę, bo to ciekawe co pisze -w ramach przerywnika

[....]To czyni metafizyka – daje ci poczucie siły tam, gdzie tak naprawdę żadna siła w tobie nie istnieje. Daje ci iluzję wiedzy tam, gdzie tak naprawdę żadna wiedza nie istnieje.

Samo słowo “bóg” staje się zasadnicze. Dzięki używaniu tego słowa masz poczucie, że coś robisz; że jesteś związany z egzystencją; że na tej ziemi nie jesteś samotnym, bezradnym dzieckiem, ale opiekuje się tobą ojciec w niebiosach – bezustannie patrzy, martwi się o ciebie i twój dobrobyt. To bardzo dziecinne podejście, ale człowiek czuje się bezradny. A istnieje niewielu ludzi, którzy stali się naprawdę dojrzali. Reszta ciągle jest dziecinna.

Metafizyka – słowa takie jak “bóg”, “nirwana”, “oświecenie”... stały się niemal rzeczami. Zaczynasz wierzyć w słowa. Jeśli ktoś krzyknie “Pali się!” – pojawi się w tobie lęk i zaczniesz uciekać. W ten sposób możesz wywołać panikę np. w teatrze. Gdy zgasną światła, zacznij krzyczeć “Pali się!” i ludzie zaczną uciekać.

Samo słowo “pożar” stwarza iluzję, że gdzieś się pali i życie jest w niebezpieczeństwie. Samo słowo “cytryna”... pomyśl o nim, skoncentruj się na nim, a ślina zacznie napływać do twoich ust. Samo słowo “cytryna”... nie ma w sobie nic, ale człowiek stał się niewolnikiem słów.

Oczywiście, słowo “ogień” nie może cię spalić; słowo “woda” nie może cię zmoczyć. Ale słowo “bóg”; słowo “religia”; słowo “Chrystus”; słowo “Budda”... jak wielu ludzi poświęciło swoje życie dla tych słów?

Ktoś obraża chrześcijaństwo. Chrześcijaństwo to tylko słowo, ale chrześcijanie są obrażeni i poleje się krew. Ludzkość walczy w imię słów – “ojczyzna”, “wolność”, “socjalizm”, “sztandar”... i miliony ludzi w imię tych słów zginęło. Słowa stały się ważniejsze od samego życia. To rodzaj szaleństwa.

Metafizyka jest nie tylko nonsensem, ale i szaleństwem, w którym oczywiście jest metoda. Metafizyka jest bardzo metodologiczna. Metafizycy bez przerwy budują ze słów drapacze chmur, wieże Babel. Ciągle je budują.

A kiedy słowa cię usidlą, rzeczywistość od ciebie się oddala. Zaczynasz żyć ukryty za murem słów. A ten mur jest potężniejszy od wszelkich innych murów. Nawet mury zbudowane z cegieł, kamieni, skał – nie są tak potężne.

Siła słów polega na tym, że są przezroczyste: możesz przez nie patrzeć i nigdy nie będziesz świadomy tego, że patrzysz poprzez słowa. One są prawie niewidzialne – jak czyste szkło. Stań przy oknie. Jeśli szkło jest naprawdę czyste, nie będziesz świadomy istnienia szyby. Będziesz myślał, że okno jest otwarte i widzisz niebo, drzewa, wschodzące słońce... i nigdy nie będziesz świadomy, że pomiędzy tobą a rzeczywistością jest szyba. CDN

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 06-05-2015 o 16:01.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5002  
Nieprzeczytane 06-05-2015, 16:08
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

[quote=waclaw46. ... “bóg” ... Dzięki używaniu tego słowa masz poczucie, że na tej ziemi nie jesteś samotnym, bezradnym dzieckiem, ale opiekuje się tobą ojciec w niebiosach – bezustannie patrzy, martwi się o ciebie i twój dobrobyt. [/quote]

Wacławie, zacytowałeś fragment z książki (brak autora), że słowo "bóg" daje poczucie albo nawet pewność ,że ktoś czuwa nad nami. Tym kimś ma być litościwy, miłosierny "bóg" -ojciec w niebiosach. Zadam naiwne pytanie, dlaczego "bóg- ojciec" , a nie "bóg-matka"? przecież w wśród ludzi i zwierząt to matka rodzi potomstwo i matka zajmuje się ich wychowaniem do dorosłości, czyli matka jest najważniejsza w życiu dziecka. Tak urządzony jest świat. Dla mnie pojęcie "bóg- ojciec" jest absurdem. Jak widać, od zarania rodzaj męski ustawia się na piedestale ważności . Coś mi się zdaje, że feminizm musi energiczniej działać i ustawić każdego na właściwym miejscu ważności.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5003  
Nieprzeczytane 07-05-2015, 09:34
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 664
Domyślnie

HARE KRYSZNA
Międzynarodowe Towarzystwo Świadomości Kryszny

Jego Boską Miłość A.CbhaktivedantęSwamiPrabhupadę ,czystego wielbiciela Boga ,który reprezentuje nieprzerwany łańcuch duchowych mistrzów wywodzących się od samego pana Kryszny [..]
Ruch Hare Kryszna jest międzynarodowym ruchem misyjnym reprezentujacym jedną z najstarszych monoteistycznych religi świata – wisznuizm.Religia ta posiada w samych Indiach około 300 mln wyznawców i uważa się ją za integralną część oryginalnej tradycji duchowej Indii / często nazwanej chinduizmem/ (Ruch Hare Kryszna o sobie)


ISKCON zostało założone w 1966 przez A.C.Bhaktivedantę Swami Prabhupadę jako kontynuacja tradycji duchowych bengalskiego mistyka ,reformatora religi ,ascety Cajtanja Mahaprabhu (1486-1534) Ruch propaguje bhakti jogę.
Kierują się się czterema zasadami (miłosierdzie czystość,prawdomówność,wyrzeczenie)przeciwedziałaj ą czterem zasadom niereligijności : dumie intoksykacji obłudzie i prostytucji).

Od uczestników ruchu wymaga się.:
1. Przyjęcia wegetariańskiej diety (zakaz jedzenia mięsa,ryb,jaj ) oraz używania przemocy w jajkikolwiek formie – by rozwinąc w sobie miłosierdzie (bhaktowie Nie jedzą także cebuli,czosnku i grzybów).:
2. Unikanie wszelkiego rodzaju używek oraz środkówm toksycznych – by zachować czystość cielesnąi jasność umysłu (ten tak zwany zakaz intoksykacji obejmuje alkohol ,narkotyki,tytoń kawę herbatę i kakao)
3. Unikanie hazardu oraz nie podejmowanie zbędnego ryzyka – by być prawdomównym
4. Ograniczenie życia seksualnego do kontaktów w małżeństwie
Członkiem ruchu zostaje się po pierwszej inicjacji a adept otrzymuje nowe imię.

Ruch w Polsce zaczął działać się od 1976 pierwsi uczestnicy wywodzili się z związku studentów Polskich z kręgów hipisowskich.Pierwszy ośrodek o sdtatusie świątyni powstał w 1989 w Mysiadle pod Warszawą. http://www.harekryszna.pl/ oficjalna strona.

A tym seniorom którzy czhcą pomantrować by poczuć atmosferę wspólnego mantrowania proponuję zapalić świeczki i kadzidełka i zasunąć rolety i razem z Krishna Das ,należącego do ścisłej światowej czołówki wykonawców starożytnych mantr zaspiewać

Hare Kryszna Hare Kryszna
Kryszna Kryszna Hare Hare
Hare Rama Hare Rama
Rama Rama Hare Hare
https://www.youtube.com/watch?v=m54YnllQUXM

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 07-05-2015 o 10:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5004  
Nieprzeczytane 07-05-2015, 10:01
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 664
Domyślnie

Wankaborze dalsza część wypowiedzi filozofa na temat wiary religijnej, metafizyki i słów których wypowiadanie ma znaczenie dla nas magiczne .

[....]Metafizyka to szyba. Bezustannie oddziela cię od rzeczywistości, bezustannie zniekształca rzeczywistość. Ludzie lgną do słów, ponieważ nie wiedzą, czym jest rzeczywistość. Więc zaczynają wierzyć w słowa. (...) Ciągle się modlisz, ciągle wierzysz, gdyż życie bez wiary wymaga kolosalnej odwagi. Modlisz się, bo jeśli zachowasz ciszę, będziesz przestraszony jeszcze bardziej.

Czy zaobserwowałeś siebie? Czasem, gdy podczas ciemnej nocy idziesz pustą ulicą, zaczynasz śpiewać i pogwizdywać. Oto metafizyka. Stwarzasz poczucie, że nie jesteś samotny. Pogwizdywanie i słuchanie swojego głosu daje ci poczucie, że ktoś tu jeszcze jest. To ci dodaje otuchy. Podśpiewywanie, a jeśli jesteś religijny – modlitwa... i czujesz, że bóg tu jest, wszystko jest w porządku. Przez chwilę jesteś zajęty śpiewaniem, modlitwą, pogwizdywaniem, mamrotaniem. Jesteś zaabsorbowany i zapominasz, że noc jest ciemna, ulica – pusta i wszędzie czai się niebezpieczeństwo.

Z powodu śmierci, człowiek bezustannie pogwizduje. To pogwizdywanie to metafizyka. Człowiek bezustannie stara się ukrywać fakt, że śmierć istnieje. Człowiek bezustannie stara się ukrywać fakt, że jego życie może być zwykłym przypadkiem. Że stwórca być może nie istnieje. Że może nie istnieje nikt, kto nas kontroluje. Gdy zrozumiesz, że nie istnieje nikt, kto kontroluje – wpadniesz w panikę. I wtedy, w każdym momencie wszystko może się zawalić i nawet nie będziesz miał się przed kim wyżalić. Nie istnieje nikt, przed kim mógłbyś się wyżalić.

Metafizyka stwarza wokół ciebie urojony świat; świat wypełniony pięknymi słowami – “niebiosa”, “raj” – dla ciebie... no i “piekło” – dla innych. Piekło dla innych, niebiosa dla ciebie – oto jak spełniamy swoje życzenia.

Psychologowie wiedzą, że istnieje pewna faza rozwoju, przez którą musi przejść każde dziecko. Czy zaobserwowałeś małe dzieci? Są bardzo przywiązane do pewnych przedmiotów – albo pluszowego misia, albo kawałka koca, albo czegokolwiek – nie ma znaczenia, jaka to rzecz. Cokolwiek jest poręczne – chwytają się tego i wkrótce ten przedmiot staje się niemal święty, religijny. Nie możesz go dziecku odebrać nie raniąc go. Trudno mu będzie zasnąć bez swojego pluszowego misia. Każde dziecko jest do niego przywiązane. On daje mu poczucie bezpieczeństwa.

Przedmiot ten nie jest zwykłym przedmiotem – jest wyjątkowy. Musisz to zrozumieć, ponieważ cała metafizyka jest dziecięcą lalką – jeśli ją dziecku odbierzesz, nie zaśnie, będzie za czymś tęskniło. Ta lalka to jego medytacja transcendentalna, to jego modlitwa. Lalka jest jego bogiem.

Dla ciebie lalka wydaje się być czymś zewnętrznym. Dla dziecka ona nie znajduje się gdzieś na zewnątrz jego życia – jest integralną częścią jego istnienia. Lalka znajduje się gdzieś na granicy pomiędzy tym, co wewnętrzne a tym, co zewnętrzne. To, co na zewnątrz – to świat przedmiotów. To, co wewnątrz – to świat twojego istnienia. Lalka znajduje się na granicy tego, co wewnętrzne i tego, co zewnętrzne. W pewnym sensie jest częścią zarówno świata zewnętrznego, jak i twojego wewnętrznego istnienia. To najdziwniejsza rzecz na świecie, ale daje poczucie bezpieczeństwa, chroni cię. Nigdy nie czujesz się samotny, zawsze jesteś czymś zajęty.

Staje się to rytuałem. Pierwszą rzeczą, jaką robi dziecko nad ranem jest szukanie lalki. Jeśli ją znajdzie – wszystko jest w porządku, wszystko znajduje się na swoim miejscu. Ta lalka jest jego światem, w ten sposób, dziecko organizuje swój świat. Świat jest ogromny, a dziecko bezradne – nie może kierować światem, ale może kierować pluszowym misiem. Przy lalce jest panem. Świat jest zbyt wielki i trudny do pojęcia... dziecko jest bezsilne, uzależnione od innych ludzi.

Przy lalce, nie jest już małym dzieckiem – staje się szefem, grubą rybą. Z lalką może wyprawiać to, co mu się żywnie podoba – może nią rzucać, może się na nią wściekać, może ją bić. Po chwili, może ją pochwalić, pouczyć, pokochać, przytulić i pocałować. Może z nią zrobić cokolwiek mu przyjdzie do głowy, gdyż lalka jest bezbronna. Dziecko staje się panem sytuacji.

Całą metafizykę cechuje to samo. Nie ma różnicy, czy chodzi o boga, czy też o lalkę. Ciągle przytulasz się do swojej zabawki.

Jeśli naprawdę chcesz dowiedzieć się, czym jest życie, musisz wyrzucić wszystkie lalki, musisz je zniszczyć. Aby stać się zdolnym do poznania tego, co naprawdę jest, musisz zniszczyć wszystkie iluzje. Wszystkie fikcje muszą zostać odrzucone....CDN

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 07-05-2015 o 10:07.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5005  
Nieprzeczytane 07-05-2015, 11:22
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Podziwiam Cię Wacławie. Napracowałeś się wielce, pisząc powyższe posty. Dla mnie wszystkie religie nie mają znaczenia. Nie ulegam magii i gusłom. Wiem, że funkcjonują w skali mikro lub nawet makro mając swoich zwolenników. Ja do mich nie należę. Nie odpowiadają mi ich zakazy i nakazy, mam własne. Nauka i wiedza są moimi guru.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5006  
Nieprzeczytane 08-05-2015, 15:19
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 664
Domyślnie

ELAN VITAL
Misja Boskiego Światła

Możemy być szczęśliwi w tym życiu.Nie musisz czekać.Można doświadczyć radości,można doświadczyć miłości.To nie sposób życia .To nie sposób myślenia.To nie filozofia... Mówię o doświadczeniu,które ciągle się dzieje.Prawdziwa przyjemność bycia istotą ludzką-ten prosty fakt może ci dać radość.
By wiedzieć ,jak docenić Wiedzę ,musisz wiedzieć , jak docenić życie. Nikt z wyjątkiem nas samych, nie steruje naszym życiem... Ale nie musisz odtrącać każdej dłoni...Zaletą tego życia jest to, że jedyna rzecz , którą musisz zrobić , to odkryć jego jakość . Nie musisz nic robić..weź szczotkę i wyczyść je...
Gdziekolwiek , ,gdziekolwiek na tym świecie ludzie otrzymują tę wiedzę, ich pierwsze pytanie brzmi : ” Jak to się stało , że nie wiedziałem o tym wcześniej ? , „Jak to możliwe, że ta Wiedza jest tak nie skomplikowana , jak niezwykle prosta . ? Jest prosta bo życie jest proste ,bardzo ,bardzo bardzo proste.(Maharaji Elan vital – o sobie)

Elan Vital wyrósł z ruchu Boskiego światła w latach trzydziestych ubiegłego wieku Sri.HansaJi Maharaj a po jego smierci 1966 duchowe przywództwo objął jego najmłodszy ośmioletni syn uznany za satguru czyli Doskonałego Nauczyciela .Przyjął potem tytuł Maharaj Ji w wieku 13 lat przybył do Anglii a potem do USA .Ruch na początku rósł w siłę i się dobrze rozwijał ale dosięgnęły go kłopoty finansowe spowodowane rozrzutnością i zaczęły się niesnaski w rodzinie. Maharaj przejął w ostateczności kierowanie ruchem i a w latach osiemdziesiątych dokonał reformy ruchu odrzucając cześć tradycji Hinduistycznej. Zmienił imię na Maharaji .Nie wymagał by mu oddawano cześć jako boska inkarnacja .Duży nacisk kładziony jest na samodoskonalenie .
Do Polski w końcu lat siedemdziesiątych dotarły jego idee i i w Warszawie istniał ośrodek Misji Boskiego Światła po transformacji na Elan Vital ośrodek zlikwidowano . Istnieją jego wyznawcy dalej działający i starający się przedstawiać swoje racje w nieprzychylnych atakach na soje wyznanie.

http://www.macierz.org.pl/artykuly/j..._represje.html
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5007  
Nieprzeczytane 08-05-2015, 15:34
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 664
Domyślnie

Wankaborze to tak jak w tej przypowieści : Może nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi! Jeden dochodzi do takich jak ty stwierdzeń a innym , braknie życia . Jeżeli poglądy nie ewoluują w kierunku ortodoksyjnych poglądów , to wszystko to dobrze.Juto napiszę o autorze tej przypowieści i jego ruchu religijnego.

[...]Ludzie bezustannie ukrywają się za swoimi fikcjami – one służą im jako jaskinie... wprawdzie nie ma w nich światła ani świeżego powietrza, ale zapewniają im bezpieczeństwo. Wprawdzie twoje fikcje, twoje wierzenia doprowadziły cię niemal do śmierci, ale jednocześnie czujesz się bezpieczny. Dlatego ciągle powtarzam, że ktoś, kto jest prawdziwie religijny, jest najodważniejszym człowiekiem na ziemi. Nie ma innego sposobu na życie, niż bycie gotowym na przyjęcie niebezpieczeństwa, które życie niesie.

Słyszałem taką anegdotę: Podczas żydowskiego przedstawienia kurtyna nagle opada i na scenie pojawia się bardzo poruszony dyrektor teatru:

– Drodzy państwo, z przykrością komunikuję, że nasz wspaniały i uwielbiany aktor – Mendel Kalb miał właśnie w swojej garderobie śmiertelny atak serca i zmuszeni jesteśmy przerwać przedstawienie...

W tym momencie, z jednego z balkonowych miejsc unosi się potężna kobieta w średnim wieku i krzyczy:

– Szybko! Podajcie mu trochę rosołu!

Zaskoczony dyrektor odpowiada:

– Ależ droga pani, powiedziałem właśnie, że to był atak serca, inaczej mówiąc – nasz wielki Mendel Kalb nie żyje.

– No to szybko! Podajcie mu trochę rosołu!

Zdesperowany dyrektor, załamanym głosem wykrzykuje:

– Droga pani! Ten człowiek nie żyje! Rosół mu już nie pomoże!

Kobieta odkrzykuje:

– Może nie pomoże, ale na pewno nie zaszkodzi!

To samo jest z metafizyką – jedyne co w jej obronie można powiedzieć to to, że nie zaszkodzi. Metafizyka to rosół dla trupa. W niczym nie pomoże, nie przynosi nic dobrego – jedynie słowa, słowa, słowa... werbalne zabawy, które w niczym nie pomogą, ale i nie zaszkodzą – są tak bezsensowne, że nawet nie mogą zaszkodzić. [...]
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5008  
Nieprzeczytane 09-05-2015, 09:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 664
Domyślnie

OSHO , RUCH RAJNEESHA

Samo w sobie życie , jest czystą kartką i staje się tym , co na niej namalujesz .Możesz namalować cierpienie , możesz namalować szczęście. Człowiek jest całkowicie wolny. I to jest jego piękno i chwała . Musisz sam siebie stworzyć , wszystko zależy od siebie . Możesz stać się Buddą , albo Adolfem Hitlerem. ....
Gdy mówię , że Bóg jest największym wrogiem religii , to takie twierdzenie szokuje tzw. Religijnych ludzi , którzy myślą , że modlitwy do Boga i oddanie mu czci jest religią...Bóg jest największą fikcją jaką kiedykolwiek stworzył człowiek. Bez Boga,Raju ,Nirwany , świat staje się przypadkowy, bez znaczenia. Moje zadanie to uczynić się dojrzałym , abyś mógł żyć pięknie i szczęśliwie ,bez znaczeń-cała egzystencja nie ma znaczenia . Gdy stajesz się cichy ,spół brzmisz z egzystencją , staje się jasne ,że nie potrzebne żadne znaczenie.....
Moje nauczanie jest bardzo proste : żadnych dogmatów ,żadnych wiar , żadnego credo, żadnej religii. Ufaj tylko temu , czego jesteś w stanie sam doświadczyć , we wszystko inne wątp .
Tak jak inne religie mają swoją podstawę w wierze , ja opieram się na wątpieniu , podobnie jak na wątpieniu opiera się nauka ,: wątp , zanim nie odkryłeś czegoś , co możesz uzasadnić empirycznie .Różnica polega na tym , że nauka kieruje się na zewnątrz , ja zaś kieruję się do wewnątrz. Ten ruch do wewnątrz nazywam medytacją . Możesz zrobić trzy kroki w kierunku do wewnątrz ,czwarty krok przydarzy się samoistnie .( Osho – o sobie i Ruchu).


Tak naprawdę to OSHO to osobiście moja przygoda z Hinduizmem i moją OSHO-Wielką Księgą Sekretów którą do dzisiaj nie zgłębiłem do końca i od czasu do czasu do tej pozycji wracam.Zainspirował mnie Bhagwana Sri Rajneesha (OSHO) właśc. Chandra Mohan Jain , socjologią religii. Życiorys znajdziecie w internecie był nie tuzinkowy tak można o nim powiedzieć i zostawił po sobie pokaźna literaturę , zmarł w Pumie w 1990 roku.

Czym się ten ruch wyróżniał ze o nim było głośno w mediach , kontrowersje zbudzało podejście do sexu nie standardowe praktyki medytacyjne .Zachęcał swoich uczniów do zgłębiania innych religii ale jednoznacznie o nich opowiadał się krytycznie.Występował przeciw dogmatyzmowi w religii a o swoim ruchu mówił religia bez religii.Nawiązywał do wielu tradycji azjatyckich hinduizmu(tantryzmu) ,buddyzmu, taoizmu,sufizmu. Łączył wschodnie techniki medytacyjne z psychoterapią oparta o zachodnie psychologiczne podstawy.

Osho występował przeciw praktykom ascetycznych a przez dziennikarzy był nazywany Indyjskim Guru wolnej miłości .Od koloru noszonych szat nazywano jego i zwolenników pomarańczowymi ludźmi.
W Polsce ruch powstał pod koniec lat osiemdziesiątych a od roku 1991 istnieje fundacja i to http://foof.most.org.pl/ jej oficjalny link.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5009  
Nieprzeczytane 10-05-2015, 10:32
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 664
Domyślnie

Sahaja Yoga

Sahaja Yoga różni się od innych szkół jogi ,ponieważ zamiast stawiać nieosiągalne odległe cele rozpoczyna od samorealizacji . Jej Świętobliwość Mataji Nirmala Devi sprawia ,iż możliwe staje się narodzenie zrealizowanego Ja. Potrafi ona przekazywać dar Jej Boskiego Objawienia innym ..Samorealizacja jest kluczem , który otwiera niewidoczne bariery blokujące życiową moc kundalini /energia moc duchowa -patrz vikipedia /.
Musisz oddać mi się całkowicie ; nie Sahaja Jodze ,ale mnie . Sahaja Joga jest tylko jednym z moich aspektow . Pozostawiając wszystko, musisz się poświęcić. Całkowite ofiarowanie ..w przeciwnym razie nie będziesz mógł wznieść się wyżej , bez wątpliwości ,bez dyskusji.
Sahaja Joga jest Sądem Ostatecznym .To opisane jest w Biblii.Tylko po przejściu do Saha Joga będziesz osądzony. Dlatego po wstąpieniu do Saha Joga musisz całkowicie wyrzec się siebie.
…musisz wiedzieć , że jestem Duchem Świętym .Jestem Adi Shakti . Jestem tym ,który przybył na tę ziemię poraz pierwszy w tej postaci , by wykonać to ogromne przedsięwzięcie .
Chrystus jest Mną , teraz siedzi przed tobą . (Sahaja Yoga , Shri Matai –o sobie)

Ruch powstał w 1970 roku twórczynią była Nirmala Srivastava nazwana przez swoich zwolenników i wyznawców Sri Mataji Nirmala Devi /Boska Matka/ .Doznała w roku 1970 doznania mistycznego polegającego na otwarciu 7 czakry która ulokowana jest na szczycie głowy .Nirmala Devi jest inkarnacją bóstwa Adi Sakti a jej energia udziela się wyznawcom w postaci wibracji i ma moc uzdrawiania. Twierdzą że energia kundalini jest uśpiona u podstawy kręgosłupa i dzięki praktykom joginistycznym przemieszczać się będzie w kierunku głowy poprzez 6 czakr mitycznych miejsc w ciele człowieka by ostatecznie zaliczyć 7 czakrę.

Ruch jest pod wpływem charyzmatycznej liderki .Jest znaną szerzej kobietą Guru postacią w świecie zdominowanym przez mężczyzn. W Polsce działa od 1989 roku http://sahajayoga.pl/ Oficjalna strona i szerzej o tym ruchu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5010  
Nieprzeczytane 11-05-2015, 09:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 664
Domyślnie

SAI BABA
Stowarzyszenie Sathya Sai

Dla ochrony cnót, dla rozproszenia czyniących zło oraz dla przywrócenia odwiecznych zasad prawości Ja, Najwyższy Pan, zstępuje na ziemię. Gdy świat pogrąża się w chaosie, Bóg inkarnuje w ludzkiej formie, aby ukazać, jak osiągnąć wewnętrzny spokój i aby nauczyć społeczeństwa kroczenia ścieżkami pokoju. Dziś walka i niezgoda wyparły pokój i jedność z rodziny, szkoły, społeczności, społeczeństw, z wiosek, miast i państw. Przybycie Boga z utęsknieniem oczekiwali także święci, mędrcy i asceci. Wnosili modły, więc przyszedłem. […] Jeśli wyrzekniecie się egoizmu i poddacie się Bogu, będzie was prowadził i strzegł. Właśnie w tym celu Bóg zstąpił obecnie na ziemię, co wam obwieszcza. Ja znam aspiracje i niepokoje waszych serc, ale wy nie znacie mojego serca.Reaguję na ból i radość, jakie odczuwacie, bo jestem w waszych sercach, jestem mieszkańcem świątyni każdego serca. Nie traćcie ze mną kontaktu, nie wyrzekajcie się mojego towarzystwa, ponieważ tylko wtedy , gdy bryłka węgla ma kontakt z żarem ognia , sama może stać się żarem. Pielęgnujcie moją bliskość w swoich sercach, a zostaniecie wynagrodzeni i zaznacie nieopisanego błogostanu. Jest to wielka szansa. Taka szansa już się nie powtórzy. Świadomi tego faktu zdecydujcie, czy chcecie już teraz przekroczyć ocean cierpienia, czy też nie. Bądźcie pewni, że wszyscy zostaniecie wyzwoleni. Wiedzcie, jesteście święci. Idźcie i mówcie innym, że byliście w Puttaparthi i żer poznaliście tu sekret wyzwolenia. Wielu z was nie wierzy, że cokolwiek się poprawi, że życie dla wszystkich będzie szczęśliwe i radosne i że wkrótce zaświta złota era ludzkości. Oto zapewniam was, ze to boskie ciało nie przyszło na próżno. Odwróci ono kryzys, w którym znalazła się ludzkość. Błogosławię was ( Sai Baba na spotkaniu z wiernymi-)

Sathy Sai Baba [ Sai-boska matka, Baba-boski ojciec] Urodził się w 1926 roku, jako czternastoletni chłopiec oświadczył ze jest inkarnacją zmarłego w 1918 świętego Sai Baby Shirdi. Wokół urodzin i jego późniejszej działalności przekazywana jest już w formie zmitologizowanej o nadzwyczajnych jego możliwościach. Przez jego zwolenników jest uznawany za duchowego nauczyciela ,proroka i reformatora religijnego. Jego nauki mimo oparcia się na hinduizmie mają wymiar szerszy, bo odwołuje się do nadchodzącej ery duchowości i zjednoczenia wszystkich religii. Odwoływał się do miłości, pracy, samodoskonalenia się i zwracania się do Boga bez względu na przynależność wyznaniową.
W roku 1965 zwolennicy założyli Sathya Sai Organisation pod koniec lat osiemdziesiątych ośrodki powstają w Wrocławiu i Krakowie , a od 1992 jako stowarzyszenie działa na terenie Polski organizując spotkania ,warsztaty i zajmuje się działalnoscią wydawniczą . I jak zwykle odsyłam do strony oficjalnej http://www.sathyasai.org.pl/ gdzie znajdziecie więcej informacji na ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5011  
Nieprzeczytane 12-05-2015, 10:44
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 664
Domyślnie

RADHA GOVIND SOCJETY of POLAND

O ludzie! Osiągnijcie szybko wiedzę Bożą . W przeciwnym przypadku będziecie się obracać w 8,4 milionami form przez miliony wieków …..Vedy mówią : „ Idz do prawdziwego Świętego ( Swiętego który zna Boga ) , tego , który ma w sobie Duchową Miłość . Idz do niego i oddaj mu się „ . Idz i służ mu . Poddaj się , słuchaj jego instrukcji i przywiąż swój umysł do Boga i Guru , rezygnując z pożądanego własnego szczęścia. Robiąc to , oczyszczasz swój umysł .Kiedy umysł zostanie oczyszczony , Guru zmieni go z fizycznego na duchowy. A kiedy będzie duchowy , Guru da ci Duchową Miłość za darmo. Nie będziesz się musiał dłużej oddawać i nie będziesz musiał go o nic pytać. Guru, zawsze szuka czystych serc ,aby mógł im objawić Duchową Miłość . Ostatecznie jest on prawdziwym sługą swojego Mistrza. […] Powinniśmy dokładnie rozumieć czym jest Miłość i powinniśmy prawdziwie kochać Boga i Guru (Kirpaluji Maharaj -o sobie )

Radha Govind socjety of Poland to oddział Jagadguru Kripalu Parishat założony przez Jagadguru Shei Kripaluji Maharaj (ur1922) i był uważany za 5 jagadguru w ciągu 5 tys lat. Do 2007 działał w Polsce jako Stowarzyszenie Świadomości Duchowej Miłości.Zaliczany jest do tradycji wisznuickiej podobnie jak ruch Hare Kryszna i Misja Czaitanii .
Jest to ruch nauczający do osobowego Boga Radha-Kryszny pary reprezentującej Najwyższą Osobowość Boga Kryszny. Radha ukochana pasterka ,Kryszna młodzieniec grający na flecie .Jedność w dwóch formach,osobach przy czym Radha jest tożsama z Kryszną ,jest emanacją Kryszny/Podobnie jest w Crześcijaństwie Bóg w trzech osobach/. Członkowie ruchu akceptują podstawowe wierzenia hinduizmu są wegetarianami .Aśram w podkrakowskich Brzegach a to link http://www.kripalu.pl/ gdzie znajdziecie interesujące was informacje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5012  
Nieprzeczytane 13-05-2015, 10:50
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 664
Domyślnie

BRAHMA KUMARIS
(światowy Uniwersytet Duchowy Brahma Kumaris , Raja Yoga)

Każdy z nas ma TRZECIE OKO , często nazywane okiem mądrości lub wizji wewnętrznej . Kiedy medytacja je otwiera ,umysł doznaje spokoju i wyciszenia , rozjaśnia się intelekt oraz uzyskuje się całkowitą samokontrolę. Ale przede wszystkim doświadcza się wtedy przepełnionego poczucia spokoju […]Odzyskujesz kontrolę nad swoim zżyciem i swoją energią. To znaczy stajesz się bardziej odporny na stres i choroby…..
Medytacja radżajogi pozwala doświadczyć siebie i odbierać siebie jako duszę oraz umożliwia bezpośrednie połączenie i związek z Najwyższym Zródłerm czystej energii i najwyższą świadomością.( Brahma Kumaris World Spirztual Universit- o sonbie )

Założycielem ruchu był Dada Lekhraj Kirpilani (1877-1969) który przyjął duchowe imię Prajapita Brachma w wieku 60 lat doznał wielu wizji .Wyznawcy twierdzą że Bóg Sziwa wstąpił w ciało Lekhraja .

Lekhraj dowartościowywał kobiety założył szkołę żeńska w której prowadzono edukację zgodnie z jego naukami. Ruch uznaje się jako pozareligijny i wychowawczy. Każdy człowiek posiada potencjał by rozwinąć własne ukryte możliwości.Technika medytacyjna zwana jest radża joga i powinna pomagać w osobistym rozwoju i twórczym procesie zmiany charakteru pozwala zmniejszyć stres i podnieść wiarę w siebie.
Udziela się w wielu akcjach o światowym zasięgu jak Milion minut dla pokoju „ czy „Globalne współdziałanie dla lepszego świata”
Podsumowanie jednej z nich to książka Wizje lepszego świata w której oprócz Wałęsy wyobrażenia przedstawili Jimmy Carter ,Michaił S Gorbaczow , George Bush, John Major i inni. I jak zwykle odnośnik do oficjalnej strony. http://brahmakumaris.org/poland
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5013  
Nieprzeczytane 13-05-2015, 13:29
weronika1 weronika1 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 4 500
Domyślnie

[quote=waclaw46]
ELAN VITAL

Misja Boskiego Światła

"Możemy być szczęśliwi w tym życiu.Nie musisz czekać.Można doświadczyć radości,można doświadczyć miłości.To nie sposób życia .To nie sposób myślenia.To nie filozofia... Mówię o doświadczeniu,które ciągle się dzieje.Prawdziwa przyjemność bycia istotą ludzką-ten prosty fakt może ci dać radość.
By wiedzieć, jak docenić Wiedzę ,musisz wiedzieć , jak docenić życie. Nikt z wyjątkiem nas samych, nie steruje naszym życiem... Ale nie musisz odtrącać każdej dłoni...Zaletą tego życia jest to, że jedyna rzecz , którą musisz zrobić , to odkryć jego jakość . Nie musisz nic robić..weź szczotkę i wyczyść je..."

To prawda. Wyczyść to znaczy-nie zaprzątaj sobie głowy - myśli same odejdą. Skup się na swoim wnętrzu (Bogu) a zaznasz spokoju i odnajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

"Gdziekolwiek, gdziekolwiek na tym świecie ludzie otrzymują tę wiedzę, ich pierwsze pytanie brzmi : ” Jak to się stało , że nie wiedziałem o tym wcześniej ? , „Jak to możliwe, że ta Wiedza jest tak nie skomplikowana , jak niezwykle prosta . ? Jest prosta bo życie jest proste ,bardzo ,bardzo bardzo proste.(Maharaji Elan vital – o sobie)"

Ja też zadaję sobie to pytanie: dlaczego wcześniej o tym nie wiedziałam. Nie powiem żeby to było łatwe, choć bardzo proste. Wymaga czasu i wytrwałości.
Pozdrawiam
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=CQohgMEhp7c
Zmieniając siebie zmieniasz świat.

Ostatnio edytowane przez weronika1 : 13-05-2015 o 13:41.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5014  
Nieprzeczytane 14-05-2015, 11:25
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 664
Domyślnie

TRANSCENDENTALNA MEDYTACJA

Transcendentalna Medytacja jest techniką głębokiej relaksacji i rewitalizacji, która rozwija wewnętrzny potencjał energii i inteligencji będący podstawą wszelkich sukcesów życiowych. Praktykuje się ją z zamkniętymi oczami, siedząc wygodnie na krześle przez 12 minut rano i wieczorem[…}…praktykowana jest niezależnie od wieku , poziomu wykształcenia i wyznawanej religii. Nie wymaga wiary religijnej ani wielkiego zaangażowania. Praktykują ją ponad trzy miliony ludzi na całym świecie.
Transcendentalna Medytacja ( TM ) jest prostą ,naturalną techniką uzyskiwania głębokiego odpoczynku i kontaktu z wewnętrznym źródłem kreatywności , energii i inteligencji , eliminowania stresu i promowania zdrowia oraz osiągnięcia wewnętrznego szczęścia , które wzbogaca nasze codzienne życie. Każdy może się jej nauczyć.Jest łatwa i przyjemna.[…] Nie wymaga wysiłku, koncentracji, zmiany stylu życia ani szczególnych umiejętności czy nawet wiary w jej skuteczność. Wystarczy regularnie medytować by uzyskać efekty. ( - O sobie)

TM została stworzona przez Maharishiego Mahesha Yogiego w 1956 roku. Wcześnie praktykował u swego duchowego mistrza Swami Brahmananda Saraswatiegio (Guru Dev) od którego nauczył się postaw techniki TM. Początkowo odwoływał się do treści hinduizmu, ale potem odsunął te treści na dalszy plan, aby ewoluować w kierunku holistycznej metody terapeutycznej.
Obecnie ruch deklaruje neutralność religijną i światopoglądową.
Sławę na zachodzie przyniosło Maharishiemu współpraca z The Beatles i skandaliki z ( Mias Farrow, Jane Fonda) \

Transcendentalna Medytacja ma zastosowanie przy leczeniu alkoholizmu i, narkomani i dolegliwości związanych ze stresem.
Jak zwykle odnośnik do stron polskich http://www.tm.net.pl/ .

W ten sposób zapoznali się seniorzy z dwoma połka , z ruchami religijnymi , w naszym supermarkecie z religiami. Wszystkie te ruchy funkcjonują wokół nas , wszyscy teraz widzą , jakie to bogactwo kulturowe. Nie można się tylko zasklepić do jedynego słusznego wyznania, kiedy poznajemy inne , mamy większy wybór i nasz wybór jest bardziej przemyślany i zoptymalizowany, pod zainteresowanego. Nie miejsce tego forum na pisanie szczegółowo o tych ruchach odsyłałem do linków w Internecie , jest stosowna literatura , można też samemu tę przygodę przeżyć , spotykając się z wyznawcami tych idei i zacząć samemu praktykowanie.

Weroniko 1 zawsze jest czas na nasze przyjemności a jako senior mamy tego czasu więcej a co najważniejsze potrafimy tak zorganizować swoje życie że wygospodarujemy go i zakładany cel osiągniemy. Poszerzę o ruchy tradycji ezoterycznej i new age i wtedy będziesz miała większy wybór Pozdrawiam
Wankaborze zgadzam się z tobą że religie są do siebie podobne , religie to bajki magiczne , inkarnacje , czakry ,samsara koło życia prowadzące do nirwany, to tylko magiczne słowa . Tak jak w przypowieści Osho o rosole nie szkodzi w małych ilościach i nie zaszkodzi. A czy gimnastyka szkodzi nie jeżeli systematycznie ją uprawiamy przedłuża naszą sprawność i wydłuża życie , jest sprawdzone.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 14-05-2015 o 11:45.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5015  
Nieprzeczytane 15-05-2015, 13:05
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 664
Domyślnie

Ruchy Tradycji Ezoterycznej i New Age
ECKANKAR

(Związek Wyznaniowy Eckankar w Polsce
Członkostwo w Eckankar jest dla tych, którzy w tym wcieleniu postanowili sobie cel samorealizacji urzeczywistnienia w Bogu[..} Eckankar to tajemna nauka znana przez wieki kilku wybranym osobom i przyniesiona nowoczesnemu światu przez Sri PaulaTwitchella , wielkiego mistrza ECK i współczesnego założyciela EC-Kankar
Eckankar jest sposobem życia, najstarszym znanym człowiekowi bazującym na indywidualnym doświadczeniu ECK (ducha) –Boskiej istoty znajdującej się w każdym z nas.
Mistrzowie ECK niosą przesłanie Ducha i podkreślają konieczność indywidualnego połączenia z Duchem m, które można osiągnąć przez duchowe ćwiczenia Eckankar.
(o sobie)

Ruch został założony w 1965 przez Johna Paula Twitchella .Centralną postacią ruchu religijnego „religia światła i dźwięku Boga „ jest żyjący ECK mistrz. ECK rozumiane przez wyznawców jest : siła życia albo Duch Swięty . Założyciel ruchu ogłosił się 971 Mistrzem . Sri Harold Klemp, Mahanta, obecny żyjący 973 mistrz.

Ruch uznaje dualizm duszy i ciała, reinkarnację ,koncepcję prawa karmy, oraz naucza ćwiczeń duchowych które celem jest osiągnięcie przez duszę kolejnych etapów rozwoju duchowego i.
Ruch nie propaguje życia wspólnotowego, w lokalnych centrach odbywają się kursy a na kursach międzynarodowych naucza żyjący mistrz.
Oglądnij film Cuda w twoim życiu ,zaśpiewaj HU (hju) a poczujesz się lepiej. Muzyka na pewno cię zrelaksuje
http://www.eckankar.pl/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5016  
Nieprzeczytane 16-05-2015, 12:31
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 664
Domyślnie

Stowarzyszenie A.M.O.R.C.

Stary i mistyczny zakon Różo Krzyża jest tradycyjną organizacją filozoficzną i inicjatywą o zasięgu światowym .Przekazywane od wieków nauki dotyczą tajemnic wszechświata ,natury i samego człowieka. Zgodnie z tradycją jego początki sięgają tajemnych szkół starożytnego Egiptu. [..]W celu pogodzenia człowieka z samym sobą Zakon Różo – Krzyża przekazuje od wieków to wszystko, co filozofia mistyczna oraz nauki duchowe oddają do dyspozycji tym wszystkim Którzy pragną udoskonalić swe życie i uczynić je zgodne z własnymi oczekiwaniami. (O sobie )

Różokrzyżowcy to tajne stowarzyszenie okultystyczne które interpretuje chrześcijaństwo przez pryzmat doktryn teozoficznych i alchemicznych .Swoje początki mitologizują Do działających współcześnie organizacji różokrzyżowych należy istniejący od roku 1925 Ancient and Mistic Order Rosae Crucis ( A.M.O.R.C.) przez Spencera Harveya Lewisa.Przynależność do zakonu objęta jest tajemnicą .Członkowie Zakonu mogą wyznawać dowolną religię natomiast na terenie zakonu nie można prowadzić dyskusji politycznych.Dewizą ruchu jest hasło „Najszersza tolerancja w jak największej niezawisłości”

W Polsce A.M.O.R.C. działałas w latach trzydziestych wznowienie działalności nastąpiło w roku 1992 a cała działalność finansowana jest utrzymywana z składek członków .http://www.amorc.org.pl/AMORC

Każdy ma szanse zostać członkiem tego zakonu Oto kolejność czynności jaką powinieneś obrać będąc (lub nie) zdecydowanym (będąc niepewnym swojej decyzji weź pod uwagę pierwszy punkt):

[...] Zapoznaj się z treścią broszury "Kształtowanie Życia" w całości, lub przeglądając poszczególne rozdziały.
w przypadku podjęcia decyzji o kandydaturze na członka Zakonu A.M.O.R.C., otwórz Deklarację Członkowską - zapoznaj się z nią, i wydrukuj klikając na jednym z przycisków przeglądarki internetowej lub wybierając opcję Drukuj z menu Plik (3 strony). Po wydrukowaniu wypełnij.
zgodnie z jej treścią do wydrukowanej i wypełnionej deklaracji powinieneś dołączyć swoje aktualne zdjęcie, oraz dowody wpłaty (lub ich ksero) opłaty wpisowej i pierwszej opłaty członkowskiej. Tu znajdziesz wszelkie informacje po temu niezbędne.
po wykonaniu tych czynności włóż wszystko co potrzebne do koperty i wyślij na odpowiedni adres.

Jakie to proste ,wystarczy tylko o tym wiedzieć ,nigdy nie jest za późno .Polecam tym którzy interesują się życiem duchowym wypowiedzi prof. Jerzego Prokopiuka są na YouTube .
.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5017  
Nieprzeczytane 17-05-2015, 07:26
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 664
Domyślnie

LECTORIUM ROSICRUCIANUM
Międzynarodowa Szkoła Złotego Różokrzyża

Lectorium Rosicrucianum jest szkołą przyjmującą uczniów. Jak każda szkoła prowadzi ich od rozwoju niższego do rozwoju wyższego . Sprawia, że uświadamiają sobie pewne prawdy w sposób coraz szerszy i głębszy […] kieruje się do człowieka błądzącego, szukającego, zagubionego w ciemnościach: porusza go i w końcu go budzi. Kiedy to przebudzenie nastąpi ,kiedy Szkole Różokrzyża udaję się doprowadzić do tego , że poszukujący uzmysławia sobie fakt ,że żadne poszukiwanie nie ma sensu z wyjątkiem poszukiwania Jedynej Prawdy , Rzeczywistości ,Absolutu , tego co nieprzemijające , wówczas Szkoła może mu wskazać metodę ,Jedyną Drogę, drogę dojścia do tej Prawdy ; wówczas nauczy go ona Świętej Prawdy- o wyzwoleniu z wszystkich nieszczęść ( o sobie)

Lektorium założyli Zwier Willem Leene, Jan Leene , Catharose de Petri w 1924 roku. W swoje działalności nawiązuje do ruchów Gnostycznych,albigensów ,katarów i siedemnastowiecznych różokrzyżowców Czym był i czym jest ten ruch https://www.youtube.com/watch?v=8Crl8h6Ywes
najlepiej posłuchać .Wydają czasopismo Pentagram a to oficjalna strona http://www.rozokrzyz.pl/ a w multimediach znajdziecie film Objawienie gnostycznej mądrości
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5018  
Nieprzeczytane 17-05-2015, 09:17
Siri's Avatar
Siri Siri jest teraz online
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 24 512
Domyślnie

Cytat:
Napisał waclaw46
.Wydają czasopismo Pentagram
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pentagram
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5019  
Nieprzeczytane 18-05-2015, 13:54
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 664
Domyślnie

SCIENTOLOGIA
(Kościół scientologiczny )\

Scientologia jest zgłębieniem […] podstawowej wiedzy o człowieku i życiu ,która niezbędna jest każdemu, kto chce być szczęśliwym człowiekiem i zrealizować zadania, które przed nim stawia […] .Stosowanie zasad selenologii potrafi przynieść wzrost pewności siebie, inteligencji, zdolności i umiejętności [..]Scientologia prowadzi jednostkę z dala od problemów i ograniczeń życia codziennego, zmierzając do punktu, w którym można spiąć się na wyższy poziom duchowej wolności. ( o sobie)

Kościół scientologiczny to ruch religijny założony przez Laffayette Ronalda (Rona) Hubbarda w 1953 znanego wcześniej z pisania powieści scence-fiction .Ruch od początku nie miał dobrej prasy i był wielokrotnie atakowany że stosuje technikę prania mózgu. Strona oficjalna kościoła jest w wersji angielskiej http://www.scientology.org/ , można skorzystać z tłumaczenia strony , w Polsce były kłopoty z rejestracją kościoła.

Metoda, jaką proponują zwolennicy kościoła scjentologicznego to Dianetyka „Współczesna nauka o zdrowiu umysłowym „ https://dianetykainfo.wordpress.com/ mieszanina metod naukowych z fikcją .Zwolennicy religii chrześcijańskiej nazwali tą religię Technologicznym Buddyzmem, ale warto przeczytać bo są informacje o ich wierze i obrzędach. http://www.magazyn.ekumenizm.pl/cont...1130247335.htm
Odpowiedź z Cytowaniem
  #5020  
Nieprzeczytane 19-05-2015, 08:45
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 664
Domyślnie

SAMMIT LIGHTHOUSE
Kościół Powszechny I Triumfujący

http://www.fioletowyplomien.com/pl/f...a-duchowa.html
Dzisiaj, jak nigdy dotąd, ludzie zadają pytania i szukają na nie odpowiedzi : „Kim jestem? Po co się urodziłem? Gdzie podążam w czasie i przestrzeni? Co robię na ziemi? „.[…] Po raz kolejny Bóg zesłał swoich synów i córki. Wniebowstąpionych mistrzów, by odpowiedzieli na wołania jego dzieci tułających się po dwudziestym wieku. Wysłał swoich emisariuszy , by zabrali głos w sprawie świętego ognia , Jestem Który Jestem i poprowadził ich do Ziemi Obiecanej świadomości ich Boga .
Mark i Elizabeth Prophet , wyszkoleni przez [Wniebowstąpionych Mistrzów} El Morya , słudzy poświęceni Bogu, pojawili się w „dniach ostatecznych” , by ogłosić słowo Pana. Mark Prophet od wniebowstąpienia w 1973 realizuje swe zadanie z nieba jako Wniebowstąpionym Mistrz Lanello , podczas gdy Elizabeth z ziemi kontynuuje swą misję jako posłaniec Boga. ( O sobie)


Organizacja założona w 1959 przez Marka T.Propheta a po jego śmierci kierownictwo ruchu objęła jego żona Elizabeth Prophet /znana jako Guru Ma/
Jest uznawana jako prorok a przez jej usta przemawiają Wniebowstąpieni mistrzowie El Morya ,Durga,Lunello Saint Germain . Doktryny ruchu mają charakter synkretyczny /łączenie różnych tradycji religijnych/.

Pełne członkostwo zobowiązuje do przyjęcia chrztu powstrzymywania się od narkotyków, alkoholu i tytoniu i oddawanie kościołowi 10 części zarobków. http://www.fioletowyplomien.com/pl/f...a-duchowa.html
…Gdziekolwiek jesteś, możesz doświadczyć działania fioletowego płomienia przebiegającego przez twoje żyły….

Można stworzyć własne pole mocy postawić markabę i odbierać wibracje, przez co poczujesz się mocny. Nie zapomnij o mantrze :
Jam Jest istotą fioletowego płomienia
Jam Jest czystością jakiej pragnie Bóg
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:12.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.