menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Polityka
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Polityka Komentarze i dyskusje polityczne oraz gospdarcze - globalne i lokalne. Na tym podforum nie jest możliwe bezpośrednie zamieszczanie zdjęć.

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #55421  
Nieprzeczytane 01-07-2014, 21:59
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Pola, jest istotne co zrobiono z tekstem.
Z każdego tekstu można zrobić nie wiedzieć co. Kiedyś byłam w Warszawie na mojej ukochanej Balladynie. Nie podobało mi się to zrobił Hanuszkiewicz, bo niekoniecznie czułam klimat Skierki na motocyklu ( w tej roli młoda Dykiel), ale nie raziło to niczyich uczuć, choć też byli przeciwnicy.
Zresztą latanie z gołymi akcesoriami po scenie niewątpliwie się spodoba, tylko dlaczego to łączyć z Męką Pańską, to nie rozumiem.

Wolno mi?
Wolno Ci.
Masz rację, z największego kiczu można coś wycisnąć przy zręcznej reżyserii i świetnej grze aktorów i odwrotnie: najlepszy tekst można spaskudzić.

Też obejrzałam "Balladynę" na "hondach".
Nie urzekła mnie może dlatego, że nie byłam przygotowana do takiej inscenizacji, poza tym - w głowie miałam konwencjonalny spektakl z udziałem mojego brata.

"Antygona" we współczesnej scenerii trafiła do mojej wyobraźni. Byłam wtedy już nieco bardziej wyedukowana teatralnie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55422  
Nieprzeczytane 01-07-2014, 22:04
mieczyslaw's Avatar
mieczyslaw mieczyslaw jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Lublin Polska
Posty: 2 329
Domyślnie

Cytat:
Napisał pluto37
No to może dożywocie by cię zadowoliło?
Tylko podaj z łaski swojej jakies powody? Pomijając ten drobiazg, ze od siedmiu lat Tusk w bambuko robi niejakiego Kaczyńskiego który gania po kraju miałcząc jak kot z pęcherzem w czasie ciągot wiosennych, żeby Tuska zmienić i musi sie za Glińskiego przebierać, żeby go nie poznali
Z tego co dziś wiadomo, to dotąd nie dyrygował prokuratorami, żeby kogokolwiek zamykać, a ministrów i wicepremierów z własnego rządu w szczególności. CBA też z Kaczmarkami na nikogo nie nasyłał. Blidy tyż na sumieniu mieć nie musi, ani innych Kwaśniewskich. Kartoflanych wojen nie prowadzi i nikomu dokumentów nie każe fałszować. Aresztów wydobywczych nie zleca itp
Jedyne co mam za złe Tuskowi to to, że nie dopilnował zabrania immunitetu Kamińskiemu i nie zaprowadził Kaczyńskiego z Ziobrem przed Trybunał Stanu.
Dożywocie ale bez prawa do ubiegania się o wcześniejsze zwolnienie za tzw. dobre sprawowanie i tylko za Smoleńsk, bilion długu publicznego i przyzwolenie na korupcję.
Twoi tuskowcy to wybitni nieudacznicy, bo przez siedem lat nie potrafią zakratkować Kaczyńskiego tylko grożą TS albo nie mają podstaw aby GO się pozbyć.Ty natomiast oskarżasz nie mając podstaw, bo jeśli masz kwity to je przedstaw wcześniej przekazując swoją wiedzę komu potrzeba. Jeśli nie przedstawisz wiarygodnych dokumentów to jesteś kłamcą. I tyle na ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55423  
Nieprzeczytane 01-07-2014, 22:08
mieczyslaw's Avatar
mieczyslaw mieczyslaw jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Lublin Polska
Posty: 2 329
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Ode mnie oczekujesz?
Ja się nie wyrażam.
Oczywiście, że nie od Ciebie. I od tych co miałem na myśli, też nie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55424  
Nieprzeczytane 01-07-2014, 22:09
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Ścieżka polityczna

Cytat:
Napisał Lila
Załatwił Kalisza, bierze się za Millera.
Uścisk filozofa jest pocałunkiem śmierci, o czym przekonał się także Kwaśniewski.
Nie zgadzam się: on sam się załatwił przez "niebezpieczne związki" z lewicowymi odpryskami.
Kalisz sam niewiele by zwojował, Siwiec do Millera miał drogę zamkniętą, a Kwaśniewski? to był gwóźdź do europejskiej trumny.

Dawno napisałam, że lewicowi Palikota wyeliminują i tak się stało.
Na własne jego życzenie.

Teraz? takie sobie niezobowiązujące podskoki starszego pana z młodszym na użytek chwili.
Przejdzie im, a Palikotowi to zaszkodzi.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55425  
Nieprzeczytane 01-07-2014, 22:13
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał mieczyslaw
Oczywiście, że nie od Ciebie. I od tych co miałem na myśli, też nie.
Hm... zabrzmiało, jakby ode mnie.
Pogubiłam się, kogo miałeś na myśli, a kogo nie, ale śledztwa z mojej strony nie będzie.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55426  
Nieprzeczytane 02-07-2014, 08:19
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 071
Domyślnie

Ryszard Czarnecki z PiS wiceprzewodniczącym PE.

I pomyśleć, że na to stanowisko ostrzył sobie zęby '' Heil Hitler'' Protasiewicz.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55427  
Nieprzeczytane 02-07-2014, 09:00
Jarosław II's Avatar
Jarosław II Jarosław II jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk- Zagłębie
Posty: 39 421
Domyślnie

Cytat:
Napisał POLA
Podobnych "ortodoksów" znajdziemy też w PO.
W PN wystąpiła Sadurska.
Już widzę, jak wprowadza cenzurę i ministerstwo decydujące, co można czytać czy oglądać.
Za komuny było to samo tylko na wschód. Teraz Putin przegnał Nergala i jednopłciowych to powinien być sprzymierzeńcem Polskiej prawicy.
__________________
Moje wypowiedzi to wyłącznie moje prywatne zdanie. Źle Ci? To se popraw i nie patrz na rząd.
https://www.youtube.com/watch?v=HMLmXJQ4py4
http://www.youtube.com/watch?v=TshT_3izSrw
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55428  
Nieprzeczytane 02-07-2014, 09:05
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 071
Domyślnie

Powinien, ale ze względu na upojne chwile w smoleńskim namiocie pozostaje wierny kochającemu Donkowi.
Co widać ostatnio, bo to szorstka, męska zażyłość.
Można ukochanego trzymać pod butem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55429  
Nieprzeczytane 02-07-2014, 09:11
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 071
Domyślnie

PeOwscy przestępcy nie dają za wygraną. Jeszcze się nachapać, jeszcze coś wydrzeć, zanim zostaną oderwani od żłobu.

Cytat:
Jak informuje TVN 24 wczoraj doszło do zmian personalnych w zarządzie PWPW. Zasiądą w nim ludzie Bartłomieja Sienkiewicza.

Szef MSW rozmawiał o tym roku temu z prezesem NBP Markiem Belką, co ujawniły nagrania opublikowane przez „Wprost”.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55430  
Nieprzeczytane 02-07-2014, 10:19
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie Aktywność medialna

Millera i Palikota od wczoraj.
LM w FpF, w Kropce - Palikot, który przedłużył swoje występy na dzień dzisiejszy: najpierw o świcie w radiowej 1-ce, potem w PN.

Być może ma rację, żeby wprowadzić kadencyjność zarówno od głowy jak i ogona.
Na dole też dzieją się dziwne rzeczy, ale są mniej widoczne. Media ogólnopolskie rzadko tam zaglądają, a szkoda.
Jeśli chałupa ma kiepskie fundamenty, prędzej czy później runie.

Czy jest klimat, żeby naszą demokrację nieco urealnić?
Nie ma w sejmie chętnych do takich zmian, także w PiS, której to partii - ponoć jedynej - zależy na państwie prawym i sprawiedliwym.
A jeśli tak, jeśli opozycja nie ma zdolności do współpracy w ważnych sprawach, skazani jesteśmy na dreptanie w miejscu.
Że Pola i wielu innych nic nie może, smutno mi, Boże.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55431  
Nieprzeczytane 02-07-2014, 10:36
POLA POLA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 24 582
Domyślnie

Cytat:
Napisał WP
Skończyła się hegemonia USA, Rosja podniosła się z kolan - takie oświadczenie przekazał dziennikarzom agencji Ria Novosti zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Jewgienij Łukianow. W jego opinii konieczne jest uzgodnienie nowego porządku świata.

Łukianow twierdzi, że Stany Zjednoczone nie chcą przyznać, iż ich kluczowa rola na świecie dobiega końca. Rosyjski polityk przekonuje o konieczności zwołania światowego kongresu "najważniejszych graczy" i uzgodnienia "nowych zasad gry".

"Jeśli tego nie zrobimy, świat będzie coraz bardziej nieprzewidywalny i chaotyczny" - cytuje wypowiedź Łukianowa agencja Ria Novosti. Rosyjski polityk podkreślił, że na międzynarodowej arenie pojawili się nowi gracze z Azji, a "Rosja wreszcie podniosła się z kolan".
Czy to tylko słowa?
Wątpię. Za nimi pójdą czyny.
I jeszcze warto przypomnieć, że do najważniejszych graczy na arenie międzynarodowej nie należymy i długo nie będziemy należeć, nawet gdyby PiS przejął ster rządu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55432  
Nieprzeczytane 02-07-2014, 11:10
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
Ryszard Czarnecki z PiS wiceprzewodniczącym PE.

No cóż, Lilu, znaczy, że partia go już skreśliła.
Będzie miał obowiązki, nie będzie mógł tak często pracować w Warszawie, będzie musiał pójść na terapię odwykową co do "parcia na szkło"...
To wcale nie takie szczęście.
Ludzie o nim zapomną, a jak się okazuje wcale nie cenią tak bardzo tego stanowiska.
Sama twierdziłaś, że to nie ma znaczenia, że "naszych" cenią zagranicą.

No, ale może robi miejsce dla syna - w końcu jest "dobrem narodowym".
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55433  
Nieprzeczytane 02-07-2014, 11:14
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lila
PeOwscy przestępcy nie dają za wygraną. Jeszcze się nachapać, jeszcze coś wydrzeć, zanim zostaną oderwani od żłobu.

Zgadzam się z Tobą - powinno być sprawiedliwie - powinni zrobić miejsce następnym, młodszym, tym, którym się nie udało wcześniej.
Żłób żłobem pozostanie, ale ma sens tylko wtedy, gdy będzie następować przy nim zmiana.

Nowi "przestępcy" też muszą mieć swoje pięć minut.
Takie jest prawo natury.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55434  
Nieprzeczytane 02-07-2014, 11:25
Arti's Avatar
Arti Arti jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Radom
Posty: 22 485
Domyślnie

Czegoś takiego w Francji jeszcze nie było Nicolas Sarkozy z zarzutami korupcji został zatrzymany.

Afera została wywołana ujawnieniem nagrań byłego doradcy Nicolas Sarkozy'ego, który bez jego wiedzy rejestrował rozmowy byłego prezydenta.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55435  
Nieprzeczytane 02-07-2014, 12:44
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Morał z tych opowiastek taki się wywleka:
podsłuchuj, a nagrywaj drugiego człowieka!

(Uwe a Willi vel Paweł i Gaweł)
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55436  
Nieprzeczytane 02-07-2014, 13:32
senesco's Avatar
senesco senesco jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Gdynia
Posty: 1 498
Domyślnie

Mili Przyjaciele - każdy z nas nosi przy sobie mikrofon, kiedyś słuchał tylko Wielki Brat, a dziś każdy może stać się bohaterem Big Brother's Show.
Za moment przestaniemy rozmawiać - będziemy czekać na publikację podłuchów.
Kłopot w tym, że wtedy trudno będzie cokolwiek uzgodnić...

A czy można mówić do siebie? I do siebie ponarzekać na kogoś, używając mocniejszego epitetu?
Czy jest to douszczalne?
A czy będzie można myśleć swobodnie?
Ostatnio politycy przeczytali kilka książek, a może nawet mieli szkolenie, i czytają język ciała...
A z wyrazu twarzy można wiele wyczytać.

Cóż, chyba trzeba zawczasu przygotować sobie nagranie:
"Ubu dubu, ubu duby, niech żyje nam, prezes naszego klubu...".

I publikować, publikować, bo kto pierwszy, ten lepszy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55437  
Nieprzeczytane 02-07-2014, 14:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 782
Domyślnie

Cytat:
Napisał mieczyslaw
.................. Jeśli nie przedstawisz wiarygodnych dokumentów to jesteś kłamcą. I tyle na ten temat.

Mieciu!
Co mam ci przedstawiać?
Przecie leniom umysłowym żadne dowody nie przemówią do rozumu. To po pierwsze.
A po drugie jak jesteś kuń z klapkami na ślepkach to trudno mieć nadzieję, że ktoś ci udowodni, ze białe jest białe.
A jak juz chcesz dowodów, to rusz własne poślady i zobacz jaki był wyrok sądu dotyczący kłamstw wyborczych cieknących z urządzenia sanitarnego w męskiej toalecie.
A po trzecie primo, to może wypadałoby słuchać i rozumieć co tfuj!!! własny idol niejaki Kaczyński wydala własnoustnie.
Ja wiem że to trudne do zrozumienia, ale postaraj się. Nie wierzę, że cały elektorat PiSu jest niegramotny.
Trzymaj się w cieple.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55438  
Nieprzeczytane 02-07-2014, 14:29
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 782
Domyślnie

[quote=senesco]
Cytat:
Zgadzam się z Tobą - powinno być sprawiedliwie - powinni zrobić miejsce następnym, młodszym, tym, którym się nie udało wcześniej.
A możesz tą złotą myśl jakoś rozwinąć, bo brak jasności w temacie.
Administracyjnie chcesz ograniczać wiek wybrańców? cyco?
Cytat:
Żłób żłobem pozostanie, ale ma sens tylko wtedy, gdy będzie następować przy nim zmiana.
Zmiany przy żłobach następują w wyniku wyborów ludu pracującego miast i wsi. I to nie powinno ulegać zmianie.
Chyba, ze ktos [kto?] ma chęć wrócić do wypróbowanych metod i urządzać igrzyska przy pomocy podsłuchów.
Cytat:
Nowi "przestępcy" też muszą mieć swoje pięć minut.
Takie jest prawo natury.
Fakt. jest troche staronowych chłopaków spoconych w biegu do koryt, którym zabrał lud zabawki i tęsknota ich ogarneła.
Z tym, że owe 5 minut Kopaczowa w przypływie dobroci serca wydłużyła im do 10 minut.
I jeszcze im źle.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55439  
Nieprzeczytane 02-07-2014, 14:36
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 782
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Morał z tych opowiastek taki się wywleka:
podsłuchuj, a nagrywaj drugiego człowieka!
.......
Fracie!
A po się trudzić?
I bez podsłuchu wiadomo kto jest jaki who na politycznej scence i dlaczego.
Podsłuch ci potrzebny, żeby zgłębić "głębie" myśli Błaszczaka, czy Hofmana, albo innej Kempy, czy Pawłowicz?
Przecie wystarczyłoby zajrzeć pod wycieraczkę przed jaskinią Kaczyńskiego i jak na dłoni masz pełnie ich intelektu.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #55440  
Nieprzeczytane 02-07-2014, 14:46
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 782
Domyślnie

Rychu Czarnecki!
Cytat:
Na jednego z 14 wiceprzewodniczących PE został zaś wybrany Ryszard Czarnecki z PiS.
Czarnecki został wybrany w trzeciej turze tajnego głosowania, uzyskując 284 głosy. W dwóch pierwszych turach konieczne było uzyskanie poparcia bezwzględnej większości, którego Czarnecki nie otrzymał. W trzeciej wystarczyła zwykła większość. Polityk PiS będzie jedynym wiceprzewodniczącym PE z Polski.

A kiedy Buzek był przewodniczącym, to czarnecki z kumplami twierdził, że to jest guzik nie fucha.
Teraz jeden z 14 z łaski na uciechę w 3 turze to sukces.
Jak to byle ochłap rzucony na łez otarcie rośnie na obraz słonia.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polska telewizja. senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 40 19-12-2009 10:37
A to (też) Polska... Mavronka Freydis Społeczeństwo - wątki archiwalne 243 08-12-2009 21:30
Polska rzeczywistość Ibir Społeczeństwo - wątki archiwalne 5 08-12-2009 14:21
Samoobrona - Polska ! senior A.P. Polityka - wątki archiwalne 45 20-03-2009 07:26
Polska i Ukraina ... BUNIA Różności - wątki archiwalne 1 18-04-2007 15:10

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wył.
kod HTML jest Wł.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:21.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.