menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Rodzina, bliscy > Miłość, przyjaźń, związki, samotność
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 15:43
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Otóż to........... czasami lepiej nie wiedzieć i podobno wszystko się ułoży.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #42  
Nieprzeczytane 03-02-2010, 15:49
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Czasem zdrada następuje po wpływem chwili i nie ma znaczenia -to po co to omawiać na sto sposobów .Nie mówię o zdradzie prawdziwej z konsekwencjami.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
Odpowiedź z Cytowaniem
  #43  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 20:25
Boga Boga jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Poznań
Posty: 1 102
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
A czy naprawdę o wszystkim trzeba mówić?
TAK, bo rozmowa to podstawa wzajemnych kontaktów. Jeżeli jej brak,pojawia sie zatajenie, kłamstwa to pierwszy krok do zdrady, czyli wszystko wisi na włosku, a wiec drzwi do zdrady otwarte. Zamknąć je jest już o wiele trudniej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #44  
Nieprzeczytane 05-02-2010, 20:33
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Cytat:
Napisał koziorożec
To prawda, ale swoje zdanie na ten temat mają wszyscy, a mnie ciągle interesuje czy wybaczają swoim kobietom zdradę,w takim stopniu jak kobiety swoim małżonkom.
Ależ się przypięłam do tej zdrady!!
Cóż wybaczają!!
Znam przypadek sprzed wielu lat. On siedział, ona poszła z kimś, skutek dzieciak. On po wyjściu chował jak swoje (miał z nią inne), nawe je wyróżniał (jego bo to był syn)
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
Odpowiedź z Cytowaniem
  #45  
Nieprzeczytane 06-02-2010, 08:24
ewiko ewiko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 619
Domyślnie

Z pewnością było mu ciężko ale wybaczył. Zwyciężyła miłość .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #46  
Nieprzeczytane 06-02-2010, 17:05
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Cóż wybaczają!!
Znam przypadek sprzed wielu lat. On siedział, ona poszła z kimś, skutek dzieciak. On po wyjściu chował jak swoje (miał z nią inne), nawe je wyróżniał (jego bo to był syn)

Tadeusz ma rację.Dopiero po tej wypowiedzi odgrzebałam w pamięci, że mój dobry znajomy wychował dwóch synów, których jego żona mu urodziła w wyniku zdrady(ze związku małżeńskiego mieli syna starszego). Obydwaj chłopcy byli tak podobni do ówczesnego dyrektora żony, że to było szokiem dla wszystkich.
Małżeństwo się nie rozpadło, są razem dotychczas,już teraz dziadkami kochającymi i dzieci i wnuków.Ona nigdy nie zaprzeczała, że dzieci mają innego biologicznego ojca.
Wniosek stąd jeden: mężczyzni nie podnoszą tyle wrzawy z powodu zdrady. Odchodzą, lub wybaczają,
Odpowiedź z Cytowaniem
  #47  
Nieprzeczytane 05-03-2010, 07:01
Basiek H's Avatar
Basiek H Basiek H jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Oct 2008
Posty: 13
Domyślnie

Kobiety też potrafią wybaczać, lub odejść .Wybaczenie to nie znaczy zapomnienie , nie da się wymazać z pamięci zdrady , to siedzi w człowieku i prędzej czy później się odezwie .Sama to przechodzę wybaczyłam , ale (właśnie to ale ???) jestem nieufna.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #48  
Nieprzeczytane 08-03-2010, 22:07
kama5's Avatar
kama5 kama5 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: podkarpackie
Posty: 5 811
Domyślnie

Zdradę można wybaczyć , ale nigdy o niej się nie zapomni.I nigdy już nie bedzie tak samo w dalszym trwaniu z sobą.W związku zostaje się dla dzieci.
Radzicie tu " klin klinem ", czyli zdrada za zdradę.Czyli nie jesteś lepsza od niego.A ja bym była ponad to ....z szacunku dla siebie.Zdrada nie daje ulgi.Co do przystojniaka z sanatorium - to tylko przyjaźń ,l tylko nie mówcie , że to się nie udaje , bo musi być podtekst erotyczny.Nie musi.Jest jeszcze wyjście inne - rozstanie pod warunkiem , że nie ucierpią na tym dzieci.
Została jeszcze motywacja zdrady - dlaczego to maz uczynił.Może z głupoty , ciekawości itp .powodów.Zdradą znacznie gorszą jest odejście uczuciowe niż tak zw. " skok w bok " i to jednorazowy.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #49  
Nieprzeczytane 08-03-2010, 22:41
koziorożec's Avatar
koziorożec koziorożec jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Radom-mazowieckie-Polska
Posty: 3 871
Domyślnie

kama 5

Z tą przyjaznią damsko-męską to jest tak, że wszyscy o niej słyszeli, ale nikt jej nie widział.
Pozdrawiam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #50  
Nieprzeczytane 09-03-2010, 00:16
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

A czy "grę pozorów" można nazwać związkiem?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #51  
Nieprzeczytane 09-03-2010, 00:22
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał kama5
Zdradę można wybaczyć .(...)Zdradą znacznie gorszą jest odejście uczuciowe niż tak zw. " skok w bok " i to jednorazowy.
Zdrada to zdrada. Wybaczyć? Zapomnieć?
Dla mnie niemożliwe...
Monogamiczna jestem, kiedyś już wspominałam
Odpowiedź z Cytowaniem
  #52  
Nieprzeczytane 09-03-2010, 09:08
polinka62 polinka62 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: częstochowa
Posty: 29
Domyślnie

Wybaczanie zależy od powodów zdrady od uczucia jakim daży osoba zdradzona zdradzającą.Bywa też tak że dzięki zdradzie jednej ze stron rozpada się toksyczny związek i zdrada choć bolesna rozwiązuje wszelkie problemy z rozejściem się.Ale jest strona odwrotna .Uczucie osoby zdradzonej było tak silne że wybaczyła zdradę nie tylko fizyczną ale psychiczną i ekonomiczną .Osoba zdradzona aby utrzymać związek wręcz podporządkowała się zdradzającej kończąc wszelkie znajomości.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #53  
Nieprzeczytane 09-03-2010, 12:03
Alunia Alunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Posty: 6 895
Domyślnie

Cytat:
Napisał polinka62
Uczucie osoby zdradzonej było tak silne że wybaczyła zdradę nie tylko fizyczną ale psychiczną i ekonomiczną .Osoba zdradzona aby utrzymać związek wręcz podporządkowała się zdradzającej kończąc wszelkie znajomości.
Albo raczej współuzależnienie?
Jak dla mnie za dużo w tym związku krętych ścieżek.
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Co nam w duszy gra - piosenki stare jak świat cz.IX Tesa Muzyka - wątki archiwalne 504 01-12-2009 19:01
Co nam w duszy gra - piosenki stare jak świat cz. X. Tesa Muzyka - wątki archiwalne 501 01-12-2009 10:07
Co nam w duszy gra - piosenki stare jak świat Tesa Muzyka - wątki archiwalne 510 28-04-2009 22:03
RMF Classic - jak to radio gra z centrum Muzyka - wątki archiwalne 12 29-03-2009 23:32
KOCIOŁEK POLSKI -czyli gra w niezadowolenie. Lila Humor, zabawa - wątki archiwalne 29 02-09-2008 20:53

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:32.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.