menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 19:51
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babka Gratka
Nie popadajmy Karolu w skrajności. Kazda skrajność to margines, albo parodia.

...czyli Jan ma wolne,a pieska wyprowadzi Marysia.
Zreszta to zawsze kury byly gwalcone przez koguty.
Nigdy odwrotnie.
Choc w dzisiejszym swiecie.....
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #42  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 20:03
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

To może jednak postawić na partnerstwo?
Testowałam to 30 lat , sprawdziło się.
  #43  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 20:11
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Martuniu ja troche dluzej i tez mi sie sprawdza z dobrym skutkiem.
Nie trzeba jedynie przesadzac z wykorzystywaniem partnera ot,... i cala filozofia!
__________________
Kazdy przezyty dzien - to dar od serca.
  #44  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 20:16
martunia's Avatar
martunia martunia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Posty: 11 322
Domyślnie

Ot właśnie na tym polega partnerstwo.
  #45  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 20:23
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 083
Domyślnie

Miałam napisać, że jak się trafi na ludzkiego koguta, to rola kury może być OK, ale....
O ile kobietę łatwiej nazwać kurą domową , to już do mężczyzny "kogut domowy" jakoś nie pasuje, bo przez analogię ze stadkiem kur przychodzi na myśl harem.
Macie świętą rację; tylko partnerstwo! Jeden kogut + jedna kura. Może być wyzwolona.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....

Ostatnio edytowane przez gratka : 24-03-2008 o 20:25.
  #46  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 21:30
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Mnie sie wydaje

ze mnie mozna nazwac "Pania Domu" ot co!!

Ma sie te ambicje co do wygladu mojego gniazdka.. co do urzadzania przyjec.. co do dobrej kuchni.. A jak to wszystko sie staje?? Po prostu wszystko robie z zapalem i miloscia..
Poswiecen i harowy w pocie czola nie uznaje... Nawet jak to mi sie niestety zdarza ale zapal ..to powoduje ..
Jednak pomoc potrzebna jest i jezeli maz nie pomaga to trzeba sobie kogos znalezc.. Tego nauoczona zostalam przez moja babcie..ktora zawsze nawet spod ziemi znajdowala kogos do pomocy..
Lepiej po kims poprawic niz samemu wszystko robic.
  #47  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 21:35
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Słowiczko święte słowa nic dodac nic ująć .Dom tworzy kobieta ale dobry dom kobieta mądra i...wymagąjaca
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #48  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 23:04
donka's Avatar
donka donka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2007
Miasto: Zakopane
Posty: 2 737
Domyślnie

Pracowałam, bo po pierwsze - kochałam swój zawód
po drugie - sytuacja finansowa zmuszała do tego.
Nie wyobrażam sobie bym mogła być kurą domową,ale dzieci tych kur /bardzo brzydko to brzmi/ były i są
napewno szczęśliwsze od dzieci matek pracujących i mocno zaangażowanych w swoją pracę.
Nie zapomnę nigdy,gdy mój 9 letni,chory syn powiedział do mnie bardzo rozżalony - dlaczego nie siedzisz koło mnie,
przecież zwolnienie lekarskie dostałaś dlatego, że jestem chory -
A ja odrabiałam zaległości w pracach domowych.

Ostatnio edytowane przez donka : 24-03-2008 o 23:41.
  #49  
Nieprzeczytane 24-03-2008, 23:19
Anielka's Avatar
Anielka Anielka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: pomorskie
Posty: 11 336
Domyślnie

Jestem dzieckiem "kury domowej".Bardzo jestem z tego zadowolona.Pamiętam lata kiedy chodziłam do szkoły.Wyprawiała mnie do szkoły Mamusia,spokojnie zjedzone w domu sniadanko,drugie do szkoły.Wracałam do domu i Mamusia w nim była,czekała,wypytała jak minął dzień,co nowego,porozmawiała.Byla zawsze i zawsze miała czas dla mnie i moich dwóch sióstr.Zawsze chcialam mieć taki dom.Mąż pracuje,ja wychowuję dzieci.Zycie ułozylo mi sie troszke inaczej.Pracowalam ,dziecko z kluczem na szyi.Był moment,ze chcialam z pracy zrezygnować,urodzic drugie dziecko.Nie wiem kamu mam dziękowac za to,ze tego nie zrobiłam.Okazało sie,ze mam męża alkoholika,potem rozstanie i zostalam sama,z dzieckiem.Gdybym nie pracowała nie wiem co bym zrobiła.Dzisiaj mam swoją emeryturę,jestem osobą niezależną.A moi Rodzice są ze sobą 58 lat,moja Mamusia nie czuje sie gorsza,a mój Tatus,zawsze pomagał.Jak pracował może troszkę mniej,ale odkąd przeszedł na emeryturę dużo więcej.Mamusia nigdy nie żałowala,że była tzw."kurą domową"
__________________
1.-"Prawda jest taka, że ludzie dzielą się na przyzwoitych i kanalie, oba rodzaje człowieczeństwa są po obu stronach."
/maja59- senior/

  #50  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 12:24
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Wzieliscie pod uwage to,ze do bycia "kura domowa" warunki zycia kobiety zmuszaja ? Jaki kurnik takie zycie.
W hodowli kur sa rozne przestrzenie,nawet waskie klatki.
  #51  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 13:50
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Augustynie masz dużo racji

Cytat:
Napisał senior A.P.
Wzieliscie pod uwage to,ze do bycia "kura domowa" warunki zycia kobiety zmuszaja ? Jaki kurnik takie zycie.
W hodowli kur sa rozne przestrzenie,nawet waskie klatki.
nieraz warunki życia zmuszają kobietę do bycia "kurą domową" /np. brak wykształcenia, zawodu/ a klatka nawet ze złota zawsze będzie klatką.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 25-03-2008 o 13:51.
  #52  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 13:56
senior A.P. senior A.P. jest offline
Użytownik moderowany
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Posty: 8 957
Domyślnie

Otoz to !
Przekonaly sie Polki wychodzac za Arabow .
  #53  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 14:07
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

przekonały się Polki wychodzac za Polakow ,Norwegów ,Wlochow i innych facetow dla których żona ma byc w domu i strzec klatki....
A serio też bylam kurą kiedy dzieci były male -nie wyobrazałam sobie oddania swoich pisklat na poniewierkę przez pierwsze 3-4 lata zycia .Tytle ze nie starałam sie byc wieloczynnosciowym robotem doskonalym i-mialam partnera ,ktory to rozumiał,mimo to - i z ulga poszlam do pracy gdzie caly czas ...myslalam o dzieciach....ot dylematy matki Polki
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #54  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 14:07
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Domyślnie Augustynie

Cytat:
Napisał senior A.P.
Otoz to !
Przekonaly sie Polki wychodzac za Arabow .
za Polaka też można się wydać i znaleźć się w klatce ze złota. Znam kobiety, które polecialy na kasę no i teraz mają za swoje.
  #55  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 14:16
BUNIA's Avatar
BUNIA BUNIA jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska poludniowa
Posty: 3 066
Domyślnie

Kura domowa ?? - o co to to nie dla mnie .Owszem swoje osobiscie urodzone chlopie wychowywalam prz "cycu" -0 odchowalam ciut i po macierzynskim poszlam do pracy zawodowej a mam czyli babcia pomagala w odchowaniu wnuka.
Wywiazywalam sie z obowiazkow matki ,zony wydaje mi sie nalezycie .. ale w swiat do ludzi zawsze mnie gnalo samo ot tak - od siebie./kobiety tak maja co 60 lat /-Teraz sie odmienilo - mam pragnienie aby to ludzie "ze swiata " do mnie przybywali.
__________________
BUNIEWO zaprasza
http://www.bialyjednorozec.waw.pl/st...y_Buniewo.html
[url]__________________

"Przyjaciele sa jak ciche anioly ,ktore podnosza nas,gdy skrzydla zapomnialy jak latac"
  #56  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 14:17
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 083
Domyślnie

Wydaje mi się jednak, i będę się przy tym upierać, że do bycia "kurą domową" predysponują kobietę jej własne cechy charakteru, wrodzone i nabyte. Co to znaczy brak zawodu? ano to, że kobieta tego zawodu nie zdobyła. Analogicznie jest z wykształceniem.
Ja nie chcę wartościować,nie mówię, czy to źle czy dobrze.Społeczeństwo wszystkich potrzebuje. Jeszcze niedawno dobrą adaptacją do życia i wychowania potomstwa było znalezienie odpowiedniego mężczyzny, którego zadaniem było zapewnienie rodzinie dobrych warunków życia. Kobieta realizowała się w macierzyństwie, była panią domu lub służącą. Rozwody należały do rzadkości. Wielu seniorów wzdycha do tego modelu życia.
Obecny wzorzec kulturowy faworyzuje kobiety niezależne, mobilne, a więc bezdzietne lub z jednym dzieckiem, rywalizujące z mężczyzną o awans zawodowy. Często mężczyźni na stanowiskach porzucają swoje "kury domowe", dla tzw. nowszego modelu, którym jest kobieta wykształcona, często koleżanka po fachu.
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #57  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 14:24
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Rozwody należały do rzadkosci ,ale wszystko bylo tak samo ,mezczyzna kurki nie porzucal tylko mial kochanke na mieście -sama wygoda.Zresztą niewiele się od tej pory zmienilo.Jesli nie kochanka na miescie to "gorace" rozmowy w internecie kończace się romansem lub nie ...a to wszystko dla tego ,ze kobieta bedaca w domu czasem zapomina ,że to iz podjeli wspolnie te decyzję nie oznacza ,ze ona przestala być atrakcyjna kobieta i czesto o to nie dba -a nie mozna być atrakcyjna koncentrujac sie tylko i wylacznie na tym zeby wszystko bylo idealnie i kiedy trzeba .I sfrustrowana ,że to robi .Rownowaga moje panie jest podstawą stabilnosci...dlatego optuje za panią domu - szczegóły wyjaśnilam w innym poście
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 25-03-2008 o 14:29.
  #58  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 14:32
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 083
Domyślnie

Ja tam wolę być panią w pracy i partnerką w domu! On też musi dbać o siebie, być miły, pachnący, żeby się podobał. No i na poziomie !
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
  #59  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 14:49
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Ależ Babko Gratko przecież własnie o to mi chodzilo!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #60  
Nieprzeczytane 25-03-2008, 15:07
gratka's Avatar
gratka gratka jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Dec 2007
Miasto: wioska
Posty: 16 083
Domyślnie

Małgosiu, wiem!
__________________
Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić....
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nowy zawód zamiast wcześniejszej emerytury - komentarze Basia. Ogólny 17 03-07-2022 10:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:39.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.