menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Różności > Różności - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Różności - wątki archiwalne Różności - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 13-05-2008, 16:40
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Lukrecjo

Ja uwielbiam Pana Tadeusza!!
Ten watek o bigosie kiedys wpisalam w meniu dla specjalnego obiadu "polskiego" ktory urzadzalam dla pewnej oragnizacji " Internatonal house" Byl to obiad o tematyce mysliwskiej... Wstawilam tam tez wierszyk o cwikle .. tez chyba z tego samego zrodla..a moze to byl Kochanowski... musze sprawdzic..

A propos ja zalozylam watek o " literaturze narodowej" ale cos nie spodobal sie nikomu..

Kiedys mialam taka ambicje aby nauczyc sie Pana Tadeusza na pamiec... ale zeszlo to na panewce.. i doszlam tylko do przedluzonego poczatku...

Poszukam tego menu gdzies.. fajnie ze mi o tym przypomnialas..

Acha jest tu u nas polonistka z prawdziwego zdarzenia... Ewita.. ale teraz malo sie udziela bo jest b chora.. Poczytaj sobie w archiwum jej sliczne poezje..
  #42  
Nieprzeczytane 13-05-2008, 17:48
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Biedne moje imię- znowu wlazly na mnie. Duszno mi. Ło,ło
  #43  
Nieprzeczytane 13-05-2008, 18:16
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie

Faktycznie Tadeusz został wywołany .Ale pozytywnie i w przepysznym kontekście kulinarnym - to musisz nam przyznać.

A na dalszy ciąg owej uczty w oparciu o cytaty wyżej tu wymienionego Pana T. poczekamy na powrót Ewity.
Pani Słowikowa się wygadała przecież , że nasza Ewita to ekspert.
Ja natomiast doczytałam się w którymś z wątków ,że Ewita powinna byc z nami najpóźniej w piątek. No to czekamy...
  #44  
Nieprzeczytane 13-05-2008, 20:18
wnuczek wnuczek jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Aug 2006
Posty: 73
Domyślnie

Może kilka słów wyjaśnienia od kogoś kto zajmuje się forami dyskusyjnymi (choć akurat nie tym) - nawet jeśli powstanie tutaj coś takiego jak proponujecie, to Hyde Park na pewno nie będzie miał charakteru "brytyjskiego" - chociażby z uwagi na obowiazujące w Polsce prawo, które za "wybryki" użytkowników obarcza odpowiedzialnością operatorów serwisu (były już w mediach głośno komentowane takie sprawy przed polskimi sądami). Sądzę, że operatorzy seniora mają zapewne ciekawsze zajęcia niż włóczenie się po sądach tylko dlatego, że ktoś im macha przed nosem niechęcią do cenzury. Może więc zastanowić się lepiej nad tym co można byłoby robić w ramach takiego Hyde Parku zamiast snuć nierealne plany typu "hulaj dusza piekła nie ma".
  #45  
Nieprzeczytane 13-05-2008, 20:59
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
OK Wnuczku masz rację

Cytat:
Napisał wnuczek
Może kilka słów wyjaśnienia od kogoś kto zajmuje się forami dyskusyjnymi (choć akurat nie tym) - nawet jeśli powstanie tutaj coś takiego jak proponujecie, to Hyde Park na pewno nie będzie miał charakteru "brytyjskiego" - chociażby z uwagi na obowiazujące w Polsce prawo, które za "wybryki" użytkowników obarcza odpowiedzialnością operatorów serwisu (były już w mediach głośno komentowane takie sprawy przed polskimi sądami). Sądzę, że operatorzy seniora mają zapewne ciekawsze zajęcia niż włóczenie się po sądach tylko dlatego, że ktoś im macha przed nosem niechęcią do cenzury. Może więc zastanowić się lepiej nad tym co można byłoby robić w ramach takiego Hyde Parku zamiast snuć nierealne plany typu "hulaj dusza piekła nie ma".
"hulaj dusza piekła nie ma" nie ma tutaj racji bytu.
  #46  
Nieprzeczytane 13-05-2008, 22:04
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie Szanowny Wnuczku

Piszesz tak :


Cytat:
Napisał wnuczek
Może kilka słów wyjaśnienia od kogoś kto zajmuje się forami dyskusyjnymi (choć akurat nie tym) - nawet jeśli powstanie tutaj coś takiego jak proponujecie, to Hyde Park na pewno nie będzie miał charakteru "brytyjskiego" - chociażby z uwagi na obowiazujące w Polsce prawo, które za "wybryki" użytkowników obarcza odpowiedzialnością operatorów serwisu (były już w mediach głośno komentowane takie sprawy przed polskimi sądami). Sądzę, że operatorzy seniora mają zapewne ciekawsze zajęcia niż włóczenie się po sądach tylko dlatego, że ktoś im macha przed nosem niechęcią do cenzury. Może więc zastanowić się lepiej nad tym co można byłoby robić w ramach takiego Hyde Parku zamiast snuć nierealne plany typu "hulaj dusza piekła nie ma".


nasz Hyde Park nie będzie miał charakteru brytyjskiego.??
Jaki jest ten brytyjski Corner – to wiem z autopsji – bo byłam , widziałam słyszałam .Tam również wolno wypowiadać się w granicach określonych prawem. Wolno wypowiadać swoje poglądy w ramach wolności słowa ale na pewno nie wolno wulgaryzować ani uwłaczać sobie nawzajem ( jak to tutaj w niektórych tematach ma miejsce) . Zwyczajowo w londyńskim Hyde Parku nie powinno się poruszać tematu Królowej ,żeby nie było podejrzenia ,że chce się kontestować jej osobę.
Jeżeli chodzi o nasz tutejszy forumowy Hyde Park to katalog ewentualnych wykroczeń podałam w moim pierwszym poście w tym temacie - przypominając jednocześnie , jakie sankcje są przewidziane prawem za ich naruszenie.
Ten katalog wypisałam na wyraźną prośbę tutejszej administracji.
Myślę sobie jednak ( i mam do tego takie prawo, którego nikt mi nie zabierze ,) że to forum jest przewidziane dla roztropnych osób w określonej grupie wiekowej.
Mimo ,że ten temat nazywa się ma Hyde Park –
-Nikt nikogo nie powinien obrażać, znieważać jego uczucia religijne oraz działać przeciwko punktom o których tam jest mowa na początku .
Inaczej nie wyobrażam sobie takiego forum , gdzie ktoś miałby w sposób publiczny wulgaryzować czy prowadzić dyskusję poniżej określonego poziomu.
I nic tutaj do tego nie powinni mieć administratorzy. To MY – użytkownicy powinniśmy intruzów bez kindersztuby , łamiących dobre obyczaje , wyprowadzać za uszy z tego forum.Takie osoby , powinny być ignorowane przez pozostałe towarzystwo , które ,ma ochotę MONOLOGOWAĆ ( bo to jest istota Hyde Park ) nie dyskusja tylko MONOLOG na różne tematy ( społeczne , polityczne , religijne , - czyli bardzo szerokie spektrum – praktycznie bez ograniczeń- czyli na przykład temat „jak przygotować krewetki ,żeby się sąsiadka nie obraziła” – też jest do przyjęcia) .
Bardzo celnie określiła to Basia :
"hulaj dusza piekła nie ma" nie ma tutaj racji bytu.
Podpisuję się pod tym.
  #47  
Nieprzeczytane 14-05-2008, 07:53
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 067
Domyślnie

Cytat:
Napisał wnuczek
Może kilka słów wyjaśnienia od kogoś kto zajmuje się forami dyskusyjnymi (choć akurat nie tym) - nawet jeśli powstanie tutaj coś takiego jak proponujecie, to Hyde Park na pewno nie będzie miał charakteru "brytyjskiego" - chociażby z uwagi na obowiazujące w Polsce prawo, które za "wybryki" użytkowników obarcza odpowiedzialnością operatorów serwisu (były już w mediach głośno komentowane takie sprawy przed polskimi sądami). Sądzę, że operatorzy seniora mają zapewne ciekawsze zajęcia niż włóczenie się po sądach tylko dlatego, że ktoś im macha przed nosem niechęcią do cenzury. Może więc zastanowić się lepiej nad tym co można byłoby robić w ramach takiego Hyde Parku zamiast snuć nierealne plany typu "hulaj dusza piekła nie ma".


Tylko to hulaj dusza wydaje się takie oczywiste.Bo niby jaka to szkoda,że jedna paniusia -drugiej paniusi będzie opowiadać o trzeciej wyssane z palca bzdury..
A tu ? Wszystko na dysku..
No i prawo się zmieniło,a jeszcze mają być wprowadzone modyfikacje..Śmieszne jest to,że jeszcze w dzisiejszych czasach znajdzie się ktoś,kto myśli iż jest anonimowy w necie.
Za każdym nickiem kryje się człowiek .I podane przedtem paragrafy KK tyczą się każdego..

Oczywiście wchodzi w grę jeszcze chęć strony do walki w obronie swojego dobrego imienia.
Mówi się tyle o cenzurze.A jest już gotowy program ,który będzie monitorował czaty i komunikatory a także fora.Chodzi o wyłapanie pedofilów.Zasady są proste.Po prostu ''będzie uczulony'' na pewne słowa ,które padająw takich rozmowach.I choćby nie wiem jakie były sprzeciwy ,to i tak będzie wprowadzony.Jeżeli już nie jest.
  #48  
Nieprzeczytane 14-05-2008, 10:22
siekierka siekierka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 494
Domyślnie Wolność w wydaniu liberalnym (libertyńskim):

"Pewne nieprawidłowości" - to pretekst, pod którym na polecenie Prokuratury Krajowej funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego przeszukali wczoraj mieszkania osób związanych z komisją weryfikacyjną WSI, w tym Piotra Bączka, członka komisji i byłego rzecznika Antoniego Macierewicza, oraz innego członka komisji - Leszka Pietrzaka. Zdaniem Macierewicza, cała akcja to próba zastraszenia członków komisji pracujących nad weryfikacją WSI. Jacek Kurski, członek komisji śledczej ds. nacisków na służby specjalne, którego Bączek był ostatnio asystentem, przypomina o analogicznej sprawie zatrzymania Marcina Tylickiego, asystenta Józefa Gruszki (PSL), z komisji śledczej ds. Orlenu pod wyssanymi z palca zarzutami. Jego zdaniem, to próba wywarcia nacisku na opozycyjnych członków komisji.
Jak ujawnił wczoraj rano Antoni Macierewicz, funkcjonariusze ABW przeszukali mieszkanie Piotra Bączka, członka komisji weryfikacyjnej i byłego rzecznika Antoniego Macierewicza, gdy był on wiceszefem MON nadzorującym likwidację Wojskowych Służb Informacyjnych. Jak się szybko okazało, podobne działania ABW przeprowadziła również w mieszkaniach trzech innych osób, w tym Leszka Pietrzaka, tak jak Bączek - członka komisji weryfikacyjnej WSI.
- To próba zastraszenia członków komisji. Chodzi o to, by uniemożliwić jej prace - uważa Antoni Macierewicz.
Funkcjonariusze ABW mieli zachowywać się agresywnie, doszło do szarpaniny z dziennikarzami, telewizji publicznej uniemożliwiono nagrywanie. Przeszukania i czynności wykonywane przez funkcjonariuszy ABW w gospodarstwie należącym do Piotra Bączka pod Warszawą w okolicach Góry Kalwarii trwały od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia. Obecni na miejscu zdarzenia dziennikarze TVP, którym w brutalny sposób uniemożliwiono wykonywania zawodu, zabierając kamerę telewizyjną, telefony i zmuszając do poddania się poniżającej rewizji, zaobserwowali, że do domu Bączka wniesiono urządzenie do kopiowania dokumentów. Anita Gargas z TVP potwierdziła, iż dziennikarzom zarekwirowano kamerę, zrewidowano ich i zabrano im telefony komórkowe oraz prywatne pamięci pendrive.
  #49  
Nieprzeczytane 14-05-2008, 12:18
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie

Do warszawskiej prokuratury okręgowej zgłosił się członek Komisji Weryfikacyjnej Piotr Bączek, którego mieszkanie - w związku ze śledztwem przeciwko Aleksandrowi L. i Wojciechowi S. ws. płatnej protekcji - przeszukało ABW.

Bączek przyszedł do prokuratury ze szczoteczką i pastą do zębów w butonierce. Jak poinformował dziennikarzy, został wezwany na przesłuchanie.
Niczego się nie spodziewam. Mam na wszelki wypadek... ażeby pokazać, że żyjemy w krainie miłości i marihuany, wziąłem tę szczoteczkę - powiedział dziennikarzom.



  #50  
Nieprzeczytane 14-05-2008, 16:35
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Piotr Bączek po wyjściu nie chciał rozmawiać z mediami!
  #51  
Nieprzeczytane 14-05-2008, 17:45
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 067
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadeusz50
Piotr Bączek po wyjściu nie chciał rozmawiać z mediami!

Nie dziwię mu się.Może też został obmacywany w miejscach intymnych,jak inni ?

ps.Ciekawe czego szukali ? Pistoletu pewnikiem..
  #52  
Nieprzeczytane 14-05-2008, 18:47
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie

Może tylko sprawdzali czy na pewno jest facetem ..
  #53  
Nieprzeczytane 15-05-2008, 22:42
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie

"Niesłychana gafa premiera"


"Cała ta sprawa to jedynie bardzo niestosowna gafa premiera, a nie przypływ szczerości – pisze na swoim blogu w Onet.pl Paweł Piskorski. komentując w ten sposób "niesłychana wręcz wypowiedź" premiera RP, który, podczas wizyty w Ameryce Południowej stwierdził, że jest to "podróż jego życia".
"Oczywiście Tusk nie jest pierwszym dygnitarzem, który zdradza swoje zamiłowanie do podróżowania, ale nikt przed nim nie powiedział tego tak bezceremonialnie i otwarcie (…). Jaka nie byłaby prawda to myślenie i mówienie o oficjalnym wyjeździe państwowym kosztującym podatników – jak obliczyły media – blisko 2 miliony złotych, w kategoriach wyjazdu rekreacyjnego jest po prostu niedopuszczalne" – twierdzi Piskorski.
  #54  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 00:43
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 067
Domyślnie

Ależ Lukrecja...jak możesz tak pisać o Słońcu Kaszub i Peru obecnie..
POpraw się koniecznie.Już niedługo boski Inka postawi świętą stopę na płycie lotniska Okęcie,wracając z fraucymerem z podróży życia..

ps.Czy to będzie nietakt,jeżeli zapytam się wzorem Palikota,czy premier się narkotyzuje ? Coooo ? Zapytać się nie wolno ?
Wszak przyznał się do eksperymentów.A Ameryka Płd.to przecież kolebka karteli narkotykowych.Może to biznesowa podróż i szlak kokainowy poleci tranzytem przez Polskę do oligarchów byłego Sojuza ?
To rozumiem.Ma człek łeb do interesów.

ps.Czy widzieliście limuzynę jaką podróżowało Słońce ? Z napisem Presidente Polonia .
To Peru bidne myśli iż to prezydent je zaszczycił..
  #55  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 09:06
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie

Lila - widziałam, wszystko widziałam - i ręce mi opadły ze zdziwienia....
  #56  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 15:44
urszula-kol's Avatar
urszula-kol urszula-kol jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Sep 2006
Miasto: Wrocław
Posty: 3 067
Domyślnie

Będzie podziwiał z żoną słynne miasto Inków na skalnym stoku
Machu Picchu. To jest prawdziwa podróż marzeń, tylko za jakie pieniądze?

~~~~~~~~~~~~
__________________
  #57  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 16:45
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie

urszula-kol miało być tanie państwo. To już teraz wiemy co to znaczy ten zestaw słów. My po prostu nie znaliśmy "słownika wyrazów platformy oszustów".
Ja wciąż mam spisane inne obietnice między innymi :

-spadek cen
-zmniejszenie podatków
-wzrost rent i emerytur
i wszystko jest inaczej niż znaczenie gramatyczne tych słów.
Te zwroty to są napewno ze słownika o którym mówię wyżej.
.........................

no a prywatyzacja szpitali ?? Święte słowa poslanki Sawickiej. Będą teraz kręcić lody.
Tylko gdzie się będą leczyć ludzie ? Tym arogantom nie zależy na biedakach. "Rząd się jakoś wyżywi (i wyleczy)"... już to przerabialiśmy.
Przerabialiśmy też podwyżki cen. Mam nadzieję,że pamiętacie ..
Oj Tusku Ty się jeszcze doigrasz!! Życzę Ci jedynie ,żeby to było w miarę szybko ..
  #58  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 16:46
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 067
Domyślnie

Uczcijmy Słońce Kaszub,Peru i Kawy Inki...

  #59  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 16:53
Lukrecja's Avatar
Lukrecja Lukrecja jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Poznań
Posty: 409
Domyślnie

Lila - ostatno jesteśmy razem - a ten plastikowy bilon to rozumiem ,że jest to odpowiedź na zagadkę:

-Jeżeli miarą wiarygodności jest Jeden Donald
- to ile Donaldów mieści się w jednej plastikowej monecie?

Odp;- 49 Donaldów !!!!!!!!
  #60  
Nieprzeczytane 16-05-2008, 17:05
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 067
Domyślnie

Zgadłaś..ale zaraz na nasze głowy polecą gromy..
Boski Inka jest POza krytyką ,podobno.Gdybyż jeszcze był bardziej pracowity..ech..
 


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:34.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.