menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo > Społeczeństwo - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo - wątki archiwalne Społeczeństwo - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 16:08
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Alez właśnie o tym te długie wywody .Matka normalnie skonstruowana nie patrzy na krzywde dziecka i nie pogrąża się w cierpieniu tylko drapie gryzie lub ucieka .W ekstremalnych przypadkach woli narazic siebie ale dziecka nie opuszcza
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #42  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 16:10
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Najgorsza rzecz na swiecie jaka może przydarzyc się matce jest opisana w "Wyborze Zofii" (Sophie`s Choice) -konieczność poświęcenia jednego dziecka ,zeby ratować drugie
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #43  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 16:55
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Najgorsza rzecz na swiecie jaka może przydarzyc się matce jest opisana w "Wyborze Zofii" (Sophie`s Choice) -konieczność poświęcenia jednego dziecka ,zeby ratować drugie


I wlasnie o takich sytuacjach mowie.. O sytuacjach bez wyjscia .. Wtedy tylko mozna zwariowac.. Zofia wlasnie to zrobila.. czyli zwariowala na koniec odbierajac sobie zycie..
Latwo jest kogos potepiac jezeli nie zna sie dokladnie sytuacji..
  #44  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 19:42
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Asiu ale to jest co innego!!!!! Czy naprawdę uwazasz ,ze jest jakieś wytlumaczenie dla kobiety które WIE i nie robi NIC. Ja caly czas usiłuję powiedzieć ,że o ile jestem (z trudem )w stanie wyobrazic sobie ,kobiete tak zniewoloną (albo tak kochajacą) ,że tkwi przy pijaku ,przy takim co lubi wyrazic swoja dezaprobate kopem i ciosem to nie jestem sobie w stanie wyobrazic matki nawet o najbardziej skrzywionej psychice ,która nie bylaby w stanie ,obojetnie jakim kosztem wyrwac dziecka z łap wykorzystujacego je seksualnie "domowego" potwora.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #45  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 20:42
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Asiu ale to jest co innego!!!!! Czy naprawdę uwazasz ,ze jest jakieś wytlumaczenie dla kobiety które WIE i nie robi NIC. Ja caly czas usiłuję powiedzieć ,że o ile jestem (z trudem )w stanie wyobrazic sobie ,kobiete tak zniewoloną (albo tak kochajacą) ,że tkwi przy pijaku ,przy takim co lubi wyrazic swoja dezaprobate kopem i ciosem to nie jestem sobie w stanie wyobrazic matki nawet o najbardziej skrzywionej psychice ,która nie bylaby w stanie ,obojetnie jakim kosztem wyrwac dziecka z łap wykorzystujacego je seksualnie "domowego" potwora.

Na pewno sa i takie kobiety ktore sa po prostu potwornymi matkami... Ale zanim da sie na kogos wyrok trzebaby zbadac jak sie maja naprawde rzeczy.. Wieszajac umeczona matke bez wnikanie w sytuacje na suchej galezi... robi sie jej przysluge.. Bo mysle ze nie ma nic gorszego jak widziec twoje dziecko meczone i nie moc nic na ten temat zrobic..
  #46  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 20:51
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Nie wzywam do wydania wyroku przez powieszenie bez sądu ani \do linczu .Po prostu mówię o tym ,czego nie moge zrozumieć i co w moim przekonaniu jest nie do obrony.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #47  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 20:55
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Pracuję z dziećmi uposledzonymi umysłowo i co jest w 60-70% równoznaczne z rodzinami patologicznymi i widzę ile nieszczęść jest w domach tych dzieci. Znamy wiele przypadków molestowania seksualnego naszych uczennic i oczywiście nie zostawiamy spraw takich samych sobie, nadajemy im właściwy tok, ale martwi, to że o wielu sprawach nic nie wiemy.
Ostatnio pojawiła się nowa sprawa, otóż chłopak jednej z naszych uczennic odprowadzał do domu jej koleżankę, też naszą uczennicę i po drodze ją zgwałcił. Czy myslicie, że w stosunkach tych dziewczyn coś się zmieniło, czy sądzicie, że dziewczyna zerwała z tym chłopakiem? Nie on czeka na wyrok i póki co są razem a dziewczyny są nadal koleżankami.
Przy tej okazji taka ciekawostka: w czwartek była u nas akademia z okazji Dnia Matki. Między innymi wystąpiła właśnie jedna z tych dziewczyn, która bardzo ładnie śpiewa, akompaniował jej ojciec, który też śpiewał dwie piosenki o matce. Ojciec, wyszedł niedawno z więzienia, matka też, a dziewczyna śpiewała piosenkę "Mam wspaniałych rodziców" Urszuli Sipińskiej.
To taki paradoks naszej pracy.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #48  
Nieprzeczytane 31-05-2008, 22:23
Anilah's Avatar
Anilah Anilah jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 2 133
Domyślnie

Cytat:
Napisał kunegunda
Ja nie mam absolutnie wytłumaczenia dla takich kobiet,one na równi z tymi prześladowcami powinny być karane,a może bardziej bezlitośnie.I wcale jak ktoś tu już pisał,nie są to przeważnie kobiety z marginesu,choć i takie sie zdarzają.Często to ludzie na tzw. "poziomie".Niestety z racji pracy przez jakiś czas w ośrodku rodzinnym widziałam wiele takich spraw,i musiałam z tamtąd odejść ,bo raz osobiści po prostu pobiłam taką "mamę",która twierdziła,że to jej dziecko i co ona z nim robi to jej sprawa i niech się życia uczy.

Zbyt emocjonalnie podchodzę do tych spraw....
Zachowałaś się wspaniale podziwiam Cię i popieram Twoją decyzję.
__________________
Za pieniądze możesz kupić pozycję,ale nie szacunek.


http://anilah-mojepodroze.blogspot.com/
  #49  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 07:06
tadeusz50's Avatar
tadeusz50 tadeusz50 jest offline
odszedł....
 
Zarejestrowany: Feb 2008
Miasto: Sosnowiec
Posty: 29 259
Domyślnie

Może trochę nie na temat, ale życzeniowo dziś Dzień Dziecka, oby dziś żadne dziecko nie poznało przemocy żadnej a tym bardziej seksualnej. To jest moje życzenie dla dzieci.
__________________
Rak nie wyrok-pieprzyć raka
Z miłości do świata – pomagam klikając http://ciekawnik.pl/swiat-wokol-nas/...magam-klikajac
  #50  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 10:19
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Przylączam się całym sercem
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #51  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 11:34
bogda's Avatar
bogda bogda jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Częstochowa
Posty: 62 366
Domyślnie

Ja też całym sercem...dzieci są takie bezbronne i skazane na łaskę i niełaskę rodziców....
  #52  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 12:18
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie Czy to sytuacja unikatowa?

Personae dramatis: dziewczyna 18-letnia sprawująca pieczę nad 5-letnim chłopcem. Przychodzi dziewczynka ok. 8 lat. Zdejmuje ciuszki z malucha, sama też się rozbiera, kładzie się
na nim i każe mu wykonywać ruchy frykcyjne. Opiekunka śmieje się niemal do posikania. Ta scena utkwiła w mojej pamięci do dziś. Na szczęście pozostawiła tylko niechęć do wykorzystywania nieletnich. Poznałem wiele przypadków prowokacyjnych zachowań np. 12-letnich dziewczynek. To jest podziemie, terra incognita dla wielu przemiłych, wrażliwych pań...
  #53  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 16:29
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

To chyba jakas opiekunka debil.....sluchaj spikerowicz my nie jesteśmy wianuszkiem przemilych pań co oczeta szeroko otwierają ze zdumienia .Ale te zachowania dzieci skądś się biorą .Z biedy ,cwaniactwa złej rodziny przede wszystkim....wiemy dokladnie ,ze istnieje dziecięca prostytucja ale temu też winnyi są dorośli Nie wkurzaj mnie tym protekcjonalnym tonem ...
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #54  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 16:59
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Pracuję z dziećmi uposledzonymi umysłowo i co jest w 60-70% równoznaczne z rodzinami patologicznymi i widzę ile nieszczęść jest w domach tych dzieci. Znamy wiele przypadków molestowania seksualnego naszych uczennic i oczywiście nie zostawiamy spraw takich samych sobie, nadajemy im właściwy tok, ale martwi, to że o wielu sprawach nic nie wiemy.
Ostatnio pojawiła się nowa sprawa, otóż chłopak jednej z naszych uczennic odprowadzał do domu jej koleżankę, też naszą uczennicę i po drodze ją zgwałcił. Czy myslicie, że w stosunkach tych dziewczyn coś się zmieniło, czy sądzicie, że dziewczyna zerwała z tym chłopakiem? Nie on czeka na wyrok i póki co są razem a dziewczyny są nadal koleżankami.
Przy tej okazji taka ciekawostka: w czwartek była u nas akademia z okazji Dnia Matki. Między innymi wystąpiła właśnie jedna z tych dziewczyn, która bardzo ładnie śpiewa, akompaniował jej ojciec, który też śpiewał dwie piosenki o matce. Ojciec, wyszedł niedawno z więzienia, matka też, a dziewczyna śpiewała piosenkę "Mam wspaniałych rodziców" Urszuli Sipińskiej.
To taki paradoks naszej pracy.
wuere`le pisalam już kiedyś chyba ,ze mam ogromnie dużo szacunku dla ciebie i Twojej pracy.I do pasji z jaką o dzieciach ,ktore masz pod opieką piszesz .W dniu dziecka wszystkim dzieciom którym jest trudniej życzę takich opiekunow i wychowawców jak TY
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #55  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 17:09
frida's Avatar
frida frida jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Posty: 7 833
Domyślnie

W imieniu wszystkich dzieci - zwłaszcza tych skrzywdzonych DZIĘKUJEMY
  #56  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 20:30
polder polder jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Miasto: lubuskie
Posty: 248
Domyślnie

"Z biedy, cwaniactwa, złej rodziny..." Masz słusznego!To nie był protekcjonalizm lecz prowokacja. A Ciebie i Twoje sądy -
lubię bardzo! Więc nie obruszaj się bez powodu! Proszę.
  #57  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 20:49
xyz58 xyz58 jest offline
Zagląda prawie codziennie
 
Zarejestrowany: May 2008
Posty: 339
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
To chyba jakas opiekunka debil.....sluchaj spikerowicz my nie jesteśmy wianuszkiem przemilych pań co oczeta szeroko otwierają ze zdumienia .Ale te zachowania dzieci skądś się biorą .Z biedy ,cwaniactwa złej rodziny przede wszystkim....wiemy dokladnie ,ze istnieje dziecięca prostytucja ale temu też winnyi są dorośli Nie wkurzaj mnie tym protekcjonalnym tonem ...
Brawo!Tak trzymaj , nie daj sobie narzucac nieracjonalnych pogladow opartych na nieracjonalnych przeslankach , dosc juz misjonarzy slusznej prawdy , swiat jest na tyle ucywilizowany ,ze nikt juz nie da sobie narzucac jedynie slusznych pogladow , czasy indoktrynacji odeszly juz na zawsze.W tozsamosci czlowieka zawiera sie rowniez prawo do wlasnej oceny wszystkiego co sie wokol dzieje i nterpretacji zdarzen na wlasny sposob.Tak! z tych wymienionych przez Pania srodowisk dzieci przedewszystkim wynosza patologiczne zachowania.
  #58  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 21:40
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Małgorzato, bardzo Ci dziękuję za miłe słowa. Faktycznie pracę swą lubię i dzieci, z którymi pracuję jeszcze bardziej. Czasem, nie panując nad językiem, piszę coś o swojej pracy, ale budzi ona wile emocji, choć robię to już tyle lat. Faktem jest, że mógłbym o tych dzieciach i pracy z nimi gadać bez końca, bo przynosi ona wiele satysfakcji, choć wyników pracy pozornie nie widać.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
  #59  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 21:52
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał spikerowicz
"Z biedy, cwaniactwa, złej rodziny..." Masz słusznego!To nie był protekcjonalizm lecz prowokacja. A Ciebie i Twoje sądy -
lubię bardzo! Więc nie obruszaj się bez powodu! Proszę.
Ok -jak zaczynam podejrzewać ,że ktos mnie traktuje protekcjonalnie dostaje furii .Cieszę się więc ,że po prostu nie zrozumialam prowokacji. Za komplement dzięki i mogę powiedzieć - vice versa
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #60  
Nieprzeczytane 01-06-2008, 21:55
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Małgorzato, bardzo Ci dziękuję za miłe słowa. Faktycznie pracę swą lubię i dzieci, z którymi pracuję jeszcze bardziej. Czasem, nie panując nad językiem, piszę coś o swojej pracy, ale budzi ona wile emocji, choć robię to już tyle lat. Faktem jest, że mógłbym o tych dzieciach i pracy z nimi gadać bez końca, bo przynosi ona wiele satysfakcji, choć wyników pracy pozornie nie widać.
To nie byly czcze mile słowa .Z zainteresowaniem czytam to co piszesz o "swoich" dzieciach ,czesto nic nie mówię (sic!!!!) bo na pracy z dziecmi niepełnosprawnymi się nie znam -ale wyobrażam sobie ,ze jest tyle trudna co satysfakcjonująca .A że masz pasję to widać gołym okiem z czego wynikają zapewne dla twoich wychowankow same pozytywne konsekwencje.
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przemoc emocjonalna tematem Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw - komentarze Basia. Ogólny 29 10-07-2008 18:58

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:59.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.