menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Książka, literatura, poezja
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Książka, literatura, poezja Literatura, dyskusje, własne próby pisarsko-poetyckie.

Zamknięty Temat
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 15:38
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

A lubicie Irvinga ?-zapomnialam dolaczyc do swojej listy "Jednoroczna wdowe" i "Zanim cie znajde" -na temat tej ostatniej ksiazki (ktora przez krytykow zostala uznana ,za jedno z najlepszych osiagniec tego autora) opinie ,wsrod moich znajomych byly b.podzielone ,mnie sie podobala pozatym ,ze miejscami przegadana.Lubie tez tego autora "Hotel New Hampshire" i "Swiat wedlug Grapa" i "Jednoroczna wdowe".Ale powiem wam ze np bardzo chetnie i z przyjemnoscia wracam do eleganckiej ,wartko sie czytajacej napisanej pieknym jezykiem literatury klasycznej ,ostatnio z wielka frajda przeczytalam "Noc w Lizbonie"Remarque`a
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie

Ostatnio edytowane przez Malgorzata 50 : 01-05-2007 o 15:45.
  #42  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 16:07
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

Był czas,gdy Remarquea połykałam wręcz.Chętnie powtórzę /Czarny obelisk,Na zachodzie bez zmian, a przede wszystkim Luk Triumfalny-znakomite/.Dobrze,ze mi przypomnialaś,Małgoniu...
  #43  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 18:59
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

Małgosiu,
już to zrobiłam.Jeśli pozwolisz,to po uzupełnieniu Biblioteki będę usuwała Twój post,dobrze?Chodzi o to,aby zbytnio nie zaśmiecać wątków.
  #44  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 19:01
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

Mnie też się podobała "Samotność w sieci".A czy widziałyście może film?
  #45  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 19:03
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

Cytat:
Napisał hannabarbara
Myślę, że nie ma potrzeby tworzenia nowego wątku. W tym możemy polecać sobie wzajemnie ciekawsze lektury.Na "Samotność w sieci" - poluję, na razie bez skutku.Chciałabym Was zapytać, czy któraś czytała "Nie wiem jak ona to robi" Allison Pearson. Ja tę książkę przecztałam jednym tchem. Bawiła mnie i interesowała, zaś moja znajoma porzuciła ją po 30 stronach,twierdząc : To jest niestrawne!
Ja czytałam.Bardzo mi się podobała.Samo życie!Niestety pożyczyłam koleżance,która puściła ją w dalszy obieg i już do mnie nie wróciła.
  #46  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 19:07
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nella
Małgosiu,
już to zrobiłam.Jeśli pozwolisz,to po uzupełnieniu Biblioteki będę usuwała Twój post,dobrze?Chodzi o to,aby zbytnio nie zaśmiecać wątków.
Oczywiscie ,ze pozwole .Z przyjemnoscia
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #47  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 19:15
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Domyślnie

[quote=Malgorzata 50]A lubicie Irvinga ?-zapomnialam dolaczyc do swojej listy "Jednoroczna wdowe" i "Zanim cie znajde" -na temat tej ostatniej ksiazki (ktora przez krytykow zostala uznana ,za jedno z najlepszych osiagniec tego autora) opinie ,wsrod moich znajomych byly b.podzielone ,mnie sie podobala pozatym ,ze miejscami przegadana.Lubie tez tego autora "Hotel New Hampshire" i "Swiat wedlug Grapa" i "Jednoroczna wdowe".Ale powiem wam ze np bardzo chetnie i z przyjemnoscia wracam do eleganckiej ,wartko sie czytajacej napisanej pieknym jezykiem literatury klasycznej ,ostatnio z wielka frajda przeczytalam "Noc w Lizbonie"Remarque`a[/QUOTE
Ja czytałam jeszcze Irvinga Czwartą rękę i Syna cyrku.Podobały mi się.
  #48  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 19:21
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
OK

Ostatnio czytałam Joyce Carol Oates(autorka "Blondynki") "Mama odeszła".Polecam!Wspaniale napisana.Lubię też książki Mario Puzo.Czytałam Rodzinę Borgiów,Czwarty K,Dziewiąta Aleja,Głupcy umierają,Mroczna arena.Tylko Ojca Chrzestnego nie!
  #49  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 19:32
Nika's Avatar
Nika Nika jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Małopolska,Kraków
Posty: 36 760
Domyślnie

"Ojciec chrzestny"-super! Uwielbiam książki o mafii włoskiej
  #50  
Nieprzeczytane 01-05-2007, 20:44
qrystyna216's Avatar
qrystyna216 qrystyna216 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Białystok
Posty: 1 410
Domyślnie Świat Książki

Z ostatnio przeczytanych książek chciałabym polecić:
Świat u stóp - Lesley Lokko - powieść o przyjażni i miłości.
Ogród marzeń - Barbary Delinsky - powieść z nieoczekiwanym zakończeniem
Zapiski stanu poważnego - Monika Szwaja - powieść da kobiet i płci pozostałych
__________________
Pozdrawiam qrystyna 216
  #51  
Nieprzeczytane 02-05-2007, 00:13
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie Właśnie czytam

ale już mogę polecić: Jacek Dehnel "Lala". Młody pisarz snuje opowieści z czasów swojej babci, ale jakiej babci! "Babcia wykonana z rzetelnych i trwałych materiałów, która po drobnych naprawach i poważniejszych remontach jeszcze parę lat temu zachowywała tyle blasku i wdzięku..." mawiała:"A co to jest osiemdziesiąt lat dla młodej kobiety!" Prababcia też zresztą niczego sobie:"Mam ponad dziewięćdziesiąt lat - powiedziała - i głupio byłoby umrzeć, nie mając ani razu trwałej ondulacji".
Ciepła, nostalgiczna opowieść
  #52  
Nieprzeczytane 02-05-2007, 19:32
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Domyślnie

Ostatnio przeczytałam Hanny Kowalewskiej "Tego lata w Zawrociu"...i Marii Nurowskiej "Po tamtej stronie śmierć."..i Barbary Kosmowskiej "Niebieski autobus" pięknie napisane...ciekawe..książki...gorąco polecam

Ostatnio edytowane przez Ala-ma-50 : 02-05-2007 o 19:43.
  #53  
Nieprzeczytane 03-05-2007, 07:27
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 318
Domyślnie

Ostatnio pochłonęła mnie lektura "Cień Wiatru" Carlosa Ruiza Zafona. Jego pióro bardzo przypomina mi Umberto Eco.
  #54  
Nieprzeczytane 03-05-2007, 08:04
hannabarbara's Avatar
hannabarbara hannabarbara jest offline
Stały bywalec
Moderator
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Olsztyn
Posty: 19 421
Domyślnie

Czy wiesz Alu, że "Tego lata w Zawrociu" ma swoją kontynuację. Pierwsza to "Góra śpiących węży", drugiej tytułu nie pamiętam. Bliska naszej mentalności jest twórczość pisarek pochodzenia irlandzkiego. Spróbujcie przeczytać coś Meve Binchy lub Belvy Plein. Być może, że poprzestawiałam literki, lecz polecam z "głowy"
  #55  
Nieprzeczytane 03-05-2007, 08:24
Ala-ma-50's Avatar
Ala-ma-50 Ala-ma-50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa Mazowsze Polska
Posty: 920
Uśmiech Do hannybarbary

Nie miałam pojęcia...ale przeczytam na 100% ...bo ta pierwsza bardzo mi się spodobała..dziękuję za drogowskaz...
Pozdrawiam gorąco
  #56  
Nieprzeczytane 01-06-2007, 23:18
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
OK

Dawno już tu nikt niczego nie polecał, więc dzisiaj o mojej ulubionej - a właściwie dwóch Shirley Jackson "Życie wśród dzikusów" oraz "Poskramianie demonów". Czworo dzieci, mąż - wykładowca w koledżu, dom pełen kotów, psów i książek. Vermont, cisza, spokój - chwileczkę... w domu pełnym, dzieci, psów, kotów, książek??? Niemożliwe! "...człowiek, który nie żyje w absolutnym przeświadczeniu, że w ciemności prędzej czy później nadepnie na połamaną celuloidową lalkę, nie jest w stanie zrozumieć tego, co się u nas dzieje." Chciałam Wam coś zacytować i zaczytałam się
  #57  
Nieprzeczytane 01-06-2007, 23:23
Nella's Avatar
Nella Nella jest offline
Zagląda prawie codziennie
Moderator
 
Zarejestrowany: Oct 2006
Miasto: Poznań
Posty: 252
Uwaga część 3

Cytat:
Napisał hannabarbara
Czy wiesz Alu, że "Tego lata w Zawrociu" ma swoją kontynuację. Pierwsza to "Góra śpiących węży", drugiej tytułu nie pamiętam. Bliska naszej mentalności jest twórczość pisarek pochodzenia irlandzkiego. Spróbujcie przeczytać coś Meve Binchy lub Belvy Plein. Być może, że poprzestawiałam literki, lecz polecam z "głowy"
A czy wiecie,że już ukazała się trzecia część?Niestety nie znam tytułu,ale ustalę.
  #58  
Nieprzeczytane 02-06-2007, 14:43
iwo1111's Avatar
iwo1111 iwo1111 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Posty: 2 223
Nie Wtórny analfabetyzm

http://czytelnia.onet.pl/0,1415173,1...r tykuly.htmlCzy rzeczywiście tak źle u nas z tym czytaniem?
__________________
  #59  
Nieprzeczytane 18-06-2007, 18:08
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Cytat:
Napisał an_inna
Dawno już tu nikt niczego nie polecał, więc dzisiaj o mojej ulubionej - a właściwie dwóch Shirley Jackson "Życie wśród dzikusów" oraz "Poskramianie demonów". Czworo dzieci, mąż - wykładowca w koledżu, dom pełen kotów, psów i książek. Vermont, cisza, spokój - chwileczkę... w domu pełnym, dzieci, psów, kotów, książek??? Niemożliwe! "...człowiek, który nie żyje w absolutnym przeświadczeniu, że w ciemności prędzej czy później nadepnie na połamaną celuloidową lalkę, nie jest w stanie zrozumieć tego, co się u nas dzieje." Chciałam Wam coś zacytować i zaczytałam się
Matko ! A niu przypomniałaś mi to!!!!! Strasznie śmieszne i świetnie sie czyta na wakacje jak znalazł!!!!!!
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #60  
Nieprzeczytane 18-06-2007, 20:41
an_inna's Avatar
an_inna an_inna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2007
Miasto: Kraków
Posty: 1 701
Domyślnie

Cytat:
Napisał Malgorzata 50
Matko ! A niu przypomniałaś mi to!!!!! Strasznie śmieszne i świetnie sie czyta na wakacje jak znalazł!!!!!!
Małgosiu (chociaż Ty wyglądasz raczej na Gośkę) - cieszę się, że ktoś to też lubi
Zamknięty Temat


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
książki, prasa redoku Kupię, sprzedam, zamienię 1 07-02-2008 10:32
książki basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-01-2008 20:01
Moje recenzje lub słowa krytyki czyli chodzę po forum i czytam... jolita Różności - wątki archiwalne 29 17-11-2007 16:41
KSIĄŻKI od 1945 roku. basza Kupię, sprzedam, zamienię 0 12-10-2007 19:05

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:31.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.