menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Kultura > Muzyka > Muzyka - wątki archiwalne
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Muzyka - wątki archiwalne Muzyka - wątki archiwalne (ostatni post starszy niż 60 dni oraz poprzednie części aktualnie aktywnych wątków)

 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #41  
Nieprzeczytane 03-06-2007, 18:06
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Elizko

A dla Ciebie dlaczego jest taka wazna Vanessa Mae???

Tak sobie latam po tym Youtubie i przypomniala mi sie ta piosenka ktorej slowa kiedys wyslala mi Lila... i ktora mnie zaszokowala

http://www.youtube.com/watch?v=hWEOa...elated&search=
  #42  
Nieprzeczytane 03-06-2007, 22:40
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 071
Domyślnie

Ach Joasiu,dreszcze ...,dreszcze ,jak słucham Wysockiego..
I tu coś napiszę o genialnym Wołodii.Kochany przez rówieśnikow,którzy tłumami przychodzili do teatru na Arbacie,aby go posłuchać..
Wielka miłość- Marina,która w nim odnalazła to, co kiedyś straciła jej rodzina rosyjskich emigarantów...Czyli Rosję,którą oni opuścili a która ich nie opuściła nigdy...
Czytałam kiedyś jej wspomnienia.Opisywała ,jak cyklicznie z jej ukochanego - wyłaziła bestia.Czekała cierpliwie ,płakała ...w końcu szukała po moskiewskich melinach,gdzie znajdowała go zapijaczonego ,we własnych odchodach ,w straszliwym brudzie ,w pokoju w którym poniewierały się butelki po wódce i śledzie w gazecie..

W końcu nie wytrzymała.Wyjechała,a jego miłośnicy odsądzili ją od czci i wiary,jako tą ,która skrzywdziła wielkiego Wołodię..

I tu dochodzimy do różnorodności spojrzenia na wielkość artysty..Myślę tu o naszej Wioletcie.Jak byłam bardzo młoda,ona nie zachwycała mnie.Te piosneczki...dla ciebie miły..i inne..Ale ja wtedy w ogóle byłam krytykująca w wielu sprawach..
Później ? Polubiłam.I te jej dziwactwa też,choć jeżeli chodzi o zwierzaki ,mam nieco inny pogląd na opiekę nad nimi..
Schroniska pani Magdy i pani Bożeny znam,jak wszystkie w tym kraju,będące w rękach prywatnych..
Pani Magda,była księgowa ,ma umysł ścisły i analityczny..
Pani Bożena i pani Wioletta ,to artystki..

Wiecie co moje miłe ? Mózg człowieka jest czułym instrumentem.Bardzo łatwo go uszkodzić ...stresem,samotnością...niemożnością uporania się ze samym sobą.Nie wiemy,co jest pisane nam..Może nie osądzajmy,tym bardziej ,że chęci były dobre.Nie wyszło,jak wielu innym przed nimi i po nich...
  #43  
Nieprzeczytane 03-06-2007, 23:11
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Post Do Lili

Liluniu, gdyby nie chodziło o żywe istoty ................ Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane. Żywe istoty to nie przedmioty i oprócz dobrych chęci potrzebna jest jeszcze odpowiedzialność za ich los i miłość do nich. Ten babsztyl nie wiem po jaką cholerę stał się dla tych zwierzaków oprawcą. Gdyby to był ktoś inny to miałby sprawę karną za pastwienie się nad zwierzakami i zostałby skazany. Bycie "artystą" nie usprawiedliwia podłości. Violetta Villas czyli Czesława Gospodarek /jej prawdziwe nazwisko bardziej do niej pasuje/ miała piękny głos i nic poza tym. Wysocki niszczył siebie a Czesława Gospodarek tak się opiekowała naszymi "braćmi mniejszymi", że one zjadały siebie. Gdyby robiła ze sobą to co Wołodia to jej sprawa, jej życie, jej decyzja.

Ostatnio edytowane przez Basia. : 03-06-2007 o 23:15.
  #44  
Nieprzeczytane 03-06-2007, 23:28
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 071
Domyślnie

Tak Basiu...widziałam w TV.To choroba ,ale ile zwierząt ucierpiało.Tam one były wszystkie podobne,bo po ostatniej akcji zostawiono jej kilka i tak się rozmnożyły..

A naczelną zasadą wszytkich ludzi dobrej woli ,pomagającym zwierzętom ,jest - nie rozmnażać..!!!
  #45  
Nieprzeczytane 03-06-2007, 23:44
ammi1952's Avatar
ammi1952 ammi1952 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Nov 2006
Miasto: Grodzisk Maz
Posty: 5 177
Domyślnie

Ta osoba więcej złego zrobiła tym zwierzakom niz dobrego
  #46  
Nieprzeczytane 03-06-2007, 23:49
Karol X's Avatar
Karol X Karol X jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 5 420
Domyślnie

Jimi Hendrix - swiatowej slawy gitarzysta byl narkomanem.
Elvis Presley - tak "naszprycowany",ze zniesiono go ze sceny po wystepach na Hawajach.
Dalej Elton John,Morrison, i wielu innych,o ktorych mozna mowic wiele,co do ich zycia prywatnego.
Jednego nie mozna im zarzucic,ze sa lub byli gwiazdami i tego nie zapominajmy rozpatrujac ich w kontekscie artystycznym a nie zycia prywatnego.
Basiu napisalas,ze Violetta Villas miala piekny glos i nic poza tym.
A co jeszcze powinna posiadac piosenkarka?
  #47  
Nieprzeczytane 04-06-2007, 00:44
Basia.'s Avatar
Basia. Basia. jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jun 2006
Miasto: Polska
Posty: 13 157
Strzałka

Przyzwoitość i odpowiedzialność jeżeli podejmuje się opieki nad słabszymi. Bycie artystą nie zwalnia artysty od bycia człowiekiem, nieprawdaż? Gdyby utalentowany artysta okazał się mordercą albo zboczeńcem też należałoby go usprawiedliwić bo jest gwiazdą?

Ostatnio edytowane przez Basia. : 04-06-2007 o 00:47.
  #48  
Nieprzeczytane 04-06-2007, 03:56
Malgorzata 50 Malgorzata 50 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 9 624
Domyślnie

Już o tym była mowa w jakimś innym wątku-gdyby Czesława G po prostu sobie śpiewała wszystko jedno w jakim stylu -to jej prawo i zawód i nc nikomu do jej ewentualnych nałogów -ale jesli na oczach publicznosci postanowiła zostac swiętą męczennicą a etapem do osiagniecia tej swietosci miała być kompletnie nieodpowiedzialna troska o "braci młodszych" do tego wykonana w świetle jupiterów to owa publicznośc ma prawo wyrażac swoja opinię .Nie ma to Karolu nic wspolnego z nałogami wielkich artystów, którzy niszczą sie sami robiac krzywdę, być może,swoim najbliższym -ale to jest już ich prywatna sprawa .Przykłady mozna by mnozyć Janis Joplin,Ruszard Riedl ,Whitney Huston, itd itd ....
__________________
Bo jesli kochac to nie indywidualnie
  #49  
Nieprzeczytane 04-06-2007, 10:22
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
A dla Ciebie dlaczego jest taka wazna Vanessa Mae???

Tak sobie latam po tym Youtubie i przypomniala mi sie ta piosenka ktorej slowa kiedys wyslala mi Lila... i ktora mnie zaszokowala

http://www.youtube.com/watch?v=hWEOa...elated&search=
Ja pozwalam sobie powrócić do Vanessy.Dla mnie artysta to ktoś komu wykonywanie dzieła daje radość,przyjemność,a nie męczy się przy tym,czy szuka poklasku.Mój ojciec śp.umiał grać na skrzypcach,ale nie tak jak by tego pragnął,ja nigdy nawet nie próbowałam,a ona to dla mnie Ewerest tej sztuki,wożę jej płytę w aucie.Może miłośnicy muz.poważnej mają jej za złe,że sięga po Bacha i innych i że gra tę muzykę w innych wersjach,ale trafia do serca,przynajmniej mojego.Dziękuję za Wysockiego.To także piosenki do serca.Ja szukałam utworu "alpinistka maja,skałałazka maja/to fragment refrenu/ale nie znalazłam,szłam twoim tropem Pani Słowikowa.Pozdrawiam.
  #50  
Nieprzeczytane 04-06-2007, 15:50
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Elizko

Jezeli kochasz skrzypce to wysylam ci ten rzadki bo chyba jedny z najtarszych nagran jakie nam sa dostepne...
To jest sam maestro .. Sarasate ..
Potem oczywiscie wielu gralo jego muzyke w lepszy czy gorszy sposob ale tak jak on to robil..to chyba juz nikt..

http://www.youtube.com/watch?v=ABm7n...elated&search=
  #51  
Nieprzeczytane 04-06-2007, 17:40
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Powracają przy takiej muzyce dawne dni,które bezpowrotnie minęły,pojawiają się ukochane twarze,które tylko w sercu żyją.Dziękuję za mistrza Sarasate i jego muzykę,a przy okazji znalazłam i posłuchałam z paska po prawej na You Toube Ani Filochowskiej"This girl is very talented" nie znam tego języka,ale wszyscy zrozumieją te słowa-nieprawdaż?Końcowa część utworu jest wspaniała.http://www.youtube.com/watch?v=CCSZf...elated&search=
  #52  
Nieprzeczytane 05-06-2007, 19:08
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie wieczor romantica

Tej pieknej piesni moge sluchac zawsze... Mam nadzieje ze juz jej tu nie wyslalam raz... Ale co mi tam najwyzej posluchamy drugi raz

http://www.youtube.com/watch?v=1iLqXZHO45o
  #53  
Nieprzeczytane 05-06-2007, 21:43
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie ta opere

A wlasciwie tryptyk widzialam w Poznaniu
i przypomina mi ona jedyne targi w jakich bralam udzial... Niestety ta aria jest jedyna dobra rzecza ktora pamietam z tego okresu.. Byly tp pozne lata 70te..

http://www.youtube.com/watch?v=I0HaD...elated&search=
  #54  
Nieprzeczytane 06-06-2007, 15:58
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

http://www.youtube.com/watch?v=9siUsKb3IpI
To dla mnie ważny utwór =posłuchajcie i popatrzcie
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #55  
Nieprzeczytane 06-06-2007, 17:27
Pani Slowikowa Pani Slowikowa jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Posty: 7 080
Domyślnie Kundziu

Dzieki ci ..muzyka fajna ale czemu wideo wazne?? Bo o detektywie???

Cwir, cwir
  #56  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 00:44
broton's Avatar
broton broton jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Kraków
Posty: 33
Domyślnie

...no no ... nie podejrzewałbym ...
  #57  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 08:21
tar-ninka's Avatar
tar-ninka tar-ninka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2006
Miasto: małopolska
Posty: 26 726
Domyślnie Kazio

Cytat:
Napisał kazio
Wprawdzie nie mnie dedykowane ale i ja z prawdziwa przyjemnoscią wysłuchałam i oglądnęłam...to jest piękne .
dziękuję
__________________
  #58  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 08:54
Kundzia's Avatar
Kundzia Kundzia jest offline
....
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: małopolska
Posty: 4 696
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pani Slowikowa
Dzieki ci ..muzyka fajna ale czemu wideo wazne?? Bo o detektywie???

Cwir, cwir
No cóż Słowiczku skrzywienie zawodowe
__________________
"nie jestem absolutnie gruba, tylko moja bogata osobowość nie mieści się w mniejszym rozmiarze"

http://mojezacisze-kundzia57.blogspot.com/
  #59  
Nieprzeczytane 07-06-2007, 13:10
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

Cytat:
Napisał kazio
To najpiękniejsza dedykacja jaką otrzymałam ja i wszyscy,którzy kochają muzykę.Z podziękowaniem dla Kazia i innych http://www.youtube.com/watch?v=91NUa...elated&search= Proszę tylko przeczekać napisy!
  #60  
Nieprzeczytane 08-06-2007, 20:22
elizka's Avatar
elizka elizka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: May 2007
Miasto: Polska
Posty: 11 514
Domyślnie

http://www.youtube.com/watch?v=wVIVh...elated&search= w taki upalny wieczór taniec na lodzie i romantyczna melodia to coś niezłego ,prawda?
 


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
malowanie i muzyka Ditta Hobby, pasje 30 04-12-2008 22:55
Muzyka poważna irex Muzyka - wątki archiwalne 589 22-09-2008 19:23
Muzyka relaksacyjna alpha Muzyka - wątki archiwalne 3 15-04-2008 13:57
Muzyka Łagodzi Obyczaje araukaria Muzyka - wątki archiwalne 580 27-10-2007 15:19
Muzyka ponadczasowa T.rex Muzyka - wątki archiwalne 34 12-09-2007 23:20

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:17.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.