menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > eSenior
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

eSenior Komputer, internet, telekomunikacja - tu prosimy o pomoc i pomagamy rozwiązać problemy związane z obsługą komputera i korzystaniem z internetu. Dyskusje na temat korzystania z internetu, dzielenie się nowymi odkryciami. Zapraszamy też do zadawania ogólnych pytań i udzielania odpowiedzi w serwisie www.senior.pl/porady/Komputery-Internet przy czym pytania związane z forum i KSC prosimy zadawać na forum :)

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #581  
Nieprzeczytane 05-07-2008, 22:25
michal65 michal65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sanna
Michal65 podjąłeś ciekawy temat Twoja wiedza nie jednej z nas może się przydać więc jeśli zechcesz nam podpowiedzieć to prosimy.
Droga Sanno!
Kliknąłem Twój post (bo jest "pierszy z brzegu" i chcę Cię o coś zapytać. Tylko czort wie, czy te kilka słów trafi do Ciebie, czy gdzieś w plener. Ponieważ osób zainteresowanych (chyba) "moją osobą" jest więcej, przeto chciałbym odpowiedziec wszystkim. Korci mnie tedy żeby kliknąć klawisz "Odpowiedz" (ten na samej górze ponad wszystkimi postami) - może dotyczy wszystkich, ale nie jestem pewien. Klawiszy o treści "Odpowiedz" jest więcej. Jest ich tyle ile postów plus ten na górze. I tutaj - popatrz:
-Czy ten klawisz u góry nie mógłby się nazywać "Odpowiedz Wszystkim"? i
- Czy ten klawisz nie mógłby być większy.
Zapewniam Cię i innych, że taka zmiana to nie problem i może być przeprowadzona w kilka minut. Tylko trzeba chcieć. Wracam jednak do pytania. oto ono:
Napisz proszę co Cię interesuje, bo nie wiem co Cię interesuje, a temat jest jak rzeka.
Pozdrawiam, Michał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #582  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 08:03
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Michale,

z odpowiedziami na posty to jest tak:
# jeśli klikniesz w "cytuj" - odpowiesz osobie, której wypowiedź zacytuje się automatycznie w Twoim poście;
# klikanie w "odpowiedz" lub "opcje zaawansowane" pod "szybka odpowiedź" (na dole strony pod postami) służy do pisania, do kogo chcesz. Masz tam możliwość wybrania wielkości, rodzaju i koloru czcionki, używania emotikonów itp.
# "szybka odpowiedź" - to szybka riposta z cytowaniem lub bez
W każdym przypadku istnieje możliwość podglądu napisanej wiadomości przed zatwierdzeniem, trzeba jednak pamiętać o tym zatwierdzeniu.
Trochę skomplikowane, ale da się z tym żyć
Odpowiedź z Cytowaniem
  #583  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 08:48
Dzidka's Avatar
Dzidka Dzidka jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 2 318
Domyślnie do Michała65

Cytat:
Napisał michal65
Droga Dzidko!
To nie o to chodzi co oni tam piszą. Jak się wczytasz, to przekonasz się, że to jest dalej instalacja na pychi to na dodatek przedziwnie poplątana. Tak nawiasem mówiąc, to ja bardzo nie lubię tych pism komputerowych.
Są inne sposoby. Lepsze, szybsze i darmowe. Polega to na tym że:
- Instalujemy Windowsa (98 lub XP) w trybie normalnym, czyli tym z którym trzeba się mordować.
- Wgrywamy wszystko inne (sterwniki, programy itp)
- Konfigurujemy system wedug potrzeb i uznania.
Jak już wszystko jest "jak spod igiełki", to robimy duplikat CAŁEJ partycji C: i ten duplikat gdzieś sobie przechowujemy. Później, w razie czego, ładujemy ten zbiór-ten duplikat z powrotem na partycję C: i znów mamy system jak "spod igły".
Kopie partycji C: mozna robić kiedy się chce i przywracać partycję też kiedy mamy na to ochotę.
Ten sposób jest już znany od dawna, więc może go znacie. Nie będę więc go rozwijał. Gdyby jednak ktoś był zainteresowany, to opiszę tą procedurę dokładnie.
Ten post kieruję do Dzidki. Tylko jednak Bóg wie gdzie trafi.
Pozdrawiam, Michał.

Michale, otrzymałam w całości i dziekuję.
To bardzo ciekawe o czym piszesz i nigdzie nie spotkałam się z takim prostym sposobem reinstalacji, a bardzo by się przydał.
Ja mam zaufanie do pism komputerowych, bo bardzo dużo się już z nich nauczyłam i dalej uczę.
Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #584  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 10:42
michal65 michal65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 24
Domyślnie

Do Dzidki.
Dzień dobry.
To zadziwiające, że do tej pory nie słyszałaś o tym sposobie. No widzisz, jednak mam trochę racji, że nie lubię pism komputerowych (bo ich nie lubię). Dlaczego? No cóż, chyba w tym miejscu powinienem powiedzieć coś więcej o sobie. Otóż przez 40 z hakiem lat pracowałem jako szeregowy pracownik (czytaj: robol) zespołu obsługi technicznej parku urządzń przetwarzania informacji w instyucji w której załatwia się REGON, tylko w centrali w Warszawie. Oj, było co robić...
Ja więc wszystkie (no, prawie wszystkie) artykuły w tych pismach trktuję "po swojemu". Nie odbierz tego - broń Boże - je namawianie kogokolwiek do zaniechania czytania tych pism. Po prostu mam swoje zdanie na ten temat. Powiem Ci, że sam kupowałem te pisma i czytałem je od dech do dechy i to kilkakrotnie. Mam zresztą kilka skrzywień zawodowych których nie mogę z siebie wyplenić.
Co do artykułów w tych pismach. Te artykuły piszą na oół ludzie młodzi, często jeszcze studenci. Ci ludzie, ich ego, jest w stanie (tu zacytuję wypowiedź z jakiegoś programu TVP 1) "że dużo wiedzą, ale (jeszcze) niczego nie umieją ". A przecież napisanie artykułu, jakiegokolwiek zresztą, to wielka sztuka gdzie ogromną rolę ma staż w tej dziedzinie no i wiek. Toteż dla mnie wiele tych artykułów było niestrawnych, a wiele naprawdę ważnych problemów związanych z eksploatacją komputera po prostu nigdy nie było poruszanych. Przykładem niech będzie "nasz" temat. Fakt, był kiedyś artykuł czy dwa na ten temat, ale to chyba wszystko. Natomiast nigdy nie było poruszanego wątku "BHP", a powinien być poruszay i to często. No powiedz, czy przyszło by Ci go głowy, żeby przed zakupem lub instalacją komputera trzeba było kupić "próbnik neonowy dotykowy"?
Wracając do Naszego tematu. Napisz, czy mam dokładnie opisać ten sposób reinstalacji systemu? Jeśli tak, to poproszę Ciebie o trochę cierpliwości - to musi potrwać. Oj, znów list - kobyła. Przepraszam.
Pozdrawiam, Michał.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #585  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 15:06
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie Michal65

Jeżeli już się wezmiesz za dokladne wyjasnienie reistalacji to dla wszystkich bez względu na dlugosc post każdy zainteresowany to przeczyta.Kliknij w odpowiedz na dole i pisz po skonczeniu zatwierdz.Ok.
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #586  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 21:22
rena's Avatar
rena rena jest offline
Czasem zajrzy
 
Zarejestrowany: Apr 2007
Posty: 114
Domyślnie

Cytat:
Napisał inka-ni
Jeżeli już się wezmiesz za dokladne wyjasnienie reistalacji to dla wszystkich bez względu na dlugosc post każdy zainteresowany to przeczyta.Kliknij w odpowiedz na dole i pisz po skonczeniu zatwierdz.Ok.
Nie wiem co wy o tym sądzicie . Wydaje mi się że dobrze by było otworzyć nowy wątek o reinstalacji .
Łatwiej byłoby znaleśc ten temat.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #587  
Nieprzeczytane 06-07-2008, 22:23
michal65 michal65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał inka-ni
Jeżeli już się wezmiesz za dokladne wyjasnienie reistalacji to dla wszystkich bez względu na dlugosc post każdy zainteresowany to przeczyta.Kliknij w odpowiedz na dole i pisz po skonczeniu zatwierdz.Ok.
Witam.
Dzięki za pomaglenie. To dobrze,że daliście mi ... na rozpęd. Z przyjemnością więc napiszę co i jak, ale powoli. Przez tą pogodę trochę ledwiem żyw (serce).
Michał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #588  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 14:18
michal65 michal65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 24
Domyślnie

Dzień Dobry.

Jest 14:00. Przed chwilą wróciłem od lekarza. Te pogody robią ze mną co chcą a ja nic nie mogę na to poradzić - jestem wyjątkowo czułym meteopatą (oczywiście między innymi). Niemniej jednak już dziś coś niecoś zrobiłem. Na początek zaproponuję Wam zakup pisma na którego płycie jest odpowiedni program do naszych celów. Ja na nim pracuję od 3 lat i jestem bardzo zadowolony. Mogę więc doładnie wszystko opisać, bo używam go co najmniej co tydzień. A więc:

To jest pismo PC World Komputer, nr 5/2006. Można je nabyć w archiwum redakcji (zaglądałem). Oto link:

http://20.pcworld.pl/nowynumer/dvd/default5.asp

Nazwa tego programu: Acronis TrueImage 9

To na razie wszystko. Ja pracuję dalej.
Pozdrawiam, Michał.

PS Dzięki za kontakt, uwagi i rady. Troszeczkę mi łatwiej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #589  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 20:08
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Michale czy musimy kupować PC World Komputer ,a może wystarczy ściągnięcie programu http://www.idg.pl/ftp/pc_10122/Acron...Image.9.0.html
jeśli tak to czekamy na dalsze wskazówki
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #590  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 20:08
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie

Od wczoraj bardzo wolno otwierają mi się stronki. Jak sprawdzić szybkość mojego łącza ?
Odpowiedź z Cytowaniem
  #591  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 20:12
Sanna's Avatar
Sanna Sanna jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2007
Miasto: Szczecin
Posty: 3 836
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda50
Od wczoraj bardzo wolno otwierają mi się stronki. Jak sprawdzić szybkość mojego łącza ?

Podsyłam link do spawdzania szybkości http://test.vline.pl/test.php?kbps=494.7
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #592  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 20:49
Bajadera07's Avatar
Bajadera07 Bajadera07 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: Sopot
Posty: 2 627
Domyślnie


Dziękuję ci Anno za link !!!
Odpowiedź z Cytowaniem
  #593  
Nieprzeczytane 07-07-2008, 20:57
Alsko's Avatar
Alsko Alsko jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2007
Miasto: Warszawa
Posty: 34 899
Domyślnie Bogdo,

moje dziecko poleciło mi - kiedy się chwaliłam sprawdzaniem szybkości - do poczytania tę stronę http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/p...on_136695.html
Może Ci się przyda
Odpowiedź z Cytowaniem
  #594  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 19:01
michal65 michal65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sanna
Michale czy musimy kupować PC World Komputer ,a może wystarczy ściągnięcie programu http://www.idg.pl/ftp/pc_10122/Acron...Image.9.0.html
jeśli tak to czekamy na dalsze wskazówki
Dzień dobry.
Nie, nie wystarczy. Zerknij na pozycję "Licencja" - trial (czasowa). To wredne licencje. Na ogół mają poobcinane waż ne funkcje. Nawet, gdy producent zapewnia "na kolanach", że to jest wersja pełniusieńka. Droga poprzez pismo chyba będzie najlepsza. Moim zdaniem warto. Ja jestem z tego programu bardzo zadowolony.Płyta też będzie potrzebna zawsze.
Już napisałem i wypróbowałem instrukcję.Powinna być w załączniku, ale pewności (jak zwykle) nie mam
Pozdrawiam, Michał

Dopisane później. No jest załącznik, a jakże. Ale jest kompletnie zabałaganiony. Jezu ... A ja tak się napracowałem żeby to jakoś wyszło. Nie mam (kurczę) Worda. Nie jest mi potrzebny. Korzystam z Word Pad-a. No przepraszam. Może da się coś odczytać. Napiszcie, może ktoś wie, czy można "tekst sformatowany" lub "rtf" (WordPad) wkleić do posta.


UWAGA! Dopisane 23 lipca 2008 o godzinie 23:00
W załączniku jest błąd. W punkcie 16 zamiast: "Włóż czystą płytę CD ..." powinno być: "Włóż przed chwilą wykonaną płytę CD ...". Przepraszam, Michał
Załączone Pliki
File Type: txt Instukcja obsługi TrueImage.txt (7.2 KB, 17 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez michal65 : 23-07-2008 o 23:04.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #595  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 19:12
michal65 michal65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał wuere'le
Szukam pomocy w następującej sprawie:
Chodzi o prezentację zrobioną w FOTOSTORY 3, która na dvd ładnie sie prezentowała . Dawniej nagrywałem ją w Nero w opcji "super video" i było ok. Dziś Nero chce jakiś dodatkowych zakupów. Czy jest inny program, gdzie można nagrać taką prezentację w divx (cholera, jak to się pisze?).
Pliki są nagrane w formacie „wmv” i powinny być przekonwertowane na format „avi”.
Dostępne programy są bardzo krótkie lub płatne i to niemało.
Dzień dobry W.
Masz problem. Może Ci pomogę. W Twoim poście jednak nie ma mowy o tym jaki to jest Nero i czego konkretnie chce. Czy Twoje "Nero" jest legalne?
Pozdrawiam, Michal
Odpowiedź z Cytowaniem
  #596  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 19:30
michal65 michal65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 24
Domyślnie Porada na temat szybkości komputera

Witam Wszystkich z Radością...
Kiedyś, podczas przeglądania całego Klubu (żeby wybadać teren) mignęła mi prośba o poradę "... bo antywirus spowalnia komputer". Spotkałem się z czymś takim. Otóż świeżo zainstalowany program antywirusowy może mieć właczoną opcję sprawdzania całego ruchu informacji w samym komputerze, jak na przykład otwieranie zdjęcia, i przy transferze informacji z komputera na zewnątrz, i ze świata zewnętrznego do komputera (sieć, Internet, obce dyskietki i obce płyty). Takie sprawdzanie na obecność wirusów i innego świństwa trwa stosunkowo długo. A jeśli otwieramy 100 zdjęć albo 1000..? Uprzejmie dziękuję. Trzeba więc znaleźć opcję kontroli ruchu wszystkich plików i ją wyłączyć. Należy jednak pozostawic ścisłą kontrolę przepływu informacji do zewnątrz i z zewnątrz.
Pozdrawiam, Michał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #597  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 21:24
inka-ni's Avatar
inka-ni inka-ni jest offline
Odeszła...
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: kraków
Posty: 13 448
Domyślnie

Cytat:
Napisał bogda50
Od wczoraj bardzo wolno otwierają mi się stronki. Jak sprawdzić szybkość mojego łącza ?
Bogda wklej tę nazwę w gogle,lub w przeglądarkę kapitalny czeski i szybi pomiar szybkosci komputera.Mam od początku nie chcę miec innego.Również mam avast,antywirusowy program jest do sciądnięciaza darmo i jak dotąd gdy otworzę cos z wirusem daje sygnal i likwiduję ten wpis.Mialam Trojana i musialam wzywac fachowca.Ja nie jestem oblatana i myslalam,ze Michal przkazywal będzie jakies konkretne porady i czekam,lecz on cos pokręznie kombinuje.Nam potrzeba jak mnie zielonym w tej branży dokladniejszych opisów.Pozdrawiam

http://www.dsl.cz/mereni-rychlosti
__________________
Odpowiedź z Cytowaniem
  #598  
Nieprzeczytane 08-07-2008, 22:50
michal65 michal65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bona
Bardzo proszę o udzielenie informacji co jest przyczyną włączania się komputera po jego wyłączeniu.
Gdy wyłączę komputer za krótką chwilę włacza sie z powrotem. Dzieje się to nie zawsze ale przeważnie.
Witam.
Jestem niedawno na Forum. Twój post jest z kwietnia, ale może temat jeszcze jest aktualny. Proponuję, wyłącz kabel modemu. W ogóle powyłączaj kable Internetu - zrób tak, żeby komputer w ogóle nie miał jakiegokolwiek połączenia z Internetem ani z modemem. Sprawdź. Prosze, daj znać co z tym tematem.
Pozdrawiam,Michał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #599  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 00:01
michal65 michal65 jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 24
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sanna
Michale czy musimy kupować PC World Komputer ,a może wystarczy ściągnięcie programu http://www.idg.pl/ftp/pc_10122/Acron...Image.9.0.html
jeśli tak to czekamy na dalsze wskazówki
Witam serdecznie
To jest uzupełnienie mojej odpowiedzi na ten temat. Przed chwilą pobrałem i chciałem zainstalować tą wersję trial. Niestety, wyskoczył mi okienko rejestracyjne i ani rusz nie mogłem się zarejestrować. No i klops. Poza tym, to jest wersja angielska.
Pozdrawiam, Michał
Odpowiedź z Cytowaniem
  #600  
Nieprzeczytane 09-07-2008, 11:30
wuere'le's Avatar
wuere'le wuere'le jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Wielkopolska
Posty: 2 995
Domyślnie

Witam Michał.
Z tego co wiem, to Nero mam legalne, nie pamiętam numeru wersji, i nie mogę sprawdzić, jestem w tej chwili w sanatorium, ale zainstalowałem też starszą wersję, też legalną i w przy próbie nagrania w opcji "super video" pokazuje się komunikat, że trzeba dokupić coś tam, dokladnie nie pamiętam.
W między czasie internauci z forum na IDG poradzili mi abym ściągnął program(cholera nie pamiętam nazwy), chyba S.U.P.E.R. do przekonwertowania z formatu "wmv" na "avi" i dopiero wtedy magę przy pomocy "Nero" zapisać jako dokument, otrzymując tym samym format "Divx",który można było obejrzeć przy pomocy odtwarzacza DVD.
Jeśli jednak znajdziesz sposób na "Nero", to będzie dobrze, bo droga ta jest dużo prostsza.
Pozdrawiam.
__________________
"...trzeba z żywymi naprzód iść..."

https://widzewieckomentuje.blogspot.com/
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek Autor wątku Senior Cafe Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Praktyczna baBunia - porady BUNIA Dom, wnętrza, ogród 310 18-01-2017 06:18
Bezpłatne porady prawne Advokat Zaproszenia 10 04-12-2013 10:32
Porady wirtualnego lekarza - komentarze czort Ogólny 18 20-10-2013 06:08
Porady prawne wg własnych doswiadczeń finezja Różności - wątki archiwalne 0 29-04-2008 10:25

Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:26.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.