menu

senior.pl - aktywni w każdym wieku

Wróć   Klub Senior Cafe > Generacja 50Plus > Społeczeństwo
Zarejestruj się FAQ / Pomoc Szukaj Dzisiejsze Posty Oznacz Fora Jako Przeczytane

Społeczeństwo Sprawy społeczne wielkie i całkiem małe. Religia, dyskryminacja, działalność charytatywna, problemy społeczne - nie tylko seniorów. UWAGA - bez polityki.

Zobacz wyniki ankiety: Kim jestem / kim się czuję
Jestem Ateistą 78 32.23%
Jestem watpiącym Katolikiem 41 16.94%
Jestem Świadkiem Jehowy 3 1.24%
Jestem wierzący ale nie praktykujący 42 17.36%
Wciąż poszukuję tej właściwej religii 12 4.96%
Jestem Katolikiem (rzymskim) 48 19.83%
Buddyzm 6 2.48%
Inne wyznania 12 4.96%
Głosujących: 242. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
  #6201  
Nieprzeczytane 04-02-2018, 11:04
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Biologiczna Bzdura Roku 2017 wyniki :

Pierwsze miejsce – prof. Dorota Czajkowska-Majewska

która podczas letniej konferencji antyszczepionkowej (wyrzuconej z sejmu RP) ogłosiła, że szczepionki zamieniają w cyborgi lub niewolników. Tym samym to do niej kierowana jest statuetka Alternatywnej Zięby. Czajkowska-Majewska w przeszłości zajmowała się neurobiologią. Obecnie stała się ikoną polskich wyznawców teorii spiskowych, w tym tej o rzekomej szkodliwości szczepień.

Drugie miejsce – Anna Lewandowska celebrytka, żona
znanego piłkarza oraz sportsmenka, a także prezeska Olimpiad Specjalnych (dla osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi), Anna Lewandowska, za wypowiedź o smalcu, jako bogatym źródle białka. Wypowiedzi Lewandowskiej, które mogłyby być nominowane do plebiscytu Biologicznej Bzdury Roku 2017, nie brakowało, ale postanowiłem wybierać maksymalnie jedną od jednej osoby czy organizacji. Mam nadzieję, że w roku 2018 Anna Lewandowska na swoim blogu i innych mediach, jakie kontroluje, nie będzie publikowała pseudonaukowych poglądów.

Trzecie miejsce – Fronda Zeszłoroczna zwyciężczyni, czyli
portal Fronda, tym razem zajęła trzecie miejsce za wypowiedź o mózgu osób niewierzących: Osoby religijne mają inny mózg niż osoby niewierzące (...) Wniosek jest prosty i oczywisty - to osoby wierzące w Boga mają prawidłową strukturę mózgu. Nic dziwnego. Gdyby wszyscy byli ateistami, świat ludzki dawno by upadł. A zatem ateiści - porzućcie swoje zabobony, uwierzcie w Boga. Sama natura was do tego zachęca, a to chyba już coś dla was znaczy!
http://www.fronda.pl/a/osoby-religij...1%2C94728.html

Pozostałych finalistów można znależć http://www.totylkoteoria.pl/2018/01/...17-wyniki.html , przeczytać tekst bez skrótów ,zobaczyć jak wygląda autor tekstu Łukasz Sakowski , a co najważniejsze zobaczyć jak wygląda nagroda Alternatywna Zięba
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6202  
Nieprzeczytane 04-02-2018, 11:07
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Cytat:
Napisał wankabor
Nie chcę się tu brzydko wyrażać, ale chciałabym spotkać tych pi, pi, pi i im pi, pi pi, tak żeby się pi, pi, pi.



No tak........
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6203  
Nieprzeczytane 04-02-2018, 15:51
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Ateistą jestem z powodów moralnych. Uważam, że twórcę rozpoznajemy poprzez jego dzieła. W moim odczuciu świat jest skonstruowany tak fatalnie, że wolę wierzyć, iż go nikt nie stworzył. / Stanisław Lem/ Ja też tak twierdzę.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6204  
Nieprzeczytane 04-02-2018, 17:07
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Kurde blaszka!
jak nie ateista rozrywkowy opowiadający o dinozaurach z Kalafiorni, to ateistka co jej się czknęło Lemem.

To jak taniec hasydów na krakowskim weselu z błogosławieństwem arcybiskupa.

Wandeczko!!!
pipipipi i wzajemnie. Tez cię lubimy jak wszystkich z okolic PAŁACU BISKUPÓW w stolicy Szkieletczyzny.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6205  
Nieprzeczytane 04-02-2018, 19:29
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Wankaborze stwierdzenie Lema trafne , do tego samego wniosku doszedłem jak ty , że mało prawdopodobne jest , że to " coś " istnieje ?????. Ludzie potrzebują bajek niech sobie w nie wierzą.O krasnoludkach i sierotce Marysi , na pewnym etapie rozwoju to się czyta , potem leży na półce i do tej literatury się nie wraca.Wyrastamy z bajek.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 04-02-2018 o 19:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6206  
Nieprzeczytane 04-02-2018, 21:04
zelda zelda jest offline
Początkujący
 
Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Koniec świata
Posty: 14
Domyślnie 4 luty 2018

Kilka rozmyslen na temat czasu... Moja starosc, al e glownie z powodu zwiedzania muzeum. Julce bardzo podobal sie fakt, ze sie razem zgubilysmy.
Czytam o socjologicznej interpretacji snow.
Bylam na czacie i udalo mi sie zamienic kilka slow, ktore sprawily mi przyjemnosc intelektualna. Zawsze cos -)
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6207  
Nieprzeczytane 05-02-2018, 09:51
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Każda wiara to totalne zniewolenie umysłu. Musimy być istotami inteligentnymi na miarę człowieczeństwa.Tylko ludzie małego umysłu, zastraszeni przez oszustów ulegają bzdurnym mitologiom.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6208  
Nieprzeczytane 05-02-2018, 12:46
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

......pisz już lepiej o viagrze. Napiszę ,cierpliwości. Dzisiaj "szewski poniedziałek " i Amedeo Modigliani , zadbała o to Unia , bo to z jej środków /czyli naszych / zrealizowało ten film i jest dostępny w Art TV.
Nagie ciało, naga dusza https://www.arte.tv/pl/videos/077378...eo-modigliani/ Amadeo Modigliani, czołowy malarz i rzeźbiarz początku XX w., był szczególnie znany ze swoich portretów, które – zdaniem jego modeli – odsłaniały ich duszę. Jego kobiece akty i ich zmysłowe ciała budzą dzisiaj jeszcze większy podziw. Z okazji wystawy Modiglianiego w Tate Modern w Londynie, przybliżamy Wam postać tego wielkiego artysty.

Nigdzie nie musimy wyjeżdżać i martwić się o bilet i hotel , o tym włoskim artyście nakręcono film i możemy zobaczyć to co tworzył a że ma to wyjątkowy styl łatwo jest poznać czy przypadkiem nie mamy w domu obraz Modiglianiego. Potem zaproszą nas na aukcje i będziemy przeżywać sprzedaż co ogłoszoną kwotę przez licytującego .

Dla tych , co zagustują w tym artyście polecam
http://www.bimago.pl/obrazy/pejzaze/...ryz-90398.html jak sami widzicie nie są to jakieś środki kosmiczne za porządną na płótnie zrobioną kopie.
A jak przenosi się obraz na płótno htps://www.youtube.com/watch?v=p51U4swXM6I
Czy nie można czegoś ciekawego mieć na ścianie , patrząc na reprodukcję czy na kopię , podobne są emocje.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6209  
Nieprzeczytane 05-02-2018, 13:11
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

"Rządzący używają pojęcia narodu, by oferować fałszywą dumę". List nauczycieli Liceum im. Jacka Kuronia do uczniów

Drogie i Drodzy,

Piszemy ten list do was, uczennic i uczniów z naszego liceum, i do waszych koleżanek i kolegów z innych szkół. Chociaż jesteśmy również naukowcami zajmującymi się dziejami drugiej wojny światowej, nie piszemy do was w trybie naukowej hipotezy i dyskusji. Nie jest to też artystyczna interwencja. Piszemy do was i waszych rówieśniczek i rówieśników jako nauczyciele.

Nie mogliście nie zauważyć, bo media mówią o tym od tygodnia: na podpis prezydenta Rzeczypospolitej czeka nowe prawo, które brzmi, w skrócie, następująco: kto przypisuje narodowi polskiemu lub państwu polskiemu współodpowiedzialność za przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne, podlega karze. Będziemy tu, a także będziemy w przyszłości, łamać to prawo.

Pojęcie „naród polski” i instytucje państwa polskiego (a także wszystkie inne „narody” i inne państwa) są współodpowiedzialne za przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości i zbrodnie wojenne.


„Naród” to zaklęcie, które ludzi nieskłonnych do zadawania krzywdy potrafi zmienić w bezwzględnych morderców przekonanych o własnej moralnej słuszności. U swego zarania, w początkach XIX wieku, słowo „naród” niosło pewną obietnicę – wyzwolenia ludów spod władzy tyranów, docenienia różnic kultury i języka, wspólnej walki o wolność. Jednak gdy zwycięskie pojęcie narodu związane zostało z państwem, gdy z hasła buntowniczego stało się ideologią panowania, nic nie pozostało z tej obietnicy. Państwo narodowe opiera swą władzę na ustanawianiu granicy między ludźmi i nieustannym decydowaniu, kto należy do wyobrażonej wspólnoty narodowej i podlega ochronie, a kto jest z niej wyłączony i bezbronny. Państwo narodowe wykorzystuje pojęcie narodu, by jego funkcjonariusze mogli sprawować kontrolę nad życiem swych poddanych i wystawiać na śmierć ludzi, których wyklucza.

Tego właśnie uczy historia, także historia Polski.

To właśnie państwo polskie – II Rzeczpospolita – zorganizowało w roku 1938 obóz w Zbąszyniu, w którym uwięziło kilka tysięcy swoich żydowskich obywateli i obywatelek pozbawionych w ekspresowym tempie obywatelstwa przez polski parlament i wygnanych z Niemiec przez hitlerowskie władze. To polskie państwo, w osobie ministra wyznań religijnych i oświecenia publicznego, zalegalizowało w 1937 getta ławkowe, dzieląc w salach uniwersyteckich ludzi wedle tego samego kryterium, wedle którego rozdzieliły ich wkrótce mury nazistowskich gett.

W czasie wojny to państwo polskie – czyli rząd w Londynie – aż do czerwca 1942 nie zdecydowało się potępić zbrodni na Żydach. Milczano w rządowych audycjach radiowych, milczała prasa Polskiego Państwa Podziemnego. Otwartego, zdecydowanego wezwania, by Polacy przeciwdziałali Zagładzie Żydów, rząd polski nie wydał nawet w obliczu masowych wywózek do obozów śmierci – mimo błagań Szmula Zygielbojma i Ignacego Szwarcbarda, członków Rady Narodowej przy Prezydencie RP. W marcu 1943, na kilka tygodni przed powstaniem w getcie warszawskim, gdy na ziemiach polskich zginęły już dwa miliony Żydów, Szwarcbard z rozpaczą zwracał się do Rady Narodowej: „mam też żal do Min[isterstwa] Spraw Wewnętrznych, mam żal, że dotychczas nie zwróciło się w imię tej wspólnoty losu (…) do społeczeństwa w kraju, ażeby w tej strasznej katastrofie i w tej strasznej tragedii w miarę sił i możności i tymi drogami, jakie stają do dyspozycji jeszcze temu społeczeństwu, poparło to ginące żydostwo polskie moralnie i materialnie”.

A dziś instytucje państwa polskiego nie pozwalają ludziom mówić prawdy o tym, co działo się w ich miejscowościach w czasie drugiej wojny światowej. W wielu miastach, miasteczkach i wsiach ludzie wiedzą o morderstwach i rabunkach dokonywanych przez Polaków na żydowskich sąsiadach i chcą tę winę wypowiedzieć. Ideologia narodowa, która popchnęła sprawców do zbrodni, dzisiaj służy do zamykania ust. Jest więc dokładnie odwrotnie, niż tłumaczą nam liczni politycy i publicyści – nie niewinny naród i zbrodnicze jednostki, lecz ludzie, którzy zachowywali się szlachetnie lub nikczemnie, i naród stanowiący rację dla zbrodni.

Piszemy to w piątek 2 lutego. Media donoszą, że u wybrzeży Libii utonęło dziewięćdziesiąt osób próbujących dopłynąć do Europy. To, że instytucje państwowe zmusiły tych ludzi do przeprawy drogą nielegalną, to, że tysiące innych zamknięto w obozach podobnych do obozu w Zbąszyniu, to również jest wynikiem narodowego egoizmu i również w tej zbrodni ma udział pojęcie „narodu polskiego” i polityka państwa polskiego, „chroniącego” ów naród przed „obcymi”.

Zabrakło wspólnoty losu ze skazanymi na śmierć, w którą chciał wierzyć Szwarcbard, brakuje wspólnoty losu z ludźmi dziś ginącymi na morzu, cierpiącymi w obozach. To naród stanowi barierę, która czyni tę wspólnotę niemożliwą.

Naród, który już od dawna władze Polski wciskają nam do głów i gardeł. W nowych podstawach do nauki historii w liceach – które nie różnią się wiele od poprzednich – na jednej stroniczce, na której opisano „cele wychowawcze” nauczania historii, słowo „naród” pojawia się sześć razy, słowo „ojczyzna” („kraj ojczysty”, „język ojczysty”, „dzieje ojczyste”) – kolejne pięć. W tym raz są to „inne” narody i państwa.

Poza narodem i państwem nie ma w tej szkolnej historii nic – nie ma ludzi, których naród miażdży, nie ma ich życia, pracy i poszukiwania innych form życia, innych rodzajów wspólnoty, innych dróg do szczęścia.

Rządzący używają pojęcia narodu, by oferować fałszywą „dumę”, fałszywą wspólnotę i fałszywą „ochronę” ludziom nierzadko nieszczęśliwym, zmęczonym pracą, kredytem, brakiem nadziei, by budzić w nich pogardę, nieufność i wrogość wobec „obcych”, by usankcjonować „święty” egoizm i usprawiedliwić nieczułość i stronniczość poglądów, by uniemożliwić poszukiwanie prawdy.

Widzicie to na co dzień, obserwując polityków, słuchając ich infantylnych, ogłupiających i nazbyt często podłych słów, które mają wzbudzić w was wrogość wobec ludzi, z którymi chcecie i potraficie współpracować, przyjaźnić się, tworzyć. To wy macie rację i nie pozwólcie wmówić sobie niczego innego: każda i każdy z was jest myślącą i czującą osobą, stoicie na progu przyszłości, którą wymyślić i zbudować musicie razem i która musi być lepsza od tego, co zastajecie.

Sebastian Matuszewski, dr hab. Piotr Laskowski

Nauczyciele w Wielokulturowym Liceum Humanistycznym im. Jacka Kuronia, członkowie zespołu opracowującego pełną edycję dokumentów z Archiwum Ringelbluma.

http://wyborcza.pl/7,95891,22981443,...zywa-dume.html

Niektórzy będą mieli problem - znowu ta "Wyborcza".

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 05-02-2018 o 13:21.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6210  
Nieprzeczytane 05-02-2018, 15:21
pluto37 pluto37 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Częstochowa Ślaskie
Posty: 55 708
Domyślnie

Wacek!
Gdybyś ten tekst wrzucił we właściwym miejscu, czyli w polityce to miałoby to sens i większą widownie ze sporym walorem edukacyjnym.

Z ateizmem i antyklerykalizmem ulubionym przez Wandeczkę niczego wspólnego to nie ma, ale z edukacją owszem.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6211  
Nieprzeczytane 05-02-2018, 15:25
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Wacławie, podziwiam Twoją pracowitość.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6212  
Nieprzeczytane 05-02-2018, 20:28
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Wszelka religia opiera się na poddaniu. Nie chodzi w niej o dotarcie do prawdy, chodzi o to, żeby przyjąć to co mówi. Tak więc wierzymy w to w co nam każą, a to jest o wiele łatwiejsze niż wyrobienie sobie krytycznego myślenia. Oto sedno religii./Mark Passio/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6213  
Nieprzeczytane 05-02-2018, 20:36
Lila Lila jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Feb 2007
Miasto: Polska
Posty: 57 049
Domyślnie

Waciu nie słuchaj Wandeczki tylko rozwiń temat
pi pi pi pi...

https://justice4poland.com/2016/02/0...esniowej-1939/
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6214  
Nieprzeczytane 05-02-2018, 21:20
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Dawno tu nie zaglądałem i odkrywam całkiem nowe klimaty.
Temat "pi pi pi" wydaje się fascynujący, gdyż jak podejrzewam dotyczy liczby PI (), absolutnie (w 100%) świeckiej, która nie trąci żadną wiarą i jest neutralna światopoglądowo.
Niech nam więc żyje Pi, Pi, Pi !
__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6215  
Nieprzeczytane 05-02-2018, 21:22
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Dzisiaj umieściłem list Sebastiana Matuszewskiego,dr hab.Piotr Laskowski ale nie zamieściłem celowo do tego tekstu swojego komentarza by zostawić czas na przemyślenie szersze tego tematu .

Jak ja na to patrzę . Jesteśmy świadkami próbami ograniczenia słowa , wolność wypowiedzi wywalczyliśmy zmieniając ustrój w roku 1989 likwidując cenzurę .Jak każdy kraj mamy też niechlubne zdarzenia w historii o których powinniśmy mówić , by nie powtórzyły się w przyszłości My wolimy zamiatać pod dywan i straszyć wszystkich 3 latami więzienia , tych co na ten temat „ tabu „ poruszą . IPN ma stać na straży zakłamanej prawdy .

Rachunek sumienia stosunków między obywatelami Polski wyznania rzymskokatolickiego a wyznania mojżeszowego powinien być zrobiony przez historyków a nie przez polityków chcących na konflikcie ugrać kilka punktów procentowych. Od zmiany ustroju w 1989 minęło 26 lat a temat zamiast rozliczyć i zamknąć temat dalej jest tematem sporów.

II RP to kraj wielowyznaniowy obywatelami tego państwa byli też żydzi , polityka państwa II RP nie była skierowana na integracje ale bardziej była nastawiona na wykluczenie społeczności żydowskiej która była „chłopcem do bicia „ podobną rolę pełni Tusk i PO w III RP.

Żydzi jako naród zostali stworzeni przez historyków w XIX wieku którzy wykorzystując tradycję biblijną odtworzyli dzieje ludu ,stanowiącą podstawę do kształtowania przyszłego narodu.Czas biblijny był traktowany przez syjonistów jako ,czas historyczny ,czas narodzin narodu. Syjonizm jest takim samym nacjonalizmem jak narodowcy z ONR-u

Izrael powstał w 1948 dzięki też poparcia tej inicjatywy też przez Polskich dyplomatów. Przecież ci co zginęli w obozach to obywatele Polscy , nikt przed kremacją nie był Izraelczykiem bo dopiero w 1948 powstało to państwo ,które zawłaszczyło sobie prochy wyznawców religii mojżeszowej .
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6216  
Nieprzeczytane 05-02-2018, 23:03
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Cytat:
Napisał Frat
Dawno tu nie zaglądałem i odkrywam całkiem nowe klimaty.
Temat "pi pi pi" wydaje się fascynujący, gdyż jak podejrzewam dotyczy liczby PI (ś), absolutnie (w 100%) świeckiej, która nie trąci żadną wiarą i jest neutralna światopoglądowo.
Niech nam więc żyje Pi, Pi, Pi !

Często zamiast niecenzuralnych słów używa się "pi, pi,pi"; w telewizji wypikują brzydsze słowa. Ja też wypikowałam. Ładnie i śmiesznie. Nie ma tu związku z liczbą PI.

Ostatnio edytowane przez wankabor : 06-02-2018 o 09:46.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6217  
Nieprzeczytane 05-02-2018, 23:41
Hypatia's Avatar
Hypatia Hypatia jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Śląsk,Polska
Posty: 10 972
Gaduła

No to Fracie doczekałeś się partnerskiej dysputy. Tak jak lubisz?
__________________
Kiedy draństwo spółkuje z głupotą, bękarty są wyjątkowo odrażające !
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6218  
Nieprzeczytane 06-02-2018, 08:33
waclaw46 waclaw46 jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Kraków
Posty: 17 635
Domyślnie

Dalsza część prezentowania sylwetek z https://patronite.pl/sikorski i jego projekt.
https://www.youtube.com/watch?v=bC5hbBUOrMU
Filipiny - jak NAPRAWDĘ jest w raju? [cz. 1/3] - bieda, turystyczność, mentalność postkolonialna .
https://www.youtube.com/watch?v=MYBRua5IDH4
Filipiny - jak NAPRAWDĘ jest w raju? [cz. 2/3] - Polacy, kobiety, klimat, balut, problemy

Lilu zamieszczony przez ciebie link Justice4Poland.com jest tendencyjny i nic nie wnosi do dyskusji o nowelizacji ustawy o IPN.Pisałem że mamy różne sytuacje z kart historii pomiędzy polakami wyznającymi judaizm i chrześcijaństwo i warto zakończyć ten spór polsko -polski .
Nikt nie kwestionuje że obozy nie były niemieckie spór dotyczy innej kwestii.

Ostatnio edytowane przez waclaw46 : 06-02-2018 o 08:38.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6219  
Nieprzeczytane 06-02-2018, 09:43
wankabor's Avatar
wankabor wankabor jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Jan 2008
Miasto: 25-019 Kielce
Posty: 19 308
Domyślnie

Nie potrzebujesz religii aby postępować moralnie. Jeśli nie odróżniasz dobra od zła znaczy to, że brak ci empatii , a nie religii.
ps. Empatia jest jedną ze składowych inteligencji emocjonalnej.
Odpowiedź z Cytowaniem
  #6220  
Nieprzeczytane 06-02-2018, 10:07
Frat's Avatar
Frat Frat jest offline
Stały bywalec
 
Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: nad Wisłą
Posty: 3 000
Domyślnie

Cytat:
Napisał Hypatia
No to Fracie doczekałeś się partnerskiej dysputy. Tak jak lubisz?
Ano widzisz. Wprawdzie czar tajemnicy nieco się strywializował, ale przynajmniej niewyjaśnione stało się wyjaśnionym, więc w zgłębianiu niezgłębionego czuję się spełniony.



__________________
Dyskusja to sposób sprzeciwiania się, który umacnia innych w ich błędach.
Ambrose Bierce
Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten wątek
Przeszukaj ten wątek:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady pisania postów
Nie Możesz: tworzenie nowych wątków
Nie Możesz: odpowiadanie na posty
Nie Możesz: wysłanie załączników
Nie Możesz: edytowanie swoich postów

vB code jest Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.
Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:14.

 
Powered by: vBulletin Version 3.5.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.